Споделена история от Секс и интимност

Работа като проститутка?
Има ли хора тук, които без заяждане или ирония да ми отговорят на въпроса, кой живот е за предпочитане? Този, в който работиш по осем часа на ден за 800 лева на месец или този, в който изкарваш същите пари за около час?

На 23 години съм, завършам висшето си образование, не излизам по чалга заведения, не пия, не пуша, нямам и толкова богат сексуален опит.

Позната ми предлага да започна да се занимавам с това. Струва ли си да се занимавам, казват че веднъж като заживееш по такъв начин, няма връщане назад.
И все пак, като се оглеждам около себе си си мисля, че за жалост това е печелившата формула в България, или поне така го налагат медиите и прочие...

Коментари

101-150 от 179

112.   110 ти в коя част на България живееш? Щото с 1500 лв. месечно преживява едно тричленно семейство.

113.   112, живея в П. Живея в квартира на центъра за 500лв/ включително сметките/. Храна консумирам за около 300лв. Да си купя някой парцал отиват 100-200лв. 100лв. ми отиват по козметици и фризьори. Останалите отиват по колата. Ако остане някой излишен лев излизам по кафета, заведения, дискотеки, или се занимавам със спорт. Да не говорим, че немога да си позволя почивка, или екскурзия на някое по далечно, екзотично място. Нещо неясно?

114.   Аз съм за! Живея в семейство което дори не може да се нарече семейство на училище ходех без пари никой не ме разбира само приятеля ми на 19 години съм и с него скоро ще заминаваме за чужбина точно за да стана проститутка. Двамата сме съгласни и за нас това не е проблем искаме да живеем заедно дори да имаме деца, просто не искаме да се лишаваме от нищо.

115.   111, като изключим, че има точно 3 пъти "второ" в коментара ти... доста неща в историята ти куцат. Ако имаш наистина такава обща култура, че да можеш да говориш за ВСИЧКО с ВСЕКИ, при това на гладък немски, смея да твърдя, че можеш да си намериш доста по-печеливша професия. За развода никой не казва, че си се провалила, 109 имаше предвид това, че все още нямаш (постоянен) мъж до себе си, който да заеме мястото на баща на детето ти, без значение дали е биологичен или не. Но аз дори за това няма да те упреквам, в крайна сметка всеки си преценява дали да живее сам или не. Това, което не мога да приема, е че имаш намерение да лъжеш детето си относно начина си на прехрана. Първо нямаш моралното право да го лъжеш, и второ е много наивно да вярваш, че ще успееш. Като порасне малко ще те пита активно какво работиш, най-малкото защото с връстниците си ще си говорят за професиите на мама и тати. Дори да замажеш положението, ще дойде време когато няма да можеш повече да мажеш, защото за един средно интелигентен тийнейджър картинката ще е ясна. Вярно, дотогава имаш още 10-15 г. (не си казала на колко е детето ти), но като гледаме нямаш намерение да се отказваш от занаята?

И не ме разбирай погрешно, не съм против проституцията - професия е като всяка друга и я уважавам. Кофтито на тая професия е манталитета, който възпитава у практикуващите я, както и двойния стандарт. Ето, ти самата казваш, че е ОК да си компаньонка и в същото време активно лъжеш детето си с какво се занимаваш. Като ще си отстояваш правата на професията, имай поне топките да го правиш докрай и пред всички, а не както ти изнася в момента. Щом те влече да лъжеш с какво се занимаваш, значи все пак подсъзнателно не си много доволна от ситуацията си, но за пред хората си слагаш маската, че всичко ти е наред и така ти харесва.

116.   До 110 - Как живеят хора с по 400? 110, такива като теб се оплакват и хленчат от безпаричие, разбира се, да не забравяме авторката, която не може да работи за 800 лв месечна заплата, защото има самосъзнание на принцеса, като че ли и номер 106 е така. Ей такива повишения искаме, такива смешници сме си. На кой му трябва да ражда, ако условията не позволяват отглеждане на деца? Живеем според условията, нагаждаме се според тях. За това не искам деца, не искам и висше да имам!

117.   Аз съм 110/113. Аз не хленча от безпаричие, защото съм се постарала да разполагам с пари. Да, не ми стигат за някои неща, но и 5000 да взимам пак няма да ми стигат, защото съм си такава. Отраснала съм в богато семейство, което си има своите лоши страни. Съгласна съм с теб иначе и аз немога да си позволя деца на този етап. Най-лесно е да ги нацвъкаш по 2-3 и после да се оплакваш, че неможеш да ги гледаш.

