Споделена история от Секс и интимност

Оргазма на жените
Бих искала да чуя мнението на жените по два въпроса. Благодаря за отговорите предварително!

Колко време (от започването на полов живот) мина, преди да изпитате първия си оргазъм?

Съществува ли изобщо фригидна жена или просто мъжете им са некадърни?

Коментари

1.   Аз съм мъж, но ще си позволя да ти отговоря. При едни жени оргазма е от самото начало, при други някъде по-средата, а при трети....

При една част от мъжете инстинктът как да възбудят жената, как да го направят е по-силен, при други не. А ако е прочел и малко литература освен инстинкта е още по-добре и за двамата. Имам един приятел, който като имаше за първи път полов контакт с жена (на около 35, която е била с мъже, над 10 години по-голяма от него, тя беше активиста) за една среща - първата е получила три пъти оргазъм без нито един от всичките си други връзки преди това (всичко е истина и е потвърдено).

За мъжете има три важни неща:
1. Да не е егоист и да не го прави само за себе си
2. Да не е притеснен - зависи и от жената, какво ще стане и да се абстрахира и отпусне.
3. Да използва едновремено инстинкта и наученото, което няма как да стане ако е притеснен.

2.   При мен не повече от 3 месеца да бяха минали.

3.   4 години....

4.   № 1 - поздравления за точността, абсолютно съм съгласна с Вас.

Аз съм жена и от собстевн опит ще кажа, че много зависи от мъжа, да те предразположи, да знае къде и как да те пипне, и самата ти да си отпусната /да не си притеснена/, защото психиката е особено важна и съответно да имате и фантазия, нещата важат и за мъжа и за жената, ако единият е притеснен - не става.

За жената ще кажа, че също трябва да е прочела малко литература, да си знае кои места са й особено чувствителни и съответно да го насочи мъжа натам, после нещата си идват на място.

Всичко е много индивидуално.

5.   Здравей, аз съм на 20 и когато правих секс за 1 път, беше с момче, което много обичах, бяхме заедно от много време, след 1 вия път винаги се е старал да ми е хубаво, вярвах му и т.н., но не се получаваше. Не мога да кажа точно колко време е отнело, но със сигурност знам, че първите 10тина пъти не само, че не изпитах оргазъм, а и не ми беше хуабво.

Нещата обаче си дойдоха на мястото. Колкото до мъжете, на повечето не им пука дали жената ще свърши, стига на тях да им е хубаво. Единственото, което можеш да направиш, е да се отпуснеш максимално и да му казваш какво точно ти харесва, без да се притесняваш. Или смени партньора:) Успех!:)

6.   Аз съм мъж и ще кажа само едно.... ако не е вярно или точно ми кажете:
Всичко зависи от това в какво настроение е човека. И дали той знае как къде и кога да го направи... ако нещата не се получават значи трябва да се направят промени или смяна на партньора. Според мен за да получи една жена оргазъм мъжът и тя трябва да знаят поне малко литература. Благодаря

7.   Аз тука съм рекорьорка значи на 3-тия път получих оргазъм и от тогава по 3-4 на полов акт

8.   по време на полов акт,колко пъти една жена може да стигне до оргазъм?

9.   ТАКААА...има една стара приказка че жената е жена на 30 г.За мен важеше този лаф аз не изпитвах преди 30 г.
никакъв оргазъм,но той съвпадна с факта че не обичах
този човек,и след като се събрах с човека който обожавам както и той мен, и двамата изпитахме върхо-
вно удоволствие.
Росирос 49

10.   до №8
Това зависи дали обичаш и желаеш силно партньора,след
това зависи и от него ако му покажеш ерогенните си зо-
ни и какво те възбужда най-силно.Тогава няма свършване
от твоя страна ще полудее и той.С една дума колкото е
по-издържлив мъжа,толкова по-голяма е вероятността да
те докара до повече оргазми.Това за издържливост важи
и за жената....
Поздрави:Росирос
П.П. не съм имала такъв случай,но съм чувала,че мъжът
ЕГОИСТ,гледайки само себе си ще свърши за секунди. Е
може да има и здравословен проблем.РАЗНИ ХОРА,
разни идеали...

11.   аз само ще споделя, че за 13 години активен сексуален живот не съм изпитала нито веднъж оргазъм. Сега съм с човек, когото обичам истинскии започвам да усещам, че ако се отпусна напълно бих успяла да изпитам оргазъм. Въпросат е как да се отпусна и да разбия модел на поведение, който имам от 13 год?
Затова дами ще кажа само, че с правилния човек и с малко повече вяра в себе си всичко е възможно...
Ина, 27 год.

