Споделена история от Секс и интимност

Искам да прекратя сексуалния си живот!
Здравейте. Това не е история, а по скоро въпрос и не знам към кого мога да се обърна.
Искам да прекратя сексуалния си живот, както и сексуалното си привличане към какъвто и да е пол. Не искам да ме разбирате погрешно, аз съм момче на 20 години, имам сериозна приятелка от 3 години, за мен тя е най красивата, минали сме през всякакви периоди, проблеми и щастия, не ме разбирайте погрешно не е заради нея или каквото и да било друго. До сега с нея правихме секс 2-3 пъти на ден. Опитал сам всичко а преди нея също така съм имал богат сексуален живот. Не съм имал сексуални привличания към нещо неестествено или странично от темата за което бих се чувствал ужасен, търсеики крайности, не. Решението е мое, не съм грозен или притеснителен, искам да се превърна в нещо друго, и усещам че сексуалното привличане и сексуалния глад проваля разума. Искам да съм друг човек, но това не може да се получи в живот с участието на сексуални влечения. Напоследък ми се струва че акта е банален общо погледнато, хората го правят за да получат таова физическо удовлетворение коеот е напълно ненужно, и това което ме задържа е изкушение, възбуда. Вярвам, всъщност, знам, че никoй няма да ме разбере, но аз искам да тръгна по пътеката на мъдроста, неискам да съм поредния обикновен човек. Искам да съм вън от тая система и мисля че това е последната преграда.

Коментари

1.   Отиди в манастир.
Сериозно - какъв ти е проблемът, не разбрах?
Но все пак - можеш да си подтисниш сексуалното желание с хормони и медикаменти, но страничните действия са ужасни - от депресии, през рак на тестисите, простатата, самоубийство. Методите са използвани в затворите и армията - днес са забранени.
Кастрирай се иначе, махни си тестисите. Очаквай обаче промяна в посока женственост.
Или продължи да си живееш като нормален мъж и да се радваш на всеки ден. Като умреш, няма да имаш секс, споко.

2.   Според мен изпитваш вина от това, че те възбуждат други жени /или мъже/, а не приятелката ти.
Още по-лошо - знаеш, че с която и да се хванеш - все ще се появи по-изкусителна след това и всичко някак губи смисъл.
Тази неизбежност те изпълва с отчаяние и искаш още сега да сложиш край на всичко.
Но успокой се, някъде към 30 годишна възраст хормоните ти ще слязат до ниво, което ти позволява да контролираш мислите, емоциите и реакциите ти, а по-нататък бавно ще се придвижваш към асексуалността.
Така че това, което желаеш сега, така или иначе ще се случи.

3.   И аз съм като теб само че на 35 години, решавам си проблема с много спорт, фитнес или нещо, където да си изразходя енергията. Все пак не се отказвай от секса, след като имаш постоянен партньор.

4.   Аз те разбирам, колкото и невероятно да ти се стори - имах такъв период между 19 и 23 годишнината си - тогава си казах, че щом за всички секса е най-важното, аз ще се посветя на други неща - просто напук на обществото (все още правя такива неща, например казах че няма да се рег. във Фейсбук и все още не съм). Започнах да тренирам, слушах само класическа музика, обаче не се лишавах от онанизъм, уви. След близо 4 годиншно въздържание тръгнах с една девойка и се започна отново. Мисля, че и при теб ще отмине, както е дошло. Сори.

5.   Знаеш ли, аз те разбирам от 5 години съм влюбена в монах и много пъти сме говорили по този въпрос. Хората използват секса, за да се сближат, но не това
за да си истински и отношенията ти да са истински спрямо другите трябва пълноценно общуване, но повечето хора в днешно време не са личности и това е невъзможно да се постигне с тях

6.   Кристиана:

Ходи се лекувай... най добре. Препоръчвам ти една голяма сграда, оцветена в жълто, почти без прозорци.. всички вътре са с много усмихнати и приветливи:))))

7.   Аз те разбирам напълно, знам какво имаш предвид - искаш да ни кажеш, че физическата ти обвивка те ограничава и пречи на духовното развитие. Така е, но е неизбежно, защото си земен човек. Освен това всеки има нужда от любов. Някои хора са самотни и не могат да намерят любовта, а ти я имаш и искаш да избягаш от нея. Разбери ме, докато си на земния свят, в човешко тяло, няма начин да го игнорираш, защото то поддържа съществуването ти тук. И актът не е банален, когато се влагат чувства, емоции, когато се обменя енергия. Зависи ти как го правиш...