118.   От „Любопитната“ до 106/111

Мерси за информацията, но изобщо не се интересувам от живота ти. Жал ми е просто за теб и за детенцето ти, което ще стане обект на изолация, дискреминация и подигравки. Не си мисли, че дори и в Германия има нещо тайно, скрито и покрито. Не си и мисли, че такава професия не остава следи по прекрасното ти тяло, визия и интелект. На всекиго с малко повече мозък в главата му е ясно, какво работи една българка, самотна майка, за да поддържа стандарта ти на живот.
Наивно е и да мислиш, че на 50 ще можеш да се издържаш с тази си професия и дори да печелиш повече от 18-годишните, както и да си въобразяваш, че НИКОГА детето ти няма да разбере. Подобни тайни винаги, ама винаги излизат наяве. Ще се намири винаги „доброжелател“, който да му каже. Ще загубиш детето си рано или късно и бъди сигурна - дори да е на 20, пак ще боли.

Аз дори и не предположих, че криеш от детето си, защото се представяш за свръхумна и интелигентна, а ако беше действитлено такава, нямаше да правиш неща, от които да се срамуваш. Точно в Германия има жени, които открито упражняват професията си, преборили са се за правата на проститутките и ходят с вдигната глава. Действително такива жени могат и на 50 да си изкарват така прехраната, но ти нямаш право да се сравняваш с тях - първо, ако щеш 50 висши да си завършила в България, това никога няма да заличи пред немците произхода ти и факта, че си самотна майка, поредният нежелан елемент от Източна Европа. А и честно - единственият начин да си изкарваш прехраната и на преклонна възраст с тази професия е да се съгласяваш на всякакви перверзии или най-малкото да направиш една преквалификация като Домина. Но ти си умна жена, сигурна съм, че ще се справиш
- поне си намерила точната страна, в която данакоплатците все още могат да си позволят да издържат самотнити майки без професия, работа и доход, а след това и самотни старици без пенсия и семейство. Дори детето ти да се откаже от теб ще имаш правото да го съдиш за издръжка, е - ако отдавна не е било шута и на Германия, и на майка си - градската проститутка- заради която е било подигравано, бито и изолирано в училище от чистите германчета, идващи от чистите къщи на честните си родители, където чистичките им майки им мажат бутербротите всяка сутрин.... които не биха оставили децата си да играят с твоето за нищо на света.

Е, поне майките, бащите сигурно ще ти се обаждат сутрин да се срещнете в обедната почивка на сладки приказки, разбира се, защото ти можеш да изслушваш, завършила си приложна лингвистика и знаеш как да използваш добре езика си... Същите господа ще са бащите на същите деца, които ще малтретират детето ти в училище, но какво ти пука на теб - ти заслужаваш да живееш с повече от 800 лв. на месец, koste es, was es wolle!!!

(но не това ме възмущава, възмущавам се от наглостта ти да препоръчваш пътя си на авторката, за която все още има надежда, без поне да споменеш за негативите и за проблемите. Вярваш ли си сама?)

119.   Номер 113/117, ами много просто, ако махнеш козметиците, ще спестиш 1200 лв. на година, с които може да си изкараш много прилична почивка, даже и на екзотични места (за 1 седмица примерно). Така и не можах да разбера кво правят тия козметици, което човек не може да си го направи сам вкъщи, но тва е друга тема... Квартира за 500 лв. също сигурно не е от най-скромните, така че и тук не може да се оплачеш. Иначе 100 лв. за дрехи/обувки на месец са в рамките на нормалното. От цифрите, които изреди, сумарно излизат към 1000 лв., до 1500 има още 500 лв., ако толкова даваш на месец за колата си, значи или караш нон стоп, ако ги даваш за гориво, или ако ги даваш за поддръжка може би трябва да си купиш по-нова кола...

А това, че си израснала в богато семейство не е проблема, проблемът е, че ако и 5000 на месец не ти стигат, значи са те възпитали леко погрешно.

Както и да е, не искам да те упреквам, човек може да е недоволен и от малко, и от много, но във всеки случай 1500 лв. не са бюджет, който би подтикнал една жена да става проститутка - което в крайна сметка е темата.

120.   До "ЛЮБОПИТНАТА".
Ма ти си била голяма орисница, че и бъдещето ми чертаеш.
Да, за едно поне си права-с това, което съм завършила и работила в БГ мога да си намеря в Германия хубава работа. Но НЕ ИСКАМ! И знаеш ли защо? Защото искам да си виждам детето на всеки 1-2 месеца, а не по 1 мес. в годината, ако работя нормална работа.
Така, аз сама си определям ангажиментите, къде и колко да работя.
И не се срамувам, защото и в у-щето на детето ми съм представила формуляра, с който съм регистрирана като самонаета танцьорка. И ако се интересуваш, през повечето време, наистина съм танцьорка-стриптизьорка, но тъй като не се издържа повече от 2 седмици, редувам и с другото като ескорт и частни квартири.
Нямам никакво намерение да емигрирам в Германия и още по-малко да вземам детето си с мен там.
А относно бъдещите ми професионални планове на теб и на всички, които се интересуват- смятам да работя на пасажерски кораб, рецепционистка, екскурзовод или в краен случай-танцьорка. Но все още се въздържам, тъй като там се работи по 6-8 месеца без прекъсване.
Други въпроси имаш ли?

