Споделена история от Секс и интимност

Желание за забременяване
Не искам да пиша всичките си преживявания. На 35г съм и съм омъжена вече 3 години. Много искам да имам дете и пълноценно семейство, но се оказа, че съпруга ми не може да има деца. Не му казах и помолих докторката, моя позната да не му казва, а да даде все пак някаква надежда. Но аз си знам, че с него не мога да имам деца, а много искам вече години. Вече месец мисля, мисля и трябва да взема решение. Единия начин е да запона инвитро в клиника, а другия начин е таен и може би подъл, но може да забременея от друг мъж и да запазя тази тайна. Инвитрото е вредно за здравето ми, но пък при другия вариант не знам как ще се чуствам след години, като знам, че детето ми не е от мъжа, с който живея. Приятелките ми също не са единогласни по въпроса. Иска ми се, ако има преминали през такъв период, или имали познати с такъв проблем да споделят.
Благодаря.

Коментари

1.   Пробвай инвитро, няма тайни които да не излязат наяве рано или късно. Ако не стане, прецени си дали съпруг/дете ти е по-важно в живота.

2.   Трябва да се видим...
Ще те забременя от раз.... имам три деца от три жени...

3.   Не е редно да лъжеш мъжа. Трябва веднага да му кажеш и да отиде на доктори. Ако все пак може да се направи нещо - супер, ако не - разделете се по живо по здраво и си търси мъж, от когото да забременееш. Много глупаво, че си крила този факт от него и че си чакала времето да ти минава.

4.   Кажи на мъжа си. Може да е съгласен да забременееш от донор. Това е по-облекчена процедура от ин витро.

5.   Чета и ти се чудя на акъла.... ДНК, мила, ДНК.... какви са тия фантасмагории, мъжа ти трябва да знае, двамата да вземете решение, той да се прегледа, може пък да има надежда, ма ин витро, ма чужд мъж... леле, леле!!!

6.   Това прилича на фейк!
Първо как ще знае твоят лекар, че причината е у мъжа ти, след като гибеколозите преглеждат и изследват жени.
Мъжът ти трябва да си е правил специални изследвания и да е давал еякулат за изследване, който не се дава при гинеколога.
Как в 21-ви век си мислиш, че можеш да забременееш от друг, без мъжа ти да разбере?
Вече във всяка втора лаборатория може да се пусне тест за бащинство.

7.   Това инвитро от него ли ще е? Ако да - значи инсеминация може да спести страничните ефекти. Ако не - просто ползвай донорски "материал" и пак инсеминация като му кажеш.

8.   Ето за такива неща говорим... Направо не ми се мисли какво ти минава през главата, че да стигнеш от тия решения дали от друг да забременееш и да натресеш чуждо дете. Само жена може да направи такава гадост.

9.   6 Може и мъже да преглеждат вече, те много объркани тия полове. Иначе донора по каталог ще си избере да прилича на мъжа и.

10.   Ами не знам какво да ти кажа. Меко казано, съм потресена. Не искам да те съдя, но моето мнение е, че гледаш на мъжа (който и да е мъж) само като на машина за разплод. Не те интересува като човек и ти е нужен само за да допринесе със семе, чрез което ти да осъществиш твоите егоистични прищевки. Подло е. Нечестно е спрямо мъжа ти и спрямо бъдещето дете. Едно дете има право да познава баща си. Защо искаш да му отнемеш това право и тази радост? Как мислиш че ще се чувства то, когато евентуално истината излезе наяве и се разбере че собствената му майка е криела от него истината за биологичния му баща?

Говори с мъжа ти. Голяма част от причините за безплодие при мъжа могат да бъдат третирани с успех. В Турция има клиника които третират мъжкия стерилитет. Защо инвитрото да е вредно за здравето ти? Ако нямаш някакви изрични медицински противопоказания е натоварващо, но не е кой знае какво опасно нещо. Има неприятни странични ефекти, но това е временно.
Мислиш само за себе си, а не мислиш как би се чувствал мъжа ти или бъдещето ти дете. Седни и говори със съпруга си и обсъдете всички възможности. И ако той не е съгласен с донорския вариант, или се примирява или всеки по пътя си.

