Споделена история от Секс и интимност

Цветна бременност - какво точно представлява?
Здравейте :) Имам въпрос към всички жени, които са раждали... и тези, които са имали цветна бременност !!! Искам да ви споделя, че ми е доста притеснено затова се обръщам към всички тук...

Преди около месец правих секс с приятеля ми, но ние не се пазим много, много с него... Затова и се притеснявам. Не е свършвал в мен но... не знам защо само за това си мисля-че може да съм бременна.

Бях си правила тест, отчете отрицателен, но беше много рано и може да не е отчел правилно. От притеснение или не знам от какво цикъла ми дойде със седмица по-рано. (по принцип винаги ми се мести датата де) цикъла си ми беше 6 дни и беше нормален с обилно кръвотечение.

Четох, че при цветната бременност не е така... Ще се радвам ако споделите какво мислите вие. (не си правя тест понеже ме е страх...) Благодаря предварително на всички...

Коментари

1.   Първо, не ти е дошъл „цикалът“, а менструацията - цикалът е времето между първия ден на последната ти менструация и първия ден на настоящата. Има жени с 28, има жени с 33 дневен цикъл, но има и с по 25, 36...

При цветната бременност освен това няма обилна менструация, а подобно течение, но тестът за бременност е ПОЗИТИВЕН.
Опитай с още един, след 1 седмица и ако и той е отрицателен, тогава просто няма от какво да се притесняваш.

По принцип, мило момиче, много е добре, че си се стресирала този път. Сега може да ти се е разминало, но това е било по случайност. Избери си метод за контрацепция - кондоми или антибебе хапче (от второто вече не се надебелява, има ново поколение от няколко години, наричат се мини антибебе хапче и са много ниско дозирани, всичките ми приятелки ги взимат и са слаби).
Аз лично ти препоръчвам кодномите, защото се предпазваш допълнително от инфекции и болести (не само венерически), а и е все пак по-щадящо за теб.
Уважавай тялото си, момиче, то е твое и не е на мъжа, който спи с теб. Постави ясни правила, ясни граници, или ще завършиш в кабинета за аборти - изстъргват ти матката с разни инструменти или ти изкарват зародиша с вакуум. Не позволявай да се стига до там! ПАЗИ СЕ.

2.   Напълно подкрепям 1. И аз не знам защо много хора използват цикъл като по-"безобидно" звучащ синоним на менструация. Последното е самото течение, а "цикъл" е термин, който няма нищо общо с кървища и жени, а означава просто събитие, коеото се случва перидично през определен интервал от време. Менструацията е вид циклично събитие.

Също така авторката не я знам на колко е години, но преди да се вкарва в разни филми за цветни бременности и други "невероятни" неща, по-добре да беше взела мерки да се пази от "нормалния" случай. Аз лично също не съм фен нито на кондоми, нито на хапчета (вкл. на "мини" хапчетата, от които въпреки всичко се напълнява - наблюдение от пръв поглед! ), но не препоръчвам на никого да прави непредпазен секс, освен ако не е сигурен, че няма против да има дете от съответния партьор.

3.   Какъв е въпроса?
Правя необезопасен секс, страхме е да си направя тест, кажете през монитора дали съм бременна?
Момиче и на живо, пред мен да си, без тест или видеозон не мога да кажа дали си бременна дори да съм гинеколог.

4.   Благодаря много на 1 и 2... така е... по принцип се пазим но точно онзи път стана така че не предприехме никакви мерки. А номер 3 въпроса ми е към всички жени които да прекарали цветна бременност... притеснението ми беше относно това че менструацията ми дойде със седмица по-рано... но може и да е от притеснение, въпреки че си беше много нормална и както обикновенно. От няколко дни усещам нещо в стомаха... явно прекалено много съм се притеснила и вече всичко го свързвам с това... в петък на 9. 11. ще ходя на гинеколог... надявам се наистина да няма нищо... благодаря много на всички които писахте :)

5.   Авторке, примири се, че менструацията не е по часовник. И между дрогото - в началото бременността няма как да я чувстваш. Много филми гледаш, бебето не е извънземно да разсте като ненормално в корема - то почва от две клетки.
Трудно иначе ще намериш жена, прекарала цветна бременност, защото е много рядко. Имам леля, прекарала такава и според нея менструацията, която е имала е била по-слаба и по-различна.
Има обаче много по-страшно, което може да ти се случи - извънматочна бременност, но и съвсем нормалната, когато не е желана. Затова се пази с кондом или антибебе хапче и друг път бъди спокойна

