Споделена история от Секс и интимност

Уж възбуден, а без ерекция???
Имам нужда да си изясня един въпрос-най-вече очаквам мъжете отговор, но ако има и дами, които са попадали в сходна ситуация, могат да споделят. Преди време имах кратка връзка с мъж на 40+, който за съжаление доста пие, да не кажа, че може би си е направо зависим, и при секса имаше проблеми с ерекцията- не му ставаше само от целувки, докосвания, включително и от лизане или понякога горе-долу. А иначе имахме желание и страст за секс много, добре изглеждам и той ме харесва, но не го коментираше това, все едно нищо необичайно няма, със свирки му ставаше, но общо взето и по време на секса ерекцията му беше променлива, имаше случаи, в които не можеше да свърши, а в други, когато явно не беше пил толкова, свършваше много бързо, дори и при повторен акт. От контекста на разни разговори за минали връзки междудругото е споменавал, с коя не бил свършил, с коя не го вдигнал, т. е. това с мен не е прецедент, но някакси останах с впечатление, че не го асимилира като проблем, все едно не се отнася до него, просто така си го споменаваше като част от целия разказ, а не да се оплаква, че това му тежи. Докато ме е целувал се е случвало да ми каже: "надървих се", а както очаквах, не му беше станал и понеже ми беше прикипяло като цяло от тази връзка, не се въздържах и му казах, че не виждам да е така и той каза, че не бил на 20г. Възможно ли е такова чудо при мъжете - хем да твърди, че е възбуден, хем да не е надървен??
За мен това поведение е странно, може би защото не съм имала опит с човек, който има зависимост към алкохола и исках да ви питам дали според вас той разбира, че има проблем с ерекцията, но чисто психологически да се прави, че такъв няма, просто като един вид защитна реакция за пред жените?

Коментари

1.   Когато си надървен си си надървен. - Божинката!!! Няма друг вариант.
А това пиене, цигари, нездравословен начин на живот му е проблема.
Отделно след като прави и тези неща, най-вероятно и не тренира, така че.....Друг вариант е да отиде да му сложат например "Небидо" след като се е посъветвал с доктор, че да живне малко и да преосмисли начина си на живот!
Ако не му пука може и каузата да е загубена вече!

2.   Аз съм на 30, последната година не бях правил секс, иначе имам високо либидо и мастурбирам доста, също така и пия.
Тези неща, в комбинация, докараха същия проблем, който описваш.
В момента имам приятлека от 2-3 месеца, и първите пъти, когато правихме секс се случваше точно това, което описваш.

Отидох при личния ми лекар преди няколко седмици, защото искам да реша проблема. Той ми изписа някакви добавки - за черен дроб, за имунитет, такъв тип, и ми каза да спра да пия, защото съм перманентно интоксикиран.
Проблемът се реши за няколко дена.
Е, и на мен не ми става само от целувки и милувки, ама като се стимуралим с ръка или тя мен, се получава. Е, вчера правихме здрав секс 50 мин нон стоп. Вика ми "абе защо с всеки изминал ден ти става по-голям?" хаха.

Та това е моят съвет, от личен опит:
- спира алкохолът (или по-скоро си намираш не-алкохолик)
- хранителни добавки, екстракти, бабини зъби, нещо за простатата също
- Триптозан също помага, ако пиеш много алкохол (хранителна добавка е)
- физически упражнения и здравословна диета
- също така редовен сексуален контакт с теб и никаква мастурбация.
- ОТНОШЕНИЕ. ОТ ТЕБ. Не трябва да го комплексираш, ами да го окуражаваш, крайно възможно е, ако дълго време не е бил с жена, подсъзнателно да го притеснява самото присъствие на друг човек в стаята. Ако му пилиш за този проблем, само ще се влоши

3.   Към 1. За съжаление наистина не видях воля да си промени начина на живот, не го виждам да откаже алкохола, тази зависимост съм чувала е най-трудната за отказване, дълги години е така.Посъветвах го нещо да спортува, понеже си говорихме на темата за пиенето, че по принцип не действа добре не само на физиката, а и на психиката, даже мен това повече ме огорчаваше - сменяше настроения., сприхав и т.н., но той си намираше оправдания. Абе въобще даже сексът ми беше по-малкият проблем, бях готова и това да приема, но поне да се държи адекватно.Това са дълги години системна злоупотреба, но каквото било било...жалко защото не ми се случва често да имам такова привличане към мъж и той да се окаже зависим.

4.   Към 2 И той нямаше проблеми с мастурбацията, споделяше ми че често си е възбуден сутрин и си прави чекии, даже на мен ми беше чудно как за това няма проблем да е надървен и то често, а за секс има проблем.Ако е вярно, което ми е казвал е имал периоди от по няколко месеца, в които не е правил секс и сигурно си е свикнал да се замозадоволява. Но при него все пак и годините, освен пиенето си имат значение. Все казваше, че е много сексуален, и за това ми беше чудно в какво точно му се изразява това, след като не го вдига на сто процента...чувала съм, че даже някои мъже, на които вече не им става искат само да лижат жените и се зачудих какво ги кара да го искат след като не се надървят..явно психически се възбуждат, а физически не...та и при мен нещо такова се получи.

5.   Според мен на този мъж му е омръзнал секса с теб и го прави, за да отбие номера.Също ако гледа порно този мъж, най-вероятно мастурбира на порното и ти не можеш да го възбудиш толкова силно, колкото искаш, понеже не изглеждаш като от някое порно видео.
Може да има и някакъв здравословен проблем с простата или нещо подобно.

6.   Аз съм на 31 години без ерекция, но съм и с нисък тестостерон. Трудно се и възбуждам, камо ли ерекция. Не мога да си позволя дори един път в годината да правя секс.

7.   На 40 здрав мъж няма как да има проблеми със секса. Имат проблем тези с алкохола, цигарите, наднорменото тегло, наркотиците и разните хормонални преапарати, които се пият в силовите спортове. Нормален здрав мъж си вдига самолета нормално до над 55. Да, тестостеронът спада, може да не му се прави секс всеки ден по два пъти и вече да не му става само от полъха на вятъра, но чак такива драми като описаните не е нормално да има.

8.   Към 7. За съжаление е от алкохола, просто явно предпочита да си я кара така, да залъгва себе си, а покрай това и мен, че е много сексуален, надървен и т.н. и да се оправдава с възрастта, защото в противен случай трябва да спре алкохола, а той няма воля за това. Жалко, но в крайна сметка всеки сам си избира как да си изживее живота.