Споделена история от Секс и интимност

Нормално ли е да съм девствена на 19?
Здравейте, на 19, почти 20 години съм. За разлика от някои от моите колеги/колежки, съм девствена, и заради това някои от тях ми се подиграват, което малко ме обиди, понеже и семейството ми също ме бъзика за това.
Затова питам, нормално ли е? Аз не бързам да съм във връзки или нещо такова. Просто това не е било нещо важно за мен.

Коментари

1.   Защо да не е нормално?

Стига да се чустваш добре е нормално! Никой не може да ти даде някакви срокове и указания кога и как да го правиш. Това си е само до теб и твоето тяло.

Аз лично бих се изкефил на момиче, което се е запазило до 20 години и бих глеедал на нея с уважение, като се има предвид, че в днешно време много от момичетата си губят девствеността още като ученички.

Допреди 60-70 години е било съвсем нормално жените да са девствени до брака, т. е. до 20 и дори 25 годишни! Просто сега сме се извратили и сме разпуснати в това отношение.

2.   Ма ти наистина ли... питаш това? Жено, напълно нормално е! Гледай си живота, а девствеността се губи тогава, когато се задомиш. Ония, дето правят секс маратони, не ги гледай! Във всяка цивилизация има и пропаднали.

3.   Ми виж са, зависи какво момиче си.
Ако си някоя кифла, която се води по вървежното, то тогава не. Такива се ебат на по 15-16 години най-късно. Всъщност не е нужно да си кифла. Познавам една рокерка, която е изгубила девствеността си на 14. Тоест опира до тва колко си разкрепостена.
Ако си някоя принципна, така да се каже "свестна", то е нормално да навлезеш в тия неща малко по-късно. Не се притеснявай.
Просто ти търсиш нещо по-задълбочено и романтично, докато те търсят физическото изживяване и тръпката.
Тва е истината.

4.   Да, нормално е. Аз бях като теб. На мен сестра ми постоянно ми се подиграваше. Трябвало да намеря някой и т. н., но никой не ме привлича ли е по този начин. Имах и други приятелки, съученички, колеги от университета като мен. Случи се малко преди да не авърша 21 г., но имаше невероятна тръпка и сексуална хармония между нас. Попаднах на мъж, с когото изпитвах оргазъм всеки път, а не на някой некадърник, който да ме отврати от секса. По-добрите избори се правят от по-улегнали хора.

5.   А не е ли най-важно какво мислиш ти самата по въпроса? Ако за теб е нормално и правилно, какво значение има мнението на хората покрай теб или на такива в анонимен сайт?
Живей живота си така, както ти го разбираш. Не се води по чужд акъл. Дори някои постъпки да отчетеш по-късно като грешка, това не е нищо фатално. Ще бъдат твоите грешки и твоите уроци, а не нечии други.

6.   Ами, не знаеш какво изпускаш, с един голям кур ще те направят щастлива!

7.   Нормално е, разбира се! Как ще ти се подиграват за нещо такова? Просто и това ще стане някой ден.

8.   Жена ми беше точно на твоята възраст когато се запознахме и правихме секс. Беше девствена и твърдо решена да загуби девствеността си. Аз бях напълно непознат за нея, но реши да ми се довери и да ми се отдаде. В онзи момент и двамата нямахме очаквания към другия. Живеехме за момента. Е нашия момент продължава вече десетилетия. Не сме крили от никой, че започнахме със "случаен" секс и се опознахме и влюбихме в последствие. Някой и до сега си мислят, че се майтапим за това как е започнало всичко.

9.   Не трябва да плащаш данък хорско мнение, но понеже живеем в свят където хората като цяло са злобни не трябва да споделяш такива интимни неща. Щом не си срещнала подходящия мъж и секса не ти е приоритет по добре да си седиш сама и гледаш бъдещето развитие.

10.   Разбира се, че е нормално! Днешните разюздани тийнейджъри обикновено го правят още на 14-15г. за първи път. По мое време също имаше такива, дори имам съученичка, която роди малко преди да завършим училище. Но това не бих го приел за нормално.
Ти тъкмо си съзряла, завършила си училище. Аз за първи път го направих на 22г. (мъж съм). Не се притеснявай, това не е нещо ненормално и това, че всички около теб са го правили не означава, че трябва да ти се лепят етикети.
Когато си готова, когато се появи подходящият човек, ще се случи. Все пак не е нужно и да си прекалено благочестива и да се пазиш за сватбата, например. Това са доста остарели разбирания, които за мен нямат място в 21век.