6.   номер 5 благодаря мнoгoо... като чета тук коментарите се поуспокоявам малко... иначе мн сам се изплашила и стресирала... това ще ми е за урок... и наистина реално като се замисля едва ли от 4 5 седмици вече бебето ще може да мърда и да го усещам.... стискайте палци все пак като отиде на гинеколог... малко ме е срам и се притеснявам но няма как... благодаря отново на всички

7.   "цветна бременност". Това е краткотрайно и оскъдно менструалноподобно кръвотечение, появяващо се понякога през първите 2-3 месеца на бременността в дните, когато нормално би трябвало да идва мензисът.
Трябва веднага да се каже, че една добре осведомена жена може да отличи това кървене от истинската менструация по това, че е много по-оскъдно, по-краткотрайно и ако има съмнение за бременност, не бива да се отлага консултация с лекар.

8.   Имам чувството че нещо мърда в корема мий... но нали не е възможно бебето да започне да мърда от първия втори месец... кога започват да се движатт....? охх много си внушавам маии :(

9.   Здравейте искам да ви попитам гинеколога кога може да установи наличие на бременност... забелязва ли се първия месец....? или не може да се види с точност?

11.   Аз съм авторката на темата :) В петък ходих на гинеколог. Всичко е нормално и не съм бременна... въпреки че и ако ми беше казала че съм бременна щях да го задържа :) Никога не съм помисляла за аборт-това е най-долното което може да направи чивек... Благодаря на всички които се включиха в темата и споделиха мнение :)

12.   успех

13.   здраеите искам да ви попитам какво е цветната бременост защо имам някакво съмнение моляви с пешно е

14.   Здравейте искам да ви попитам 4 месеца изминаха от последния ми необезопасен полов акт, вече щях ли да съм разбрала ако съм бременна, дори и при цветна и изванматочна бременност. Благодаря предварително.

15.   До №14. Ако беше извън маточна бременност, до сега да си "гушнала букета", а за цветна.... не знам, можеше да разбереш и към 5 месец.

16.   Здравейте,искам да попитам нещо.Преди 4 години бях бременна и не бях в цветна бременност.Миналата година направих аборт,възможно ли е после да карам цветна бременност.

17.   Здравейте.. Със съпругат ми искаме бебче.. През април направихме опит закъсня ми 7 дена. Май месец трябваше да ми доиде на 25-ти както обикновенно. вечерта точно преди датата на менструацията правихме секс и тои свърши в мен.. Но след 2 дена ми доиде някакво (никакво всъщност). бледо розово, кафеникаво, без болки, а попринцип пръвите 2 дена умирам от корем.. Този път не беше така.. 4-5 капки на ден.. Бих искала да знам възможно ли е да съм бременна.. Благодаря предварително...

18.   До номер 17:

Има едни лекари, викат им гинеколози.
Искате си бебче, значи ще трябва по-често да ги посещавате. Хубаво е и уроци по български език да посещавате, че ще видите зор да пишете домашните на бебенцето като стане първи клас. И не ми се оправдавайте с разните там смартфони.

19.   Да знам за тези лекари наречени гинеколози.. Много се извинявам, но поисках мнение по темата, а не дали ще мога да си пиша домашните на бебето, като в първи клас..

21.   Здравейте искам само да кажа че при цветна бременност теста отчита отрицатилен докато цикъла не спре препоръчвам ви кръвен тест казвам го от опит и които не знае моля да не коментира отнася се за номер 1

22.   Здравейте. Искам да попитам за цветна бременност ? с моят мъж пробвахме за бебе на 12. на 18 трябваше да ми дой, 3 дни след опита си правих тест. и излезе положителен,но втората чертичка ми беше много бледа. За това изчаках още седмица и си направих пак,но този път беше отрицателен.И на 22 ми дойде, много бледо розово и тъмно кафеникаво днес е 3 ден и почти ми спира. Моля ви кажете ми да ли е цветна бременност .. ????