Споделена история от Секс и интимност

Дали наистина ние българите сме толкова разкрепостени
Като чета постовете и коментарите в този сайт, добивам впечатление, че българите сме много разкрепостен народ в сексуално отношение и едва ли не с едно намигване си спретваме секс на покривите на сградите, както в Куба. То чета за масови изневери (11 дни от 12 възможни например), секс на работните места, секс с различни партньори, суингове, мачовци с много яки гаджета, жени трепачки без граници, полови атлети и др. Има и такива постове, които изразяват проблем с намираме на приятелка (дори за секс), прекалена стеснителност и др., но са доста малко. Питам се дали наистина сме толкова разкрепостени като хора, както се представяме. Не мисля обаче, че жените ни са толкова космополитни и отворени като рускините и полякините например, нито че мъжете ни са донжуановци и свалячи като французите. Напротив, наблюдавам доста голямо окапсиловане на хората, особено след коронавируса и тези масови хоумофиси. Свалките са по-трудни, а и българката не е толкова податлива по принцип. Това моите лични наблюдения. Ще ми в интересно да чуя и вашите.

Коментари

1.   Повечето клиенти на проститутки са именно обвързани мъже, това какво ти подсказва? Нито мъжете, нито жените са имали толкова много партньори. И също е измислица, че в България се прави секс без ангажимент, кой го прави тоя секс? Една шепа хора с по-свободно мислене. Тесногръдието е масово тук, няма как да има разкрепостеност в такива измерения. Особено поколенията след 1995 са много стерилни в интимен план, погледни ги сам. Уверявам те, че целуващите се момчета и момичета даже и не са се събличали голи един пред друг. Разходка и за ръчичка, това са двойките днес.. и някой друга скована целувчица.

2.   Не, не сме разкрепостени. Това са си наши фантазии просто. Огромната част от българите и българките са супер дървени в комуникацията на интимно ниво. А в леглото пък са трагични. Приказките за много добър любовник са измислени от мъже, които никакви ги няма с жените, както и от жени, които никога не са получавали удоволствие от партньорите си.

3.   Повечето са без всякакви морални задръжки и наистина открай време в БГ много се изневерява. Но това не е разкрепостеност, защото едва ли са кой-знае колко изобретателни в секса, просто са нелоялни и развързани като разгонени улични помияри.

4.   Според мен така се получи, че ако една жена жена не ходи по барове или няма профил в тиндър или друго приложение, то колкото и да е красива няма да се намери един мъж от нищото, да се опита да я свали на друго място различто от бар, дискотека и интернет.

5.   В сравнение със скандинавските народи, с поляците, украинците сме си направо ориенталски задръстеняци. Сякаш подсъзнателно с някаква дива животинска извратеност се опитваме да компенсираме, но не се получава, а само подчертава правилото.

6.   Пълни глупости. Разкрепостени са само на думи и във фейк коментарите по форумите. Мъжете масово са смотани чикиджии и порно маниаци, а жените пълни дървета, които се правят на принцеси.

7.   Българинът си е топ любовник, винаги желан, харесван и оборотен с жените. Класика е това.

8.   Не бих казал, че българите сме много разкрепостени, ако ще се сравняваме с германците, холандците, французите, поляците и тн. Например в тия държави които изброих мъжете нямам задръжки да правят секс и с други мъже, въпреки че си харесват жени, докато тук не е така.
Понеже аз съм мъж и го правя с мъже за забавление, тук ми е доста трудно да си намирам мъже за забавления за разлика например от Франция. В другите европейски държави секса го възприемат като забавления, докато тук го имаме само като за размножаване.

9.   Категорично българите не са разкрепостени. Задръстени са от всякакви селски предразсъдъци, но са лицемерни и двулични, правят се на такива каквито не са. Българинът има ниска сексуална култура и затова като неук дивак попива всички което виде на най-безвкусното и пошло американско порно. Примерно в България е абсолютно невъзможно да има FKK движение точно поради тази причина - изкл. ниската обща и сексуална култура и лирсата на елементарно възпитание.

11.   Не. Не сме разкрепостени ние, българите.
М50

12.   Виждаш малко, но шумно съсловие, което реве винаги по форумите.

Спрямо скандинвските срани - Пич, ние сме направо пуритани! Когаот отидох там за пръви път, не знаех на какво попадам. В началото си мислех, че мъжете са обратни или нещо такова, а то общо взето беше, че никой не се натискаше, защото никоя не се "дърпаше". В България съм чувал от поне 4 различни жени, нещо от рода на "Ако един мъж ме харесва, ще трябва да го докаже! Може да каже не, но е защото искам да видя, как ще реагира"!
Ем това го няма там. Ако каже не, до там. Край. Ако каже да, 90% е сигурно, че ако не довечера, то на другия ден ще се видите и ще правите секс. Много по-открити и отпунсати са по темта. В Бългрия е малко табу. А и жените някак си, се притесняват от телата си. Там - няма бате. Сексуално образование още от трети клас или нещо такова. Проблемът е, че е малко от вратата за краката и съвременните им връзки са едни... кухи, много често. Имам познати, излзиат с жени по 4-5 месеца, преди да кажаат. Един авер, дот през 2 дена сме с него на бири и проиче, ми каза, че срещнал едно хубаво момиче и искал, да вечеряме заедно с нея и други познати. Ходили са заедно ПЕТ МЕСЕЦА! А нашия ръб не е казал на НИКОГО.
Не бил сигурен, дали не е било само за секс, но решили, да пробват "сериозна връзка". Вече са две години заедно и продължават, да се срещат по кафета, като сеиозния напредък е, че понякогаа, тя остава за повече от от една вечер у тях. И почти всички така, по мои наблюдения. Едни се ожениха, след кат бяха 6 години заедно и вискчи казаха, че "мнгоо бързали". Поне повечето под 30-35 са така, по мои впечетления. По-старите, не са били така, ама днес...

