Споделена история от Секс и интимност

Асексуалност
Имам един приятел, който познавам от малка и ми е много близък.
Той е чудесен човек: открит, весел, забавен и много добър.
Не е грозен, не е дебел, а е съвсем нормално момче, което учи и спортува.
Но има един проблем за който е говорил само с мен -той ми сподели, че е асексуален...

В началото ми стана любопитно какво е това сексуално определение, дали е нещо нормално или пък- не... Как човек може да не се интересува от момчета или момичета и да не прави секс...

Като го попитах защо се чувства асексуален, той ми сподели, че когато правил секс (само 2 пъти през живота си) не му доставило никакво удоволствие и не почувствал нищо, не му е харесало изобщо и му било много странно...

Аз съм му може би най-близкият човек и ми е много мъчно за него, чудя се как да му помогна да преодолее това негово състояние на асексуалност.
След дълги разговори с него на тази тема, разбрах, че той харесва момичетата, привличат го, но не сексуално.
Не зная какво да направя...
Нека някои от вас да ми каже какво да направя и как да му помогна.
Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Виж сега и за се мислих за асексуална до 19 годишна. Изобщо не изпитвах привличане към момчета, или момичета, а за физ. контакт не щях и да чуя. Докато съучениците ми започнаха да водят полов живот на 12г. възраст, аз се чувствах като ненормална и се чудих какво ми има. Когато станах на 17 и си викам щом още не изпитвам желания, значи ясна е работата асексуална съм. Да, ама не.

Просто по късно "узрях". Обаче като станах на 19, ела да видиш-избухнах отвсякъде. Сега съм на 22 и изпитвам толкова силна страст и желания, които не съм усещала през годините...
Мисълта ми е, че ако не е голям на години, възможно е да узрее по-късно.

Според мен, причините са в семейството на този приятел. Може би има някакви проблеми по сериозни и това му се отразява. При мен това беше причината.
Не се притеснявай за него, всяко нещо с времето си.

2.   Аз съм асексуален, на 26 г. съм. Излгеждам добре също, спортувам, но не ми се прави секс. Нещо като вълк единак съм в живота и съм щастлив въпреки това. Интересувал съм се от тази ситуация, защото са ми казвали, че не било нормално. Аз мисля, че щом се чувствам щастлив и съм усмихнат е нормално, щом усещам, че живея пълноценно не виждам проблем. Важно е да сме щастливи, не сме всичките еднакви. Асексуалните хора са много малко и за тяхната ориентация почти не се споменава. Иначе харесвам жените, но нито искам да се целувам с тях, да живея с тях, да правя секс. Също пробвах веднъж и не ми хареса, карам си на чекии. Мога да си правя чекия мислейки си за някоя, но е абсурд да спя с нея в действителност. Неприятно е когато някоя жена вземе, че си поиска, изпадал съм в такова положение няколко пъти. Шегата е там, че жените много ми връзват, радват ми се, харесват ми и характера, бил съм свестен и като се замисля доста случки съм имал с жени на които трябва да откажа секс. Хора много, вкусове много ти казвам аз, не го мъчи човека да бъде такъв какъвто не е.

3.   Остави го на мира и не се бъркай. Щом е избрал така да живее, значи така му харесва. Не може всички да харесват общоприетите норми.
***Кървавата роза***

4.   Да, има такива хора. Както казва 2., човек може и да щастлив така.
Проблемът при един мъж обаче е хормонален. Ако и номер 2. си направи една инджекция с тестостерон, ще разбере, че не е асексуален. Ниските нива на тестостерон са и проблемът на приятелят на авторката. Внимавайте момчета, не става тук дума само за секс - без достатачно тестостерон, ще живеете и 10 г. по-малко, имате по-малко енергия от другите мъже и сте склонни към депресии и чисто женски състояния и начин на мислене. Затова и имате много приятелки-жени. Вие може да ги разбирате.

Тестостеронът ни прави мъже, а вие имате просто по-малко от него
Затова и няма до сега антибебе хапче за мъже. Правен е експеримент в Англия, но мъжът станал направо женствен. Спрял да се кара и с жена си, почнали да ходят на шопинг, той да плаче на филми и да страда от депресии.

