Споделена история от Секс и интимност

Сексуален живот - пълен провал!
Една банална история... семейство с дълъг съвместен живот, материално устроен, добри и здрави деца... Само че... Дали е "буря в чаша вода" или истинска драма?
Когато стане въпрос за сексуалния живот - пълен провал! Години наред благородна лъжа, че сексът не е най-важното, че в живота има по-значими неща... На финала - разбити нерви, неудовлетвореност и, срам не срам, молби да се потърси помощ от специалист.

Отговор - не мога, не съм в състояние да споделям с чужд човек такива проблеми! От тук - накъде? За мен сексът не е самотно занимание, не е спорт, който бих практикувала с някой, към когото не изпитвам силни чувства...
Егоизъм ли е това от негова страна? Нима егото е по-важно от здравето и благополучието на партньора ти? Ж 46

Коментари

1.   Не се терзай -сексът наистъина не е най важното нещо. Просто, на всеки човек най важно му се струва това, което не му достига. За някои хора това са парите -защо никой богат не твърди, че парите са най важното нещо? В някои колиби (нека са квартали), прехраната е неосигурима. Няма професии, няма хобита, няма бъдеще за децата, които наплождат... А сексът е повече отколкото момичето -жена може да понася без да се отврати. И там ли сексът е най важен? Пословично правило е, че "всички жени са курви, само майка ми не е, но и тя е жена". Естествено е, че нормалните, зрели жени си донаждат недостига на секс в семейството с отдаване "навън". Въпросът е има ли нещо лошо в това? И тук е мястото където започват да се сипят хули върху мен. Защото моето мнение е, че не само няма нищо лошо, но е и суперполезно за психическото освобождаване и за постигане на емоционално равновесие. Съвсем друг е въпросът пък как това се възприема от околните, близките, познатите и непознати критици. Все пак, ако човек иска да се погрижи и за себе си, това е едно от лекарствата. И като всяко лекарство е полезно само до определена доза. Ако се предозира, става отровно.
Късмет!

2.   България е изостанала държава в този аспект. Секса не е най-важен но е добре да го има. За всеки от партньорите има приоритети като и двамата трябва да правят компромиси така е най-добре. По добре го обсъди с мъжа си и му обясни както трябва ако не има и други варианти като играчи и други мъже например.

3.   Адски объркана и неграмотна история...

4.   Не е най важното, но достатъчно важно, за да е успешен един брак. Разбирам те но трудно се дава съвет. Все пак потърси помощ от специалист(сексолог) и поговори с мъжа си. Обясни му какво не ти достига и какви са твоит желания. Желая ви успех

5.   Към н3 Лесно е да хвърлиш в пространството такава квалификация.... Кое е обърканото и неграмотното? Автор

7.   3, адски неуместен и глупав коментар.

По темата: питаш дали е егоизъм, не според мен не е. Може дори да е любов. Не те ли радва фактът, че човекът до теб споделя първо с теб проблемите си и търси решение? Други знаеш какво правят. Мълчат и си изневеряват, и живеят формално. Радвай се, че иска секс точно от теб след толкова години. Не четеш ли тук колко жени пишат, че мъжете им не ги желаят, отблъскват ги и прочие.

Лоша

8.   Който смята, че сексът не е най-важното нещо, значи никога не е правил качествен секс! :)
А ако го правиш с някого, който обичаш - е това вече е върха!
Палав Мечо

9.   Според мен секса може да съсипе една връзка повярваите гадно е аз се намирам в това положение точно сега и не е хич приятно вече година и половина и не знам още колко време ще издържа имам чувството че аз съм просто една дупка за него не искам да му призная че не струва в леглото нали знаете че не е хич приятно един мъж да го чуе.

10.   Секса е най важният повод двама (разнополови) да заживеят заедно! Но! Ако се събират само заради креватната гимнастика, по добре да се запишат в акробатична трупа, там не се искат чувства, а само пъргавост, еластичност и издръжливост с часове. №9, когато младото момиче преди да се омъже, само се обезличи и се хвърля със затворени очи в житейският океан, върши штуротии, прави се на интерестна и съвременна дама, без да мисли за последствията, подскачайки от цвят на цвят(разбирай х*й), само сканира своята визия в очите на мъжете около себе си. Такива палавници са много интерестни и забавни в началото, но когато тези мъже решат да кротнат и да се задомят, тези палавници за тях стават "дупки", колкото и да Ви е мъчно, не можете да върнете нещата назад. След като не Ви допада секса с вашият мъж, какво търсите при него, явно нямате чувства към него, отидете на друг "цвят", защо го заблуждавате? А за начесване има безопасни, неуморни и безотказни вибратори, тогава всичко ще е ОК!

11.   до No 9. защо ти е тази връзка, която те изсмуква и те кара да се чувстваш недоволна?

12.   9, не било приятно.... ами съсипи си връзката тогава.

13.   Разбери, жена с жена, спасение няма; късметът на пълноценния живот ти е изневерил..., НИКАКВО спасение - любовник и живей, не си от вчера и не си до утре...
Не искаш да ме чуеш?
И какво от това?
Нали ще чуеш малоумното коварство на този сайт "уж" за споделяне...
Нали ще чуеш "уж" съвестта си, нали ще с викаш - да де, ама аз съм ВЯРНА!
ВЯРНА!
Драма, а никаква вярност няма тук, просто не получаваш любене от мъжа си, НЕ МОЖЕШ да си получиш навън...., това е индивидуална драма, но за ВЯРНОСТ и думичка не може да става...
Имаш едно единствено неоспоримо право на този свят - да бъдеш НЕДОВОЛНА ЕДИНСТВЕНО И САМО ОТ СЕБЕ СИ, но не смееш да дейстуваш, нямаш воля да си кажеш - аз съм си виновна за МОЕТО недоволство и толкоз...
Животът е по-велик от всички нас - той дава само на тези, които намерят сили да си поискат и да си намерят желаното...

14.   Слънце ти от колко време си омъжена .... та чак на 46 г обръщаш внимание на този проблем? Много хора си мислят че сексът е само търкане на половите органи ........ да ама не ........ колко от вас са чували за енергиите КУ и ЧИ?
До авторката:
Погледни в моя сайт има материали по темата.
irnik.alle.bg

15.   Модератор - публикувама само коментари, написани на български език с кирилица. Възможни са цитати на чужди езици, но не и цели коментари. Моля, опитайте в чуждоезичен сайт.

16.   Хора, колкото и да го увъртаме все пак под една или друга форма, скрита или явна всичко се върти около него и възпроизводството на себеподобните ни. Втова няма нищо чудно, като се имав предвид нивото ни на развитие. Та ние сме си все още почти животни, даже по-лошо, използваме интелекта си за потискане на другите, за заличаването им, за разграбването им и оплождането на тяхната самка. Няма какво да се лъжем, 99 % повечето от нас са си абсолютни животни, особено пък ние българите. При другите хора по света нещата не са чак толкова зле, при тях има наченки на социално мислене, докато нашето е персонално-личностно и до голяма степен фокусирано в семейството като сякаш достигната някаква висота живота ни. Мъж 24

17.   Жена ми също е фригидна, свиква се без секс. Няма как да накараш някой, който не желае нещо и то не му носи удоволствие да го направи. Дори да го стори, то ще е грозно и насила и няма да е удовлетворяващо. Има две категории хора такива със сексуални проблеми и такива, които страдат от проблемите им. Ти си от вторите.