Споделена история от Секс и интимност

Може ли да съм хванал полово предавана болест от толкова малко?
Здравейте,

Хванала ме е малка параноя, та да си задам въпроса. Възможно ли е да се хване СПИН само от едно вкарване и секс без презерватив в продължение на не повече от 1-2 минути, без свършване?

Правих секс днес с момиче, което знам, че е имала множество партньори. Тя казва, че няма за какво да се притеснявам, но аз на думи не вярвам. Винаги го правим с презерватив, но днес го вкарах веднъж без и продължих така 1-2 минути, преди да сложа пак презерватива.

Та за да си разсеям съмненията и притесненията, възможно ли е? Да се притеснявам ли? Не мисля, че е толкова лесно да се хване... Или поне се надявам.

Коментари

1.   Да, точно толкова лесно е да се хване. Всичко може да си хванал, ако тя го има. Ако тя го няма, то няма да си хванал. По начало избягвай жени с много партньори, които видимо не им пука дали е със или без презерватив. Стискам палци да е наред всичко. Но в бъдеще бъди по-умен.

2.   Не искам да те плаша, но Да, възможно е. Някои хора хващат СПИН даже и от целувка, защото болният например има раничка в устата. На думи не вярвай, ами иди да си направиш тест, с такива неща шега не бива!

4.   Може, нищо, че са били само 2 минути, ти си имал контакт с вагиналният и секрет, в който по принцип се съдържа вирусът на СПИН. Ако беше момиче нямаше да хванеш СПИН ако той не се е изпразнил в теб., защото няма да имаш контакт със семенната течност. Но ти си момче и е възможно. Върви да си направиш тест за СПИН сега и след 6 месеца пак. Следващия път полов контакт без презерватив само със сигурен човек. Пожелавам ти за си здрав.
~~~Приказната кралица~~~

6.   От СПИН в България боледуват около 400 човека, да приемем, че 200 от тях са жени, не ти ли се струва адски малко вероятно да си спал точно с една от тях?

7.   6, стига глупости! Поради ниска сексуална култура и лоша информираност, все още живее митът, че в България шансът да попаднеш на болен партньор е минимален.
400? Коя глупава статистика прочете. Само регистрираните случаи са далеч повече, ами тези които не са наясно?
ИМА УЖАСНО МНОГО ВИРОСОНОСИТЕЛИ, МОЛЯ ВИ ПАЗЕТЕ СЕ... наистина много.

8.   Това е правилният съвет — да си направиш след 6 месеца пак. Защото тестът е имунологичен и дори и да си заразен, тестът ще е правдоподобен чак след време. В смисъл, сега може да излезе фалшиво отрицателен. Пази се много и пази и другите покрай теб. Няма толкова хубав секс и толкова голям кеф, че да си струва риска.

9.   8 е напълно прав/а! От 3-6 месеца, но след половин година резултатът ще е най-сигурен. Успех

10.   Да може да се хване всичко говорим за предавани по полов път болести демек чрез правене не секс, а секс се прави точно така като мъжът вкарва члена си в жената няма значение за колко време. Ами сега ще падне треперене известно време няма как ама да ти е за урок оная работа винаги в презерватив се турга и после в жената.

По принцип се приема, че на един открит болен от СПИН се падат десет които не са диагностицирани, така че виж в нета статистиката за България на заразените и просто прибави една нула и ще получиш що-годе реална представа колко са болните приблизително у нас. Това е носи презерватив и не лижи.

11.   Аз искам само да кажа, че регистрираните, болни от СПИН в Пловдив са само 800. Онзи, който е написал 400 се е объркал

12.   Да, аз също мисля, че номер 8 е прав. По отношение на теста. Чудя ти се на акъла как може да си лягаш с момиче, което има безразборни сексуални връзки. Заслужава си да трепериш половин година, та да ти дойде акъла.

Малко вероятно е да си хванал СПИН, но е много вероятно да си хванал: хламидии, човешки папиломен вирус, микоплазми, гъбички, трихомонас и да изброявам ли още. А, да - трипер, сифилис, хепатит Б. Е поне за трипера лесно ще разбереш - ако ти няма нищо до няколко дни, значи поне това не ти е лепнала. Но за едни хламидии например, можеш да си станеш носител и да заразяваш наред, а когато ти падне имунитета да си навлечеш куууууууп неприятности.
Презерватив му е майката. И подбор на партньорите.

13.   Сетих се за тъпия въпрос "Едно вкарване еба*е ли е"? Ами може и да не е, може и да ви е станало гот и на двамата, но непременно ако има нещо за предаване от единия на другия то ще се е предало, дори и това вкарване реално погледнато да не е еб*не. :))))). Или пък дето викал оня "Дай да ти го вкарам веднъж, пък после разправяй, че не съм те еб*л".... :)))))

14.   Авторе, освен СПИН има и още един куп други полово-предавани болести и инфекции, някои от които може да се хванат и без да си проникнал, а само при допир на пениса до влагалището. Например херпеси.
Недей заради 1-2 минути малко по-голямо удоволствие да се подлагаш на такъв риск.

15.   До номер 4 Приказната кралица.
Това са глупости, вирусът на СПИН се съдържа НЕ В СЕКРЕТА, а в т-лимфоцитите хелпери, които са БЕЛИ КРЪВНИ КЛЕТКИ, което значи в КРЪВТА, приказна принцесо. Преди да твърдите такива неща, МОЛИМ СЕ, прочетете това онова, че ме вкарвате в ужас, честно..
До автора, и до приказната кралица и до всички. СПИН вирусът се предава по кръвен път, в частност по полов, тъй като при търкането между лигавиците се получават миниатюрни ранички и фактически контактът става чрез кръв. Затова и при хомосексуалните мъже е най-голям процента спинозни - защото там триенето е най-силно. Спин може и да НЕ се хване при точно такъв секс с едно вкарване и изкарване. Това не е естествено нищо успокояващо. Просто, автора да хои да си напраи един тест без да трепери много много, точно заради това което ти изложих като аргумент. И да си направиш така профилактично разни тестове за други работи, че и те се хващат - хламидии, папиломки, а пък от секрети може да хванеш гъбички, сифилис, секви - не защото сигурно си хванал, но за твое успокоение, и за да знаеш че си чист, защото вярн - голяма е истерията като се съмняваш дали не носиш някой вирус, преживяла съм го - гадно е.
Успех, едва ли е спин, дано не е и друго, но и да има- всичко останало се лекува.. без хепатитите, ама сигурно си щял да познаеш хепатит. Как да е, успех.

16.   Здравеите аз съм Монката искам дави разкажа какво стана аз съм същия тъпчо като автора но него вкарах спадна ми но имах контакт с половия и секрет защото я пипах и леко го допирах отгоре а тя през цялото време неискаше дасе съблече даси свали блузата и аз естественно не поисках да правим нищо може даме гони параноя но вазможно ли е от това даме зарази или ако от прехапването на устната и също така искам да кажа че се чуствам страхотно тъпо притеснен съм зная че вероятноста е малка и съжелявам че заради този боклук разбих сърцето на приятелката ми исе благодаря на господ чеме опази казвам го за да бъда полезен на тези на младежи като мен момчета жената мирише ли на мангал не сваля ли дрехите бягаите далече приятели да сме живи и здрави и бог дави пази пазете се от интернет измами късмет