Споделена история от Секс и интимност

Климакс
Въпрос към по-зрелите дами, а и мъже, които са имали полов контакт с такива. Към въпроса: жена на 55 год. съм в климакс... когато с мъжът до мен сме интимни съм напълно суха там - долу и освен дискомфорт от проникването, нищо друго не изпитвам! Дали е хормонален проблемат ми или е от възрастта според Вас дами, които сте в менопауза, климакс? Моля споделете, ако все, още имате сексуален живот как е при Вас? Овлажняване ли се, все още и имате ли сексуален апетит? Благодаря предварително! Моля Ви само за по сериозни отговори!

Коментари

1.   А дали не бъркаш раздела. За мен нещата по-скоро опират до емоционална гледна точка.

2.   Това може и на 30 да е така, има лубриканти.

4.   Има лубриканти, има билки, има хормонални стимулатори...
Въпрос на желание е!
Според статистиките - цели 30% от жените запазват някаква сексулана активност дори и след 80-тата си годишнина! Как го постигат и с кого го правят, на мен умът ми не го побира, но явно става...

5.   Иди на гинеколог и да ти даде направление за ендокринолог.
Всичко ще се оправи... но трябва да си обърнеш внимание

7.   Аз съм 47 г. в предклимакс. Последните 2, 3 години овлажняването ми намаля. Свързано е с понижаване на женските хормони покрай менопаузата. Щом имаш сексуален живот, използвай лубрикант и партньорът да обръща внимание повече на възбудата ти преди същинския секс- орална любов. Радвай се, че имаш някой, който те желае, мен мъжът ми няма никаква инициатива и не проявява желание да има за секс, макар че е на 42 и аз съм запазена и се поддържам. Преди се опитвах да проявявам активност, но като виждам, че не му идва отвътре, престанах и това. Доста зле ми действа на самочувствието, но явно каквото било било при мен.

8.   Точно на 50г женами ме отряза от секса. Точно за това, че е пресъхнала. И не иска да ползваме лубриканти. А не се навива и с лизане. От 48 го намалихме значително.

10.   Явно при всяка втора жена след 50 има проблем!?

14.   Правил съм секс с много възрастни жени. Желанието при тях никога не е спирало и намалявало. Доста по-възрастни от тебе. жената, с която съм, е възрастна. Повярвай ми, ще спре тока на всеки мъж. Винаги се е овлажнявала. Само като премине 72 имаше няколко пъти кръв след секс, но то бееш инцидент, не е постоянно

18.   След 50г или изобщо не им се прави секс, или си търсят безсрамно.