Споделена история от Секс и интимност

Секс по време на цикъл
Искам да ви питам дали има някаква опасност, момчето или момичето да се заразят с нещо, ако правят секс по време на цикъл, при условие че са здрави (без презерватив), опасна ли е кръвта за половия орган на момчето?

Коментари

1.   Да, затова по-добре го правете с презерватив и най-добре в банята, защото става голяма мацаница. Менструалната кръв не е много чиста.

2.   1, можеш ли да ми обясниш кое и е нечистото на кръвта от матката, която минава през влагалището, в което така или иначе се прави?

3.   Ако сте здрави- не, няма опасност.

Ел

4.   1, май и ти разбираш толкова, колкото и авторката - тя поне пита разумно и търси съвет.

Не, кръвта по никакъв начин не е опасна, нито за момчето, нито за момичето, стига и двамата да сте здрави. Ако не сте здрави, така или иначе не е добре да го правите без кондом, дори да не си в цикъл. Под "здрави" се има предвид да нямате полово-релевантни заболявания (гъбички, хепатит, сифилис, СПИН и т. н. ), иначе примерно настинка не е проблем. Грип теоретически може да предадеш с менструалната кръв, защото се предизвиква от вируси, които са в кръвта, но на мен досега не ми се е случвало. За всеки случай разбира се е по-добре да не рискуваш ако не сте и двамата на 100% здрави.

Кубрат

5.   вие не сте добре. Знаеш ли какви проблеми можеш да си докараш с това. Най-малкото ако сте здрави, можеш да си навлечеш гъбички от които после повярвай отърването е кошмар. Пазете се!

6.   Е толкова ли не можеш да издържиш 4-5 дена без секс ;)?

7.   5, как точно ако си здрав ще си навлечеш гъбички? Ако единия хване гъбички, значи другия е имал. Щом е имал, значи не е бил здрав. А цялото това може да ти се случи винаги, когато правиш непредпазен секс, така че няма нищо общо с цикъла, за който се отнасяше въпроса.

Недей да говориш глупости и да шашкаш хората.

Кубрат

П. П. От гъбичките че няма отърване съм напълно съгласен! Много са коварни. Но нямат връзка с менструацията.

8.   Не не е опасно ма е мн извратено

9.   Да издържа!? Що за хора :)

За Нея началото на цикъла е... Освобождение, край на напрежението, тя толкова много иска нежности. И аз да Й откажа!? Каква нелепост :)

Когато тя е в цикъл, това е нашия Празник. Правим го непрекъснато, няколко дни. И толкова обичам да я ближа, когато от нея тече. Понякога цялото ми лице е мокро, от Нея и заспивам така. И нейното лице е мокро, от мен. И така тя е толкова красива! Мокра, на всякъде, чудесна.

Y D

10.   Няма проблем за момчето не се тревожи. Трябва обаче да го правиш след 3 ден от започването на менструацията, защото по-рано ще е опасно за теб. Трябва единствено да се измиеш хубаво с дамски душ и гореща вода (без сапуни, гелове и т. н) и в НИКАКЪВ СЛУЧАЙ ДА НЕ СВЪРШВА В ТЕБ, защото има голяма вероятност за забременяване!

11.   Жена в цикъл да забременее!? Ама че смехория :) :) :)
И ако не свършва в Нея, тогава къде да свършва, на терасата ли? :) :)

Y D

12.   Жена в 4 ден от цикъла е по-застрашена да забременее, отколкото жена в овулация! Тогава (4 ден примерно) организма възстановява изхвърлените частици от матката и тя (матката) е по-податлива на забременяване! Образовай се малко ;)

13.   11., аз можех да забременея единствено и само по време на менструация. Както и стана. Имах проблеми с нивото на пролактина. Така, че не е никак смешно. Реално погледнато, има риск за всяко момиче да забременее по време на менструация.

14.   Номер 10/12, силно се надявам псевдонимът ти да не са годините ти, че... нямам думи. За темата ти за оргазмите как да е, но тук определено не мога да се съглася с теб. Като как точно ще се забременее по време на цикъл? Сигурен съм, че има такива случаи, както има и случаи на цветна бременност, тризнаци, дори петзнаци... Но това със сигурност не е "обичайния" развой на нещата.