121.   До 120 - аз въпроси никога не съм имала.
Нещо се бъркаш - никога и не съм твърдяла, че с твоето образование би могла да си намериш каквато и да е било квалифицирана работа в Германия, защото знаенето на езици не е особена професия и квалификация, а и логично - всеки немец ще знае немски по-добре от теб, други езици не са необходими, освен английски и то в комбинация с професия, каквато ти нямаш - е, ако се пренебрегне изкуството ти да танцуваш, което не е малко.

Много късмет иначе, приветствам решението ти да не взимаш детето си в Германия, не че в България липсват „доброжелатели“, които да му обяснят с най-малките подробности, какво работи мама.
Иначе, отново ме учудваш с твоята наивност - кой ще наеме (бивша) танцьорка и проститутка за рецепционистка? На всеки му е ясно, че бивша проститутка няма и никой няма да иска да рискува реномето на кораба си, защото някаква си българска служителка решила да заработва допълнително. Кой ще те назначи?
Като танцьорка не можеш да работиш вечено, вече си над 30. Как ще се свързваш с клиенти иначе?
Замисли се малко, а и такива като теб, но по-млади с лопата да ги ринеш, просто защото това е най-добре платената женска професия - какво мислиш, че ще имаш шанс да се издържаш с това и за напред?

Аз въпроси нямам, а и моите въпроси не са от значение, но детето ти - това е друго нещо.
Не си първата, не си и последната мама, която работи като „рецепционистка“ в чужбина, едно ще ти кажа - децата са жестоки, всеки тук си спомня, как са били малтретирани и подигравани децата на българските проститутки на Запад през 90-те, не вярвам нещо да се е променило, освен че сега проститутките са повече, а децата - по-малко.
Аз имам далечна братовчедка с такава майка, мина момичето съвсем незаслужено през обиди и тормоз. Не мислите за децата си много-много май.

Много ме учудваш обаче, защото твърдиш, че си интелигентна жена, а си въобразяваш, че в съвременният Биг Брадър свят подобна тайна може да бъде опазена. Всичките ти планове за бъдещето са свързани с това. Внимавай, стъпваш по много тънък лед и разликата между една застаряваща танцьорка и отвреме-навреме проститутка и една стара безработна и самотна жена може да се окаже по-малка, отколкото си си представяла.
Вярвам, че си мислиш, че правиш всичко заради детето си и това те държи, но не очаквай „благодаря“ от него. В момента, в които не можеш и да осигуряваш стандарта му на живот, ще те заклейми. В момента, в който му стане ясно, какво точно работиш и осъзнае, че заради теб няма приятели и е обект на шушукания в квартала, ще те заклейми. Мотивите ти няма да го интересуват. Замисли се малко. Не те осъждам, просто се опитвам да ти отворя очите за някои истини. Животът си е твои, не ме засяга и не е нужно да ми отговаряш.
Не си губи времето с мен, прочети малко раздела „Тинейджърски“ тук - децата мразят родителите си и за много по-малки неща, в главата им е пълна каша и една „доброжелателка“, казала „правилното“ нещо на правилното място ще е достатачна, за да загубиш завинаги детето си.
Но не вярвам да има път назад за теб. Бивша проститутка няма, просто не залъгвай момичетата тук, че това е начинът да живееш нормално в наши дни, защото не е.

122.   120, нещо се обърка, това дето би трябвало да можеш да си намериш хубава работа, ако си ЧАК толкова образована, ти го казах аз (номер 115), но аз не съм "любопитната". Не стана ясно по-рано, че детето ти е в БГ, докато ти работиш в Германия, но в такъв случай съвсем не искам да знам кой го гледа в това време, ако ти се прибираш само "на всеки 1-2 месеца". Между другото и на "нормална работа" можеш да си самонаета и да се прибираш когато си искаш, не е само проституцията единствената свободна професия. Друг е въпроса с какъв акъл оставяш детето си точно в тия най-критични години да го гледа някой друг, сега най-много трябва да си до него, иначе един ден ще се чудиш "ама той що стана такъв". Но това си е твоя работа, няма да питам повече, щото колкото повече дълбаем, толкова повече мирише...

123.   Авторката нещо изчезна, дано не й се е случило нещо!

