Споделена история от Секс и интимност

Какво използвате след секс, за да се предпазите?
Здравейте, предварително се извинявам, ако вече има такава тема... Исках просто да попитам дамите какво използват след секс, ако например актът е бил без презерватив или се е скъсал... или просто ако чувстват, че е станала белята?

Четох в много форуми и противозачатъчните не са за предпочитане, заради вредата в/у хормоните... Какво мнение имате Вие? Споделете, моля Ви!

Коментари

1.   И аз се интересувам от това защото много пъти чета, че им се скъсал презеватива и момичето забраманяло, просто след години нейскам да стане и с мен и затова питам!

2.   Противозачатъчните са за преди акта, не след като сте свършили.... няма как едиственият начин е Ескапел. Не съм пробвала, но май е доста скъпо към 20- 30 лева, друго подобно май няма или пък има пък е зле рекламирано.... но това е единствената алтернатива, е освен въздържанието де или секс след брака :):):):Д:Д:Д

3.   Еми ако стане гаф единствено Ескапел помага. Малко е скъпичко, но е за предпочитане пред нежелана бременност.

4.   според мен вариантите за най-сигурно предпазване са:

- Ескапел - малко е скъпичко но помага!

и другия най-подходящ вариант е този, който ползваме с приятелката ми е...
-Спирала- Това със сигурност е най-подходящ вариант ра разкрепостен секс! Успех :)

5.   От Авторката... Благодаря Ви за отговорите... До преди няколко часа четох много за Ескапел. Наистина са добри, но просто исках да чуя и няколко мнения от хора, които например са ги ползвали и т. н. Номер 4 - чувала съм и за спиралата, даже говорих и с една позната за нея и тя ми каза, че я е ползвала. Била е много доволна. Няма грешка в нея! Благодаря за мненията Ви все пак. Оценявам ги!

6.   Спиралата според моя гинеколог е вредна и изобщо не я препоръчва. Особено пък ако не си раждала. Иначе след акт нищо не може да се направи. Предпазваш се преди акт-а. Ако остане в теб сперма или имаш съмнения, че е останало най-добре да пиеш Ескапел възможно най-скоро след акта, но да не прекаляваш с това хапче. Някои казват, че едно на 2-3 месеца не вредяло. Но според мен дори и 1 на година е много, тъй че този "метод" го остави за най, най-последен. Ако презерватива е поставен правилно и си достатъчно овлажнена по време на акта няма как да се скъса. Скъсва се обикновено при протриване. На мен никога не ми се е случвало.

7.   Ескапеле е много вредно, и не трябва да се взима по често от веднъж на 6 месеца. Хапчето предизвиква цикъл до няколко дни и разтройва целия организам (Това го пише и на опаковката). Иначе цената е 35 лв. Значително по-евтино от 350 за аборт.

8.   Аз нищо не използвам защото още не съм го правила:)

10.   Аз използвам "фарматекс" вагинални глобули, които са локално противозачатъчно и не съдържат хормони. Поставят се 10 минути преди акта. Досега издънка не е имало, ползвам ги от години. Единственото условие е да се спазва стриктно указанието в листовката

11.   Лично аз използвам противозачатъчни лепенки и съм много доволна от тях. Преди имах проблеми с хормоните и малки кистички, а сега всичко е наред. Използвала съм Ескапел, но наистина не е за препоръчване, ако се пие по-често от веднъж на 6 месеца. Все пак презерватива си остава най-сигурното предпазно средство, защото предпазва и от болести, а никое от другите противозачатъчни не го прави. Така че оптималния вариант е някакъс вид противозачатъчно и презерватив. :)

12.   Препоръчвам ти Ескапел, но наи-много до 78 часа може да чакаш! Но наистина е много вреден. След като го изпиеш ще се чустваш зле и ще има някои странични ефекти.

13.   Е какво ескапел...
противозачатъчнице трябва да си ги пил преди... много преди... а непосредствено след гафа ескапел

14.   Предпазваме се преди, а не след акта.

15.   Аз съм пила Ескапел няколко пъти, когато съм късала презерватив. Не съм имала абсолютно никакви странични ефекти. Нямам забележки, но дано не се налага да го ползвам пак. Цената е около 30лв. Преди имаше едни други Пустинор дуо беше около 15 лв, но е спряно от производство вече.