Пробвайте - една само инджекция тестостерон. Ефектът е само месец, после пак сте си същите, няма да загубите нищо. Само може да спечелите. Сексът с жена е най-върховното нещо в този живот!

5.   Като почна да чета някакви разсъждения едва ли не секса ви е фикс идея в тоя живот... има хора които са над тези неща и откриват красотата и удоволствието в съвсем други неща.. не се опитвайте да ги променяте.. и те ще открият своите хора...

6.   Номер 2 съм:Дори мисля, че имам повече енергия от средностатистически мъж на 26 години, занимавам се със спорт ежедневно, бях и състезател до преди 2-3 години. И сега тренирам всеки ден-фитнес, плуване, бягам, играя футбол. Не мисля, че не мога да се карам, напротив, паля се в игрите, паля се и на работа, когато някой не си върши нещата както трябва. Имам приятели, напълно нормален човек съм духовно, психически, физически. Повечето ми приятели са мъже, аз жени приятелки нямам. Имам познати жени, някои са ме харесвали външно и вътрешно и са ме пожелавали за сексуален партньор. Не мога да лъжа, обяснявал съм каква ми е ориентацията веднага. Едно момиче казваше, че не съм попаднал на подходящата, да не съм правел нищо, тя щяла да ме вкара в пътя, аз да съм лежал само. Почувствах крайно неприятно, като предложение за експериментален плъх. В природата има както положителни частици, така и отрицателни, така и неутрални. Не знам защо в обществото всяка една сексуална ориентация се приема за ненормална ако не включва мъж-жена. Смятам, че болшинството хора са на вълна мъж-жена, има и такива харесващи собствения си пол, има транссексуални, има и асексуални хора, макар и да са 1 на 500 примерно. Нямаме нужда от инджекции, от психотерапии, ние сме напълно нормални хора. Живеем, работим, дишаме, спортуваме, радваме се и се смеем, просто не изпитваме нужда да правим секс или да имаме физически контакт с други хора. Мога да се любувам кротко на някой залез или изгрев така както и да псувам по някой лошо паркирал кретен. Уважавайте ни, може би ние сме предвестника на бъдещето. Замисли се, човечеството се развива, в хай тек ерата хората си говорят повече през призмата на някой компютър, на Фейсбук и Скайп-познавам много хора, които смятат общуването в социални мрежи за човешки контакт вече, не е като махалите където сме израстнали и играли на лимки. Дали няма след 100 години секса да е виртуален, а хората да се зачеват и отглеждат в колба, съвсем ли си убеден, че сегашното е единственото възможно и в бъдеще? Има едно нещо наречено еволюция, то ни е накарало да слезем от дървото и да грабнем камъка и сопата. То ни е накарало да правим секс, за да се множим, да сме конкурентни на другите видове. Днес човек е превзел планетата, конкуренция няма. От столетия човек се стреми да гради кариери, да строи машини с които да плава в моретата, да лети във въздуха, да се потапя под окената, да лети в космоса, мислиш ли, че това не се отразява на гените? И все пак-харесвам жени, харесвам женската красота. Като видя красива жена не мога да не се усмихна, да не направя комплимент, да не бъда галантен, да се радвам на компанията й, прекрасни, с прекрасен смях, походка, чар. Простичката разлика е, че моята порода спира до тук, докато твоята иска секс. Както казах в първия си пост нека уважаваме правото на всеки да бъде щастлив и да живее както смята за необходимо непречейки на околните да правят същото.

