Споделена история от Секс и интимност

Мъжът ми може би е асексуален
Мисля че мъжът ми е асексуален. Но само може би... В началото всичко беше много хубаво (първите 2 години) той беше притеснотелвн и го отдава на това че съм му второто гадже, по време на бременността ми също до последно правех е секс, родих и всичко си беше екстра... До преди 3 години. И двамата израстнахме и имаме отговорности но желанието за секс у мен винаги го има а той винаги ме отрязва. Като го питам защо отговора е щото така... Не ми изневерява в това съм сигурна, работи само с мъже (не е гей) и от работа вкъщи и от вкъщи на работа. Не се старае изобщо да ми подарява подаръци и да ми купува цветя по поводи и всичко много ме тормози. Но най вече интимната пропаст между нас. Може да се каже че на това се крепеше всичко тъй като определено не ми спира дъга с подаръци. Не си говорим освен за неща свързани с детето и винаги отговора е че е уморен. Вече не знам какво да правя, как да го накарам да ме забележе отново, как да върна интимност та ни. Моля ви дайте съвет.

Коментари

1.   Докато не го хванеш, че гледа порно. Провери дали не влиза в тоалетната и в банята с мобилния си телефон или с някой по*малък таблет.

2.   Жена ми същата. Колко хубаво щеше да е да се намерим и да се наебем, а да оставим сексуалните да си почиват, като са толкова изморени.

3.   Има проблем с енергията, явно си я изразходва някъде твърде много. Плешив ли е? С риск да ви звуча странно, но според китайската медицина изразходването на дзин-чи е свързано не само със сексуалната функция (Дзин-чи е жизнената енергия). И всъщност проблемите в секса са само върхът на айсберга, вместо да искате от него още да си я изразходва енергията, бързо трябва да намерите как да се зарежда, дали с храна, сън, слънце. Иначе го чакат по-големи здравословни проблеми.

4.   Просто е в депресия от работа вкъщи на работа и пак вкъщи, сметки, сметки и пак сметки и с времето взаимоотношенията между хората се променят. Измисли примерно как да правите пари заедно и ще си му доста интересна. Трябва да имате и други занимания освен да отгледате детето, което ще е много трудно ако връзката ви не върви. Ние се разделихме на четвъртата година и всеки по пътя си вместо да се натоварване.

5.   А може би ти не ставаш за секс с мъжа ти, да не си динозавър или зомби?

6.   Не, няма значение дали си второто или третото му гадже, има значение липсата на тестостерон. Просто един пореден охлюв с момиче до себе си. Не знам, ама нещо се измениха времената и задръстеняците започнаха да се котират.

7.   Какво работи? Какъв е по професия?

8.   Не бъди толкова сигурна, че не се "олабва" с някой колега. Виж темата за "хетеро" уж мъже и първият им път с мъж. Предават си се с мъже, пък женени, с приятелки за пред хората, ей такива педали, дето не могат да бъдат поне мъже като хомосексуалните и да не крадат чужд живот и време. Поиграй си на детектив. Качи му апликация от "шпионите" в телефона.

10.   От авторката, на 26 съм не съм динозавър и смея да кажа че много си ставам за секс даже! Иначе него не го вълнува секса като цяло не гледа порно, смята орална та любов (спрямо него) за омерзяваща жената, работата му е много натоварваща, но и сега през почивните дни покрай празниците имаше доста време да си почине. И не е плешив а с изключително гъста коса (моята е по рядка от неговата).

11.   Моят мъж също с оправдание, че е много изморен не иска секс и аз не съм динозавър изобщо. Примирих се, не съм от тези, които изневеряват, но ми е супер неприятно 10 години по-възрастни мъж да ми отказва секс почти постоянно и се примирих заради детето. Секса не е всичко в една връзка, но е важен. Замре ли секса замира и всякакъв тактилен контакт докосвания, прегръдки, целувки. На никого не му е приятно в една връзка да се чувства нежелан, а точно такъв се чувства ако непрекъснато му отказват секс. А умората е оправдание, всеки е уморен.

12.   100 процента ти изневерява или е гей. Другите възможности са просто да си му омръзнала. Има голям шанс да има и нисък тестостерон

14.   Ми какво да ти кажа, чудя се на подобни мъже... Един нормален мъж винаги има желание за секс, да, може да има еректилни проблеми, но желание си има. Пък еректилните проблеми се оправят, има купища терапии, таблетки и какво ли не, т. е. това не може да спре един мъж да желае и да прави секс с жена си. Този човек има някакъв психологически проблем, то и асексуалността си е психически проблем. Пък и как до един момнет всичко е наред и после хоп, няма желание за секс, за мен такива метаморфози са странни, определено има някаква психологическа травма...

15.   10, може би щом няма проблем с енергията ( :D ), разковничето е в моралните му задръжки. Явно не работи сърху развитието си като човек ами се е заседял на едно място вътрешно, решил е че светът е “такъв” или “онакъв”. Щом ти казва, че “омерзявало жената”... Без майтап, прати го на психолог. Малко да му раздруса представите, понеже като гледам робува на някой свой идеал. Всичко е в главата при секса, че и не само.

16.   Подаръци и цветя са празна работа, аз също не купувам. Мъжът ти бързо е влязъл в рутината на брака която е неизбежна, но е нормално това да стане след като мине 50-год. възраст. Другата причина е, че ти просто не отговаряш на неговия идеал за жена и затова меракът му бързо е приключил.

17.   Опитай да го предизвикаш. Може да има някакви еротични фантазии- доминантна жена, тройка и пр. Ако нищо не става, значи ти изневерява. Вероятно в работата. В обедната почивка, примерно. Незнам с жена или с мъж, но не е асексуален щом си е бил нормален преди. Може да е бисексуален и да е бил с теб само за да му родиш дете. Но е кофти работа. В краен случай си търси друг, млада си. Говори с него, кажи му, че ти също имаш нужди. Виж какво ще ти отговори и направи.

18.   Според мен си му омръзнала и не го привличаш сексуално или ти изневерява.. Преди имах гадже, което беше с 8 години по-малка от мен, да беше хубава, бях й първия, но не ме привличаше сексуално, какво да направя.. Все се оправдавах, че съм изморен или нещо друго.. Да отбележа, че не съм й изневерявал никога! Против съм тез неща! А със сегашната ми жена се разцепваме от ебане. Всеки ден имам желание и мога.

19.   За справка на дамата няколко варианта от личен опит. Не ми е било до секс с постоянната партньорка за дълги периоди от време, когато:

- жената не ме е привличала или е спряла да ме привлича сексуално, но съм оставал във връзка, защото е било социално удобно, от страх да не нараня чувствата й или защото ме е било страх да не я загубя като дружка.

- нещо в партньорката или самия акт е правило преживяването неприятно или стресиращо - примерно лош дъх, не добра хигиена, прекалено агресивно поведение, а имах една девойка, доста тясна отдолу, която винаги я болеше по време на секс и инстинктивно се затваряше още повече, та вместо в разпускане, сексът с нея всеки път беше същински стрес, та все си намирах причини да й отказвам.

- системно съм прекалявал с порното и самозадоволяването по време на връзката.