Споделена история от Секс и интимност

Бащинство?
Имах случка с колежка. Млада, секси, напориста. Излизахме месец и после започна редовен секс, в работата, хотел, на планина. Тя на 28г, аз на 43г. Празнех се редовно в нея, каза ми че е на хапчета. Минаха 4-5 месеца и каза, че ще напуска.
След напускането, рядко отговаряше на обажданията и съобщенията. Каза, че отива в друг град с приятеля си и повече не се видяхме. Стори ми се странно тогава, но не и сега. А и преди да напусне ме запозна с колежка на моята възраст, жена от нейния офис. Няколко мессеца след напускането се сближих с тази колежка, станахме си любовници и забравих за преди.
Преди месец разбрах от общи познати, случайно, че младата ми колежка е родила в другия град и коментираха, че приятелят и е стерилен. Сроковете на секса и раждането си съвпадат.
Мисля, че това дете е от мен. Мога ли да искам бащинство, а и дали изобщо има смисъл?

Коментари

1.   Чукай си новата колежка и си трай, за какво ти е бебе, проблеми и т. н.!!!

2.   Да искаш бащинство? Ти луд ли си или ни базикаш тук?

3.   И какво ще направиш? Брак ли ще ѝ предложиш и да гледате детето? Че вас за 4-5 месеца освен секса какво ви е свързвало? После ако тя те е искала да живееш с нея и да възпитаваш детето, нямало е да се махне от града и от теб. И щеше да ти каже, че има дете. Явно не си ѝ нужен. За какво ще ѝ объркваш живота?

4.   Потърси я и изяснете въпроса. Ако детето е твое, един ден може да се появи и да претендира за наследство. С ДНК тест лесно се установява бащинство
Ако харесваш жената и мислиш, че може да създадете семейство, предложи й брак.
Най-добре е детето да живее при йиологичните си родители, ако те се разбират.

5.   Ами, това е родът ти. Тоест, пермутация на твоите предци, оставени в ръцете на тази жена и мъжът, с когото живее.
Може да са много щастливи. Обаче да видиш кръвта си, оживяла, и тя теб да те види, колко са ви еднакви ръцете, усмивката, мисленето... Това няма как да го изпиташ нито ти, нито детето ти ако е с друг. Струва си. Но по-важни са условията, в които детето ти расте. Ако се разбират в семейството си - по-добре не се меси да им разваляш спокойствието - можеш ли да осигуриш по-добро?

Не е болка за умиране, но поддържайте си контакт. А жената явно затова е била с теб.

Сега, щом "приятелите" й знаят и чак до теб е стигнало, представяш си това дете в каква психологичска среда ще расте - този слух само ще се разчува. Може би хората са си го предвидили и ще се справят.

Пермутация - рекомбинация.

6.   и П. П. на тази жена и през ум не й е минавало явно, че всъщност това ти е твоята кръв, щом не те е потърсила. Че това синът и да те познава ще го обогати. Нищо, дал си го Чингиз Хан със семето си, малко... Нека да се множи, що пък.

7.   Ти луд ли си бе? Я си стой, жените това масово го използват като тактика. Ебане на поразия с някой, като теб и после хваща някой добряк да плаща и да гледа чуждото дете. Стой си, не се бъркай, такъв чеп ще си набиеш, че ще се чудиш как да се измъкнеш.

8.   Ти си знаеш. Жена съм, но ако бях мъж и знаех, че там някъде може да има дете с моя плът и кръв, не бих стояла спокойно докато не разбера дали е истина.
Друг е въпросът, че с въпросната майка няма да бъдете заедно и не би следвало да имаш никакви претенции към нея и към детето.

9.   Ти звучиш точно като един селски нерез. Чудя се какво работиш, ти май ходиш на работа само да таковаш жени.

10.   Тази жена е за бой. Няма как да те използва за донор на сперма с цел да я забремениш и след това да офейка. Това, че гаджето й било стерилно, въобще не е твой проблем.

Сега, какво може да направиш? Първо избираш си един добър адвокат и намирате начин да се сдобиете с личните й данни. Хубаво е да се опиташ да проведеш личен разговор на четири очи с майката на детето ти и да й кажеш, че ако не впишете детето като твое и ако не получиш радителски права с право на виждане на детето ти, то ще я съдиш до дупка. Можеш да заведеш дело и да искаш да докаже с тест за бащинство, че детето, което е родила не е от тебе.

Съветът ми е да си търсиш правата! Тази жена е за пребиване. Пак казвам, че тя съзнателно те е използвала за най-важното нещо в тоя живот. След като умреш от теб остават децата ти. Ако просто си някой скопен съвременен евроджендър и не те интересува, че там някъде има твое дете... Нямаш проблеми тогава.

11.   Знаел си, че не е сама, Ами няма смисъл да се занимаваш.

12.   Остави жената на мира, след като тя не те е потърсила. Щом ще живее в добра среда, защо да объркваш живота на жената и детето?
Бил си донор, дано гените ти са добри!

Ж 45

13.   Напълно възможно е да те е ползвала за осеменител. Не е нещо необичайно на днешно време, когато все повече мъже имат репродуктивни проблеми. Както и да е, твоята роля е приключена... така, че си трай.

14.   При аналогична ситуация, но в обратна посока, от мен се искаше да се откажа от бащинство. Не, че съм стерилен, но тя заживя с друг и... Не знам точно какви мухи са бръмчали в главата й. Та ми беше казала, че детето всъщност не е от мен. Реших, че няма смисъл да упорствам - след като реалният му баща ще си го гледа. Потърсих съвет от адвокати (на няколко пъти). Изсмяха ми си - след като си законен баща (при брак), не можеш да се отказваш от бащинство. Има опция някой да припознае детето и да поиска да го осинови. Тогава законният би могъл да даде съгласие. В моя случай онзи не задейства нещата от негова страна и така увисна всичко във времето.
Ти опитай да се свържеш с жената дискретно и я подпитай. Не очаквай да получиш точно отговора, който е в главата ти. Твърде е вероятно да се е случило нещо, различно от това, което знаеш. Защо да е постъпила така - любопитен въпрос, но с много възможни отговори.

15.   Дори и детето хипотетично да е твое, фактът че тя е решила да не знаеш за него е достатъчно показателен какво можеш да очакваш от нея. Сега има шанс детето да израсне е нормално семейство с двама любящи родители. Не прецаквай това като предявяваш претенции за нещо, в което не си 101% сигурен.