Споделена история от Секс и интимност

До каква възраст може да се води полов живот
Със съпругата ми вече повече от петнадесет години правим редовен сексуален живот, но времето си върви и си гоним вече петдесетака. Този декември жена ми става на 50, а и аз след 2 години ги навършвам. Знаем, че тази възраст е малко критична и доста семейства след нея вече са прекратили със секса. Ние обаче си продължаваме и секса ни е по-добър от този, който беше в първите ни години. Не можем да си представим обаче, че един ден и ние трябва да го прекратим. Или пък на единия му се прави още, пък на другия - не. Искаме да споделим опит с други възрастни двойки и да съберем мнения до кога може да продължи сексуалното дълголетие.

Коментари

1.   Правиш секс, докато ти става. Повече движение и махни месото и ще можеш още 20 години да го правиш.

3.   Докато мъжът има ерекция. И без ерекция има начини, но ако иска човек. Има и виагра.

4.   Прадядо и прабаба правиха секс до края, разбирай до към 80.

5.   Е, вие сте стари вече-какъв секс правите? ! Според мен на 40-години сексът трябва да се прекрати, че после гадно става-то тлъстини, сланини, бръчки, меса се тресат, ГАДНО Е!

6.   Аз съм на 53 и правя чекии всеки ден, понякога и по повече от веднъж. Иначе секс правя 3- 4 пъти в месеца понеже жена ми ми дава толкова. Малко ми се вижда. Преди 3 години беше по- рядко- веднъж на 2- 3 месеца. Тогава я заплаших с развод та взе да дава повече.
Предполагам че докъм 70г. не е проблем стига жената да е съгласна. Също мъжът живее повече ако прави редовно секс.
Повечето жени го спират след 40- 50г. Предполагам искат мъжът да умре по- бързо.

7.   5 haha
Както мъжа старее, така и жената.
То и на младини може да има сланинко, никой не е идеален.
Според мен докато има желание и партньор.

8.   Тоз пък, тоз пък... Номер 5 голям баламурник.

10.   На 48-50 години е много рано да се мисли за прекратяване на секса, освен ако има човек сериозни здравословни проблеми! Аз съм мъж на 65 г. и нямам все още намерение да се отказвам. Секса ми подържа духа и желанието за живот, макар, че имам доста болести и то сериозни-онко заболяване, хипертония, която контролирам и др. Дори не ми стига по веднъж в седмицата и ако жената пусне повече е добре. Имаше период, когато ползвах натурални лицензирани стимуланти, но сега с повече предварителна игра продържавам напред! Семеен съм от почти 45 год. Е разбира се, че секса не е като на младини, но за мен е супер важно в борбата ми за живот, за да се радвам на внуците!!!

11.   Гаджето е 58 г. Често й се иска, често го правим. Аз съм на 47 г., дори се сърди, когато не се виждаме. Всичко, което можеш да си представиш се изпълнява с голямо желание и страст, пък ти си направи извода авторе.
А относно Н5, грешиш много с мнението си. Много жени на години изглеждат много добре. Моето гадже също.
Гледаш с други очи, а не с мойте.

12.   Когато бях на 20 се удудих много, че колежка на оло 40 г води активен полов живот.
Към днешна дата наближава 50 те, а мъжът ми 60 те/не му личат/. До скоро и ние редовно правихме секс. В последно време малко го по забравихме. Все сме уморени. Нямаме настроение.

13.   Не знам, аз съм на 61, жена ми на 57. Правим секс веднъж седмично, преди много по-често. Отдавна не сме си правилио френска, но иначе вагинален и анален, както преди.

15.   Хмм не знам, отговорите тук ме изненадват искрено.
Все още попадам в младата графа, на 30 съм, жена. Като бях на 18-20-25 години, мислех, че хората на 45 са стари и че още на около 40 години спират със секса. Може би съм имала грешен пример с моите родители, които не могат да се понасят, не са щастливи и мисля, че не са правили секс от зачеването на брат ми преди 20 години. Дори съм почти убедена. Като гледам родителите на моя мъж, които са жената на 50, мъжа на 57, не ми се вярва да правят секс, просто ми се струва изключитено.
Сега знам, че хората на 45 не са стари, но все пак не са и млади и ме учудва да правят редовен секс чак.
Аз си имам добро либидо, обичам секса, и все пак не го правим с мъжа ми повече от 2-3 пъти седмично. Изморени сме от работа, две малки деца... Да не се живее само за секса. Не мисля, че някой дори на нашите години (30 и 32), прави всеки ден секс. Знам за млади двойки, пресни пресни, без деца, които го правят всеки ден и то по няколко пъти. Иначе не.
Тука малко се изхвърлят пенсионерите, като твърдят, че видиш ли правят редовен, страстен секс като на 25 години. Замалко да ви повярвам.
Според мен единствения начин да водиш сравнително редовен полов живот на възраст над 45 за жени, и над 50 години за мъже, е да си се поддържал през годините добре и да си в добра форма, и да си с нов партньор! Някои хора на по-стари години откриват нов партньор и нова любов, тогава разбирам. Иначе да ми кажете, че с партньора си, с когото сте от 30 години заедно, ви е до страст и активен секс... Абсолютно не може да ми го побере ума!
На мои познати, пък и на мен, след 7-8-10 години връзка леко взема да ни поомръзва едно и също, вие пък по 30 години жар и страст.... Не ви вярвам.

