Споделена история от Секс и интимност

Да му кажа ли?
Здравейте, всички! Ще бъда кратка. Жена на 23 години съм. Имам леко течение от близо 2 години, но не обърнах особено внимание на него, понеже нямах други оплаквания като: парене, сърбеж и т. н. Наскоро ми откриха, че имам гъбички. Лекаря ми предписа лекарства. Надявам се да помогнат. Но проблемът всъщност е, че имах връзка с един мъж през този период, докато имах това течение. И съответно правихме секс без презерватив. В момента не сме заедно. Разделихме се преди месеци. Знам за него, че е заминал за чужбина, понеже е получил по-добра оферта за работа. И в момента съм в дилема, дали да му кажа или не. Много ми е притеснено в момента и страшно съжалявам, че съм неглижирала този проблем с течението. Жени, вие как бихте постъпили на мое място? Моля за съвет и без хейт!

Коментари

1.   Здравей,

Питай доктора си дали има нужда партньора ти да пие нещо. Няма нужда да казваш бивш. Ако каже, че има нужда, кажи на бившия, както и какво да пие. Ако каже, че няма, недей. Няма от какво да се притесняваш, сигурно над 50% от жените сме имали гъбички. Има жени, които ги хващат и без полов акт, голяма мистерия са.

2.   От коментар 1 - забравих да напиша. Била съм на твое място. Не е толкова страшно, обясняваш, че това е банална инфекция и едва ли е преносител, но за всеки случай и т. н. При мен ситуацията беше същата - на бивше гадже трябваше да звъня. Ама той си беше свестен, разбра от ряз и не прави излишни драми, изпи си хапчето (1бр. Беше за него) и по живо по здраво.

3.   Не, не бих му казала.

4.   N1 Много тъп съвет. Той ще я зареже след това, освен ако не е балък.

5.   Задължително, не го крии

6.   Гъбичките (ако става въпрос за Candida albicans) не са полово предавана инфекция. Имаш си ги по принцип, но понякога възниква дисбаланс и стават повече. Тогава се появяват симптоми като течение, сърбеж и т. н. На партньора ти нищо му няма. За да си спокойна, питай гинеколога какво ще те посъветва.

7.   Бъдете винаги открити, гъбичките всъщност се предават по полов път, ако не му кажеш ще си пренася гъбичките на всички жени, освен ако не са вече заразени и те, така се превръща в един кръговрат.

8.   Кажи му, да те разнася навсвкъде. Нали сте разделени. Какво ти пука, ако беше нещо по-сериозно добре.

9.   След секс с една, омъжена позната имах гъбички. Пих няколко хапчета, стоях месец без секс и ефект никакъв, сърбежа продължаваше, такъв един лек и възбуждащ сърбеж. Махнах с ръка и си продължих със секса. После съм чукал 5 мадами, никоя не се оплака от гъбички. Предполагам, че ме излекува 4-тата. Имаше силен фетиш към пениси и се кефеше да ми го държи дълго време в устата си. Може да ми е минало от слюката и.

10.   На мен ми каза една мадама, че явно заради 3 те часа чукане е получила гъбички. Това ме шокира и втрещи, защото на 22 години нищо не ми говореше до момента, в който не получих реакция и се наложи да се мажа с Кенестен. Беше си гадна работа. Сега е спомен, но от тогава без презерватив няма секс. В годините установих, че гъбички се получават и от нищото особено, когато мъжа и жената започнат вече като семейство да правят секс без предпазни средства. Цистита също идва ако жената е предразположена.

11.   До 10, гъбички се хващат ако един от двамата изневерява, ние с жена ми правим секс от ден 1 без презерватив, аз нямам никакви оплаквания, а тя дори течение няма, камо ли гъбички, тей като си некомпетентен не обобщавай и говори само за себе си, бате.

12.   11, много си зле... информиран. Ако един ден й се появят гъбички и ти си твърдо убеден, че ти е изневерила, ще бъдеш най-големия тъпанар!
И както каза N6, има гъбички, които са си нормална женска флора. Над определено количество стават (създават) проблем. За съжаление много доктори шашкат с тях. Кои от незнание, кои користно... Имал съм едни зачервявания и сърбежи... Що пъти са ме "лекували от гъбички"... Един уролог ми изнамери хламидии и ме лекувА скъпо. Много настояваше жена ми да го посети за преглед. Тя обаче отиде на друго място и се оказа, че тя няма такава. А "моят" доктор беше категоричен, че и тя трябва да се лекува (при него). Проблемът се реши по тривиален начин, но няма да го споменавам, тъй като със сигурност ще бъда обвинен в реклама на нещо неособено възприето у нас.