Споделена история от Секс и интимност

Нямам желание за секс и не изпитвам удоволствие
Здравейте,

Родих преди няколко месеца по естествен път. Наложи се да ми направят епизиотомия (разрез от влагалището към ануса) за да родя. Имам няколко външни и няколко вътрешни шева. Външните са ОК, даже и белег нямам, но явно вътре нещо не е наред, защото чувствам придърпване, дори болка.

Преди свършвах много бързо, особено при стимулация на гърдите и G-точката. Имам подозрения, че когато са ме шили отвътре са засегнали тази точка. Не изпитвам НИКАВО удоволствие. Да не говорим, че макар да спрях кърмата по медицински причини, все още изтича коластра и се оказа, че имам пролактин над горна граница. Не понасям да бъда докосвана по гърдите, а навремето това беше една от най-ерогенните ми зони.

Искам да попитам има ли раждали жени с моя проблем. Притеснява ме факта, че ми липсва всякакво либидо, дори мисълта за секс ме отвращава...
Това естествено се отразява на отношенията ни с партньора.

По време на бременността съм правила секс, не ми е липсвало желание. Но сега все едно съм друг човек. Освен това намирам влагалището си огромно и едва ли не зейнало. Спомням си, че когато родих, акушерката, която ми извърши тази манипулация каза, че съм била много тясна и затова се е наложило. Е, сега съм широка като Нил...

След раждането ходих на контролен преглед и на въпроса ми за размера на влагалището лекарката ми каза, че било нормално, но щяло да се свие ПОЧТИ до предишните си размери след 6 месеца. Детето ми наближава годинка. Не намирам промяна. Освен това, че на всичкото отгоре нощно време ставам по малка нужда по някоко пъти, което не се е случвало никога преди да забременея.

Много се притеснявам... Не само анатомичните промени, но и в емоционален аспект. Имам чувствот, че съм станала фригидна. А преди си бях съвсем нормална.

Коментари

1.   Джи точката не се ли намира на противоположната стена на тази, която граничи с ректома. Втора-за да те болят гърдите явно може да е нещо на хормонално основа. Трябва време, но си виж хормоните!

2.   Авторката - не ме болят гърдите, просто не ми е приятно да ме докосва. За Джи - точката мисля, че е засегната по време на шиенето вътре във влагалището.

3.   1, там се намира, да.

4.   G - точката е мит. Сега четох статия за това.
~Кървава победа~

5.   Пост-родилна депресия. Ще мине, за 2-3 месеца. Ако не, ходи при психолог. Не е нищо страшно, често се случва.

6.   Смятам, че ще е по-добре да обсъдиш проблемът със сексолог вместо с гинеколог или лекар.
Прави редовно упражненията за влагалищни мускули на Кегел, така поне вътрешно ще станеш по-тясна.
Правете секс в пози, в които Джи точката пряко се стимулира.
Преди време ми разправяха за кремове, които се продават в секс шоповете и могат временно да стесняват вагината - потърси в интернет.
Ако е толкова зле, широко и отпуснато можеш да прибегнеш до операция за стесняване на влагалището.
Купи си вибратор и се опитай сама да се докараш до оргазъм.
Сексът преди всичко е в главата, така че не се затормозявай с излишно и просто му се наслади...

7.   Студент съм по медицина 4ти курс и то добър. 1. Няма такова анатомично образувание "Г-точка", 2. Пише се "rectum" и това е най-ниската част на дебелото черво. 3. Дори и да има, 100% не е там. Между влагалището и ректума има няколко пръста мастна тъкан. 4. Мисля, че номер 5 е дал най- добър коментар. Щом имаш високо ниво на пролактин, то имаш ниско ниво на естрогени, следователно не ти се прави секс. Двата хормона са антагонисти. Според мен всичко ще се нормализира с времето.

8.   Курсистчео... бебето ми е близо годинка и следродилна депресия... стига бе!
Може и да не съм завършила медицина, ама тука има нещо друго... и ако медицината може да отговори на половината въпрос - сухо, теоритично, хормони, организъм, функции... това ли е човека.
Той е съвкупност от тяло и душа.

Нещо на ментално ниво не е наред, оттам произлизат проблемите в организма. И медицината е тръгнала нататък, ама защо върви толкова тромаво, направо си е за учудване.

Към авторката:
Разкажи ни повече за себе си, за мислите и чувствата си, какво изпитваш към детето си и към баща му, какви са били взимоотношенията ви ореди това, как се е стигнало до решението "ще си отгледаме дете"...

9.   Авторката - благодаря на всички за отговорите.

10.   Според мен имаш забравен конец вътре. Една моя приятелка беше като теб и няколко месеца след раждането отиде при друг лекар и той и откри един забравен конец. Отиди да се прегледаш, има нещо нередно... или пък е на пдихическа основа.

11.   Авторката - конците вътре бяха саморазлагащи се. По-вероятно е да е на психична основа.

12.   От написаното не става ясно дали си пробвала с упражненията на Кегел, които са разработени точно за жени с проблем като твоя - често ходене по малка нужда и намалено удоволствие от секса, след раждане. В интернет има сума ти материал относно въпроса, едно запитване в Гугъл за "упражнения на Кегел" или "Kegel exercise" би трябвало да ти извади няколко статии по въпроса.

13.   За да не се налага да ви шият оная работа и да си променяте сексуалните усещания или въобще да ги губите- раждайте секцио, американците са казали една поговора "save the beaver make a cesarean" което ще рече съхранете си половите органи правете секцио, никакви упражнения на Кегел не помагат затова жените прибягват до пластики и нищо не се възтановява така както е било, това че мъжа ви не ви го казва не значи че не сте се променила. Това е гадното на вагиналното раждане, което всички наричат естествено, кое му е естествено всяка втора жена е оризилена и страда. Аз родих секцио 2 пъти и нямам подобно проблеми. Към авторката- отиди при гинеколог да ти каже дали си за пластика или за свиване или само зашиване и ако имаш друго бебе секцио!!! От акушерка Христова