Споделена история от Секс и интимност

Не мога да се реша на връзка
Здравейте,

Мъж съм, и то не някое хлапе под 18 - възрастта ми е значително над 20, но и значително под 30.
През последните няколко седмици, покрай новини за мой роднини на подобна възраст, които не само са се задомили но и вече си имат деца, започнах да мисля за себе си, и за това как аз нямам половинка до себе си.

Няма да ви заливам с вълни от самосъжаление в тази история тук, спокойно. Напълно осъзнавам в какво положение съм и че сам съм се докарал до такова дередже.
А то накратко е, че никога не съм имал близки отношения с жена, колкото и да ми се е искало. Доскоро имах идеалистичната представа, че за да бъда в пълноценна връзка с жена, всичко от моя страна трябва да е най-малкото в нормални граници - да съм сравнително независим финансово, но най-вече да съм в добра физическа форма. Защото, нека бъдем честни за момент - гледката на пълен мъж (какъвто съм аз в момента - на височина от 1. 82 м съм с около 10 кила над нормата - това се изразява в наличието на малко шкембе, закръглено лице и видими мазнини около кръста) не е приятна за много хора, нали? Това е може би най-голямата моя спирка в търсенето на женска компания, която да не се ограничава само до приятелски взаимоотношения. Но стига с оф-топика.

Въпросите ми към вас са:
1. Глупак ли съм, че имам такова отношение към връзките?
2. Да започна ли да търся жени, които биха имали интерес към такъв като мен? "Не пречи да опиташ", биха казали някои, но тогава имам друго притеснение - че ако се "пробвам" сега и ми откажат, то провалям една възможност за след няколко месеца, където биха ме приели, ако примерно бях махнал излишните кила. Първите впечатления (пет секунди) от една среща са най-важни, все пак, или поне така пише навсякъде, та ако се проявя като дебелак сега, дали тази картина няма да остане, дори и ако след това стана атлетичен мачо (не е много вероятно, но все пак)?

Коментари

1.   Честно ли? Глупак си, да... Аз съм Ж на 26, имала съм не една и две неуспешни връзки с т. нар. добре изглеждащи, атлетични мъже - неуспешни, защото ми омръзват просто. Сега съм с мъж, който е 1. 80 и тежи 105 кг и честно да ти кажа, коремчето му е едно от любимите ми и най най-мили неща... Обичам го и е любовта на живота ми. И знаеш ли кое най-много ме привлече в него в началото? Самочувствието и увереността му. Напълно съм искрена с теб... Вземи се стегни и си гледай живота.