7.   О боже! омъжена съм за такъв човек, защо, защо и пак защо той не ми го обясни когато му беше времето? Поздравления за смелостта да си го признаеш, човече! Бъди щастлив

8.   Ами и аз имам почти същия проблем като приятеля ти. С разликата, че си имам приятел, на който много му се иска да правим секс, а аз все се дърпам и отказвам. Не знам защо.. просто не го чувствам. Първоначално смятах, че може би още не съм готова, че не съм дорасла, обаче вече гоня 18 и не знам на къде повече мога да раста.. После мислех, че проблема е в приятеля ми. Че не ме предразполага, че не прави както трябва нещата и т. н. ама напоследък се замислям, че най-вероятно проблемът си е в мен, някъде в психиката ми.. може и аз да съм асексуална, нищо, че не съм правила секс никога, та да имам доказетелство. Просто понякога е ужасно човекът до теб да е толкова възбуден и така силно да те желае, а ти да не отвръщаш със същото. Да не чувстваш нищо, да нямаш желание да се стигне до нещо по различно от просто натискане и постоянно да се питаш какво изпитва партньорът ти и дали е толкова хубаво колко изглежда или защо ти не усещаш нищо. И явно не съм като номер 2 да се справям така мъжки с нещата и да се приемам каквато съм. Просто искам да съм като другите и да не се чудя постоянно какво не ми е наред та от нищо не се възбуждам..
А авторката мога само да я посъветвам да не се опитва да помага на приятеля си, ако вижда, че той е щастлив и не се притеснява от положението си.

9.   Номер 4
Човекът казва, че се чувства щастлив и без секс, а вие му предлагате инДжекция. Май е нужно сам да си я боцнете отзад.

10.   Ж29: Живяла съм с асексуален тип. Направи си изследавния. Нивото на тестостерона беше 3 пъти повече от нормалното, но това не го променя. Всичко е ен само до хормони, но и до психологична нагласа и възприемане на външния свят. Подобни хора са вълци-единаци, смятат се за единствени, уникални и т. н. Те нямат нужда от човек до себе си, от семейство и т. н. Дори и психолози, и психотерапевти не помагат в подобни случаи. Може да се промени, само ако той го пожелае и си го наложи като фикс идея. Процесът е дълъг, сложен и труден. Подкреплението е най-съществената част. Само ад не се откаже по средата на процеса, че тогава смята, че светът се е свършил и всичко се сгромолясва над него - в личен и професионален план...
Ако не пожелае да се променя, по-добре да си живее така - като вълк-единак... Поне жени/мъже да не страдат.
Липсата на сексуални перживявания проваля всяка връзка.

11.   Добре хора бихте ли ми обяснили какво те прави асексуален? Това, че нямаш нужда от партньор до себе си, както и от секс или това, че не изпитваш удоволствие от секса (не можеш да се възбудиш), както каза номер 8? И има ли друга причина един човек да не може да се възбуди освен тази за асексуалността? Обяснете ми моля ви..

12.   Ж29 до № 11: Нещата не са толкова прости. Те са комплексни. Имаш психологическа нагласа, че другите не те вълнуват, че ти си на І-во място и т. н. ; в същото време нямаш нужда и от партньор до себе си ; в същото време не изпитваш и удоволствие от секса, тъй като отстрани те отвращава и ти изглежда като каруцарска работа - хем е тежка, хем непосилна, хем няма нужда да се мъчиш толкова, след като си имаш Ръчичка; в същото време - възможно е да ти липсват и достатъчно хормони; в същото време - навсякъде е пренаситено със секс - вестници, списания, телевизия... и те отвращава и отблъсква. И кой знае още колко причини може да има... Комплексно е.

13.   Бъдещето е във виртуалния секс(за съжаление ) и тогава може би огромен процент ще са асексуални.

15.   И аз да си кажа. Асексуална съм и съм сигурна в това. В Уикипедия пише, че асексуалността е четири типа. Мисля, че съм тип С - тоест с много притъпено сексуално желание и романтично поведение. Не бих искала да изживея живота си сама, но и не мога да си представя една нормална сексуална връзка, защото се отвръщавам. Хората не ме разбират и често ме мислят за обратна, защото нямам мъж до себе си.
Мисля, че всеки трябва да бъде оставен да живее както иска, а не различни части на обществото да се озлобяват една срещу друга и да стигат до сериозни побоища и дори убийства.
Учила съм в областа на медицината и знам теорията за нивата на хормоните, които влияят на поведението ни, но тези проучвания според мен са много пристрасни. Всеки иска да докаже това, което вярва. Не си преписвайте терапии или други лечения, само заради "нормалните". Живейте така, че да не съжелявате, когато дойде краят.