16.   Хриничен простатит поради, което вече не мога да го правя.

М47

17.   На 53 съм. Жена ми също. Правим секс веднъж седмично.
Веднъж седмично правим секс и с приятелката ми. Тя е на 62. Два пъти в годината ходим с нея на почивка за 5 дена. Тогава сексът е 2 пъти дневно.

19.   17
Какво казваш на жена ти когато ходиш на почивка с приятелката?

20.   До 15 Разбери че просто си има по сексуални хора, както жени така и мъже. Когато бях на 35г работих сравнително тежка работа, но това не ми пречеше да правя секс 5-6 пъти седмично с жена 32г. Сега съм на 46г. либидото и желанието са същите но се налага да се подсилвам малко с добавки. Имам сили да го правя през ден два, но жена ми не дава :) и го правим два пъти седмично. От 6 г. сме заедно ако и това има значение.

21.   До 5 ти истински ме разсмя.
До 15 много зависи как е живял човек и ако партньорите си пуснат секса е дълго време.
А сега на въпроса Ж 59 М 59 от 37г. сме заедно правим секс в седмицата два три пъти максимално. До 52 -55г да несе изхвърлям До пет пъти в седмицата.
Когато бях на 40г. имах леки забежки но не покриха желанието ми (бяха дърво в леглото).
Жена ми на 48 реши да пробва и тя на вън но остана разочарована.
Вярно с годините партньорите поомръзват но секса може да Пламне секс играчки бельо.

23.   Мъж на 59 съм. Докато му става мъжът е добре да прави секс със семеизпразване, това е естествен процес и елемент от здравословния начин на живот. За жената важи същото, но ако поради медицински причини тя няма желание или е болезнено, то тогава тя спира и животът продължава, никой човек не е умрял от липса на секс. При мен е нормално да онанирам един път седмично и секс един път месечно, разбира се, че ерекцията не е същата като на 30, но човек докато диша не бива да се отказва от малките радости на живота.

24.   До #19. Казвам и къде и с кого съм. Аз също знам тя къде е, защото ми казва.

25.   24,
То това вашето е отворен брак. Евала.
И аз съм заинтересован от нещо такова понеже сексуалноста на жена ми е много по- ниска от моята, но тя не е съгласна.
Рядкост за жените които биха се съгласили мъжете да получат от други жени това което те не могат (по- скоро не искат) да им дадат.

26.   На 98 съм и вчера правих секс с комшийката.
Коментарът е сериозен и моля да се публикува.

27.   До #25 : Всъщност, подобна откритост в брака ви, може да върне сексуалността на съпругата ти. Тя си я има, просто може да я прояви чрез някой друг мъж.

28.   27,
Твърди че никога на би изневерила. Макар че имам чувство че по едно време го правеше. Поне почти беше спряла секса с мен но не искаше развод когато и предлагах. Също твърди че ще се разведе ако изневетя. На мен ми е далавера отворен брак но не ще.

29.   Вече трудно го втвърдявам...
Но жена ми обича да я лижа и казва че, за нея всичко е ок.
И също обича да гълта и това е важното...

30.   Докато изглеждаш добре, а това може и да е над 50г :)

31.   Бях на 63 г., когато приключех с колежка с 24 г. по-малка от мен. Казвам по-малка, а не по-млада, защото акъла ми и сега си остава млад. С жена ми приключихме 10 г. по-рано. Добре си изглежда и сега, но просто сме си като братче и сестриче.
П. С. И не почвайта да плюете, никакви пари не бяха причината за тая връзка, просто папртньорката ми си беше да една куку вълна с мен.

32.   На 62 съм, жена ми на 57. По-рядко правим секс, по-трудно го вдигам, но тя ми помага със свирка. При нея също спадна желанието за секс, веднъж седмично. Другата разлика е, че сега тя предпочита повече секса отзад, отколкото отпред. На мен не ми пречи, щом и харесва.

33.   Имам позната на 74, която го прави с млади мъже. На 50 се е развела и от тогава е открила прелестите на секса. И до момента е активна и си взима мъже 40-50 г

34.   Ха-ха-ха. Критическата само при болнавите настъпва рано. Съседката правеше секс с гаджето като беше на 75 г., а той на 76 поне веднуж седмично. Съседът отсреща на 78 г. беше намерил някаква ученичка от помощното и я оправяше срещу заплащане няколко пъти в месеца.
Всеки прави секс, дотогава, докогато тялото му позволява.
На твоите години съм, със съпруг 10 г. по-възрастен и като чета, определено правим много по-често секс от някои наполовина на нашите години - 4-5 пъти седмично.
Обичам си мъжа и го желая.
Който иска да спира секса и на 30.