124.   123, не се притеснявай, сигурно авторката просто спи след дълга нощна смяна или просто ? са скъпи 15-те минути, в които може да изкара 20 евро с висшОто си по френски език, разбира се.

125.   До авторката
като ще ставаш проститука не се лъжи да имаш сводници има достатъчно сайтове пусакаш някоя снимка но реални не си показвай лицето само на скаип и сама си решавай сдали да си лягаш с някой клиент никой не те насилва само това е вариант другото мойеш да правиш еротични масажи вземат по 40-50 лв и правиш секс и не е нужно да можеш правиш масаж а само да погалиш малко тялото и после ерогенни зони пениса и това е аз съм мъж на 31 години имам приятелка ходил съм с много жени всички красиви но ходя много на такива масажи по няколко пъти месечно почти навсякъде в софия в софия съм ходил но масавистките не стават грозни и стари та ако някое младо красиво момиче или жена предлага това мисля че може да печели достатъчно другия начин е в италия проститутка таме за не повече от 15 минути на клиент и като си готина мадама взмаш по 50е и ще стават опашки знам го от опит а за жената която взема по 1200 евала и правя щом и давата такива пари аз не съм намирал проститутка в софия която да е толко красива иначе не жаля финасии за това в смисъл че имам и мога да давам а и постоянно секс не ми стига сещам се и за други начини с по-малко клиенти но е дълга тема а ти си решила а и до жената която взема 1200 продължаваш ли с това имам желание

126.   Не исках да пиша повече за моя живот, тъй като няма общо с темата и се извинявам за което. Само да кажа, че тези 1200лв. които казваш няма да ми стигнат за половината билет в едната посока... Говоря за екзотично място, някъде на другият край на света. Европа не ме вълнува. Също да кажа, че искам куче, но немога да си го позволя.
Разходите по колата са автомивка редовно, тъй като винаги трябва да е чиста и много гориво отива, защото постоянно пътувам, а и не карам икономична кола и е нормално да имам такива разходи.
Както и да е. Темата е за проституцията.
Лесна работа няма, а тази пък още повече. Толкова е ужасно, аз не бих издържала психически. Представям си клиентите, за да са стигнали дотам какви са и как чукат освирепели и обезумели, третират те като парцал, а после те захвърлят като боклук... Стига бе хора. Знам, че от хубаво никой не стига дотам, но това е отвратително. По-добре се хвани на работа на полето, или като чистачка, или като гледачка. Проституцията е дъното- по зле от това неможе!

127.   Въпросът ти е глупав, ако ще и пет висши да си завършила и да караш шесто. Аз съм била в безизходица, но никога не ми е хрумвало да се продавам. И, бягай от такива познати.

128.   Авторке, къде отиде? какво стана с теб? Даи някаква информация... В краина сметка какво реши? :)

129.   Номер 126, много излязохме извън темата, но все пак да кажа: По една случайност майка ми вчера замина за Тайван, полетът е 1100 евро в двете посоки, т. е. 1200 лв. ще ти стигнат за ЦЕЛИЯ билет в едната посока :-) Но иначе има достатъчно екзотични места на по-близки разстояния, моята последна почивка беше на Канарските острови за 350 евро с включен полет хотел. Като потенциални дестинации мога да ти спомена още Майорка, Ибиза, Корсика, Египет - все на 2-3 часа полет от БГ. Най-напред обиколи тях, пък после ходи до Австралия и Индия...

130.   Ходила съм в Майорка, Ибиса и Египет. Била съм навсякъде наблизко и не ме блазни. Имах предвид други дестинации напр. Пуерто Рико, Карибите, Бахамите, Бора Бора. Нали знаеш, че билетите са най-малките разходи в сравнение с останалите неща. Така че мисля, че е глупаво да говорим(пишем) за това. И не е съвсем извън темата. По твоита логика ще си дам парите само за билет за отиване и после ще заработвам като проститутка, за да имам за престоя там и за връщане :D

131.   130, не съм казал да заработваш като проститутка :-) така че сме извън темата. Иначе билетите са малък разход на късите разстояния, на далечни дестинации полета ти е главния разход - освен ако нямаш намерение да стоиш там 1 месец. Особено ако е в държава с по-нисък стандарт (Тайланд, Филипините, някои латиноамерикански държави и т. н. ) нощувките и храните са ти буквално без пари дори за българските стандарти. Виж вече доколко ще ти хареса тамошната храна е друг въпрос, имам познат който в Китай караше 1 седмица на Сникърс и чипсове, щото храната в хотела била главно разни пържени буболечки...