11.   Според мен си е нормално! Аз съм на 18 и също съм така и не мисля в скоро време това да се променя.

12.   Не, не е нормално!

13.   Не. Има възраст, в която вече изобщо не е окей да се каже за една жена "ама даааа, виииж, това е много хубаво, че не е еди кога си... " и при мъж и при жена си е психическо отклонение.

14.   Напълно нормално е! Така трябва и да са всички жени. Но "новото нормално " Е такова, че вече на 12-14-15 трябва задължително да си наебана вече. Такова е положението. Не си лягай, с първия срещнат само и само да се отървеш от девствеността си. Избери си подходящ човек, имайте щастлива връзка, и чаак тогава. Но ако почне да ти иска от първите седмици, изобщо не се занимавай...

15.   нормално е. Всеки човек е уникален. И има свой път. Не споделай тези интимни неща с други хора, освен с майка ти, примерно. Много от хората са лоши и каквото и да им кажеш, ще ти се присмиват. А и това са интимни неща. Направи го, когато ти искаш.

16.   Това не е било важно за теб, защото момчетата около теб не те привличат. Ако се появи някой готин, висок, харизматичен, със сладурско лице, ще му разкъсаш сама дрехите. Моралът ти е само привиден - просто няма достойни за теб... засега.

17.   Нормално е да пробваш, да видиш, да усетиш, да изживееш тинейджърските залитания, секс, интриги и всичко около връзките и интимните отношения, характерни за онзи период. А не да си направиш сефтето на 20 и да ни си изживяла и да не си експериментирала...

И сега разни глупаци ще ми скочат - "ми са двайси бройки ли да е бйееее на 15г. " - ми не! Ама е нормално на 15-16 да си имаш гадже и да правиш секс... макар и само с него... после да се разделите.. да опиташ с друго момче и така.. Но на 19 наплъно девствена и не опитала от нищо интимно... е странно..

18.   Да. Нормално е.
Както е нормално и аз на 40г. да не съм омъжена. Защото и двете неща не трябва да се правят само защото си на някаква възраст.
Ако досега не си срещнала този човек, с когото искаш да го направиш или ако нещата не са се получили, то не е задължително да го правиш само защото вече си станала на 19г.

19.   Разбира се, че е нормално! Това си е твоя живот и твоето тяло и ти ще решиш кога си готова за това да се отдадеш на някого.
В крайна сметка е важно, когато дойде момента да си щастлива от него, да ти носи хубави емоции.
Тия дето се напият на 14 и ги рейпнат в някоя тоалетна, да не мислиш, че им е много кеф. За цял живот им остава тоя спомен.
Като мъж ти ги казвам тия неща. Аз правих секс мн късно, сигурно бях на 25 поне, ако не и повече, но пък беше истинско изживяване и от тогава си наваксвам :D
А кой какви ти ги разправя ги зарежи, кажи им това си е мое решение и точка.
М 37

20.   От историята ти усещам, че не си много разумна, макар да си вече на 20 години. За да знаят колегите ти, че си още девствена това означава, че ти им си казала или с други думи си се хвалила. И защо си се хвалила, ами да се покажеш много морална, но глупава. Не бързаш да си във връзки защото това не било важно за теб! А ти до тази си възраст изпитала ли си оргазам въобще, няма значение по какъв начин. Един път преживееш ли оргазъм няма да говориш, че това не било важно за теб. А да изпиташ оргазъм при нормален секс с момче което желаеш вече няма да казваш, че това не е важно за теб.
Щом не бързаш да си във връзки значи така може да я караш до 25, 30 години и да продължаваш да си девствена. Аз пък никога не бих желала да съм като теб. На 20г. и да не си правила секс не е нормално.

