Споделена история от Секс и интимност

Секс по "по задължение" с партньора
Здравейте,

Какво смятате за "секс по задължение" с постоянният ви партньор?

Ако вие нямате желание, но на нея / него и се прави ще се чувствате ли използван или използвана?

Или бихте го правили просто защото искате да угодите на партньора и да се чувства добре.
Съответно след това в какво настроение ще сте - намусено или по-скоро добро, защото и човека до вас ще се чувтва добре?

Коментари

1.   Не бих! Ако е по задължение, по- добре да се разделяме и да си търси някоя, която ще го прави с желание. А за мен чувството би било като да съм изнасилена, макар и с мое съгласие. - не, категорично.
Силно сексуална съм, повече от повечето мъже, с които съм била, но без желание към човека не бих.

2.   Да си призная и аз го правя. Всяко нещо си има цена, разбира се. Порше кайена ми, месечните ми разходи, почивките по екзотични места и статусът в обществото. Като ще го правиш по задължение.... нека си заслужаа:)

3.   Абе, по-добре да не се стига до там!

4.   Сигурно 50% от хората с брак правят секс по задължение.
Аз лично не искам да правя секс с мъжа си. Отегчава ме смъртно. Дори и да иска да промени нещо вече не ме интересува. Много време търпях да се преструва, че всичко му е Ок и накрая намерих любовник, които да удовлетворява нуждите ми. Правихме хубав секс, но всичко приключи. От тогава нямам никакъв интерес към секса с когото и да било. С мъжа ми правим секс само когато той вече много настоява. Винаги получавам оргазъм, нямам никакъв физиологичен проблем. Откак зарязах любовника се чувствам и омърсена и въобще нямам желание да мисля за секс.
Тъй че да, правя секс по задължение и ще продължавам да го правя, защото бракът е много сложен съюз, нямащ нищо общо със секса, но връзката няма да издържи във времето без него.

5.   Разбира се, че съм правила :)
Женени сме от десет години. Не винаги се налучкваме на една вълна.
За мен да оставиш тялото си, за да удовлетвориш желанието на партньора ти е израз на любов.
И винаги, когато се е случвало, той после се реваншира с мило отношение, с хубав секс и т. н.
Имало е и случаи, в които той не иска - пребит от работа. Ама аз му се примолвам и той се съгласява.
И после съм кротка, нежна и добра.

Не знам, не си представям, че той ще каже: "Ела да те погушкам, да те усетя, моля те" и аз оттам да му кажа: "А, не! Нямам желание. "

Уди Алън го е казал:
"Любовта е отговорът, но докато го разберем, сексът повдига някои интересни въпроси"

6.   Никой не е длъжен на никого, за да прави с него секс по задължение. Самият факт, че говорим за секс по задължение говори за много големи проблеми във връзката. Ако искаш секс възбуди половинката си, направи го така, че да й хареса, а не да ти даде колкото са й се махнеш от главата, щото й е писнало от твоето настояване.

7.   Защо си избирате партньор, когото не обичате и не Ви привлича сексуално? Ако той Ви желае, то подобно едностранчиво партньорство е като затвор за него.

8.   Ако има малко уважение към мен няма да настоява ако откажа. И аз искам много неща, но си имам граници, а това е последното нещо, което трябва да правиш без желание.

9.   Обявили ТРИ дневен траур след смъртта на Тито.
Първият ден Сърбите попитали: Може ли да йедемо-МОЖЕ!
Вторият ден попитали:Може ли да пийемо-МОЖЕ!
Третия ден попитали:Може ли да йебемо-МОЖЕ, али сваки да йебе свою жену, защо йе велика мука!!!
Ето това е ПО ЗАДЪЛЖЕНИЕ!

10.   При нас е почти така...
Жена ми от години, само се 'отчита' един път месечно..
Аз искам много по-вече, ама няма...
Но, ще преживея..
М45

11.   Зависи. Ако партнора изобщо вече не ме привлича, не бих го правила. И изобщо бих се разделила. За какво ти е партньор който не те привлича? Само си тровиш живота, а и неговия съсипваш. Ако пък ме привлича, но в момента не ми се прави поради определена причина (уморена съм или нещо подобно), бих поговорила с него за компенсация на следващия ден. Ако просто ме мързи, бих правила за да е доволен, не е кой знае каква жертва.

12.   Ще добавя че няма да се чувствам използвана, освен ако партньора не настоява усилено и едва ли не не ми изнасили. Изобщо ако стане прекалено настойчив и вземе да мрънка, не бих правила секс с него в този момент.

13.   Жена ми го први по задължение. Иначе ще се разведа. А тя май иска да е с мен.
Но случвало се е и на мен да го правя когато не съм искал, макар и много рядко. Никога не бих отказал секс (стига да съм в състояние да го наоравя). Не се чуствам използван, напротив- чувствам се полезен.

14.   Не ми липсва желание, щом и другата страна иска нямам нищо против. Иначе мъжа ми се е случвало да ми отказва.
Апетита идва с яденето както се казва.