16.   Първо някой хора са много над тези плътски удоволствия-секс, алкохол, цигари и разни такива, и нямат нужда от тези неща за да са щаствили, то като цяло дефиниция за щастие няма, за всеки е различнол. Тези хора в никакъв случаи не са ненормални, напротив, те са по-нормални и свестви от повечето хора, просто обществото ни е толкова продаднало вече че идеалите се губят и нормалните ги смятат за ненормални

17.   Аз съм момиче и имам подобен проблем. Няма да изпадам в подробности как смятам, че се стигна до това ми състояние, доста са нещата, повлияли ми за това. В повечето случаи се чувствам като парче месо, над което някой си прави кефа, чувствам се омърсена, употребена... Въпреки всичко съм се старала да се отдавам на човека до мен, в смисъл, че винаги съм смятала, че съм длъжна да го задоволя сексуално и това насилване да бъда с него, в последствие има много негативен ефект върху мен, върху връзките ми, защото се чувствам едва ли не насилена от любимия си човек и част от мен се отвращава от това, което той ми причинява... Всичко се промени, когато срещнах ПОДХОДЯЩИЯ ЧОВЕК. Нежен, внимателен, загрижен изцяло от моите нужди във и извън секса, всеотдаен любовник, приятел и мъж, разбиращ, изчакващ... И усетих как когато не се чувствах притисната, виновна, заставена, упреквана за това, че съм го отхвърлила ( както ме караха да се чувствам всички онези преди него), аз се отпусках и сама започвах да го желая. Преди да го срещна се бях наслушала на неща от сорта: не те бива в секса; ще видиш как с мен ще заобичаш да правиш секс; ами ти ако не можеш да ми предложиш секс, какво можеш да ми дадеш, за какво да сме заедно; защо не се възбуждаш... значи ми изневеряваш - с кого ми изневеряваш щом не ти се прави секс и т. н., все неща, които биха мотивирали всеки, нали? ! Със сегащния ми приятел, за когото споменах сме заедно вече от 7 години ( аз съм на 28, а той на 32 ). За съжаление от момента, в който връзката ни претърпя първите си трудни кризисни моменти, моят проблем се появи отново... След 4 - 5 години на нормална връзка мислех, че асексуалността ми ще остане само лош спомен, но... уви. За 2 години имахме само един полов акт и то придружен с болка и при двама ни, тъй като аз не успях да се възбудя физически... Обичам го, сигурна съм, че не ми е изневерявал физически, но също така виждам, че той вече не е с мен не само тялом. Липсата на физически контакт го е очуждила от мен дотолкова, че живеем единствено като съквартиранти, които се карат за сметките. Естествено другите ни скандали са заради моята болезнена ревност. Естествено - нямам право на това, трудно е да искаш от човек с нормално сексуално влечение да не бъде полово активен и още повече - това което егоистично изисквам аз - да не се чувства УВЛЕЧЕН от друга жена. Но какво може да направи една несигурна в себе си жена, която не може да предложи друго освен една гола любов или по - правилно ще е да кажа " облечена", любов на думи... Мисля си, че ако връзката ни се позакрепи и отново се почувствам предразположена, обичана и единствена, всичко ще се оправи. Но ми се струва, че той смята, че ако сексуално всичко е наред, ще се засили тръпката, ще се разпали любовта ни... Изобщо се получава един омагюсан кръг - аз не мога да предложа секс, ако не чувсвам сигурност, уют и топлота във връзката ни, а той не може да ми предложи всички тези неща, ако го лишавам абсолютно от физическа близост... А колко искаше дете, повече дори от мен... А дете без секс не става... За съжаление само Любов не е достатъчна... Така че миличка, съвет не мога да дам, аз не мога да помогна дори на себе си. Но ако успееш да извлечеш нещо между редовете на моята история, ще се радвам. Понякога отстрани нещата се виждат по - ясно! " Най - тъмен е часът преди изгрева на слънцето " - дано да е така, не ми остава нищо друго освен ДА ВЯРВАМ.