Ж. 34

21.   Ако ти си щастлива и спокойна какво значение има чуждото мнение? Това е нещо толкова интимно и лично и на никого не му е работа. Това че някоя са я излашкали определен брой не значи, че е психически здрава. Тук няма правилно и грешно. Всичко е индивидуано. И аз го направих късно - на 25 и грам не съжалявам.
17. Нормално е да пробваш, да видиш, да усетиш, да изживееш тинейджърските залитания, секс, интриги "... и на 30 да си с разлакани нерви. Щастлива съм че съм си спестила подобни драми, сълзи, сополи...
Когато моите връстници изпадаха в някакви депресии заради вчерашни пикльовци аз си живеех щастливо и безгрижно. На малко над 30 те имат високо кръвно. При мен всичко си е в нормата. Та прави си сметката. Време има за всичко.

22.   Нормално е, разбира се. Не е нормално на 20 години "девойките" да са с по 20 бройки.

23.   Не, нормално е на 18 вече да си с 5-6 зад гърба си и 1-2 клипа, както и цялото даскало да те знае какво и как правиш в кревата. Шегата настрана, в очите на сериозните мъже си 300 пъти по-ценна, това се прави с подходящия, когато си готова, курвенските коментари не ги гледай, нека си се порят като им е кеф, само акъл да не дават.

24.   Ами честно казано да, за момиче на тази възраст е странно и това ти го казва момче което е на 18 и също е девствено,но в същото време при теб не е кой знае колко фатално. Все пак каквото и момиче да бъдеш, винаги ще намериш желаещи кандидати и действително не бързай, изчакай човека който ще те привлече (жените поне може да си го позволите) и нещата ще станат, междувременно гледай да не го разправяш освен пред най-близките ти хора и не би трябвало да имаш проблеми. Девствеността е истински проблем при момчетата основно, особено в днешно време, особено след една възраст вече става странно(от 25 нагоре), при нас нещата стават доста по-трудно и не можем да си позволим да чакаме "правилната", иначе доста хора щяха да си умират девствени. А пък в краен случай и винаги има проститутки.

25.   До номер 16: Ако се появи някой "готин, висок, харизматичен, със сладурско лице" както се изразяваш последното нещо което ще търси е девственица на 20.

26.   Това е голямо клише с бройките. Познавам много хора с 10 плюс интимни партньори, които са го правили максимум в 3 пози и до там. Като сметнем и че с непостоянните партньори са правили секс веднъж годишно и са имали гадже последно преди 5-6 години... Аз и моята любима бяхме девствени, правим секс почти всеки ден, дори и в цикъл когато е. Прави ми страхотни свирки, обича аналния, направо полудява от кеф като я редувам на двете места и и' го подам в устата. Риминг, писинг и БДСМ са само част от щуротиите които правим.
Тези неща може да звучат като фантастика на някой прекаляващ с порното, но са самата реалност за дълготрайни партньори, които нямат тайни, притеснения и угризения един от друг. Дано ви се случи някога да имате късмета да срещнете правилния човек с който да продължите живота си.

27.   25, много зависи какъв е външния вид на девственицата.

28.   Абе ти бъзикаш ли се да задаваш такъв реторичен въпрос? !?
Ми да, естествено че е нормално, няма нищо по-нормално от това! Определено е по-нормално за жена да е девствена на тези години, отколкото за мъж. Остави ги курвите тук как се опитват да ти промият мозъка с техния курвалък, и да те направят разпоретина като тях. Те това го правят от злоба и завист, че не могат да върнат времето назад към най-хубавите си години, когато са се чукали наляво-надясно с най-големите отрепки и боклуци и да предотвратят тази тяхна грешка, преди да е станало късно. Затова злобеят тук, и за компенсация се опитват да завлекат в блатото при себе си всяко нормално момиче, та да не са сами в техния си гьол! Не им се връзвай! Бъди умно, мило, възпитано и примерно момиче, каквото си и не си давай девствеността на първия дрисльо, който ти се усмихне! Тя е дар, безценен дар от Бога, който не всеки мъж заслужава да получи! Дари я някое добро, свястно момче, което познаваш от много дълго време и знаеш, че можеш да му се довериш.

