Споделена история от Секс и интимност

Може ли да се забременее седмица след края на цикъла?
Здравейте. С приятеля ми правихме секс 1 седмица след края на цикъла ми и той свърши в мен, не се притеснявайте и двамата го искахме. Но въпроса ми е може ли да се забременее в този период и то много преди овулация?

Коментари

1.   И откъде пък измисли че си много преди овулация? Никаква представа нямаш за собствения си организъм, което е доста жалко. Ако имаш хормонални проблеми и знаеш че не ти е редовен цикъла - добре, ама като чета май не е така.

Вие точно в овулация сте свършили работата. Явно някой не ти е обяснил както трябва женската физиология. При здрава жена и редовен цикъл, целият менструален цикъл е около 28 дни, а овулацията и началото на менструацията са редуват през 14 дни. Тоест овулацията идва около 14 дни след НАЧАЛОТО на менструацията, и тъй като при повечето жени менструацията е около 6-7 дни, следователно овулацията се пада около 7-8 дни след края на менструацията.

Честито!

2.   Точно тогава е най-вероятно. Една до две седмици след цикъла при редовна менструация си в овулация. Сега ако искате за забременееш повторете още няколко пъти идните 10 дни. Успех!

3.   1 и 2 са прави. Честито бебче. Не се притесняваме -и двамата сте го искали.
Ако все пак, благодарение на случайността, не си забременяла, не сглупявай така друг път, послушай 1

4.   Ако под "цикъл" имаш предвид менструация (менархе), то две седмици след началото на "кървенето" настъпва овулацията, съответно ~ една седмица след краят.

Надявам се да не се приеме, като рекламация, но на този сайт http://www.detski-sviat.com/index.php/content/view/82/105/lang,/ можеш да изчислиш дали си била в овулация и да се надяваме, че си минала между капките този път.
Глупаво е за едното усещане, което всъщност не е нищо особено да си съсипеш живота, като си направиш едно нежелано дете.

5.   по тактичен начин питате кога е най успешен опита--продължавайте ги непрекъснато тези опити без да броите дните

6.   Направо мислете име!

7.   Искам да попитам възможно ли е да съм бременна, след като той свърши в мен вчера по погрешка. Вчера правихме секс само 4 дена след като ми свърши цикъла. Моля ви кажете ми, защото съм много притеснена.

8.   Здравейте, и при мен се получи същото, но той свърши изцяло и не без да иска, и на мен въпроса ми е дали е възможно да е станало точно 4, 5 дни след цикъл, тъй като усещам лека болка в гърдите и се усещам, че малко се поизнервям от глупости, но дали е това само трябва да чакам а това е сасипващо много ми се би щяло да е станало. Благодаря!

9.   Овулацията ти е между 6 и 8 дена след края на менструацията. И според факта, че продължава два дена, бих ти казала да си купиш 3 теста за бременност. Защо три? ами ако единия покаже отрицателен, другия полужителен, третия ще е верен (хахаха), и ако е полужителен вземи си час при гениколог. :)

10.   Иеееааа, много смешно нз какво казах толкова, но не мисля че тестът ще покаже на този етап. :) измерих си БТ и е 36, 7 други мнения...

12.   При мен е отрицателен.

13.   И моя е отрицателен но лекарката каза да изчакам 1 седмица и пак да направя ще пиша :)

14.   Да ви кажа как лекарите смятат кога ще е термина, на който да роди една жена.
Седем дни от първия ден на последния цикъл. Прибавят 9 месеца и смятат. Оттам нататък вие си правете изводите кога най-лесно се забременява.
Маги

15.   Аз забременях един ден след цикъла ми, това значи, че една жена може да забременее по всяко време.

16.   Oтговорът е "Да! ".
Но вие и двамата сте го искали. Значи проблем няма. Като гледам, постът е от преди десет месеца. А последните коментари преди часове... Ха-ха! Авторката отдавна знае отговора. Но за други любопитни ще ви предложа още един вариант. В краен случай, в известен (има чичко Гугъл) период и известни скрупули около това, може да се прибегне до "Ескапел". И все пак е най добре да се мисли навреме, защото по време на акта, някакси мисленето се губи. Незнам защо... ;)

17.   Отговора на 16 не мисля че е с темата, и на мен не ме трябва нинакъв гугъл, отидох на болница и се консултирах. Не мисля че си разбрала въпросите ни, никой не е казал че е нагазил в лука, аз моето бебче си го искам стига да е станало разбирасе и не мисля че човек не мисли когато прави секс, той много добре си осъзнава какво се случва и кога иска бебе и кога не, така че мнението ти не подлежи на обсъждане вече : )

18.   За сажаление и моя е отрицателен 2-рия... ще чакам цикъл : )

19.   Правих 2-ри тест и той се оказа отрицателен и в същия ден и то на точния ден ми дойде. Евала, не съм бременна.

29.   А аз искам да попитам съвсем скоро минала седмица в петък ми свърши и моят мъж свърши в мен понеделник дали има вероятност да съм забременяла.

30.   Здравейте, казвам се Марая! аз искам съвет. януари ми дойде цикъла на 6 ти. мъжът ми свършваше 10 дни под ред в мен и вчера на 1 февруари ми дойде, това означава, че не съм бременна или да изчакам да мине цикъла и да си направя тест.