Споделена история от Секс и интимност

Връзка без секс?
Здравейте, много публикации съм прочела в този сайт и много съвети съм дала (надявам се полезни), но сега аз имам нужда от съвет или мнение.

Аз съм на 22 год. имам приятел от няколко месеца (колкото мен е той), връзката ни е горе - долу добра и като казвам горе - долу - имаме си своите търкания, но иначе всичко е наред, само че той отказва всякаква интимност (липса на секс), говорили сме за това и той ми казва, че бил в такъв период, не му се правело секс и т.н., но за мен това е странно.

Аз го желая и не насилвах нещата отначало, чаках той да ме пожелае, но повярвайте ми много е объркващо и огорчаващо да си лягаш до някой и той да няма желание да те докосва или нещо друго, а и да осуетява всеки опит от моя страна за близост.

Опитвала съм аз да бъда инициатор, но той ме отблъсква и се чувствам зле.
Говорили сме за това, почти всеки път неуспешно, защото той обръща нещата, като ми казва "толкова ли е важен секса", "само това ли е важно за теб" и на мен ми става по - кофти и се чувствам аз виновна - дали е възможно заради това да не ме желае, не мисля, че го притискам, напротив опитвам да говоря с него нормално, подканям го да сподели, ако има някакъв проблем, не го насилвам...

Прочетох както казах доста неща тук, и те честно казано ме плашат - публикации относно това, че може би е гей и такива страхотии и това ме кара да се съмнявам :( ...
А аз наистина държа на него и си мисля че именно интимните ни взаимоотношения биха ни сближили повече... Не знам какво да мисля вече, моля дайте съвет :( Благодаря предварително

Коментари

1.   Единият вариант е наистина да е на другия бряг. Другият е да има проблем с ерекцията. Даже вторият е по-вероятен. Разни тъпи обяснения не вървят. Вярно, че сексът не е най-важното нещо, но е достатъчно важно за една пълноценна връзка. Непременно трябва да разбереш за какво става въпрос и да решиш струва ли си до оставаш в тази връзка. Няма да се учудя и ако се окаже някой изявен комплексар, наблюдавай и си прави изводите

2.   Не знам конкретния случай. Но има хора, които имат по-възвишено отношение към нещата и не прозират само плътското и нещо, което по естество е само биологично. При теб проблема май не е толкова, че не ти дава секс, не заради самия секс, а заради различни страхове, които това поражда. Може да го питаш директно за опасенията си и бъди директна и настоятелна, не се отчайвай от манипулативния отговор, че само това е важно за теб. Ако се обичате, не виждам причина да не сте заедно. Сексът в крайна сметка има единствената естествена задача да създава поколение. Всичко друго е противоестествено. В крайна сметка следвайте естеството си. Любовта е много по-висша от секса. Единственото съществено е дали се обичате. Това че не иска секс, никак не значи, че е гей. Не е невъзможно, но няма твърдо убедени гейове. Но е напълно възможно и доста вероятно да е нормален. Даже ако те обича, без да има похот към теб е много по-добре, защото тогава наистина те обича. В много случаи хората припознават похотта като любов, което е заблуда и самозалъгване. В крайна сметка идеални хора няма.

3.   Или има някакъв медицински/психологически проблем, или си налетяла на (вероятно неосъзнат) гейчо, който се страхува да не остане сам, или пък иска да има възможност един ден да има семейство/деца, и за тава е приел връзка с жена.
При всички случаи - положението не е розово!

4.   Девствен е, притеснява се, че ще се провали и, че ще го оставиш.

5.   За*бавай го.

6.   Може и да е....
Палав Мечо

7.   Явно не те харесва... може да е размислил... да не върви между вас

8.   Може да е асексуален.

Rebel

9.   Вие започнахте да ставате малко банални с тези истории и винаги пише, че на момиче му липсва секс. Аз на всички, които попадна винаги ми се дърпат и се правят на недостъпни, цял живот ще сме на манивели!!!

