Споделена история от Секс и интимност

Най-добрата в секса
Искам да попитам мъжката, а може и женската аудитория да се намеси с мнения и впечатления, коя жена е добра в леглото? Всеки си има по една тръпка, с която до момента си остава, тази (или този), с която е правил най-як секс. С какво се различаваше секса с нея? И изобщо кои действия правят една жена "добра"?
По-освободените от вас могат да бъдат и по-обстоятелствени, да опишат по-детайлно всичко :)
Благодаря за мненията!

Коментари

1.   Относително е... Някои казват че секса е страхотен когато има чувства и обичаш, но аз не съм много съгласна с това, дори и да обичаш човека, в секса нещата може и да не са наред, т. е. да не ти харесва нещо, примерно: че е като дърво, че не прави някои неща, че не знае как и къде и т. н. както и обратното, да има само тръпка и привличане и секса да е страхотен но само толкова, да не става човека за сериозна връзка, така че, относително е. Моето лично мнение е че най страхотния секс който можеш да имаш е когато се влюбиш, когато започнеш да обичаш човека до себе си и си готов на всичко за него, когато опознавате телата си и ръцете ви треперят от възбуда, тогава с времето интимния живот и на двамата става все по добър и все по страстен и със все повече и повече оргазми

2.   Това си е нещо лично, но понеже 'уж' е анонимно - годеника ми, с него правя уникален секс! :)

3.   Сексът е като танц (и не случайно танцът е предикат на секса) - в него има двама партньори, настроени на една и съща вълна и синхронизирани. Наивно е да разделяме секса на "действия" и участници, и да разглеждаме нещата "на парче".

Да продължим с аналогията - ако имате за партньор в танца най-добрия танцьор на света, това изобщо не ви гарантира хубав и успешен (приятен) танц - най-много постоянно да се притеснявате и накрая да се почувствате като "абсолютно дърво" пред него. Много по-добър, свободен, вдъхновяващ, всеотдаен, всепоглъщащ и т. н. танц ще можете да направите с някой на вашето ниво и с вашата нагласа.

Същото е и при секса. Затова се получават и "изневерите" - съпрузите постепенно излизат от сексуален резонанс помежду си и влизат в такъв с други партньори, понеже през годините са се променили, пренастроили...

Сексът, освен всичко друго, (а може би и на първо място) е обмен на витални енергии, дори и да не го осъзнаваме. Няма ли резонанс - няма обмен на енергии - няма (истински) секс... има някакво жалко подобие, механично търкане, нещо, което човек може и сам да си направи. От друга страна - има ли го резонанса, може и изобщо да няма секс (във формалния смисъл на думата), но резултатът да е като след хубав секс. Нещо повече - добрият резонанс почти винаги завършва с хубав секс, независимо колко "неразумна", "нелогична" и т. н. може да изглежда ситуацията от гледна точка на разума и на логическото мислене... В това отношение въпроси от рода: "Защо го направих? ", "Как стана така? " са абсолютно неуместни.

На всички ни е познат синдромът "стара мома"/"стар ерген" - това са хора капсулирали се в емоционално и сексуално отношение. Знаете колко изкривено може да бъде световъзприятието им.

Няколко пъти през годините, от любопитство, съм пробвал секс с проститутка, и винаги съм се чудел защо нищо не се получава? (е, то формално се "получава", ама не това е въпроса) Отговорът намерих едва когато дораснах за горните изводи.

Успех на всички!

4.   Няма такова понятие. Сама си отговори кой мъж е най-добър в секса за теб и защо стигаш до извода че не размера му е важен нито "специалните" движения а отношението му към теб като цяло Същото е и при жените.

5.   Много ми хареса това, което е написал номер 3. Абсолютно го подкрепям и ми се иска да правя секс с него.

6.   До №4.... съвършено правилни изводи си направил но малко хора ще те разберат особено ако те са ЖЕНИ
Ако пък се опиташ да им обясниш смисъла на ТАНТРА хептен ще ги объркаш.
Аз лично съм се отказал да обяснявам защото срещам или "умни" погледи или ръсят тъпизми.

7.   На мен ми харесва какво е написала дамата с пост 1, подкрепям я и ми се иска да правя секс с нея... :)
М30

8.   Много важен въпрос. Аз като жена съм го задала на партньора си, който има доста голям опит, има приятели, с които са говорили по темата.
Ето, какво мисли той.
Добрата жена в секса
1. Не трябва да лежи като дърво
2. Има хубава фигура, самочувствие и обожава тялото си
3. „Ракета е в леглото“ - май става въпрос тук за звукови сигнали, жестове...
4. Иска да прави секс винаги по всяко време, не си намира глупави оправдания.

Аз от женска гледна точка мисля, че за мъжете е важно да поема жената често сама инициативата за секс, да им показва постоянно, че ги желае, че има нужда от тях сексуално и да показва и казва на партньора си, че той е най-добрия.

Добрата жена в секса трябва да е добра жена към мъжа си и извън секса - да не го тормози, да не го обвинява и да избягва караници, да не го преследва и да не го унижава в обществото, правейки скандали.

Особено важно е жената да харесва тялото си, защото мъжът го харесва, иначе нямаше да е с нея. Мъжете се влияят много от визуалното, така че добре поддържаното тяло, хубаво облекло, бельо са също важни. Важно е и да имаш нови идеи за разнообразяване на сексуалния живот, не да чакаш мъжът винаги да е инициаторът.

Четох в Women'sHealth, че 15% от мъжете (е, толкова си признават) си мечтаят за тройка с две жени, 75% за повече френска любов. Поне с второто може да се съобрази всяка жена. Мъжът се прибира скапан от работа, изобщо има много стрес да кажем, но винаги ще вдигне самолета при вида на прекрасното ви тяло, просто се съобразете и тази вечер му направете кефа с устните си. Мисля, че това е лесен начин да си ако не перфектна, то поне по-добра в секса.

9.   Интелигентната и умна жена е най-добра в секса, защото има въображение да измисля нови неща, усет за настроението и желанието на партньора, способността да се поставя на неговото място, когато е необходимо и разума да го предразположи, когато се налага.
Лола

10.   Всичките коментари и мнения са много интересни и във всяко има голяма доза истина.
Но все пак си има и чисто "техническа" част. Когато си влюбен усещането за страст и привличане към партньора е по-силно. Лично аз съм имала такъв партньор, който до съвсем скоро си мислех, че е бил най-добрия. Но всичко това се дължеше на страстта, която изпитвах тогава към него. Погледнато от сегашната ми гледна точка той беше много мързелив и до някъде недодялан. След това имах друг любовник, който харесвах много, но не съм била влюбена и той се справяше многоооо добре. Разните неща, които правеше, знаеше къде и как да те докосне... С него беше всичко страхотно.
Предполагам, че и за мъжете ще е така.

11.   №5 получава цвете, целувка и поздрав с песента "Lost and Found" на Delerium (с Jael).
От №3.