12.   Зависи си главно от жената. При мен всичко си беше веднага...

13.   аз съм мъж но мога да ви кажа имах случай с жени една достигна до оргазъм 8 пъти докато свърша аз друга я мъчих 2 години и не можа да достигне до отгазъм/разделихме се/ и не зная по нататък за нея. трета изпита оргазъм като буквално се изпразни и ме намокрии целият. разни хора разни идеали.

14.   Кога веднага, бе, номер 12? Когато си фантазира за пръв път ли?

15.   № 13 как точно ти се изпразни и те намокри целият? Да не се е напишкала? Има такива случай ха ха ха.

16.   14, аз съм си стигала много преди 1-вия път.

17.   И как бе, 16? Сънува ли го? А, първия път как така хем те боля, хем и оргазъм???

18.   Веднага след като престана да ме боли, така е, да. Първият път и двамата с него нищо не направихме и беше ужасно, но това си е заради самото отваряне. Всъщност си имаше болка и следващите 2, но въпросът е, че веднага след като се нормализираха нещата, всичко си дойде по местата. Аз това имам предвид. Тъй като тук, до колкото разбирам, повечето жени говорят за това колко време след нормален секс се отпускат и започват да изпитват удоволствие. Иначе е ясно, че ако има болка няма как да стане.

19.   Така по - може. И все пак не ми се вярва на 16 (или нещо от сорта) да успееш от веднага... Лично мнение.

20.   Искам да попитам, дали някой е имал същия проблем като мен и дали смятате, че ще се реши.
Свикнала съм да свършвам сама, много преди да започна да водя полов живот с мъж. Така успявам, с подходящи фантазии в главата си. Забелязах, че имам интензивни усещания при дразнене на клитора и аналната област, но не и такива вагинални. И така, макар че сексът много ми харесва, не свършвам без ръката си.
Всичко може да се дължи на това, че не съм се отпуснала напълно и го правя отскоро.

22.   Първи оргазъм с мъж- на 23, т. е. 5 години след 'първия ми път'.

23.   Аз искам да попитам следното: "Жена, която е на 53, може ли да изпитва оргазъм? "

24.   23-що за глупост, разбира се че може!
Някои дори тогава преоткриват сексуалността си.
Аз съм по-близко до възрастта преди половото съзряване и години преди първата менструация си имах клиторни оргазми, защо след последната една жена да няма?

25.   Хайде и от мен едно коментарче :)
Направих го за пръв път с първото ми гадже, и двамата бяхме на по 16 болеше ме много и имаше много кръв. След това го правихме още много пъти но така и не успях да свърша. Разделихме се и след време дойде следващото гадже и с него колко секс съм направила просто не е истина но така и не успях да свърша. Започнах да си мисля, че проблема е в мен, че нещто с тялото ми не е наред и с всеки изминал ден все повече се панирах :Д След това в живота ми се появи НАЙ - СТРАХОТНОТО МОМЧЕ и с него си мислех, че няма да се получи. Виждахме се всеки ден натискахме се като побъркани но той така и не правеше по сериозна стъпка. Преди да започнем да правим секс споделих с него проблема си и той ме успокой че няма страшно ( забравих да кажа, че е с 4 години и половина по голям от мен ). Една вечер бяхме сами в тях и го направихме. Възбуди ме до краен предел след което го вкара и беше върхът. Свърших два пъти. Това бяха най страхотните оргазми в живота ми. Та всичко мили дами зависи от мъжа до вас, как ще ви обиграе преди същинската част, колко добър любовник е и мисля че е важно какво изпитваш към този човек.
Ж 19

26.   Номер 15 няма да е лошо да прочетеш малко литература. Това което ти описва номер13 не е напишкване а се нарича скурт оргазъм. Това го могат само някои жени които при получаване на оргазъм изпускат течност от парауретралните си жлези.
А номер 20 не се притеснявай много мако жени изпитват вагинален оргазъм повечето сме като теб, аз винаги се стимулирам докато той е в мен в поза лъжичка когато и двамата сме легнали на една страна или в кучешката. Говорила съм с много жени повечето са така

27.   ох, тръцки! при всяка една жена е индивидуално - аз например започнах полов живот на 16, за първи път получих оргазъм с редовен партньор като бях на 20, а секса не ми куцаше, нито пък можех да се оплача от еднообразие. Оттогава мога (почти) винаги сама да си се наместя в правилната позиция и да достигна вагинален оргазъм ( най-добре ми се получава, когато аз съм отгоре и на партньора му е леко извит нагоре инструмента) ама след като свърша първия път, мястото ми става много чувствително и досега не съм имала случай да достигна до оргазъм за втори път без почивка (наскоро стана и бях приятно очудена) но, както казах... голяма роля според мен е и самата форма на члена а и при всяка жена е индивидуално. Иначе клиторни също може като се задоволявам докато партньора ми е в мен или любимото ми - да се търкам в члена