18.   Бих искала да добавя, че не смятам своето поведение за нормално, но намирам, че сексуалният апетит на по - голямата част от човечеството е ПРЕКАЛЕНО голям, направо неконтролируем! Предвид, че сексът има цел и предназначение - той е инстинкт, той е инструментът на живота за запазване на вида, за продължението на собственото поколение и запазването на живота като цяло. Разликата идва от там - че при животните, които уж са лишени от разум и действат изцяло подвластни на инстинктите си, има размножителен период, като само тогава има полово сношение. А при хората, както всичко в живота им, така и секса има за цел главно доставяне на УДОВОЛСТВИЕ. И има такива при които няма значение дали е ден, нощ, неразположена, бременна, с и без презерватив, болен, здрав, с 1, 2, 3 - ма наведнъж, с мъже, жени, сами, с деца, с роднини, дори с животни, всичко в името на задоволяването на потребността да пъхаш нещото си някъде или да ти го пъхат! Извинявам се за изказването си. Знам, че сексът с любим човек е нещо съвсем друго - че така го чувстваш още по-близък, че така успяваш да покажеш по още един начин любовта си, че така си принадлежите... Тогава сексът може да бъде специален, да бъде нещо красиво, да бъде любовно отдаване, но останалато е перверзия, на която само човек е способен и която смятам е предпоставка за зараждане на асексуалността...

19.   До N18: Каке в грешка си.. не ни сравнявай с животните, а с човекоподобните маймуни. те правят това по цял ден и даже не подбират дали взаимоотношенията им са хетеро/хомо.. Можеш да научих повече в нета. Хората го правим И ЗА УДОВОЛСТВИЕ. Смятам, че само можем да се радваме.

20.   Мъжът ми е така. Спортува редовно, не пуши, не пие, и здравословни проблеми няма, обаче интерес към секса-0. Обаче твърди, че винаги е било така и никога сексът не му е бил интересен. Така, че ако някой страда това съм аз, а не той. Той си осмисля вечерите с други занимания, а аз лежа нещастна и незадоволена и не мога да спя. Така, че няма какво да се опитваш да променяш приятеля си той си е щастлив и така. Важното е да намери асексуално момиче, за да са щастливи заедно.

21.   N20
почуствах много гадно докато ти прочетох думите, даже тъжно ми стана, боже колко мъка има в този свят! аз съм мъж, имам същите проблеми с жена ми, аз сън толкова активна натура, искам всеки ден, винаги съм готов и понеже я обичам лудо, я желая страшно много и постоянно.
такава асексуална жена не сте видели, все и се спи, все разни измислени причини, твърди че още ме обича и намира време за всеки и за всичко в къщи ама за секс с мен не!
следих и тайно и с детективи понеже мислих че има друг, но нямаше такъв, и какво ли не други причини мислих, ама не намерих отговор, тя просто стана такава след раждането от 5 години и такава остана, ни играчки ни романтика, ни пътешествия не помагаха, не съм и изневерил до сега ама 5 години мука ми идват много, наистина много, за това ако ми падне една като теб не знам какво ще я правя наистина плаша от самото мислене даже за това :) зареден съм до над МАКС и чувствам че съм на ръба.

22.   Аз също съм аксексуална, мъжът ми предполагам също. Според мен това се изразява в рядко или никакво правене на секс. В най-добрият случай два или три пъти в месеца. Заедно сме вече десет години, като от пет не сме правили секс изобщо. Т. Е. след раждането на детето. И двамата сме си нормални, т. е възбуждаме се при гледане на порно например, но на ""живо""секс не ни се прави. Такива сме си от началото на връзката и не вярвам детето да е причината да не правим секс с мъжа ми. Просто сме си такива явно и секса не ни липсва.

