Споделена история от Секс и интимност

Мъж на 50...вече без ерекция
Здравейте,
Мъжа ми е на 50, аз на 44.
Проблема ни е че, той вече няма ерекция...
Няма сутрешна... няма и изобщо...
Още по-големия ни проблем е че и двамата обичаме секса и за нас това е голяма болка.
Той постоянно /а и аз/, мисли за секс.. говори ми, пипа ме, гали ме.. но...
Само на чикия или със свирка, се втвърдява донякъде, колкото да може да свърши.... мен ме свършва с пръсти и лизане... а за проникване не може и дума да става.. просто е мек...
Има ли някакво решение, според Вас?
Той ходи на някакъв доктор, изписали му трибестан... но ефект никакъв....?
Болката ни е голяма....

Коментари

1.   Виагра.

2.   Ми то половината са така, какво очакваш. Затова готините жени над 40 си хващат мъже на по 30… поне да им става.

3.   Има Левитра и други медикаменти. Как така не става с Трибестан? Направете си изследвания и ще се види причината. Нисък му е тестостеронът сигурно.

4.   Разбирам болката. Сигурно е много неприятно, но медицината вече доста е напреднала в тази област. Виагра, Циалис, Камагра и т. н. не помагат ли? Щом се чувства сексуално възбуден, но не може да получи и задържи ерекция, то тези препарати са точно за него.

5.   Ако гледа порно, да спре незабавно!

6.   Господинът да си провери сърдечно-съдовата система, а а народната помощ е чай от магарешки бодил. Причината може да е какво ли не.

7.   Решението за него е друга жена.

8.   Според мен може да е нещо от жегата.

9.   Идете при специалист, който да изслевда обстойно причините, а не гледайки към тавана да изписва хапчета гледайки към тавана, та което стане.

10.   Здравейте, най-вероятно има нисък тестостерон, нека си пусне едни изследвания. И ако се наложи може да му се предпише ТРТ- терапевтична доза тестостерон. Но това е в краен случай, като за начало ще ви кажат да пробва да си промени начина на живот. Но като цяло ако си върне хормоните, както трябва. По един или друг начин всичко отново ще бъде наред.

11.   макар и да съм на 100% сигурен, че това долното няма да го направи, докато то работи на 100%, ето Ви стъпки, по които да си възвърне налягането в хидравличната система, без допълнителни стимулатори.

1. да спре порното и всякаква странична стимулация.
2. да отслабне до дадените килограми по ИТМ.
3. да спортува редовно - леко тичане, 3-5 км, 2-3х седмично.
4. да се научи да практикува дихателни упражнения за успокояване (медитации), поне х3 на ден за по 5-8-10 минути.
5. да си провери сърцето.
6. да си провери нивото на тестостерона (то зависи именно от нивото на кортизола, което ниво се овладява по горните начини). Както и нивата на тироидната жлеза.
7. да изключи мазното, алкохола, кафето, както и някои други храни, които влияят лошо на хормоните (вижте в интернет), също така - направете му меню и гответе по начин, който способства производството на тестостерон (също има информация как, ако ли не - диетолози)
8. да спре да пуши - това направо е убиец на либидото и на "хидравличната сила".

ако направи това цялото, а то се прави за около 3-4 месеца - сутрин ще опъва шапито на цирка без медикаменти и след това ще настава голям цирк у вас. Едва тогава да се реши на медикаменти, но доакто спазва именно горното, така ще са му необходими много по-малки дози.

Откъде го знам? Имах проблеми с психиката, които влияят точно така, че от години не знаех какво е сутрешна ерекция, бях забравил какво е онази ерекция, когато сам не мога да си позная достойнството, това цялото докато съм млад. След консулатации и след като приложих горното - резултатите са налице и залагам 100 лв, че и при вас така ще подействат, друг е въпросът, че господинът едва ли ще се съгласи на всичкото това, и едва ли ще повярва, че тая комбинация от фактори работи, точно както аз не исках....

Успех, все пак! Той така си рискува семейството...

п. с. треньорът ми, който е майстор на спорта и на 60 години, и който цял живот е спортувал, ако и да се храни много лошо, как мислите - дали има такива проблеми? Чак и настрани се заглежда!

12.   Кажи му да си хване по-млада, явно вече не си желана

13.   Изследване на простатата, може да има възпаление

14.   Да си пусне пълни кръвни изследвания. Може да има диабет 2 вече. Той идва с възраста.

