Споделена история от Секс и интимност

Секстормоз
Днес гледах по новините как и какво означавало секстормоз (да разказваш мръсни вицове в присъствието на колежки, да подсвиркваш след тях, да ги заглеждаш отпред, отзад, отстрани, да ги поглеждаш жадно и т.н.), та се чудя дали ние мъжете да не ходим с тъмни очила в работата, за да не ни упрекнат в секстормоз (майтап, разбира се ), та въпроса ми е към ДАМИТЕ -дали това Ви стресира или трябва да се държим с Вас сухарски и липсата на внимание как ще ви се отрази?

Коментари

1.   Сетих се за една случка. Работех като сервитьорка с един барман, който по-цял ден ми разказваше вицове и ми говореше за секс. Много се смеех с него и смяната ми минаваше по-бързо. Шегите му бяха забавни, но не ми е подсвирквал и оглеждал(това е селско). Все пак зависи и каква ти е работата. Ако тя изисква да си много сериозен и съсредоточен, определено няма да ми е приятно, някои да ми пречи.

2.   Да ти кажа, все ми е тая как се държите-не ви забелязвам.
А за мен секстормоз е, когато например мъж ме заклещи някъде и не ме пуска. Когато ми говори мръсотий и след като вижда че не ми е приятно продължава. Когато ме докосва против волята ми. Когато насила ме кара да спя с него. Когато ме изнасили. Това е секстормоз.

3.   Когато те изнасили не е секс тормоз, а изнасилване :)

4.   Авторе колкото и да ти е странно, това е нормалната работна обстановка... Запазете си вниманието и каквото и да е било друго за вечерите и кефенетата. На работа се работи, не се зяпа на колежката в деколтето, краката и т. н., нито пък се пускат вицове и ръце за и по съответните части.
Лола

5.   ЯВно тук никой не е страдал от секстормоз на работното място. Като ви слушам, май не сте патили. Представи си, че ти си подчинен на жена, която те манипулира, тъпче ти достойнството и ти заявява, че нищо не можеш да правиш без нейно разрешение и ако изобщо искаш да си запазиш работата трябва да правиш ВСИЧКО което тя желае. Трябва да ЧУСТВАШ какво и как и харесва, да ходиш с нея на обяд, да я забавляваш, да и се подмазваш, щото ако не го правиш ще ти бие шута. Може да е грозна и да не ти е приятна, но държи да и казваш колко е красива, колко е секси, колко е умна и талантлива. Иска да оставиш жена си и децата, и щом ти щтракне с пръсти да скочиш веднага и да идеш да "Работиш" с нея - примерно, обсъждайки качествата на некой колега Шегите и са плоски, но се смееш, щото иначе оставаш без работа, а децата ти няма кой друг да ги нахрани.

6.   Ако го прави някой който не харесвам ще се подразня.. ама чак да е секстормоз, зависи за какво точно става дума.
Като бях по малка имаше едно момче което ме скъсваше от свалки, постоянно ме тормозеше ощте като ме види... и се почва... да ме закача, да ми пуска ръце. Ние се събирахме една компания и това нещо беше всекидневно... незнам ама на мен ми беше мн гадно защото се чувствах като парцал и това малко или мн ти действа ако не физ. то психически или по точно и двете. Ами... от тогава до сега ми е още негативно мнението за този човек въпреки че вече сме големи хора!

7.   Аз съм жена над 40г., но все още ми се налага да отбивам такива атаки. Лошото е когато попаднеш на простак. Веднага започва да разпространява, че те е минал. Имах такъв случай в новата фирма. не ме разбра човека от първия път деликатно, затова на втория път го вкарах в офиса и му избухах две папки в главата на четири очи. Обещах му следващия път да му осигуря публика и той миряса. Само ме псува отдалеко, но не ми посяга. Била съм жертва на сексуален тормоз от генерален директор в продължение на две години. Докато не напуснах и не се изселих от града не миряса. Това е страшното. Закрила на очаквайте от никого. Остава травмата за години. Сега само като усетя нещо такова и бягам далеко щото иначе няма отърване.