23.   н22 явно и двамата си имате други извънбрачни връзки и за това си нямате нужда един от друг, егати връзката ако не спите един с друг като съквартиранти, да не сте на 65 години или 70!!??
на мен ми интересно какво правите като гледате порно заедно и се възбуждате? чинии ли миете или подреждате дрехи, или друго? !!!
нищо лично към вас наистина но съм направо учуден от това семехно положение!

25.   Аз също мислех, че съм асексуален, дълги години нямах абсолютно никакво влечение и не се занимавах с противоположния пол. Единственото нещо, с което се занимавах беше работа и работа, дори имало е моменти, когато с поведението си и незаинтересоваността съм отблъсквал потенциални партньорки за секс. Но какво се случи в моя живот, претърпях коренна промяна. Запознах се с едно момиче, нямах първоначално никакво привличане към нея, единствено ми харесваше характера и, но сексуално грам не ме привличаше. Тя обаче беше много настойчива, първият път направо си се опита да ме изнасили хахах но както ви казах тя въобще не ме привличаше сексуално и не се получи нищо, не ми стана оная работа. Въпреки това тя не се отказа, пък и аз твърдо бях взел решение, че не искам да я разочаровам. Трябваше да се променя и вторият път взех лекарство с помощта, на което имах ерекция и правихме секс. Така няколко пъти правихме секс, ама общо взето не ме привличаше всичко това. Въпреки това бях твърдо решен, че искам да се променя и да имам жена до себе си. След време обаче хапчетата ми свършиха и се принудих да правя секс без тях, мислех че нищо няма да се получи, обаче за моя изненада пениса си имаше ерекция. Усетих се, че започвам постоянно да мисля за това момиче, само като я видех и оная ми работа се надървяше. Започнах да копнея за смеха и, очите и, бях готов да се оженя за нея. За мое голямо очудване изживях пълна промяна, сякаш тялото ми я искаше и търсеше, имах нужда от нея. Не можех да повярвам, аз който до тогава бях някакъв пълен темерут към жените. Така, че според мен извода е, че апетита идва с яденето и асексуалните хора трябва да се насилят да правят секс с някой за по дълго време и ще видят, че ще дойде време, когато няма да могат без редовен секс и ще се ядосват, че са пропуснали толкова много до сега! Опитайте никога не е късно, аз сега съм коренно различен В момента си нямам приятелка, но постоянно се срещам с жени и имам желание за секс.

26.   Хора, много грешите за асексуалността и не се учудвам, защото 1% процент от налението на Земята , всъщност, е асексуалността. Това са 80 милиона на фона на 8 милиарда ( 80 000 000 ~ 8 000 000 000 ). България е малка дуржава, а термина асексуалност тепървата набира известност. Асексуалност ( за по-кратко, можете да им казвате аце, от англ. "ace") означава да не изпитваш сескуално привличане или да нямаш интерес към секса. Това не е поведение, а начин на възпрятие... ацетата на практика не знаят какво е сексуално привличане -те са, така да се каже, нито гейове, нито пък си падат по противоположния пол. Дори и да искат, те не могат да го изпитат. Докато повечето хора направо полудяват по някой секси изглеждащ човек, ацетата не могат.
Ние, българите ( доколкото забелязах ) имаме странното мислене, че когато някой не иска секс, то значи той/тя ще ходи в някоя църква и ще става свещенник/монахиня ( и на мен са ми го казвали... когато бях на 12, а дори не съм религиозна/не вярвам в бог *смях*), но има голяма разлика между асексуалността и въздържанието. Човек, който не е аце може да се въздържа от секс поради редица причини - религиозни, лични и така натък. Въздържането е избор, докато асексуалността - не.
Смята се, че ацетата не могат да обичат, което също е напълно погрешно. Ацетата могат да се влюбват в някого, могат да изграждат връзки като това включва целуване, държане на ръце, прегръщане и тем подобни, но без секс ( някои ацета биха направили компромис в името на партньор си, други - не биха ). Това е по-скоро на основата на "романтично привличане", отколкото на сексуално. Вижте термините ( а те са много ) в Гоглето ако трябва, но по-обстойно, за да ме разберере какво имам предвид.
Някои ацетата също така могат да харесват секса ( това се отнася до ацета с високо либидо; всеедно, че не сте гладни, но пак можете да ядете нещо сладко, като например шоколад ), други пък могат да минат без него (защото им е скучен ), трети - нямат нищо против, когато други го правят, но не и когато те са намесени ( просто не могат да си се представят и/или им е некомфортно ), пети са напълно против.