15.   "изписали му трибестан"- тъпо. Уж дига тестостерона, но май и това не прави. А тестостерона е за либидо, не за ерекция.
Аз взимам аргинин и цитрулин. Това са азотни бустери, взимам ги понеже спортувам активно и пълнят мускулите с повече кръв. Имам повече енергия а ми смъкват и кръвното. Казват че и за сърцето и кръвоносната система са добри. От тях обаче и кура ми става на камък. Йохимбина пък повишава либидото и уж топи мазнини. Давах го на жена ми понеже нейното никакво го няма. И като млада не щеше много секс, сега пък хептем. Само че след около месец спря да действа. Взимам още креатин и бета аланин но мисля че нямат отношение към ерекцията.
Не знам какво му става на този пич.
Обикновенно на тази възраст мъжете се побъркват. Хормоните им кипват като на тинейджър. Почват да тренират, търсят пички за ебане, плашат жените си с развод ако не им дават секс. Мойта вече ме хваща с профили в дейтинг сайтове. И почна да дава секс веднъж седмично. Ама слаба работа- не стига.
М54

16.   Не искам да де обезкуражавам, но най-вероятно така ще си остане. Аз живея така от много време. При моят мъж тези проблеми започнаха когато беше на 60г, отначало си помислих че сигурно вече изобщо не го възбуждам, но предвид че аз съм доста по-млада от него и все още изглеждам добре реших директно да си поговорим и ако има нужда да опитаме нещо ново. Той отиде на лекар и си направи всевъзможни изследвания, оказа се че това са първите симптоми на проблеми с простатата, пи известно време цял куп таблетки, но от тях никакъв ефект, бяхме точно както си го описала, даже с виагра опитахме защото той твърди че още много ме харесва и го възбуждам, но - нищо. От виаграта само започна да вдига кръвно и да му става зле на сърцето затова я спря. После вече дойде и момента когато лекарите му казаха че трябва да се оперира. След операцията, макар жлезата да не е напълно премахната а само намалена, той е абсолютно импотентен. Преди поне имаше желание, сега и желание няма. Предполагам че това много му влияе на самочувствието, но пред мен се прави че всичко е наред. Доста говорихме за това, той говори и с негови приятели връстници- и при тях е същото. Аз постепенно започвам да свиквам, по-точно да се примирявам, защото признавам си понякога изтрещявам за секс, но не съм от жените които ще си хванат любовник. Все пак осъзнаваме че такъв е живота след една определена възраст, всички ще стигнем до тук. При вас обаче раничко е дошъл този момент. Твоя човек непременно трябва да се изследва по-обстойно да не е рак на простатата. Иначе теб самата какво да те посъветвам- имаш само два варианта: ако нямаш скрупули намери си любовник за разтоварване на хормоните, а ако си моногамна като мен - примиряваш се, намирате си общо хоби и пробвате отвреме на време каквото стане. Знам че не е утешително, но от сега трябва да знаеш че по-добре няма да стане.

17.   Авторката:
Благодаря за всички отговори.
Много благодаря за съветите.
Ще започнем сериозни прегледи явно.
Само ше кажа и че, за мен любовник не е решение... след всичко през което сме минали заедно... просто не мога да го причиня на мъжа ми...

19.   Браво, мила госпожо! Как би ми се искало да си намеря една съпруга с Вашето мислене, че то си ми е време и отдавна, но уви - само промити феминистки, или жени с нулева социална отговорност... Но, все някога ще стане!

От 11.

20.   Хубаво е, че се опитваш да му помогнеш и дано нещата се оправят, за да си задоволена и ти. Най-лесно е да го зарежеш и да си намериш ебач.
Има по-силни добавки от трибестан. Като цяло е хубаво да си промени малко режима. Да изключи мазните храни, да започне тренировки, може и не толкова силови, но да има движение със сигурност. Като добавки ще изброя няколко, които определено покачват либидото много сериозно. Аз съм на 30 и просто исках да си вдигна тестостерона. Не съм имал проблеми с ерекция, но с тези добавки съм надървен постоянно, даже на работа понякога едвам се прикривам да не ми личи, като се срещам с хора.
Добавките, които ползвам са - Мака, Трибулус терестрис, което пак като трибестана, Либидо формула, T-blast и други. Всички са на марката Pure Nutrition. Отиди в магазин Health store, или отвори сайта им в секция спортни - покачване на тестостерона, има ги всичките. Малко по-малко ше има промяна, но трябва да промени и други навици иначе не става само с пиене. Всичко е комплексно.

21.   Аз съм на 54. Ям всичко, пия алкохол не много, пуша и не спортувам и имам ерекция всеки ден. Не знам и аз на какво се дължи.

22.   Подтискане е най-честата причина. Неправилно отношение е втората, често свързана с първата. Има партньори с които няма как да имаш ерекция, като с времето даже не можеш да си обясниш защо и къде е проблемът.
От това че не те приема като мъж, до това че често мрънка. Ако и в секса има проблеми или и е все тая, довършва нещата.