132.   Ами освен да си взема личен готвач с мен, ама ще трябва да му плащам и неговия билет... шегувам се за готвача. Ами вечер в Бора Бора струва около 800 долара, но това е най-скъпата дестинация в момента. Ти пак говориш за Тайланд и подобните мизерни дестинации, които не ме вълнуват. Но не бих яла буболечки при никакви обстоятелства. Това го пиша последно извън темата, защото злоупотребихме:)Всичко добро.

133.   Pрекалено много филми са гледали хората тук :) о недей... абсурд... това е долно... ще погубиш душата си... опомнете се бе хора, това е и си остава най – древната професия... всеки има право на личен избор и щом никой не те накаръл на сила да станеш проститутка бъди си... хората живеят с едни и същи стериотипи като искате да водите един и същ живот водете си го, но моля ви не пречете на другите с по различно мислене от вас да си живеят живота както те сами си пожелаят и моля ви не им пречете и не ги съдете... може да е клише, но вярам, че само един може да ни съди и този един не е тук сред нас на Земята. Всичко добро и бъдете щастливи :)

134.   Хайде сега и аз да е изкажа като бивша компаньонка :) Не за друго, а за да има поне едно адекватно мнение по темата. Забелязвам, че почти всички коментари са доста отнесени и далеч от истината. Първото което искам да кажа е, че глупости от сорта на.. продаваш си душата... няма излизане от тази работа.. и подобни неща просто не са верни. Работила съм 5 години като компаньонка. Работила съм с когото си пожелая.. предлагала съм неща който с нищо не са застрашавали здравето и сигурността ми. Плащала съм и на сводници за охрана. Не виждам проблем в това при положение, че на вечер съм изкарвала по 500-1000лв. И то в повечето случай съм била с 1, максимум двама души на вечер. Работила съм когато си поискам и винаги съм имала правото да кажа НЕ за каквото и да било. Работила съм само с подбрани хора и само по елитните хотели. След няколко месеца почти не се виждах с непознати хора, защото имах вече редовни клиенти. Сега не е както през 90 те години когато разни мутри караха насила някой да работи за тях. Просто времената са други и всеки преценява сам за себе си до кога и как ще практикува тази професия. Който твърди обратното-просто лъже или се подвежда по измислена информация от пресата която цели сензации. Естествено може би някъде има проблеми и може би не винаги всичко е розово, но това са по-скоро изключения. Цена от 800 на час обаче в България няма. Или дори да има това са само супер модели, който работят по 1 час на месец и си уплътняват времето с нещо друго. Реалната цена за добре изглеждащо момиче с образование, перфектна поддръжка и отношение варира от 150 до 300лв на час. Цена за цяла нощ- около 1000лв., но от тези пари съм давала от 10 до 30 процента на човек, който урежда нещата. За мен не е било проблем- напротив. Не съм се занимавала с търсенето на клиенти... и съм имала охрана когато работя. Искам да задам един въпрос на тези добронамерени коментиращи хора.. защо не си гледате собствения живот ами винаги гледате да оплюете всичко което не разбирате? Всяка жена малко или много е компаньонка. Всяка жена иска подаръци, почерпки и внимание. По моловете и чалготеките е пълно с леки жени, който са готови на всичко за една почерпка. Защо това се приема едва ли не за нормално? Ами златотърсачките търсещи богат мъж? Това постоянно да си сменяваш партньора за по една вечер за удоволствието.? Това за мен са неща който не са нормални. Да си компаньонка е съвсем нормално- стига обаче да е за определен период от време и да имаш ясна цел какво ще правиш след това. Защото по-добре за няколко години работа да си оправиш живота и след това да си независима и с финансови възможности- отколкото цял живот да работиш за 400лв и да се чудиш тока ли да с платиш или да ядеш този месец. По настоящем съм щастливо омъжена. Финансово осигурена (лично аз) и в никакъв случай не съжалявам за избора си преди години!

135.   В тази тема се обсъждат основите на обществото и основите на морала и някакви общочовешки ценности. Не религиозни, етнически, национални, а общочовешки - такива, които са приети в целия свят и не се обсъждат или оспорват. Няма да обсъждам дали проституцията е добра или лоша, дали има значение как си изкарваш парите, дали има значение какъв човек си и какви хора ще родиш и възпиташ, как се чувстваш като говориш с роднини и приятели и как лекуваш съвестта си и дали въобще можеш да я излекуваш с лъжливи доводи като пари и секс с хора, които ти харесват. Просто няма място за коментар, няма място за дискусия и дори факта, че темата се обсъжда е обидна и за двете страни. Тук има такива коментари, които са толкова далеч от всякаква норма, че наистина си мисля, че са писани, за да се поддържа темата жива. Разберете - няма въпрос морална ли е проституцията и дали смешната цел (изкарване на повече пари) я оправдава. Въпросът е дали е много неморална или адски неморална, а девствената мацка със съвета, че по-добре да го направи за първи път с някой за пари си е за шамари.