Към автора на поста - прояви разбиране, проучи ако трябва, опитай се поговориш с него и ако наистина се окаже аце, не му "помагай", а му кажи за AVEN ( Asexual Visibility & Education Network). Там има форуми асексуални и сексиални, които са обвързани с асексиални. Моля и другите, които са писали коментари да хвърлят един поглед. Няма нищо лошо в това да се поинтересувате, а и това никого няма да убие.

27.   Здравей 21. Имам същия проблем-асексуална жена-съпруга. Вече 30 години мъки за мен. Нищо не помага - ни подаръци, ни екскурзии. А любов, вярност, уважение, разбиране, добрина, човечност и т. н. непрекъснато от моя страна. А тя е прекрасен човек - умна, разбрана, добра, не е прахосница и т. н. А пък каква готвачка е - нямам думи. Винаги си е била такава-веднъж месечно и стига, даже и много. Това си е просто съдба. С времето става по-леко. Като минеш 50 те и твойте желания намаляват. Има си и негативите - качаш едни 30 кила ненужно но компенсирането на секса с храна е възможно. Не можеш да спиш - три вида безсъние са, някоя и друга депресия и ей такива работи. И въпреки всичко не изневерявам. Има желаещи жени, но нещо ме спира. Както казах-съдба.

28.   Ами авторката прелъсти го, изчукай го така като никоя друга да почувства насладата и да види колко е готино и колко много е изпуснал.

29.   Аз знам за проблема на съпруга си от години, но никога не ми е пречило. Но дойде време в което трябва да си правим поколение, а това се оказва много сериозен проблем и всъщност не знам какво да направя.

30.   26.
С извинение ще кажа това... я да мълчите! Човекът е казъл, че не му е удобно, не иска и точка по въпроса. Ако това не пречи на него и на другите, значи няма проблем, ама Вие го превръщате в такъв - не е нужно да прави нещо, което му е неудобно, за да докаже, че не му е удобно, още по-малко, на сила (на това се нарича изнасилване, ако не знаете ) за да му покажете "какво пропуска" ( авторката ясно е казала, че той го е правил 2 пъти, така че аргумента ти е невалиден ). Той не е длъжен да го прави и точка по въпроса. В момента мислите как да си годите на Вас самите, от колкото да му "помогнете". Казах, ако наистина е асексуален, да отиде във форимите на A. V. E. N. Там поне има хора, които го разбират, а не да се правите на експерти, като явно незнаете за какво става дума.