За това като ги чуя такива мацки, където на по 17 ми се "вихрят" с 4-5 оргазма на минута направо ми става смешно. Не случайно са казали хората, че на тази възраст не знаеш дали ти се пишка или секс ти се прави и всяка една "тръпка" по време на секс го дават на оргазъм.

П. с забелязалили сте обаче, че МНОГО малко мъже са с ясното съзнание, че не са докарвали жена до оргазъм? Малка тайничка, но всички симулираме, пичове.. от мен да знаете! Това, че по един начин сте "докарвали" бившата до оргазъм, не означава, че по същия начин ще се получи и при новата

Оффф

28.   Една-две години след като почнах да водя полов живот и с четвъртия мъж и то защото правеше много хубаво френска любов. След това трябваха няколко години, за да започна да изпитвам вагинален оргазъм, качествен имам предвид.

29.   Ако самата мисъл да си легнеш с партньора не те възбужда, този човек не те привлича сексуално или вече ти е омръзнал. При това положение трудно може да се достигне до оргазъм. Дори един мъж ако не харесва партньорката си може да има същия проблем.
Без възбуда няма оргазъм! Жени, представете си един мъж, който не е възбуден. Може ли да свърши в това положение? Така е и при жените. Трябва да са много възбудени. И да харесвате много партньора. Иначе по-добре го сменете.
Също ако половия акт редовно е кратък, причината е мъжа. При кратък полов акт е почти невъзможно да се достигне дори до един оргазъм, камоли няколко.

30.   аз сам момче и искам да попитам момиче на 13 години можели да получи оргазъм

32.   Няма нищо по-възбуждащо за един мъж, от това да докара жена си до оргазъм и да свърши след нея!

34.   Една жена когато се стимулира сама може да се докара до многократни оргазми, почти всяка жена може да достигне до десетина и повече оргазми само при самозадоволяване.

35.   Здравей, аз съм мъж.... но запомни тези съвети от мен:
1. Трябва да знаеш, че жената няма само гърди и влагалище.
2. Не гледай да вкарваш палавника си веднага на топло!
3 Не мисли само за собственото си удоволствие!
4 Научи се да контролираш еякулацията си!
5 Не оставяй никоя час от женското тяло не покрита с ласки и целувки!
Следвай тези съвети и жената, която искаш да ощастливиш ще ти бъде благодарна.

сексимен

37.   Около десет години след първия ми път.
Мога да свършвам над 10 пъти при полов акт, а при самозадоволяване над 50. При второто свършвам за по малко от минута като си стимулирам клиторчето.
Това спомага и за стегнати коремни мускули.

39.   Мисля, че на мен ми трябваха 5 години. Имам предвид за вагиналния оргазъм, клиторен си изпитвах още от времето когато почнах да се самозадоволявам.
Не мисля, че има фригидни жени или ако има, са твърде малко, просто има твърде много мъже, които къде от не знание, къде от егоизъм не дават на жената това от което има нужда. Пък и част от жените също имат вина, че не стигат до финала. Няма как да изпиташ оргазъм докато в главата ти се въртят мисли "Какво да сготвя за вечеря? " и "Дали не изглеждам дебела с новата рокля? ", т. е. мислят на всякакви глупости, но не и за случващото се. За това, момичета, за да ни е хубаво между чаршафите, като почне купона мислите само за удоволствието. За вечерята, новата рокля и т. н. ще мислите после. Пък и добрия секс се отразява добре и на фигурата и на настроението и това гарантира, че ще изглеждате супер в новата рокля. :))

42.   А аз скъпи дами искам да ви разкажа моята история...
Аз съм на 21 години. Била съм с достатъчно партньори, мъже, момчета, гаджета, годеници и т.н....
Докато не срещнах моя турчин. И той не ме задоволи напълно. От обикновен секс. Нищо друго освен страстен секс - докато свършва ме гледа в очите и гледа в моите докато аз свършвам. Защото никога не отвръща глава настрани е гледа право в мен и това ме възбужда толкова много че свършвам понякога и по 3-4 пъти. Преди- само когато аз съм отгоре. Ужас. Сега, той ми каза- за да мога да те задоволявам, спри да мастурбираш и да използваш клитора си. Давам му само на него. Е такива пълни оргазми няма никъде!

