Споделена история от Секс и интимност

Спирала против забременяване
От доста време си мисля да си сложа спирала обаче не знам дали ще има някакви странични ефекти за в бъдеще. Искам да си сложа от не хормоналната спирала. Тя дали ще направи някакви усложнения за бъдеща бременност понеже все още не съм раждала но в бъдеще ще искам да имам дете. Четох за спирала Нова Т която е не хормонална и обмислям да си я купя. Въпросите ми са:
Слагат ли спирала на нераждали жени?
Колко струва поставянето ѝ?
Слагат ли спирала на непълнолетни?
Не хормоналната спирала ще направи ли усложнения за евентуална бъдеща бременност?

Коментари

1.   Спирала не де препоръчва на ненарждали жени.

2.   Момиче, не си поставяй спирали щом не си раждала. Не се занимавай, голяма е вероятността след това да имаш проблеми със забременяването и износването му.
А на непълнолетна няма как да ти поставят, без съгласието на родителите ти. При секс, ползвайте презервативи, а не спирали и противозачатъчни.

3.   Послушай номер 2.
С презервативи е най-сигурно.
Аз така бях с години, после с гаджето си направихме изследвания, махнахме гумата, направихме си деца и чак след това, спирала.
Никога не се съгласявай на прекъснат полов акт.
Никога.

4.   Ма как може да разпитваш лаици във форуми вместо лекар. Абсурдно е. Спирали не се препоръчват за жени, които не са раждали. Аз не си сложих, защото не съм и защото спиралата задържа повече вируси и бактерии. Имах вагинит дълго време, правя секс без презерватив и ще се инфектирам по лесно. Много по бавно минават такива венерически болести, ако имаш спирала. И не на последно място … имам миома и лекарката тотално ми отказа. Отказаха ми и противозачатъчни.

5.   До номер 3: Ти значи хубав секс до раждането не си правила. Презервативът разваля цялото удоволствие от секса. Само ако е много надарен мъжът, е хубаво с кондом, за да усещаш нещо все пак. Защото 50% от удоволствието се губи. Остава и да е със среден размер и презерватив да сложиш… вече съвсем няма да е яко. Аз съм правила секс без презерватив 10 години и не съм се пазила с нищо. Не забременях да тази година. Причината беше повтаряне - т. Е ако правите секс без презерватив веднъж не трябва да има втори. Иначе остава сперма в канала ме и ще забременееш. Иначе с прекъснат полов акт 10 години никакъв проблем не съм имала. Не знаете как да правите секс и лъжете хората да се лишават от удоволствия.

6.   То пък с прекъснат полов акт, удоволствието направо е било неописуемо :-) 10 години мъки :-) Пък после акъл дава и критикува…

7.   С приятеля ми го правим без презерватив, малко преди да свърши влиза на другото място и свършва там, в мен. Ако повтаряме го правим само на другото място.

ж 25

8.   Има някакви импланти може и нераждала жена да слага. Няколко години траят, но може да има някакви странични ефекти. Познавам една, беше с имплант и го махна после роди.

9.   От авторката до номер 8: чувала съм за този имплант обаче знам че може да има странични ефекти като гадене, покачване на тегло, главоболие, сънливост и други. Не знам дали да си го сложа а и дали ще го сложат на мен тъй като нямам 18

11.   Получава се дори рак от тези спирали недей

12.   Нося спирала вече близо 5 години и нямам никакъв проблем с нея. Обаче при мен е това, че съм раждала, два пъти, а Вие не сте, и не знам до колко е добре. Доволна съм от спиралата, няма никакви странични ефекти, усложнения и тем подобни глупости, с които се плащат жените, два, три пъти в годината е хубаво да се ходи да се проверява на контролен. От както я сложих съм спокойна, доволна и всичко върви по часовник.

13.   До №12
Вие не сте добре. Не подвеждайте жената с такъв лош и ужасен съвет.

14.   Иди при специалист гинеколог. Той ще прецени най-добре.

15.   Малка си за спирала.
Аз съм раждала и по мед. причини се наложи да си сложа...
Е, и другата полза беше и е... че, любовника ми всеки път ме пълни...
Много ни харесва да свършва в мен... и на двамата ни е фетиш..