Споделена история от Секс и интимност

Какво е "курва"? И какво е "проститутка"?
Какво е "курва"? И какво е "проститутка"? Кои са общите неща между двете и какви са разликите? Защо някои жени от тези две групи са на почит за някои хора? Любопитна ми е повече гледната точка на мъжете, макар че и тази на жените е важна. Жена съм.

Коментари

1.   Просто проститутката го прави за пари. Всяка проститутка е курва, но не всяка курва е проститутка.

2.   КУРВА е жена, която го прави за спорта, с много мъже и не иска пари за това!
ПРОСТИТУТКА е жена, която го прави за пари и не и пука с колко мъже ще е!

3.   Наскоро някакъв писа коментар, че първото определение-било секси, а второто-тип парцал, един вид, но не забрявай, че това е изказване на мъж. Те мъжете, за съжаление правят разлика и между други думи, които РЕАЛНО са синоними. Двете думи, за които питаш- са си синоними и толкова. Значат-ЕДНО И СЪЩО НЕЩО. А пък вече някои мъже и жени, дори да си правят собствени тълковни речници в главите си, това не променя факта, че става дума за едно и също нещо.

4.   n 3 е глупак, не го слушай.
Точно мъжете са тези които са създали тези два епитета и не само.
КУРВА е жена с висока квалификация, която го прави за удоволствие и най- вече за удоволствие на партньорите си, като единственото ѝ желание е да им донесе удоволствие. Така самата тя изпитва от това голямо удоволствие. Винаги намира начин да задоволи мъжът.
ПРОСТИТУТКА е жрица, това е професия. Не е нужно да бъде специалист в секса. Тя прави всичко за пари.
Има и друг епитет ПАЧАВРА, това вече е нещо по лошо. Това е "човек" който прави всичко възможно да усложни живота на ближният си. Без значение дали е жена или мъж.
Така че КУРВА е нещо което заслужава уважение, не е обидно. Само българите го приемат и ползват като обида.
Всъщност да си курва в леглото е качество.
Ан

5.   Все едно питаш какво е л-йно и какво е го-но.
Аз ще ти кажа каква е приликата- все гадно миришат.

6.   Курва е жена, която кръшка на мъжа си. Проститутка е жена, която се продава.

7.   Курва = безплатна проститутка. Или: проститутка = платена курва. Който както го предпочита.

8.   Синоними на проститутка са плейметка, компаньонка, ескорт и др. Всички те правят секс за пари с различни мъже, наричани клиенти.
Курва е жена, която спи с женени мъже или имат приятелка или годеница.
И двете категории са жени без морал.

9.   Проститутка е жена, която прави секс за пари и се оправдава, че има да гледа деца или да плаща някакво обучение. Има си личен секретар, наричан понародному сутеньор, който отговаря за сексуалната ѝ програма. Курва е жена, която има фетиш към секса, вероятно прави безразборен такъв и въобще не се оправдава. Сексуалната програма си я изготвя сама.

Това е късото обяснение, за да не ви губя времето!

10.   Колко пъти ще го дъвчете тоя въпрос вече? !? Как така какво е курва? Ами курва е жена, която поема курове, нали все пак оттам произлиза думата "КУРВА"! Какво толкова му е сложното на това да разберете? Това е общото между курвата и проститутката - че и двете поемат КУР в тялото си, без значение в коя дупка.

Разликата между тях е, че курвата го прави за удоволствие и без пари, а проститутката точно обратното - за пари, ама иначе не й е много кеф. Просто е изпаднала в нужда и няма друг избор. Е, разбира се има и жени, които са и двете, т. е. такива, които просто курвалъка си им е заложен във кръвта и стават проститутки, за да си задоволят курвалъка макар, че не ти препоръчвам да си нито едното от двете!

11.   До 3
Ти много знаещия прочете ли коментара на номер 2. Той/тя го каза перфектно, но ти си далеч от правилно разбиране.

12.   Има разлика и това не ги прави баш синоними. На едната й се чука, а на другата й се изкарват пари. :)

13.   Като курва може да се определи всяка самостоятелна, уверена и разкрепостена жена. Обикновено хората наричат именно такива жени курви. Защото се държат по начин типичен за мъжете. Тоест правят го за удоволствие, както и с когото решат.
Проститутките са точно обратното те са напълно лишени от собствено мнение и нямат никаква самостоятелност. Правят го за пари и най-вече по принуда.
Много добри и свестни момичета се възбуждат от думи като кучка и курва по време на полов акт. Макар и това да са едни от най-големите обиди, също са и признание за постиженията в леглото. Въпрос на асоциации.

14.   Авторке ти от кои си? Аз са себеси разбрах, че съм курва на 46г.

16.   Курвта е със славата на по-умната и хитра жена, която използва сексуалността си за дългосрочни облаги. Проститутката е проста жена, която няма качества, а само тяло, което използва за изкарване на някакви пари, които често са прибирани от сводник. Финал - или умират от болести или алкохолизъм или се пенсионират, като козметички или подобни с мъж под чехъл. Докато курвите, стават директори, членове на управителни съвети, политици. Реалност, какво да се прави?

