Споделена история от Секс и интимност

Нормално ли е да мастурбирам на 12?
Здравейте! Аз съм на 12 години почти навършвам 13 и се чудя дали е нормално, да мастурбирам? Правех го по 2 3 пъти на ден сега не го правя толкова често, но проблема ми е, че вече вагината ми се е променила срамните устни са ми като на голяма жена и ме е срам да се показвам пред майка ми не знам и какво да и кажа. Искам и да попитам ще стане ли нещо с тялото и с организма ми като мастурбирам понеже още не ми е дошла първата менструация?

Благодаря предварително! а

Коментари

1.   Не го прави, от честото напъване се отслабват вените в малкия таз и по късно се появяват хемороиди.

2.   Нищо не може да ти стане. Ако изпитваш нужда, значи е нормално.

3.   Да, и аз започнах да мастурбирам на 12... Все още го правя и вместо да правя секс и да рискувам да забременея, просто мастурбирам.

4.   Нормално е. Не се претиснявай.

5.   Нормално е, мастурбирай си :D

6.   Да плача ли, да се смея ли :D

8.   1. какви са тия коментари с хемороиди на всяка тема? то ако така беше никоя да не прави, я чао

9.   Номер 8, точно така е, като жена занимавала се с това често и имаща този проблем, след дълго изследване от лекари специалисти се констатира, че появата на този проблем се дължи на системното повишаване на вътрекоремното налягане вследствие на мастурбацията, което е довело до отслсбване и разстягане на съединителната тъкан придържаща венозния хемороидален плексус и появата на хемороидите тъй, че съветвам момичето да не го прави често и със повторения.

От номер 1/Ж45/

10.   9 Май бъркате темите сигурно коментара 1 е бил за другата за аналния

11.   Абсолютно да, нормално е. По-ненормално би било да се държиш истерично и да си цялата в акне, ако не го правиш. А срамните устни са такива, каквито е писано да бъдат, няма общо с другото. Не се срамувай от родитвлите си. Надали правиш нещо по-различно от това, което са правили те на твоята възраст :)

12.   От 9, не бъркам нищо!

13.   Авторката,
не обръщай внимание на тъпите коментари.
Аз мастурбирам от дете, тогава дори не съм разбирала какво правя. Това е нещо нормално. Макар и да нямаш цикъл, клиторът ти от момента на раждането ти работи и ще функционира до последният ти ден, ако си здрава. Мастурбирането не води до физически деформации. Така опознаваш тялото си и го заобичваш повече. От друга старана това е изключително полезно за здравето ти. Да не изпадам в подробности, но чукни на Интернет, напиши на търсачката "ползи и вредности от мастурбиране" и ще видиш какво са писали специалистите с големите глави.
Нормално е срамните ти устни да се развиват, не можеш вечно да си стоиш на 10 години. Не вярвай ба тези всезнайковци. Майка ми е почнала да мастурбира и тя много малка, когато ме изненада да си играя с клиторчето ми, се захили и каза:
- Крушата не пада по- далеко от дървото си.
После ми разказа, как тя го е правила и прави. После ме предупреди, да внимавам баща ми да не ме усети, че реакцията му може да бъде не бащинска, а като на мъж. Което тогава не ме уплаши.

14.   Щом го правиш значи се чувстваш по добре след това. Аз съм момиче на 14 и също мастурбирам, на мен ми носи удоволствие и ме облекчава. само ме стигай до там да се пробваш да вкарваш предмети защото това е вече прекалено. Но иначе нищо няма да ти стане.

15.   Избягвай да се напъваш, от честото напъване се отслабва съединителната венозна тъкан и се появяват хемороиди!

17.   НЕ е нормално, кой каквото ще да ти обяснява, пък на такава крехка възраст да не говорим какви пагубни последствия може да има честото мастурбиране. Има една тъмна страна на мастурбацията, която ако хората разбираха, нямаше да смеят да си посегнат никога.

18.   Нищо няма да кажа. Само ще споделя моя опит. Семеина жена на 47г. Мастурбирам от 14гишна та дори и сега, слава на бога със здравето съм в отлично състояние. С един не достатък, че съм доста сексуално активна.

19.   n 17,
не се прави на доктор, нямаш си понятие от тези неща!
Фанатици като теб, водени от своите комплекси, само объркват останалите, и подрастващите.
Аз мастурбирам от бебе, започнах да правя секс на 12, нищо ми няма и съм дори магистър. Можеш да заблудиш, някои мъж незапознат с тези неща, но една жена трябва да е много невежа, за да ти повярва на измишльотините.

20.   17. Не съм жена да казвам колко пъти в едобре за момиче да мастурбира и на тая възраст но звучи нелепо да казваш че мастурбацията е лошо нещо.. Пък и в тоя сайт само дървени философи.

21.   Аз като бях на твоите години мастурбирах като луда, оргазми по 30 имах, правех го до изнемощение, изпотявах се цялата.