Дон Жуан

29.   Нормално е. След като не си срещнала човека с когото да го пожелаеш. Някои жени погрешно смятат, че колкото повече бройки навъртят им е в кърпа вързано това да имат щастливо семейство. Както виждаш за 34 годишната кака оргазмите са най-важното нещо на тоя свят. Ако някой не я задоволява му бие шута. Аз пък мога да ти кажа, че изобщо не е така. Най-отраканата от моя клас, която ощв в прогимназията беше навъртяла бройки още е сама. И прелита от цвят на цвят. "Задръстените" имат и семейства и деца. Най-лесно е да намериш с кого да правиш секс.

30.   Напълно нормално е.

31.   Номер 29. И при нас така се получи. Две готини момичета имахме в класа, че даже бяха и с хубави характери и само те останаха самотни стари моми. Направо да не повярва човек.

32.   31, те не са ОСТАНАЛИ сами. Те СА ИЗБРАЛИ ДА БЪДАТ САМИ отколкото да се съберат с мъж не на нивото, което искат.

Жените избират, самотните жени са поискали да бъдат такива.

В гимназията имах една съученичка, харесвах я. Красива, малко по-ниска от мен, сладко лице, приветлив характер. Други също я харесваха. Така и не й казах, защото ми беше ясно, че е по-хубава от мен и няма как да погледне средностатистически младеж. Странеше от момчета в гимназията - много вероятно защото не беше привлечена от тях (осъзнах го впоследствие).

Знаете ли в университета (по-голям град с по-голям избор от мъже) с какъв се събра?

Двуметров, мъжкарско лице, широки рамене, тяло изтъкано от мускули, млад адвокат с добри финансови възможности и още по-добри бъдещи перспективи. Такъв от който ММА бойците биха се страхували. Този пич беше ударил генетичната лотария отвсякъде.

Чак тогава осъзнах... ето заради това е страняла от момчета до тогава. Тя просто е търсела топ мъж. В топ 10% по повечето, ако не по всички параметри. Намери го. Имат щастливо семейство.

Сега разбрахте ли, че жените си търсят мъже собственоръчно? Жените всъщност са ловци, но САМО на супер мъжаги. За другите изглеждат като плячка, което е измамно. Няма по-голям хищник от този, който се преструва на плячка през повечето време...

Ако са необвързани, това означава, че мъжете около тях са невидими в очите им, искат нещо значително по-добро. А както моят опит от младите ми години (включително в гимназията и университета) показва, понякога искат близо до възможния максимум.

33.   Напълно нормално е според мен. Когато усетиш момента с правилния човек със сигурност ще го направиш, но трябва ти да го пожелаеш.

Принципно жените в повечето случай правят секс доста по рано от колоко мъжете на същата възраст.

Лично аз до 24 години не бях правил секс /мъж съм/, но пък след това си наваксах пропуснатото. Тъй че не си давай някакви срокове и не случай подигравки от който и да било. То всъщност няма как да разберат познатите ти и състуденти, освен ако ти не им кажеш.

М. 36г.

34.   До 32. Браво наблюдателен си и много добри изводи си направил. Като красива жена с голям избор на мъже ти го казвам. Избрала съм най-доброто от най-доброто. Бих ти сложила 100звезди за мнението. Ще те коригирам само за едно нещо. Момичето е страняла от другите мъже не защото не е била привлечена от тях, а защото се е ПАЗИЛА. Няма как да хванеш мъж от топ 10 ако имаш бройки зад гърба си. Те тия мъже имат мозък и възможности за избор и като ще се женят ще търсят неразопакованата стока. По-глупавите жени не могат да го разберат това. Мислят си че като сме 21век и най-важните умения за задържане на мъж са дълбокото гърло и аналният секс. Нищо подобно-от хиляди години нищичко не се е променило. Елитът търси чистота за предаване на гените си. С другите умения далече няма да стигнеш. Най-много до някоя квартална кръчма.

35.   А добре, 34, тогава средностатистическите мъже как да се задомим?

Жените винаги се целите по-нависоко от собственото си ниво. Тогава един мъж средна ръка как да има семейство? !

36.   35 ами средностатистическите мъже ще си вземете средноттатистически жени и готово.

37.   Да ти кажа за грешниците е нормално да си грешен, Кажи им че искаш да си останеш ненармална и им се зомей;)-Изкушават те.