М35

17.   Курва е човек, без значение на пола, който развратничи, лицемерничи, подлага се, предлага се, случва се да има безразборни сексуални връзки, склонен към изневери, измами и номера. Разбира се може и да взима пари, когато се предлага.
Проститутка/ жиголо е професия, която предлага сексуални услуги срещу пари, но в по-широк смисъл хората проституират и в името на добиване на власт, скъпи вещи, положение, пи-ар и т. н.

20.   Към н. 4-, от н. 3-преди малко писах друг коментар, в който още по-добре съм описала нещата.
н. 4-това, че ти се кефиш, че си Кур. а, не значи, че всички жени са като теб-пропаднали! Само, че да те светна нещо-по-зле са такива, като теб, които се кефят, че са курв. и и работят БЕЗПЛАТНО. Тоест хем са Парцали, хем и безплатно го правят! Според твоят, , тълковен речник", простит. утките, които ти слагаш в друга категория-определено са ПО-УМНИ, защото поне вземат пари, ха ха, така че пак сe замисли на кое точно се кефиш, а после си вземи едно огледало и следващият път думата, , глупак", когато решиш да я кажеш на някой, който не се определя, като теб, като ку. ва, , то виж в Огледалото, кой реално е Глупака:)))

21.   От коментарите става за пореден път ясно, що за мъже са българите.
По тяхната логика и всички български мъже са боклуци. Нищо че между тях има и много качествени такива.
Аз харесвам жената курва и с удоволствие и върша работа. Защото тя с нейната всеотдайност, ме прави доволен и щастлив.
Представете си тези критикуващи кретени с обятията на някоя смотана путка, как ли ще реагират, ще я ругаят, че е боклук от който нищо не става и дори да не е ебана, ще я наричат курва. Само и само защото не може да ги задоволи. Е, те се оправят, мастурбират и ругаят...

23.   Авторката до 4. Ако "курва" е наистина това, то го намирам за правилно и нормално. Стига и да ме го прави с всеки под път и над път, а с мъж, с който наистина се получава хармония от самосебе си и не цели да му скапе живота. Да, не всяка проститутка цели да достави удоволствие и това да й харесва. Като продавачките в магазина - не всяка държи на сърдечно обслужване, някои гледат ден да мине - да си получат парите. Явно въпрос на сърцатост и отношение към клиента във всяка професия. Тогава излиза, че една курва ако прави секс с осъзнаването, че да даваш удоволствие е удоволствие е по-ценна от доста проститутки. Дали мъжете го оценяват е друг въпрос. Някои може да я мислят и за будала и че са на аванта. Затова трябва да е умна за да подбира мъже, които разбират за какво иде реч.

25.   Авторката до 13. Ако предположим, че има жени, които изкарват пари от секс, т. е. са проститутки и го правят за удоволствие и никой не ги принуждава? Харесва им да задоволяват мъже и им харесва да правят секс, но решават, че все пак ще вземат пари и си избират с кого. Тогава тя е комбинация от двете ли?

28.   Номер 8, ако спи със неженени мъже няма ли да е курва, или само ако са женени. Странно разбиране имаш май. И как се наричат женените мъже които спят с други жени?

29.   Курвата го правилПроститутката го прави за пари. Ако питаш кое е по-добре-курвата, разбира се! Тя ще го прави с кеф, щото й харесва! Проститутката просто работи и не влага нещо повече!

33.   Проститутка е жена, която се предлага сексуално срещу заплащане. Според накои хора това е и най-древната "професия"!

Курва е малко по сложно за тълкуване. Според едни хора е жена, която прави секс с много мъже /просто за спорта/ - днес е с един, утре с друг, но не е задължително да има финансови облаги от това.

Второто тълкуване на "курва" е жена, която спи с всеки, само не с теб! :D

34.   Авторката, дали си на ясно какво точно търсиш? Задаваш въпрос и си отговаряш сама. Освен това от писанията ти личи, че не приемаш нищо. Клониш към просташките коментари, дали, ако и не знам си какво. Ама да го прави с един, не с повече и простотии.
Ан

35.   До авторката.
Щом на някакъв етап решава да го прави за пари и облаги се прехвърля в другата категория, а именно проститутка. Средно положение няма. Казвам го като човек работил дълги години в бардак и видял какво ли не.
Може да се направят асоциации с много неща от живота по същата логика. Примерно един пушач е пристрастен към цигарите, те водят до абстиненция, тровят него и околните му. Счита се за нормален човек. Друг пуши трева, най-вероятно сам или с компания от други "пушачи". Вероятно няма да навреди на никого, но се води наркоман и е опасен за обществото.

36.   До н. 11 от н. 3 и 20, Специално си направих труда, въпреки че съм абсолютно наясно, но все пак, направих си труда да напиша в гугъл простит. тка синоним-излезе кур. а. Сега н. 11 и другите, , умници", които си ПЪНАТ мозъците да ИЗМИСЛЯТ разни несъществуващи значения на думите, нека се замислят преди да пишат простотии, че и да нападат. Поне аз ви дадох доказателство, а вие, които пишете ИЗМИШЛЬОТИНИ, какво доказателство ще дадете?
Жалко, че авторът на поста се оказа жена, която предполагам са нарекли кур. а и сега просто иска мнения за да се увери, че е нещо различно от Простит. тка.