16.   Повече от 5 пъти на ден ще ми е малко множко на тези години, но ако не съм крайно уморен, разбира се, че ще се любим нежно и страстно, защото най-важното е жената до мен да мърка от задоволство.

Много хубави и добре обосновани мнения на номера 5 и 11. Ето ето е да цари взаимност в една връзка.

- Кифлоприземител

17.   Eстествено, че хората правят секс по задължение понякога, дори в най-хубавите връзки. Не знам как си представяте вечно да сте в кондиция. Първо годините, след това всеки си има някакви проблеми, които да го затормозяват от време на време. Човек не е робот с копче, все пак.

18.   А да питам - защо в напълно приемливо жената да не е в настроение за секс, а за мъжа не е приемливо следващия месец да не е в настроение да плати сметките?

Малко ли истории има, където жената в началото не го оставя да мигне от секс, а после в някакъв момент, нещо й прищраква и спира тотално/почти тотално секса, а иначе отговорностите и платежите от страна на мъжа остават? Но обикновено това става след като вече го е вързала, я с чувства, я с деца, я и с двете. И тогава мъжът остава супер измамен. Виждал съм такива мъже, опитват се да провявяват разбиране към жените си - били изморени, главата ги боляло, нямали време, нещо ги наболявало като правели секс и т. н.... Те повечето жени, особено пък по-хитрите, не казват просто "ми не ми се ебе с теб", ами все има някакви сърцераздирателни оправдания, дето да се чудиш, да вярваш ли, да не вярваш ли.

Моята беше в цикъл от края на миналата седмица до вчера. В неделя - в мола ходихме. Понеделник, бях й запазил час за маникюр, след това обикаля вторите употреби сама (не й е стигнал шопинга в неделя явно, който бях предложил да отидем само за дънки, тя го обърна на "girl's pleasure day"). Вторник й направих проблем за понеделника, че вместо да се видим ми обикаляла по магазините пак, или вместо да свърши нещо по-полезно. Тя не беше съгласна, каза, че имала продуктивен ден, вършела си работата от телефона. Сряда, дойде у нас. Да праща ЦВ-та за още една работа, нещо, което отлага от доста време. Кафенце й приготвих, дивана разчистих да се намести на удобно, климатика, одеялце, цъка там, докато аз работя на лаптопа. По едно време тактично поисках малко сексуално внимание - в цикъл била. Еми ок, има и други начини - нямали сме време. Е как нямаме време? 2 часа и половина има? Нямали сме. Ок. Имах мийтинг 20 мин. Обръщам се, нашата заспала на дивана. Оставих я да проспи тези 2 часа, сигурно е изморена. Да, ама на мен вече ми е обидно - значи за мен няма време да ме оправи за 10 мин, а да спи 2 часа има. Скарахме се за това. Вика ми, дори и за свирка, за секс трябва да има желание и от двете страни. Е хубаво - всеки ден ми обясняваш колко съм хубав и как ме харесваш, хигиената ми е на 200%, разбирам, че и свирката си е работа, ама не би трябвало да е нужно да се насилваш чааак толкова да го направиш за човек, когото харесваш.

Та вчера отивам у тях, с леко положително настроение (насила), нашата пак нещо депресирана, и като гледам, нищо пак не е правила цял ден (беше 15:00), даже зъбите си още не беше измила. Лежим в леглото, аз чат пат работя, тя си цъка на телефона и пафка. После вика, допушвам, отивам да се измия и идвам при теб. Оки. Връща се, почва да ми се омилква и гуши. Аз вече съм тотално прихванал нейното депресирано състояние от по-рано и даже не знам какво да правя. Вечерта ми каза, че то това била нейната инициатива за секс, щот предния ден съм казал, че не проявявала инициатива достатъчно.
Аз обаче реших да играя женската игра. Обясних й, че не съм ядосан, но просто съм прихванал от нейното депресирано състояние, въпреки че съм се напънал да съм положителен и сега съм объркан и не знам какво да правя. Възприе го. Не се намръщи. Супер.
Вечерта ми направи омлет, и после викам, че ще си ходя. Тя ми казва, понеже съм споменал, че на другия ден няма да имам много работа, ако съм искал да остана да спя при нея. И почна с едни целувки, едни езици, да ме хваща за задника. Викам, че още ми е странно и ще си ходя.
Вечерта едни писаници - ама искала ме, да съм отишъл на следващия ден при нея, или ако искам да се върна, че да правим секс, липсвал съм й и т. н. Аз продължавам филма - викам, че утре май ще имам доста работа, заради последните имейли, които съм видял. Тя тъжна :D. Вика ми, както на мен ми е удобно, но щяла да се радва да сме заедно, дори и да не мога да й обърна много внимание.
Та днеска седя и се чудя, как да го извъртя, че да не й пусна и днеска.

Както един приятел вика, това като в един епизод на Реймънд. Отказа й на жена си два пъти секс, и тя вдигна оборотите.

Какъв е изводът - ако искате повече секс, отказвайте на жените си повече. Знам, че е оксиморон, но действа. Особено ако го комбинирате с добро отношение и го играете малко депресирани. С техните камъни по тяхната глава.