136.   Ха :), верно ли не съжаляваш??? !!! ( Езвенете за жаргона)...
Ами и аз мисля, че не съжаляваш, щом според теб 90 години са били борчески времената, а сега черните списъци с изчезнали момичета, множеството организации за борба с трафика на хора и черните и ужасяващи хроники сигурно ги мислиш като излязли от имението на Чичо Скрудж:), или сценарии за Бродуей.
Я стига, ти сериозно ли?
Според мен не е нужно да сме си вирили всички краката, за да знаем, че това дето ти го говориш е меко казано НЕЛЕПО...
Колкото до авторката-залягай над учебниците и стани човек. По гръб това няма да ти се случи.

Ай със здраве :)

137.   Така е. Много повече можеш да изкараш по този начин. Но това си зависи от теб, дали така ще се чувстваш добре

138.   Честно казано това си е твоят живот. Ако искаш да го направиш-направи го! Но си помисли за последствията, които могат да ти се стоварят на главата. Представи си, че се влюбиш в някое момче. Тогава? Мъжете ходят по проститутки, но не се женят за тях... И на мен ми е минавало през ума, но предпочитам да работя в офис и да си скъсвам задника, да имам семейство и деца, отколкото да мразя сама себе си...
Нина :)

140.   Божее... НЕ си съсипвай живота и достойнството с тази ОТВРАТИТЕЛНА работа. и какво искаш да спиш с някакъв грозник или дебел чочко само заради някакви си пари. и какво ще стане накрая? ще остарееш сама и няма да има никой до теб и ако има някой - този някой ще те зареже за по-млада и по-хубава после... НЕ ГО ПРАВИ!!!

141.   Така. Изчетох всичките ви коментари, до един.
Към авторката бих искала да кажа само едно - достойнството ти и собственото ти уважение са най-важни. Това ти да се чувстваш добре в кожата си. Казано е, че най-големият грях е този грях, който сам не можеш да си простиш. Ако ти няма да имаш чувството, че си парцал, продажница, курва и така танатък, ами ще си по-щастлива и си уверена в своя избор, направи го. Но доста хора тук са ти обяснили, че реалността е по-различна от обясненията на твоята приятелка за толкова много пари на час и едва ли не розов живот като проститутка.
Сега да споделя и своя опит.
Имала съм ужасен, мизерен живот, пълен с неудачи, лоши хора и яко борене съвсем сама, за да не стана крадла, наркоманка и/или проститутка. Целите, които са ме ръководили в моите решения са били да съм достоен човек, добър и да уважавам себе си, вярвала съм и вярвам в мечтите си, в любовта, в ценностните хора и връзки.. Но нещата се променят. Имам малко дете и съм принудена да търпя неговия баща, защото той има дом, а аз нямам, защото той има някакви пари, които да дадат сигурност на детето, а аз нямам и трябва да продължавам своята борба, за да си стъпя на краката и да имам някакви доходи за в бъдеще и да мога да се изнеса с детенце. А аз нямам такива възможности в момента. За мен самият факт, че не мога на този етап да изляза на квартира и да зарежа човек, който ме тормози, заради интереса ми, било то и заради детето, е под достойнството ми и почти всеки ден се боря със себе си, събирам багажа и се връщам обратно. Когато човек направи дори само един компромис със своето достойнство, винаги може да се подхлъзне още и още надолу. Предложения за проституция колкото искаш. Не съм първа красавица, но не съм и грозна жена, макар и раждала. Интелигентна съм сравнително, имам висше и продължавам да уча. Два пъти се замислям по-сериозно за възможността да избера лесния начин за изкарване на пари и да стана проститутка. И двата пъти се отказвам, вторият е току що. Даже утре трябваше да има среща със "шефа" на бара. Но няма да отида, нито пък ще обмислям отново това решение. Знаете ли защо? Защото имам морал. Защото вярвам в достойнството и себеуважението, в любовта и връзката между любовта и секса. Защото не мисля, че както някой беше написал по-горе - няма такова нещо като "продаване на душата". Напротив има. Или си я продаваш за облагите, или се бориш честно, верен на мечтите си. И много глупаво някой горе се е подиграл на момчето, което е писало за мечтите си и разказва, че ги е следвало. И е успяло. Евала. Мечтите са най-важни. Винаги можеш да намериш оправдания и причини, за да се поддадеш на мръсотията, на тинята и да се успокояваш, че е за малко и че си бил принуден заради трудното ти минало, заради трудното ти настояще ил иза да е подсигурено бъдещето ти - това са фалшиви самозалъгвания и оправдания, отричащи истината - че си слаб да се бориш и пропадаш. Но за да следваш мечтите си се иска много воля, постоянство и силен дух, дори и когато си в безизходица. В момента, в който успея да изкарам малко по-стабилни пари с честна работа, (за съжаления 99% от случаите ниско платена у нас) с които да мога да гледам детето си малко по-спокойно, аз ще стана самотна майка, на квартира както една от авторките на коментарите по-горе. Но не проститука. Вярно, подронила достойнството си и морала си, като търпя и живея с човек, когото не желая и не обичам, пак от интерес, но с граница, защото трябва да съм луда, за да изкарам детето си на улицата без никакви пари. Ако стана проститутка и спя с много мъже, като носна кърпичка за еднократна употреба бих се чувствала тогава - използват ме и ме захвърлят.. без никаква тръпка, с елементи на грубости, побоища, наркотици и всякакви извратени неща, няма да си го простя, че след толкова време борба с гадостите на живота съм пропаднала на едно от най-долните нива и използвам тялото си за пари и прехрана, а не мозъка. Не одобрявам и негласните проститутки - любовниците и съпругите на богаташи, протежетата, които чакат коли, вили, бижута и лукс наготово да получат от мъжа, само и само защото той има силна потребност от секс точно от тях. Защото такива мъже не изпитват любов, а потребност за секс, иначе биха били наясно, че любов с коли и вили не се купува, а само секс - което си е проституция. Това, че си жена, не означава, че трябва да използваш мъжкия нагон, за да забогатяваш. Постигни всичко с цената на своя труд, но не секс, че е най-лесен, а с истински труд, който да те развие като личност и да те направи стойностен и истински човек, а не употребен мръсен сбръчкан изпростял парцал за всеобща почти безплатна употреба, разчитащ на далаверките, за да оправи живота си. Останете си със здраве и живейте живота така, че да се обичате и уважавате вие самите! :)