За да има бременност, трябва да има яйцеклетка. Такава се отделя по 1 брой на всеки цикъл, и то на средата му (14-тия ден, плюс/минус). Този период се нарича овулация - предполагам си го чувала, но прочети по-конкретно какво значи. Няколко дни след отделянето на яйцеклетката, тя "заминава" надолу по баира и се изхвърля. След това колкото и да се пънеш, няма как да забременееш, освен ако по погрешка не се е отделила слеваща яйцеклетка. Възможно е, но подчертавам е ПО ПОГРЕШКА.

Аз досега за над 12 години "стаж" почти не съм пропускал случай да се празня "вътре" по време на менструация, защото това е долу-горе единственото време, когато мога да си го позволя. И да чукам на дърво, не е имало проблеми.

Но това нещо е различно от жена до жена, така че не мога да гарантирам, че при други няма да стане "гаф" :-) Всеки сам си носи отговорност. Don't try this at home.

Кубрат

15.   12, жена може да забраменее само в овулация. Съответно тя може да настъпи по-рано и менструацията, освен може би съвсем в началото, не е показателна за нищо. Дори това, което си написала за възстановяването не ми звучи логично, но като цяло най-голяма вероятност е тогава, когато има най-голяма вероятност за овулация.

16.   Прав съм разбира се, както винаги, жена в цикъл НЕ може да зачене.
12, вземи ти да се образоваш, мила. То срамота така, да не си познаваш... Теменужката :)
13, при теб и друго и на теб не се смея. Искала си го, случило се и сега си щастлива, нали :)

А Темата все пак беше "Секс по време на цикъл". Интересно ми е, как гледате на формата Кунилингус, по време цикъл? Моето виждане по въпроса го изложих, по-горе, дори с някои емоционални окраски :)

Y D

17.   До Кубрат: Не се притеснявай ''подписа'' ми не отговаря на годините ми! На 19 съм... както и да е. Та на въпроса: леля ми (когато беше на 26) забременя точно по-време на цикъл и то беше непланирано. Много добре си познавам ''нещото'' и знам какво е овулация не съм толкова проста... И не знам какъв ти е проблема с темата ми за оргазмите, просто като всеки човек и аз имам пропуски в тази тема ;) Ааа и да не забравя дървения необразован философ Y D: Свършвай си, където знаеш и когато знаеш, но като забремениш някоя к*рва без да искаш да не тръгнеш да питаш как, какво и защо! ;)

18.   Разбра ли Кубрате!?
32, това не било години, а Коефициент на Интелигентност :)

Y D

19.   "Аз досега за над 12 години "стаж" почти не съм пропускал случай да се празня "вътре" по време на менструация, защото това е долу-горе единственото време, когато мога да си го позволя. И да чукам на дърво, не е имало проблеми. "
Кубрате, цяло чудо е,че не си станал татко. На терия си прав, на практика не стоят съвсем така нещата, защото жената има два независими един от друг яйчника,който се влияят от неща като времето, стреса, промяна на обстановката, храната, движението и всякакви ей такива миниатюрни неща. И ако единия е решил,че ще овулира,докато жената е в менструация, оди му обяснявай,че е рано. Не случайно се казва,че жената може да забременее по всяко време.
Лола
П.П. Моя приятелка точно така стана мама... А колко жени просто не са споделили тайната,е отделен въпрос.

20.   Лола, точно това мислех да напиша, абсолютно си права. Жената има два яйчника, Кубрате. Овулацията не се определя от менструацията, а обратното. Цикълът може да е м/у 21-35 дена. Може да има и по-големи единични аномалии, които са се случвали и при мен. Да си чувал, че на жените може да им се случи да не е 28 дена, защото при мен различната дължина, макар и не с големи разлики при последователни цикли, е постоянна. Смятай кога настъпва овулацията при цикъл от 21 дена, да не говорим за сперматозоидите, които живеят известно време, могат да оплодят яйцеклетка след като сте правили секс. И аз имам познати, които си имат дечица, точно от правене на края на меструацията и като гледам много хора са така.

