Споделена история от Секс и интимност

Моля за съвет
Момиче на 18г. съм, преди една седмица правих секс с приятеля ми два пъти последователно вечерта като си легнахме и през ноща по някое време, без предпазни средства, и двата пъти свърши в мен, а на сутринта ми дойде цикъла, мина нормално за около 5 дни, но сега треперя дали може да съм забременяла или да забременея след цикъла ми, тъй като съм чувала, че сперматозоидите могат да оцелеят в жената около седмица. Имам ли основания да се притеснявам или всичко е наред след като съм имала цикъл след двата акта.
Моля не ме обиждайте и нападайте, просто така се получи, а момчето го познавам добре и е свястно, две години по-голям от мен.
Ако имате полезни съвети моля споделете.

ж/18

Коментари

1.   За да зебременееш трябва да си в овулация. Тя настъпва обикновено на 14-тия ден от месечния цикъл, когато той е редовен (броим за първи ден последния от менстуацията, т. е. ако ти е свършила на 5ти август, първият ти ден от цикъла е 5ти август, а овулацията ще е на 19ти), но може да има изменения подари стрес, смяна на климата, недоспиване и други външни фактори - тоест е възможно да настъпи както на 5тия ден, така и на 20тия при нередовен цикъл. Шанса да настъпи веднага след менструацията е доста нищожен, но дори и да се случи сперматозоидите в теб са загинали по време на самата менструация - те живеят в тялото на жената до 4-5 дни. Ако се беше случило през 3-4 ден от менструацията, шанса щеше да е по-голям, тъй като ако овулацията настъпи веднага в теб все още на теория е възможно да има живи сперматозоиди.

Казано на кратко не си бременна - даже периода, в който се е случило е възможно най-безопасния, но те съветвам да не си правиш експерименти за в бъдеще ако не си готова да ставаш млада майка. Момчетата на тази възраст мислят само за нагона си, а не за последиците от него, затова много хубаво поговори с приятеля ти какво мисли да прави ако се появи едно ревящо, малко човече. Питай го какво предпочита - презервативи или памперси и не му позволявай да прави каквото си иска с теб, тъй като това изцяло касае твоето здраве и последиците ще са изцяло на твоята глава.

Успех и умната!

2.   Ето ти полезен съвет - купи си тест.

3.   Да, възможно е.
Почвай да проучваш къде се купуват памперси, обикновено там се продават и презервативи - да знаеш за следващия път.

4.   Първо, мене ако питаш няма как да си бременна. Но понеже всякави случай 1 на 100000000 има, защо не си купиш един тест за бременност и не си го направиш? И повече никакъв секс без презерватив!

5.   "и двата пъти свърши в мен"

"Имам ли основания да се притеснявам"

Не, глупости, защо да се притесняваш? Продъжавай в същия дух. Раждаемост и трябва на тая държава.

6.   Здравей,

Колко ти е дълъг месечния цикъл (през колко дни ти идва)?

Иначе, спокойно, ако не е някоя аномалия да ти е кратък месечния цикъл, няма никакъв шанс да си бременна.

Иначе месечния цикъл е дълъг средно 28 дни. Овулацията настъпва около 14-ти ден. Този ден е най-подходящ за зачеване, НО не е фиксиран! Дните преди него, също са подходящи, защото сперматозоидите живеят 3-5 дни.

Полезен съвет, освен предпазните средства, е да си изтеглиш приложение за следене на цикъла. Аз ползвам P. C. (personal calendar) и той сравнително точно изчислява и ти казва кога са най-подходящите дни за зачеване (респективно ти ще отбягваш да правиш секс без предпазни средства в тези дни).

7.   Като момиче би трябвало да знаеш, че забременяването е възможно само в период на овулация, който е около 10-14 дни след началото на цикъла. Щом веднага след това ти е дошло, значи не си била в овулация и няма страшно.
Като се притесняваш и не се пазиш, защо му даваш да свършва в теб?

8.   Добре бе, колко тъпи трябва да сте, че два пъти да свърши в теб? Че си и на 18 години.. Овулацията може да настъпи по всяко време на месечния цикъл, пожелавам ти да си бременна, да ти е за урок.

9.   Задължително глътни хапче против забременяване, има едни които действат до 24 часа, ако се изпият... питай в аптеката.
Не им слушай глупостите и простотиите на някои, как само в определени дни можело да забременееш. Задължително пий хапче. Няма от какво да те е срам -отиваш в аптеката и питаш, може вече да има и такива с действие до 48 часа. Защо не ползвате презервативи поне, искаш на млади години бебета ли да дундуркаш? ! Ако се окаже, че си бременна-не се страхувай-има разни чайове, с които може да се абортира още първите седмици от бременността, ако не-аборт при лекар... Не допускай да забременееш, че ще ти се скапе живота просто.
Аз съм доста по-голяма от теб и нямам деца, за което съм безкрайно щастлива:)
А като гледам лелките под майчинство как изпадат в шизофренични пристъпи от нерви и гняв, то още по-голям кеф ми става, че не съм раждала:)))

10.   Зареди теб и такива като теб - безотговорни, гинеколозите забогатяха от правене на аборти.

11.   Абе 9, нали хапчето предизвиква менструация. Целта е да се отдели стената на матката, за да не се закрепи яйцеклетка. Но момичето казва, че тя вече е в менструация по естествен път. Защо да гълта хапче? ! Мисли малко.