11.   Какво значи не му е казала, това е лична информация? Лекарката е длъжна да му каже, а оттам, той ако прецени да го казва на когото и да е. Как така си помолила лекаря и що за лекар е това да пази тайни от пациента си и да казва на трето лице?

12.   Историята ти звучи измислено!

Ние самите в момента имаме подобен проблем - и ходим по всякакви изследвания! Така, че пиша от опит!

За да се разбере плодовитостта на мъжа - трябва да се направят изследвания на спермата му в специална лаборатория! (не става в обикновените)

И няма как той да не знае резултата, а ти да го знаеш!

Както и да е - няма да разследвам случая ти - ще напиша какво мисля, за хора, които са в подобна ситуация.

Такива решения задължително се вземат от двамата човека в семейството!

Така, че си длъжна да му кажеш - и заедно да решите какво да правите!

Няма смислъл да питаш в аномимен форум - какво да правиш в твоя случай? - защото заедно трябва да го решите с мъжа си!

Ин витро - не съветвам, защото този метод е неБогоугоден, защото се унищожават зародиши - което е убийство!
Православната църква не го одобрява!

Да те забремени друг човек е безумие! Много сериали гледаш!

Най-добре, ако толкова държите да сте заедно и да имате дете - да си осиновите!

13.   Трябва да го пускаш да те опложда по пълнолуние и може и да ви се получи. През останалото време, пълно въздържание.

14.   Ин витро или осиновяване! В никакъв случай изневяра! Говори с него сериозно и вземете решение! Не се отчайвай! Аз искам деца, но нямам мъж... Така че винаги може да е по - зле!

15.   Ако историята е измислена, много тъпо и подлярско, доста хора не могат да имат деца и се мъкнат по всевъзможни клиники и изследвания в опит да събднат метата си. И ако някой се подиграва с чуждата болка, да не се чуди после защо му се случват гадости в живота!
Сериозно по темата, ако има устновен мъжки фактор за безплоди, трябва да се консулрирате със специалист уролог-андролог. Проверяваш в гугъл, записваш си час и оттам започват изследванията. Може доктора да помогне ако не може да помогне отивате на ин витро ако и ин витро не помогне, отивате на осиновяване. Какви изневяри, какви пет лева, пътят на стерелитета е дълъг и болезнен.

16.   Тук доста съветници се събраха, но не казват как стои финансово работата с доктори и клиники. За начало си приготвяш 1 бон за прегледи и изследвания. С това влизаш в играта. После 2-3 години те тъпчат с лекарства и си плащаш за това удоволствие поне 20 бона. И ако след това невероятно преживяване все още имаш желание и семейните ти отношения са цели, приготвяш още 15 бона за осиновяване.

17.   До 6 - "Как в 21-ви век си мислиш, че можеш да забременееш от друг, без мъжа ти да разбере? " - а ти как в 21. век живееш с такива наивни заблуде, че не може да се заблуди някой? Милиони мъже живеят в заблуда и то в наши дни. По-просто е отколкото ти се струва и проверката е малко по-сложна отколкото е на думи.

18.   12, много си заблудена. Проблемът с инвитрото не е в църквата, а в това, че се дават много хормони освен другите процедури. За 1-2 месеца може да се изгубят яйцеклетки колкото за 2 години. А при това положение се предполага, че жената не е първа младост и няма безкраен резерв.

19.   Моя позната, сега на 43г. Започна инвитро процедури преди 5 години без резултат. Сега се е сбръчкала, силно от слабна, в лице прилича на 60 годишна. Дано се възстанови, но кой знае.

21.   Няма да е честно към мъжа, който ще те забремени. Дори и непознат, подло е.

23.   Аз съм за честните отношения. Може да не го съсипеш като му кажеш в прав текст, че заради него няма да имате дете, но му спомени, че има причина забременяваненето да е "проблематично" и докторите са те посъветвали да обмислиш варианта за инвитро. Няма нищо по-лошо в една връзка от лъжите. В крайна сметка ако с любимия си човек не можеш да си честен, тогава защо си с него?
Така, че на твое място ще помисля как деликатно да му кажа истината и заедно да вземем решение.

24.   Номер 6, да, фейк е. Щом тя може да има деца, не й трябва ин витро, а сперма от донор