И всичко е с по 20 бройки. Мъже и жени.
А като имам позанти, които се хващат с българки, все чувам едно и също:
- Не съм бил в таква връзка преди. ЕМ НЕ ДУМАЙ! Вашето е само едно почасово чукане с години. Ква връзка е това?

13.   Не, не сме. Четейки темите и коментарите тука, българите са едва ли не някакви секс богове, а българките - готови на всичко да угодят на мъжете си.

Просто се замислям как ще отида при жена си, с която сме заедно от 20 години, и ще ѝ кажа "Скъпа, искаш ли да те натисна на някоя пейка в парка? " примерно. Жена ми ще ме погледне отвратено, ще ми каже, че не сме на 15-16 и такива лиготии да си ги избия от главата.

14.   Не мога да разбера мъжете... Когато българките дават лесно, са леки и азиатките и индийките са нещо повече от нас. Когато не дават лесно, са задръстени и шведките (най- феминизераните жени в Европа) и словачките били нещо по- специално от нас. Нямате угодия.
Иначе, това, че някой е изневерил, не го прави разкрепостен, а предател. Това, че някой/ някоя дава лесно секс, не означава че непременно е разкрепостен/а, особено ако във връзка е решил/а, че "вече уважава себе си и вече не прави *такива неща*". Да си разкрепостен, означава да експериментираш с твоя човек, да пробвате нови неща, да сте отворени към нестандартни искания и да сте отворени и разбиращи към нестандартните желания на половинката, не да реагирате с погнуса. У нас царят много скапани схващания за това какво значи разкрепостеност. Повечето хора си мислят, че това е просто лесно да даваш секс и благодарение на това си мислене, повечето хора се хващат с някакви едностевки, някои от които впоследствие решават, че "вече не правят такива неща", и остават с постно пенсионерско сексче с използван човек, накрая често им се изневерява. Така е, тъпите схващания за нещо водят до тъпи избори, а тъпите избори - до тъп, често болезнен край, обаче абсолютно заслужен.
Иначе, за каква разкрепостеност да говорим сред българите? БългарКите правят какви ли не щуротии с този и онзи, накрая си хващат някой идиот, пред който се правят на почти девствени, и понеже нашите мъже ("мъже" основно в биологичният смисъл на думата) не са от най- умните, даже са си откровено тъпички, се хващат на въдицата, после пискат от изневери и счупени сърца. А пък българските мъже, от своя страна, постоянно осмиват женската сексуалност и женските нужди, не ги интересува женският оргазъм, често не ги зачитат, често мислят, че сексът е задължение на жената към мъжа, което автоматично им се полага и после се чудят, защо на жените им им е досадно да се ч*кат с тях... Естествено, че ще им е досадно, особено ако са някои от "преродените девственици", които все някога са попадали на някой, който все пак е помислил и за тяхното удоволствие. Българи и сексуална разкрепостеност? Много рядка комбинация.

12, е типичният пример за български мъж, който се бута при боклуци. И мъжете бягат от техните си жени: шведите все повече търсят тайландки, а финландците (които май не са скандинавци, но да кажа) - рускини (въпреки лошата история с Русия) и естонски, само нашите българчета се врат при к*рвите. После как беше? - мрън- мрън, няма свестни? Има, но вие ги търсите на възможно най- грешното място, пък като попаднете на такава... достатъчно пъти съм писала какво правите с такава. То не са обиди, то не са квалификации, то не е чудо. За българите по принцип ставащите са "к*рви", а неставащите - "свестни".

Black Sabbath

15.   Не живея в България. Емигрирах като студентка, и вече 15 години така. Тук се отраках! В България имах 3 гаджета и секса и с тримата беше скучен и дървен. Буквално. Тук опознах тялото си, Тук изпробвах различни пози, техники, и Тук се научих да говоря за секс! Комуникацията е много важна, не само в една връзка, но и в секса! Преди няколко години имах кратка връзка с българин, и той се оказа голямо дърво! Предлюбовна игра-никаква, нито един път не плъзна ръка към слабините ми, камо ли език! От мен очакваше всеки път фелацио, и после извърташе глава до другия ден чак, преди да ме целуне пак! Веднъж правихме анален секс, и не съм сигурна, че той въобще разбра! Говорила съм с него за желанията ми, питала съм неговите какви са, той все потаряше, че всичко е наред, и той е доволен от сексуалния ни живот! Веднъж прегледах браузъра на телефона му, и имаше най-различно порно. Съответно си купих едно костюмче и реших, че по този начин най-после той ще се отпусне в леглото, и ще даде воля на желанията си, без думи, но и там ударих на камък!
Сега съм женена за балканец от 6 Години, и секса е страхотен! Експериментираме и до ден днешен! Българите са фантазьори, и често това, което чета в този сайт, например, са пълни измислици и лъжи! Тройки и суингове само в сънищата си правят!

16.   Ми като мъж мога да кажа, че повечето българки са тотални дървета в леглото.

17.   15, нали? Българските мъже, освен че са грозни и мързеливи, са като трупове в леглото. Иначе, с големи претенции.

Black Sabbath

18.   От автора - до коментар 15, за жалост си напълно права. И това се отнася както за мъжете, така и за жените в България!