10.   Варианти много, ето едни от тях:
1. Асексуален (ако не бъркам термина) - не изпитва нужда да прави секс, няма желание и за него това си е направо мъка.
2. Импотентен - не може да го вдигне и се притеснява да не разбереш.
3. - Много му е малък и се срамува ти да видиш това, притеснява се, че може да не те задоволи.
4. - Девствен / неопитен
5. - Има някакво заболяване (венерическо) или има някакъв урологичен проблем.
6 - Има си друга и просто не изпитва нужда от секс с теб.
7 - Още не е свикнал с теб - може да е от романтиците.
8 - Нещо в теб го отблъсква (малко вероятно, но все пак) или нещо го гнуси и не желае интимност с теб.

Да ти кажа това са нещата, за които се сещам. Ако някой друг се сеща още някаква причина да помага да момичето, но при всяко положение за един мъж това НЕ Е нормално. Опитай да поговориш с него по-задълбочено, ако пак не се получи - преосмисли връзката ви (освен ако не искаш да не правиш секс изобщо).

Тони

11.   Амии от това което прочетох, никъде не видях думичката любов и нейните производни... Ти само говориш за някакво желание, което очевидно е чисто сексуално и нищо повече.
Тоест, след като между вас няма силни чувства(или поне от твоя страна няма), е най-добре да си намериш друг партньор - сексуален! Даже ми е чудно, защо въобще си публикувала тази тема и търсиш отговори на риторични въпроси...
За да се надяваш, че интимните ви взаимоотношения може би ще окажат благотворно влияние върху връзката ви, значи има много други неща, които не вървят...
Освен това, на мен също би ми станало гадно ако жената към която имам силни чувства, ме желае като партньор в секса, но не и за нещо друго... Така, че разбирам идеално момчето. Щото представи си, че наистина има някакъв проблем с ерекцията или нещо от тоя сорт... и ако ти се окажеш незадоволена от неговия сексуален потенциал, ще е супер унизително за него да разбере, че си нямала никакви чувства, а си се надявала само на добрия секс да закрепи връзката ви.
Никога не бих имал връзка с жена, която обича повече секса, отколкото мен! Чудя се как е възможно да съществуват такива хора, които потдържат отношения по между си в продължение на години, само със цел задоволяване на сексуалния си нагон. Това са хора, в които няма нищо духовно и човешко, а само животински инстинкти. Не съм някакъв моралист, но като всеки нормален човек искам да обичам и да бъда обичан...
А "проблемът" на авторката е, че иска секс, но не и "дават".
Няма по-лесно решим проблем от този... Особено предвид това, че си момиче! Успех...

12.   Номер 11,
Струва ми се, че проблемът на авторката не е, че просто иска секс, а че иска секс с този човек. И как може да се появят толкова силни чувства за няколко месеца. И си е нормално в една връзка да има и сексуално привличане, съответно и желание за секс.
Според мен номер 10 (Тони) добре е описал/а опциите. Най- добрия вариант за авторката е да проведе сериозен разговор с момчето, причините наистина може да са много.
Успех.

Ale

13.   Аз пък въобще не прочетох да има връзка между вас, даже приятели не сте, а съкватиранти.
Това някой да легне до теб... И под претекст, че няма нужда от секс да не иска даже да те погали, да ти прошепне нещо нежно, да те погледне в очите, да те гушне.
Разбирате ли, че при всички тези ужасно много случаи на изоставен секс става дума за нулево, ама НУЛЕВО отношение?

14.   НЕ прочетох историята, а само заглавието и то ме озадачи... обикновено се се случва секс без връзка, а връзка без секс... що е то... ЗАРА 36

15.   Момчето може да е съвсем нормално, нито гей, нито да има какъвто и да е проблем с ерекцията. Най-вероятната причина е, че няма сериозни намерения. Не е от този тип да спи с всяка само заради секса и затова се въздържа. Наистина може и да няма много опит, но ако имаше силно влечение, той щеше да е първи. На 22 е все пак и все още може би чака да срещне "истинската", но междувременно не иска да е сам. Съвсем банална ситуация. Жалко за момичето, но всеки може би е бил в такава ситуация.