Споделена история от Секс и интимност

21г. момиче без никакъв опит във връзки
Здравейте,

Момиче съм на 21 години. И досега не съм била във връзка никога. Следователно нямам никакъв опит в това отношение. Досега винаги съм отказвала какъвто и да е контакт с момчета, именно заради притеснението от това, че нямам опит и ме е страх, че това ще си личи твърде много и от другата страна. Не толкова за излизане на среща, въпреки че и това си ме притеснява по принцип, но все пак не толкова колкото самото флиртуване, целувки и тн, камо ли навлизане в интимни взаимоотношения.
Въпросът ми е дали това се забелязва от другата страна. И какво мога да направя, за да намаля стреса от контакта ми на живо с момчетата, за да се отпусна малко повече, че да имам поне някакъв опит с тези неща.

Ще се радвам на съвети!
Благодаря предварително!

Коментари

1.   То не се ли пречупиш да пробваш как очакваш че ще го преодолееш :) Иначе като съвет тренирай с някой към който не ти пука особено и нямаш големи чувства, така ще предобиеш опит после със този който искаш

2.   Авторке, много се радвам на хора като теб!

Не прави нищо! Много си си добре така!

Слава Богу, че в днешното развратно време - си съхранила чистотата и непорочността си!

Правилния момент, в който трябва да имаш първи интимен контакт е в първата брачна нощ!

Досега си отказвала - защото това не е бил твоят човек, твоят мъж, твоят съпруг!

И продължавай така, докато не го срещнеш! Но и тогава не си позволявай с него интимност, докато не сключите брак - и църковен също!

3.   Забелязва се, но за всеки сериозен мъж, това не би било проблем.
Всъщтност мечтата на всеки сериозен мъж е да си намери по-неопитно момиче, така че не се притеснявай. Просто недей да се хващаш с идиоти.

4.   Да, забелязва се, но не е отблъскващо, сладко е. Не се прави на интересна или на опитна, няма смисъл. Не се притеснявай, изчакай си стойностно момче, което да те предразположи и оцени!

5.   Така е, само за онези мъже, които нямат никакъв усет и подход към жените, би било добре да си неопитна. Имай си нещо на акъла, когато мъж ти заговори че не е проблем. Истинските мъже се сравняват с предишните на жената, за да могат да се докажат с повече. Просто те съветвам да си хванеш някой за известно време и да се поразиграеш с него, после втори, трети и вече ще почнеш да ги преценяваш. Да се довериш на първия и да останеш с него е зле, защото има огромна вероятност да е глупендер и да си загубиш много години.

6.   Казвам ти, НЕ ти трябва да си с опит! Мъжете (нормалните) мразим и избягваме жените с опит, повръща ни се от тях!!! Не ставай и ти като останалите разпоретини, моля ти се! В днешно време разпоретини бол, истински качествени момичета като теб вече са рядкост и се ценят от качествените мъже. Никой нормален мъж не иска разведена уруспия с 3 деца от 3 различни мъже - НИКОЙ, повярвай ми. Няма нищо хубаво, нито женствено в това. Както е казал номер 2, така си си добре, не ти трябва никаква промяна. Напротив - всяко нормално момче като чуе, че си девствена, сърцето ще му се разхлопа от вълнение, и ще си умира да ти е първият, това е мечтата на всеки мъж. Така, че не се променяй, остани си каквато си, правилният сам ще дойде при теб да те намери, когато му дойде правилното време!

7.   Коментар номер 1 е перфектен отговор на каквото питаш.

8.   Първи основен въпрос - хубава ли си? Ако си хубава, може и плакат да си сложиш че нямаш опит и никой няма да се оплаква.

9.   В абсолютно същото положение съм, дори и сме един набор. Ще следя темата за още коментари :)

10.   Май ще си умреш девствена. Мъжете харесват предизвикателни и уверени жени със сексапил, а не някакви си срамежливки. Казвам го като представител на вторите, затова и съм се отказала от връзки.

11.   Шансът да си прецакана нараства. Няма да знаеш на коя приказка да вярваш и на коя-не. Няма да знаеш как може да те излъже. Ще вярваш, че е най-добрият, най-верният, с други не се задява. Принцът от приказките, който после се оказва звярът.
Който ти каже, че иска девствени, лъже. Искат разкрепостени, за да не ги учат на нищо. Да нямат дървета в леглото. Уж искат чиста, вярна, а е напълно обратното.
Забелязва се, и ще се чудят има ли ти нещо физически и психически. Дори и с 1-2 да си била, ще си мислят, че ги лъжеш и се изкарваш свястна. Че им прилагаш номера, че ще ти е първият-вторият. Ако кажеш с 30-40, ставаш по-ценна, стойността ти се покачва. Щом 30 мъже са те избрали, значи има защо. Парадокс, но е така.
Женската девственост отдавна не е това, което беше. Скромността, срамът и чистотата-също. На днешно време важи друго.
Излизай с някой, но внимавай. После ти ще страдаш.

12.   Да, много те харесват такава без опит, защото ще те лъжат по-лесно. И нямаш база за сравнение. Самите те са се отъркаляли с доста разпоретини и като им омръзнеш, ще продължат пак с такива. Намери си един около твоите години и без опит като теб. В никакъв случай женени, разни чичаци и разни свалячи и отворковци.

13.   Не слушай хора като номер едно!!!
Аз съм също девствена, но на 26 години. Повярвай ми ще срещнеш много мъже, които ще ти казват, че си луда и нещо не ти е наред, но ти ще знаеш, че точно тези мъже не са стока и не мислят за семейство, а за с*кс с някоя к*рва, която е била с цял вагон мъже. Изобщо не се чувствай зле, заради девствеността си! Това говори какъв човек си! Един истински мъж ще оцени това и ще те обича, ще бъде щастлив! За финал ще ти кажа, че в днешно време е много трудно да намериш сериозен човек за връзка камо ли за семейство, но не се отказвай! :)

14.   Има два начина за решаване на проблема. Първият е както №1 казва, опитвай се да установяваш контакти по време на обикновени всекидневни дейности. Първо установи зрителен контакт с обекта, усмихни се леко и наблюдавай реакцията. Можеш да кимнеш. Да кажеш здравй, а после, извинявай, припознах се. Това са неща, които на мен са ми се случвали, едно момче веднъж във Фантастико точно ткаа дойде при мен, после пък се извини, а аз казах, ами нищо, може все пак да се запознаем. Абе можеш да питаш и "имате ли огънче" или къде е улица еди коя си, блок еди кой си, кой автобус за къде е, такива неща.
Другото е ако харесаш някой конкретно, се подготвяш предварително, 2-3 теми за разговор си набелязваш и действаш.