31.   Асексуалността според мен може да се дължи на комплекси, малък пенис, импотентност, ниско самочувствие, но едва ли са много хората, които ако махнат всички комплекси, не биха изпитали сексуално удоволствие. Аз съм имал в различните периоди от живота си странно усещане за своята сексуалност и на моменти асексуалност, защото бях комплексиран от много неща, вече съм избил всичките си комплекси от главата, защото при мен лично аз сам си ги създавах за незначителни неща, например пенисът ми е рамките на нормалното, даже с малко отгоре, но да речем дебелината не чак толкова задоволителна, както във филмчетата ги гледаме, бях комплексиран, че имам малък пенис, а това не беше така, трудно го вдигах на 100%, мислех че не мога да бъда с жена сексуален и да я възбудя, да я задоволя, мислех се за адски слаб в тези неща и това беше когато съм сам със себе си, пред другите момчета винаги съм се стремял да се доказвам и съм доминирал, но отвътре бях по друг начин. Избих всичките си комплекси от главата и всяка сутрин се будя с ерекция, всеки ден мисля за секс и всеки път сексът който правя е вълнуващ и изключително добре се справям. Асексуалните хора са много малко според мен. Аз не познавах женският клитор, харесвах жените, имах интимности с жени, но не в най-висша форма и не харесвах клиторът по снимки и клипчета, самите жени като усещане ми носеха много голяма наслада, да общувам, да ги гледам, да се целувам, да ги галя, дупетата им, но не и половият орган, повярвайте ми, сега харесвам и обичам това нещо, възбуждам се само от мисълта за него, а като цяло с всичките тези кръговрати на животът ми и различни усещания, аз харесвах пениси на снимки, не мъже, а пениси, възбуждах се от тях, от хомосексуални мисли, опитах за 2-3 минути някаква близост с мъж, много голяма грешка беше, но не съжалявам, защото разбрах какъв съм, грешка беше, че съзнанието и мислите ми бяха нещо много по-различно от реалността, от реалното усещане и чувство. Така че, всеки търпи своят момент на опознаване, тук съм искрен, никъде другаде не съм бил, дори и пред себе си, не знаех какъв съм. На моменти мислех, че съм асексуален, на моменти би, на моменти хомо, но повече хетеро към настоящ момент да се възбуждам само от мисъл с жена, клитор и прочие, не съм бил, всичко дойде с увереността и по-високото самочувствие, опознаването на женското тяло и избиването от главата ми на всеки един комплекс, който си създавах сам, а нямаше основание за това. Повярвайте, има надежда.

32.   Колко глупости прочетох... Асексуалността си е вид сексуалност, също както хетеро или хомо. Глупаво е въобще да си мислиш да му "помагаш", защото на него му няма нищо. Същото е да се опитваш да накараш хомосексуалист да промени ориентацията си - невъзможно. Това е той, такъв е, приеми го. Съществуват много други видове сексуалност освен хетеро и хомо, просто голям процент от хората са некомпетентни по темата. Не му се бъркай и не се опитвай да го поправяш, най-малкото защото е обидно.

33.   Отидете на томограф. Може да има тумор, който причинява това. Ако е малък тумора с лекарства се лекува. Ако е в напреднал стадй е за операция.
Д-р Георгиева

35.   Като ги мета тези коментари и направо лошо ми става. Не знаете ли, че асексуалността е сексуална ориентация? Няма абсолютно нищо общо с избор или с мнение или със светоглед - някои ацета са отвратени от секса, други го харесват, но независимо от мнението им по този въпрос ние просто НЕ МОЖЕМ да изпитваме сексуално привличане. Виждам ви как се опитвате да се убедите, че асексуалността не съществува - но моля ви, независимо от гледната ви точка по въпроса, не ни изкарвайте болни! С нас всичко е наред! Да ни казвате, че ще харесаме секса по същия начин като вас е все едно аз да убеждавам един хетеросексуален мъж, че ще му хареса гейския секс! И да не сте посмели да ми приказвате, че не ми е правилно сравнението, защото ние се чувстваме точно така! Това не е болест и с капка повече от хомосексуалността. Няма АБСОЛЮТНО нищо общо с комплекси или каквито там щуротии си измисляте. ТОВА Е СЕКСУАЛНА ОРИЕНТАЦИЯ. ЩОМ ЧОВЕКА Е КАЗАЛ, ЧЕ НЕ МУ ХАРЕСВА СЕКСА, НЯМА КАКВО ДА ПРАВИШ, НЕЗАВИСИМО КАКВО СИ ВЪОБРАЗЯВАШ. А и авторката, мисля че предаваш доверието на твоя приятел - той ти е признал, че е асексуален, и ти вярва да не го третираш по-различно. Ти като харесваш момчета значи ли, че всяка лесбийка те съжалява, задето не можеш да разбереш колко е хубаво да правиш секс с друга жена? Не, нали? Няма да ти е удобно, ако някоя ти каже нещо такова в лицето. Приеми го такъв, какъвто е, и не се опитвай да му помогнеш, да търсиш от какво е болен или да го съжаляваш, той така се е родил и такъв, просто го приеми и се опитай да го разбереш, това би било напълно достатъчно.