37.   Курва:
1. Жена, която прави секс с много мъже
2. Жена, която прави секс само с един мъж и не пуска на други. За тези други е курва
3. Жена, която не прави секс с никого. Тогава е курва защото на никого дава
4. Жена, която е твърде красива (също е кифла, арогантна... че как смее да е красива)
5. Жена, която е усмихната и любезна, но не пуска секс- тази е лъжлива курва. Усмивката се превежда: иска секс
6. Жена, която е с успял мъж. Без значение колко тя също е успяла, курва е защото е с успелият мъж
7. Жена, която отказва да изпълнява задълженията си- готвене за мъжкаря, чистене, и пълна програма в леглото. Ако след като свърши всичко това, великолепния мъжкар не я набие за да покаже Алфа присъствието си, тя трябва да много благодарна и щастлива, за това на другият ден трябва да му доведе поне още една жена за тройка.

Проститутка:
1. Жена, която прави секс за пари изключително като професия
2. Жена, която е била почерпена две кафета, но не е оценила вложението от заплатата на майката на момчето и не му е пуснала.
3. Жена, която след като е била почерпена две кафета и е пуснала, но после е размислила по каквато и да е причина и не желае повече нито кафета, нито секс със същият мъж. Счита се, че той я е купил с цели две кафета, значи е платил за нея.

Мъжки курви и проститутки няма! А как им се иска...
С колкото повече жени успяват, толкова по- мъжкари Алфи стават.

Извод:... ти кажи!

39.   n 36, Google не е доказателство за истината. Не пиши глупости. Google е просто една социална мрежа в която всеки може да поства каквото намери за добре. Освен това явно не си много на ясно какво е Google. Търси правилната трактовка на тези думи в академичното им трактуване. Нека ти кажа и още нещо, n 4 ясно ти е дал тълкуванието на думата курва и проститутка. Дори и думата синоним не ползваш правилно. Курва е синоним на куртизанка. Не си достатъчно интелигентен и вещ, поради което те съветвам да не влизаш в полемики.

40.   От авторката до 37 - топ-коментар! Благодаря!

41.   От авторката до 34. Приемам всичко но все още нямам и аз не дефиниция, която аз сама да направя за себе си на база останалите мнения, всяко от които е много ценно.

42.   От авторката до 36. Защо да е жалко че авторът е жена? И не не са ми нарекли курва, също и не съм била проститутка. Всъщност може и да са ме наричали курва, но не е било в лицето ми. Всъщност вероятността е голяма. Но е имало мъже, които са ми предлагали пари за да го правя с тях. Отказвала съм и ми е ставало обидно. Вероятно са ме сметнали или за глупачка или за курва, която се прави на интересна или нещо подобно. Понякога мъжете много погрешно толковат женственост плюс любезност плюс естествено общуване с мъжкия пол. Това не винаги значи желание за секс, нито желание за платен секс, нито натискане, а просто разговор и нормално човешко държание, но явно когато жената има естествена женственост и държане, в мъжкия ум калкулацията казва друго - тази или иска секс, или иска пари, или е курво за да има такава женственост и го прави нарочно заради спорта (разбирай редовното практикуване на секс), или обратно- спорта я прави прекалено женствена, или е професионалистка ама сега ми се прави на интересна и 1000 други неща. Затова пуснах този пост защото понякога ми е обидно отсрещното поведение на мъжете когато нямам никакви намерения и се държа съвсем човешки.

43.   Коментари 1 и 2 са изложил основните неща. Аз само ще допълня за курвите, че това не са обикновени жени. Това са вълшебници, истински феи, които дядо Боже е пратил на земята с едничката благородна цел да бъдат в услуга на мъжа, да му е хубаво и следователно имат моето най-дълбоко уважение. Да са живи и здрави курвите.

44.   Кифльото, който коментира почти всяка тема, как така е пропуснал да напише коментар по темата?
Н. 43-двете думи значат едно и също нещо.

47.   Допреди не много години ако наречеш някоя курва, тя се обиждаше. Сега тези, които се обиждат са по-малък процент. Според мен проститутката се е заявила пред обществото каква е, а първата се опитва да се прикрие с женски трикове и манипулации, точно обратното на проститутката.

48.   Курва е нарицателно за жена. Съгласен съм с този който определя курвата като жена с чудесни сексуални способности. Която го прави за удоволствие и да достави такова ма мъжът.
Много "експерти" по въпроса има тук. Но никои не е прав. Само българите възприемат "курва" като епитет за обида и омаскаряване. Всъщност трябва малко да се цивилизовате.
Ако една жена е въздържана с цел да не създаде лошо впечатление я наричате парцал, тъпа курва и какво ли не, а всъщност сте с нея за да Ви задоволи собствените нужди и най- често тя остава незадоволена.
Gioana