21.   Пфф ама значи не знам какво спорите на ''32'' и на ''Лола'' извинете, но те много повече си познават анатомията и вместо да ги оспорваме май трябва да замълчим. Мой добър приятел също мислеше че ако ч*ка гаджето си в цикъл няма да забременее ама те на- преди 2 години стана татко и тая го върза да се женят. Пък и ''32'' много добре си е обяснила нещата, а тука гледам ще я ''изядете''. Когато ние братлета проимаме ''цветенца'' тогаво можем да поспорим!
Поздрави: Мъж на 28

22.   ОК, няма да чета всички коментари, че имаше доста глупости написани.

Правете го с презерватив... ако трябва непременно да го правите. Ако можеш да издържиш, не го прави.

Надали ще забременееш по време на цикъл, обаче можеш да си доведеш инфекция. Той също. Цистит например много лесно ще си набавиш.

Знам, че е яко. Знам, че ти се прави секс по време на цикъл. Знам, че сигурно и ще ти е много по-яко от обикновено. Но недей.

Л

23.   Рискът от забременяване по време на цикъл е минимален.
Невярно е написаното по-горе, че щом кръвта е от влагалището, където членът и без това влиза, значи средата е същата както и без кръв. Кръвта е чудесна среда за развитието на бактерии. Опасност от инфекции (не гъбички, както беше написано тук) има за мъжа. Могат да се получат възпаления на пикочния канал. Не е страшно, но е неприятно.
От: учил биология в училище и внимавал в час

24.   моите адмирации за 23

25.   Aко сте здрави, няма опасност от инфекции. Ако не искате нежелана бременност е необходимо момчето да свършва отвън (на гърдите, корема, гърба и т. н) поради причините, описани от номер 19. И още една. Овулацията се определя от хормоните, а хормоналните нива се побъркват при силна възбуда. На теория и на практика силно емоционалният и страстен секс може да предизвика овулация независимо от деня на цикъла. Една приятелка забременя и 2та пъти по време на менструация :)
От практиката (жена съм): при мен неразположението като болки и тежест в корема по време на менструация изчезва след секс и като цяло желанието ми за секс е по-голямо отколкото по средата на цикъла. Освен това съм забелязала, че кръвотечението спира по време на възбуда и се възобновява след оргазъм, т. е. ако и при теб е така и се задоволиш с един оргазъм може дори да не се изцапате :)

26.   Възможно ли е да забременея по време на менструация?
Не, но се случва. Спермата може да живее в тялото повече от седем дни, а дотогава може да получиш овулация.

27.   Не е истина! Прочетох, поовечето коментари и загуб
х ума и дума. " Ако сте здрави- няма проблем" Какви глупости! А, сега по темата.
От първо лице. Бях, някъде на 17-18г- знаете на тези години ви се прави секс нон-стоп, случи се да бъда в мензис и го правехме през всичките дни. След това пича беше с Катар и няколко дни на антибиотици. Така, че не се изразявайте толкова смело. Вярно е, че съм чувала приятелки да разправят че правят секс по време на цикъл и нищо им няма на мъжете им. Винаги има изключения, а дали си струва да рискуваш и после да лапаш хапчета и да не си в кондиция.. Всеки сам си преценява. И що за глупости? Жената в мензис не може да забременее? ! Да, вероятноста е малка наистина, но все пак съществува!
Ж-28.

28.   Достатъчно е, като след всеки секс да се измиеш. Но много смърди....

29.   Темата е стара, но все пак да пиша. Аз съм кръстница на дете заменати по време на цикъл. Шанса да забременееш по време на цикъл е минимален, нищожен, но въпреки това има и такива случаи. За секса по време на цикъл. Какво значи "ако сте напълно здрави няма как да гъбясате"? Нали вече всички знаем, че гъбичките не се предават само по полов път. Гъбички можеш да "хванеш" от тоалетна хартия, в бадейн или дори от много силни антибиотици. Аз лично от правене на секс по време на цикъл такива неприятности си докарах, че не ни се разправя. И да потвърдено е от гинеколога ми, че причината за това са бактериите от менструалната кръв. За това пазете се, ползвайте презарватив и бъдете разумни.