23.   Щом от ч*кия става, значи както са казали му трябва по-млада жена. 100% ако му се изпъне някое натопорчено пиче и е готов за бой. 1000000%

24.   Остаряваме бавно се пееше в една песен. Всяко начало има край. Алтернативния секс който практикувате е добър вариант. Ние, мъжете трудно спазваме режим особено на 50

26.   Тази година навърших 50, съпругата ми е на 43.
Всеки ден искам секс, но го правим само 4-5 пъти месечно!
Преди 6 години започнах да тренирам почти всеки ден и свалих 26кг.
В момента съм само мускули и съвсем малко мазнини по корема, които сэм в процес на изчистване. Пия доста витамини и добавки за възстановяване от тренировките, но предполагам, че и без тях ще съм наред.
Вит ц, цинк, магнезий, б комплекс, амино, глутамин, вит е, л карнитин, протеин и т. н.
Когато правя големите мускулни групи - крака и гръб, направо пощурявам следващите дни! Вероятно се повишава тестостерона, въпреки, че на тези години вече е трудно за този хормон, но знам ли.
Често, когато не правим секс се самозадоволявам, че направо не издържам, а не ми се занимава с любовници на тези години, въпреки, че вероятно ще мога да си намеря.

27.   Както го описваш се желаете и поддържате интимни отношения, единственото което липсва е проникване.
Толкова ли ти е важно да има проникване, това е мъжка "ценност"? Той ти показва че те обича и се грижи за теб (с пръсти и език), какво повече ще ти даде едно проникване?

28.   Авторке, при нас е същото. Мъжът ми е на 54, аз на 49. До 50 нямаше никакъв проблем - нормална ерекция и проникване. Сега му става трудно и то само ако му лапам, успее ли да ми го вкара често му спада и се изважда. Всички тези приказки за лекарства и доктори ги забрави. На тази възраст е вече смешно да ходи на консултации за сексуални проблеми. Има два варианта. Или си намираш друг, или постъпваш като мен. Приемам, че нещата са вече така и ще стават и по-зле, т. е. вече няма са може да прави и това, което описах, че все още може. Имаме хубав брак, две големи дъщери и внук на годинка. Не мога да зачеркна всичко това, защото вече съпруга ми не може. Ама вече и аз не съм онази стегната мацка, от която му ставаше на кокал още щом започваше да ме съблича. Хубаво е да си направи изследвания, не за секса, да не се окаже някой диабет, който трябва да се контролира.

30.   Авторке, аз имах същия проблем след като навърших 50 години. Пробвах с виагра, йохинбин, бабини зъби и пр. Никакъв ефект. От скоро ползвам Епимедиум маджун - турски билков препарат под формата на бурканче с мармалад, то маджун на турски това и означава. Ефектът е страхотен. По 1 чаена лъжичка преди секс, може и две за по-сигурно. След 10-тина минути усещаш ерекцията която е стабилна и продължителна. Сега съм на 58 г. а жена ми е на 51 г., и е много доволна, ебем са като преди. Не гоним бройки, и по 1 път на седмица ни е достатъчно. Просто както казва мъдреца, на хуя времето минава, преди да е преминал мерака на жена му. Но има средства за това. Не ги слушай тия глупости за млада любовница, спорт и пр. дивотии. В спорта няма нищо полезно.
д-р Ох Боли

31.   30. е нагледен пример за менталното падение на народеца ни.... в спортът нямало нищо полезно.... личи си, че няма - щом на 50 вече имате проблеми с хидравликата, наистина в спортът няма нищо полезно, а най-вече в липсата му! Ако правеше спорт нямаше да имаш нужда от тия глупости, които са и недоизследвани като действие!

32.   30
Казваш, че в спорта няма нищо полезно...!
Яж си маджуна и си приказвай.

33.   Номер 15, откъде купуваш Йохимбин, аз търсих преди няколко месеца, но не намерих.

34.   33
Май вече е забранен за продажба.

35.   Потърсете по-добър специалист!

Не може доктора просто да му каже еди какво си - трябва да се направят изследвания на хормони, да се прегледа простатата, пикочния мехур...

Най-вероятно има еректилна дисфункция, проблем е, но е преодолим с подходящите хапчета!

Аз бях като мъжа ти, но след посещение при добър специалист. пълни изследвания и прием на подходящи хапчета - вече 6 години след това се справям нормално.

37.   Да започне прием на водорасли на гел Вертера, ако не помогне да включи по една чаена лъжица Епимедиум паста 20-30мин. преди секс