45.   А може ли да попитам след като съм на 16 след като започнах да изпитвам оргазъм... все едно взе една миризма да се осесхта всекидневно.. страх ме е.. ;( има ли и други момичета като мене..

46.   Започнах да водя полов живот на 16, но вагинален оргазъм не съм получавала досега (на 22 съм). Свършвам единствено когато използвам и клитора си по време на проникването, т. е. мастурбирам или съм отгоре, така че да бъде стимулиран. Така започнах да получавам оргазми може би на около 15-20-тия ми полов акт. Добреди това ме болеше, беше ми неприятно и свършвах само от лизане.
Понеже номер 27 спомена спомена за симулиране... не знам как може да има толкова глупави мъже, дето се пишат разбирачи, а нямат елементарни познания. Има неща, които няма как да се имитират- треперенето на краката, руменината, която избива по бузите и неконтролируемите контракции на влагалището. Ако веднъж ги е усетил един мъж тези съкращения на вагината, после винаги ще усеща, че липсват според мен.
Моят приятел може да свърши само от тях без да се движи в мен, стига да поиска.
matrixx

47.   До 45:
Щом изпитваш сексуално желание и мастурбираш, значи имаш наличие на женски полови хормони, които са нужни на зрелите жени за възпроизводство. На тях се дължи индивидуалният мирис и вкус на всяка жена- най-общо казано е кисел, тъй като средата е такава, за да предпазва влагалището от бактерии.
Неприятна може да е миризмата, ако
-не си се подмивала цял ден и си ходила често до тоалетната- няма начин, един от недостатъците на женската анатомия
-си пропуснала душа след мастурбация
Това разбира се са случаите когато няма инфекция или друго заболяване- те са придружени обикновено със сърбеж, промяна в цвета на секрета и пр.
В случай, че единствения смущаващ фактор е миризмата, просто се подмивай по-често, но не изполвай винаги интимен гел, защото променя ph-то и можеш да развиеш гъбична инфекция.
Надявам се съм ти била полезна
matrixx

48.   Здравейте, казвам ви като мъж на мъж почвайте с френска любов, няма дама, където да отказва или да не й харесва, оттам е първият оргазъм, така де- клиторен. Така ще е по-вероятно да си създадеш уникално хлъзгава, , пързалка'', по която да се пуснеш, леле... И ако си издръжлив, много скоро идва ики синхронен или 2-ри нейн първи твой, успех.
Чукнете се не се карайте!

49.   Доста време мина, защото първият ми приятел беше груб и ми причиняваше болка, та докато се науча да се отпускам достатъчно, че и да стигна до оргазъм... може и да има 2-3 години. А на втория ти въпрос, ами може и да има и фригидни жени, но доста малко, така че по-често причината е в неопитността или в нежеланието на мъжа да зарадва жената до себе си.

50.   Аз не съм сигурна, че е строго индивидуално, защото не съм имала голям опит. На 20 съм и с приятеля ми сме заедно от 7 месеца.
Той ми е първият. Първият месец имах огромно желание за секс, той също. Желаех го много, но просто не изпитвах никакво удоволствие защото се притеснявах от гърдите си (много тъпо ;д). В момента в който ми свали сутиена (месец и нещо по-късно), още от първия път свърших 2 пъти.
Мисля че жената трябва да се е отпуснала напълно и да е убедена в привлекателността си, за което мъжът има голяма роля. Имам много приятелки, които са в дългогодишни връзки и не са достигали върха. Но пък се вижда, че не са страстно влюбени и липсва блясъкът в очите на партньорите им, а са страхотни мадами :)

51.   Мъж на 28 съм. Всеки е различен. Аз съм бил с жени, които само по време на любовната игра свършват няколко пъти. Бил и с такива, които не изпитват нищо - изобщо. Зависи от биологията на всяка жена и дали има химия между вас.
АКАТИМ

52.   Ще споделя и аз моя опит.... Първия ми път го направих когято бях много малка и все още не осъзнавах пълното значение на думата секс... след две дълги връзки аз изпитвах оргазъм само при френска любов. Появи се човек с когото изпитах оргазъм, но пътищата ни се разделиха и всеки продължи живота си... Вече имам детенце, но с бащата не са разбираме и отново в живота ми се появи Номер 3. Сега вече мога да кажа, че се наслаждавам на секса, свършвала съм по няколко пъти, дори.... Според мен колкото зависи от"" узрелостта"" на жената толкова зависи и от партньора и дали ще успее да те предразположи...