19.   до 12

Предполагам, че ако партньора ти те заведе на яхта в Гърция би имала повече желание отколкото с мъж, който ти прави подаръци, грижи се ежедневно за теб и децата ти и осигурява прехраната?

20.   До 4

Направо да те ожали човек. Поредната дето се изявява като жертва. Търпяла била, а мъжа ти бе те ли търпи бе?

21.   Ами че аз само такъв секс обичам. Жена ми си оставя тялото аз да действам, както си искам. Имам фетиш към живи секс кукли. Всеки луд с номера си.

22.   Защо не?
Защо той да стои на сухо, само защото не съм на кеф или съм уморена? Никакъв проблем не ми е.

23.   След 18 години брак и 2 деца, жената "иска" веднъж в месеца. Умирам за хубав и страстен секс, ама знам, че няма да ме огрее. Е, поне порното още е добър вариант.

24.   18, прав си. Ще подейства. Обърнал си играта и сега тя е ловецът.
Обаче... не ти трябва такава, не е твоята.
Сексът не е работа, а почивката.
Виждате се и знаете, че се желаете. И двамата. Тя те плясне по дупето, докато правиш омлет, ти я целунеш по рамото, докато тя ти реже салатата.
Взаимно трябва да е, да е е леко и естествено.
А не да играеш игри, за да я накараш да те гони.

25.   И моята се опитваше да ми отказва, но след като я нятиснах нколкопъти през нощта, докато спи, вече не ми прави тези глезотии. Сега като си поискам веднага ми дава.

26.   Ех, 18 изтървал си разбиващия секс! Девойката след цикъла е запалила мотореткатката, а ти се правиш на принципен и недостъпен. Отдаде ли ти се възмогност- веднага трябва да я грабнеш и да не я пускаш три дена и три нощи. На жените много по- рядко и трудно им идва желание за секс. Поради тази причина, мъжа трябва винаги да е железобетон. Та, ако щеш и насла да го чувстваш и усещаш. Не ти- тя ще те смени.

27.   По-интересен е варианта, когато на мъж му се налага да го прави по задължение. Има споменати назад в коментарите подобни ситуации. N18 доста го е разтегнал, но май не казва баш точно... Едва ли на някого не е познато положението жената да осуетява секса много пъти, по разни причини, но понякога да решава да си поиска. А мъжът не е в кондиция. И въпреки, че принципно никак не му се отказва, не може... да го вдигне. Ама си го усеща и се чуди как да го скрие. Жената обаче няма как да го проумее това. И е дълбоко убедена, че мъжът си й го връща. И продължава да настоява (с действия), и само му усложнява ситуацията... Казвано ми е директно: "добре де, правила съм го въпреки липсата на желанието си заради теб, просто го направи сега въпреки нежеланието си заради мен"! А ходи обясни, че "там" не можеш да насочиш кръвопоток по собствено желание.
Има я и другата крайност - лично съм отказвал "за да накажа", но никак не го препоръчвам! Това доста често става лоша практика "с връщане" и отношенията зациклят съвсем.

28.   18, ако спреш и кинтите за шопинг, маникюр и пр., още повече ще се раздаде :-) Но по-горе са прави, не ти трябва такава мацка дългосрочно. Като ще играеш игри, ще преценяваш, ще се дебнете... мани я тая връзка

29.   До 18

Хм, и на мен са ми казвали, че за свирка трябвало желание И от нейна страна. Не го разбрам това- все едно да имаш желание да ближеш сладолед на клечка. Да с желание е по-друго, но все пак може да направиш добро на мъжа, който обичаш.

А и как в дискотеката на непознати все имат желание, а за мъжа си нямат?

30.   Какво да ви кажа? !
Нито съм правила страстен секс с любов, нито по задължение.
Първото не ми се случи, шибан мой късмет…, а второто не го ща, чакам си първото :-)
И какъв е извода? !
Жена съм, но си ходя недоебана.
В сънищата ми само е готино, а иначе…:-((

31.   Правила съм секс, защото "трябва" и под влияние на жестоки манипулации от човека до мен. По-голям парцал не съм се чувствала в живота си. Сякаш съм една дупка, където да се почеша крастата. Крайно унизена и крайно неприятен секс беше. Не е било единичен случаю. С бившия ми партньор имахме дълъг период, в който имах личне проблеми и хронична умора, него това не го интересуваше искаше постоянно секс, обвиняваше ме че не си върша "единствените задължения", които се изисквали от жената до него. И много пъти съм му давала или за да ме остави намира или, за да се успокой и да не чувствам вина. Липса на себеобич бих го нарекла. Когато не желаеш секс и си изпълнен с чувство, че "трябва" да дадеш - раздяла. Това е отговора, никой никога няма право да нарушава границите ти, било то морални или физически. До ден днешен се обвинявам, че съм позволила на някого да се държи и отнася с мен така и, че съм давала тота си като вещ за чужди нужди. Обичайте се! Такива неща не са нужни, секса не е просто едно думкане, полагат се усилия и 2те страни да бъдат задоволени и никой на никого не е длъжен.