142.   Колко смело се изразяват хората за неща които въобще не разбират.... Говорите за "проценти" за "собственици на бардаци" и т. н сякаш ги сте си сол ташаци. И като започнете да се правите на големи моралисти... повръща ми се чак.. Всеки който има 18г сам решава какъв живот, ще живее.

143.   аз ако съм жена да съм станал 100 пъти, не знам кво се чудиш, отивай и почвай да ги пориш тия мажаги

144.   офф толкоз унижения ли си готова да изтърпиш заради някви си пари не е така лесно да ти кажа то зависи каква искаш да си магистралка или "елитна" 2рото е по добре естествено ама не се става лесно и също е гадно си мисля а бе тва си е гавра със себе си тр да имаш достойнство миличка на 23 си имаш висше недей да ставаш боклук заради някви си пари най важно е здравето а станеш ли пак подчертавам боклук т. е. к*рва няма да си и здрава не го прави ;)

145.   според мен не трябва да си алчна за пари 3-4-5 клиента максимум на ден за удоволсвие да знаеш кога да спреш иначе ще те разкъсат вълците гладни и жадни за секс. аз съм идеален за теб обади се нежен и внимателен

146.   Веднъж лепнеш ли си "проститутка" в биографията - край! То е като "убиец" - клеймо за цял живот. Представи си колко ще се гордеят децата ти с майка дори бивша проститутка, а за родителите да не говорим!

147.   не си мисли че ше имаш много пари бой ще има със сигорност пари хич щете еб*т разни отрепки които немогат да си поискат по нормалния начин ще те подиграват и бъзикат щете сочат с пръст като лош пример на порядачните момичета а след няколко години ползване{защото ти ще се превърнеш във вещ} ще плашат и децата с теб да не говорим че без сутеньор не можеш да работиш който щети взима големите пари ако изкаш такъв живот стани проститутка моляте да ми повярваш защото това го знам от собствен опит ти трябва да се омъжиш и да живееш като порядъчна българска жена успех в живота

149.   Бившата охрана на проститутки е прав за продаването на органите на убитите проститутки. Цитирам : "5. Робство през 21 -ви век – практически обектите на трафика се продават и купуват като стока. Купувачите ги използват за широка гама от дейности от проституция до използването на органите им за търговия на черния пазар."http://nasilie.eu/?p=3225

152.   Животът си е твой. Прочетох донякъде коментарите. 16-ти номер коментар най-добре ми звучи. Добре те е посъветвала. Ако ти си избираш с кой няма да имаш проблеми никакви.

153.   Ти завършваш висше забога млада си предполагам че си и красива може да имигрираш има сводници знаеш ли как ще започнат да те карат да се дрогираш да те изнасилват просто не си го помисляй все ще оставаш длъжна на някого НЕ ГО ПРАВИ!!!