8.   Може да си мъдър и без да ставаш евнух, извинявай за израза. Ти си напълно нормално момче на 20 години, какъв искаш да станеш? Ненормален ли? Нито имаш проблем, нито имаш нещо нередно, на мене ми прилича твоето на някаква скука един вид, късен пубертет. Навремето са сипвали бром в чая на войниците в казармата, аз като бях нямаше, но лафовете още си стояха... срещат се двама дядки и единия вика, абе сещаш ли се като бяхме войници как ни сипваха бром в чая? Другия отговаря - сипппаха ни сипппаха ни... ама час сега ни хвана. Не търси под вола теле, на 20 е нормално да правиш секс по много пъти, и аз съм правил по 3 пъти на ден, дори когато няма повторение съм лъскал бастуна тогава. След време ще понамалее до 1 път на ден :). Дерзай, кефи се и недей мисли за глупости. Сериозно ли по цял ден това мислиш? Я се стегни, почти там да учиш нещо, твоето ми мяза на скука, секс и скука, като в мъжки рай :).

9.   Ами прекрати го, бе, някой да ти пречи!!? Все едно да кажеш-няма да пия алкохол- еми спираш да пиеш и тва е!? Защо ти е някой да те разбира!? Да не би да ти трябва одобрение!?

10.   Отиди на манастир на 4 километър. Ти си болен бе човек потърси помощ от психолог.

11.   Съгласен с №1, това е спасение, манастир, но често там обръщат резбата, помисли добре какво точно искаш. Да не е нещо моментно, утре да ти се прииска друго. Ако резнеш дисагите, няма връщане- помисли добре!

12.   Аз много добре разбирам какво искаш да кажеш. Мисля, че ако се концентрираш върху духовното си израстване, занимаваш са редовно с духовни практики, каквито ти си прецениш, влечението към секса, което си е съвсем нормално, защото ти освен дух имаш и тяло, ще си отпадне съвсем естествено. Просто няма да изпитваш необходимост от това. Няма какво да го мислиш как ще стане и да правиш нещо специално. Въпрос на вътрешна нагласа.

13.   Ако трябва да отречеш плътското, за да развиеш духа си - направи го. Може би, до момента си отделил повече време на материята и е настъпил момент за компенсация.
Почети и малко Ницсше, за да изясниш съвсем позицията си на свръхчовек.
Баланса и хармонията в природата, обаче, ни задават друг модел на поведение - търси синхрон между дух и тяло.

14.   разбирам терзанията на автора, тъй като понякога и аз съм изпадал в подобни размишления за секса и живота, но за мен мен най-точната истина по темата вече е казана отдавна, и тя звучи така:

Ако натегнеш много струната - ще се скъса, ако я оставиш хлабава - няма да свири. Да се учиш - значи да се променяш. Линията на просветлението е Средният път - линията между противоположните крайности - Буда

мъж на 33

15.   Привет, момче на 20 г.!
Разбирам за какво говориш - енергията в нас е една и съща и зависи за какво ще се използва. Твърде многото секс изтощава и те поставя в положение на зависимост и това чувстваш ти - че не можеш да контролираш себе си. Пълното въздържание без осъзнаване няма да доведе до трайна промяна в теб, т. е. важно е да осъзнаеш кой си и какво искаш чрез разбиране, а не чрез волята си. Защото постигнатите чрез волята успехи са нетрайни. Сексът не е грешен, нито изтощава, когато се прави с правилния човек, с мярка и с осъзнаване. По време на секс ние обменяме емоции, но най-вече рани с партньора си и ако например имаме някакви лоши мисли към него или той към нас, това ни изтощава емоционално и ни прави слаби. И обратното - ако е налице пълно доверие, приемане, разбиране, сексът ни лекува.
Изгледай филма 'Самсара', мисля, че ще ти помогне донякъде да изясниш онова, което те измъчва сега. Също така влез във форуми за духовно развитие, йога и подобни групи във фейсбук.

Успех!
Soul

17.   Разбирам те напълно в момента аз съм в това положение..
Преди 8месеца имах приятел и правихме секс почти всеки ден по няколко пъти на ден ходихме 9месеца. Накрая установих че съм зависима от това и че той се влюбва, а аз го използвам и го оставих. Сега съм въздържателка от 9месеца и се чувствам добре, чувствам че водя по-духовен живот. Харесва ми, наистина си прав че секса изпива мозъка. Но има и нещо друго.. Секса с правилния човек понякога обогатява и те зарежда с енергия. Ако имаш силна духовна връзка с някой, то акта ви на сливане може да се проявява рядко, но ще има много по-силен емоционален и физически ефект. Дай боже на всеки му! А аз още го търся тоя принц!