154.   Уффф обърнахте го тук на "Хубава жена". Всички тия дето са елитните компаньонки защо не вземат да кажат къде отидоха и какво точно направиха, че да станат елитни? (Изключваме "аз ценях себе си и не си лягах със всеки") Точната формула дайте- аз станах сутринта и отидох еди-къде-си и там се запознах с еди-кой си, който ме вкара в бизнеса. Дето се вика бъдете съпричастни към момичето, може да не е толко оправна, помогнете й в първите стъпки.
Истината е, че във всеки случай трябва да работиш за някой, най-малкото за да те вкара в играта. Тия дето не работят за никой, са имали късмета да се хванат с шефа във фирмата. Оная девствената, ако беше толко хубава и ако перспективата да е проститутка беше толкова цветна и доходоносна, отдавна вече да е намерила кой да я дефлорира, ако съдим по заблудената й и меркантилна природа. Момиче внимавай, за да не си трескаш главата след години.. е, или някой друг да не ти я треска.

155.   Да бе, 800 лева на час :D не се връзвай, няма кой да ти дава толкова...

156.   Здравей,
аз ти препоръчвам да проституираш в Германия, Швейцария или Белгия... Там цените са около 150 евро на час за средностатистическо българско момиче. За да работиш там трябва да си извадиш необходимите документи, а и след като са налице имаш пълна защита от полицията. Ако не си влюбчива се пробвай, защото много сводници ще искат да работиш за тях и ще се правят на влюбени в теб заради това. Не ти препоръчвам да работиш в БГ, тъй като тук никой закон не може да ти помогне, а и полиция няма. Ако започнеш тук няма да спреш... Това е от мен... Пиши какво се случва с теб. Пожелавам ти всичко най - най.

157.   800 на час в БГ няма как да вземеш, нещо са те излъгали.

158.   Реалните от чисто икономическа и то практическа проверена гледна точка цени за България, по-точно София в тия времена са от 50-60 лв/час до 100 лв/час за т. нар. стандартна услуга. Това за клиента. Има и изключения - но те са си именно изключения. Просто по-високи цени от тия изискват и съответната компаньонка да бъде изключение, или да успее да се пробута като такава. Максималната практически реализуема цена е 200 лв/час в момента. Още по-високи цени са или за чужденци или ако става въпрос за особено елитни проститутки.

159.   Бившата компаньонка, чувала ли си приказката, че няма бивша курва, както и няма бивш негър??? Освен това може да се изказваш както си искаш опитвайки се да изкараш работата си като всяка останала, но не е. Ако щеш не 1000, а 10 000 прави на вечер пак ще бъдеш един мръсен парцал и нищо повече. Ти си меркантилен човек, очевидно за тебе достойнството и честта не значат нищо, но моля ти се - недей дава съвети, че си смешна. С когото искала и когато искала... хахахаха, алоооо, а като свършат паричките пак ли си толкова претенциозна или сваляш дрехите пред първия мазен трътльо мангизлия? Недей обяснява много, добре ви познаваме що за стока сте. Да, ходим при вас, чук и чао. После се прибираме вкъщи при жените си ни лук яли, ни лук мирисали, а за вас забравяме изобщо. Ако това те кара да се гордееш със себе си - ОК, но не росувай розови картини.

160.   недеи трагва по тоя пат не е за всяка жена а и след това те имат за наи долният парцал след това името ти е за цял жижот опетнено

162.   Да се любиш за пари е като всяка друга работа, но не е никак лесна и проста професия, Факт е обаче, че е много по-доходоносна от повечето други. Важното е да искаш убедено да тръгнеш по този път. Прави го грамотно, пази себе си и партньорите и от никой да не ти пука. Това е.

163.   Авторката написа: "Този, в който работиш по осем часа на ден за 800 лева на месец или този, в който изкарваш същите пари за около час? "
Мила, 800 лева на час можеш да получаваш от клиентите, но ако си най-малкото мис България, ако се чукаш във всички дупки и ако думата "не" спре да фигурира в речника ти.

164.   163 - каква мис България - трябва да си Мис Крокодил и някой изкукал руснак да ти се върже, но това е шанс 1 на 1000.
Нашите проститутки изкарват по 20 евро на сеанс на Запад, а у нас тарифите са и по-ниски.

165.   Щом авторката си задава тоя въпрос, смятайте колко и е акъла!!!! О неее чакай бе тя завършва више.... Е тогава закакво си учила толкова много? !?

166.   Момиче, кажи какво реши..? Как си постъпила? В момента съм пред същата дилема като теб.. но не пускам въпроса си в нета.. тъй като виждам каква лавина от негативизъм не излива.. Но разбирам всички и е напълно нормално. Много се колебая.. Но както каза един от коментиращите.. Всяка жена, която се замисли и за секунда дали да стане проститутка.. в душата си тя вече е такава. :)

101-150 от 179