Споделена история от Секс и интимност

Моля за съвет от жените
Здравейте! Винаги съм се чудела нормално ли е жената да е окосмена не само отпред, но и отзад? Като малка ми правиха операция и ме избръснаха за целта, и после като започнах да се обезкосмявам забелязах, че имам косми и по задните части. Винаги съм се питала дали е заради това ранно обръсване или при всички жени е така? Ще се радвам да чуя как е при вас, защото понякога се чудя дали съм нормална жена или имам проблем с окосмяването?

Коментари

1.   Аз се обръснах там и сга и аз имам не само на триъгълника, но и около големите срамни устни и около ануса също. Предполагам, че и другите имат така, но ако не са се бръснали най-вероятно там където ние имаме косъмчета те имат само мъхчета, или не знам и аз...

2.   Да не са те оперирали от киста? Миналата година мен ме оперираха от киста и беше доста близо до... и сега имам 3 шева, но на тях няма косми. По принцип там има по-меки косъмчета нещо като мъх, но обръснеш ли ги веднъж те си стават големи и трябва винаги да ги махаш

3.   Аз имам операция от киста на опашката и мен ме бръснаха, но окосмяването си е каквото беше - около ануса, но не и настрани

4.   Нормална си, спокс.

5.   Не се притеснявай нямаш никакъв проблем. Нормална жена си си. А сега махаш ли ги? Хубаво е да се махат все пак си жена.

6.   Колко и какви косми ще имаш, както и всичко свързано с това са генетично определени.
Не е от обръзването - при него само се отстранява повърхността на косъма, коренчето си остава. Космите стават по-груби, защото връхчето им е срязано, но са си същите по принцип - и като гъстота, и като структура. (митове и легенди са, че чрез бръснене се сгъстявали, ставали такива и онакива - ако беше така, плешивковци нямаше да има, а Слави Трифонов щеше да има най-гъстата коса на света).

Всеки ден си бръсна интимните части, правя понякога почивки - космите са си същите, но по принцип не съм космата и нямам на задните части косми.
Ако си прекалено окосмена, може би имаш кисти в яйчниците, нещо е довело до повишаване на тестостерона (мъжки хормон) в кръвта - мъжете и за това са по-окосмени.
Отиди на гинеколог да те погледне - само с видеозон се гледа, както при бременните - през корема, не се „ръчка“ отдолу при това изследване.
Ако майка ти е окосмена, генче....

7.   Авторката: ами не са много големи ама наистина сега като се замисля, преди да започна да ги махам бяха по-тънки. благодаря за отговорите, поне се убедих, че не е само при мен :)

8.   Всяка една жена има, и без това щеше някой ден да ги махнеш. ;) Но по-добре ги махай с кола маска, по - дълготраен е ефекта и с времето стават много по - меки и по редки :).

Ненн

9.   Както каза номер 6, аз имам кисти в яйчниците и имам косми навсякъдеее. :((((

10.   Аз разбрах, че авторката не говори за ануса....

11.   10, говори за задника... аз така разбрах.

12.   да, за задника става въпрос :) авторката

13.   При повечето жени е така, споко :)

14.   И аз имам косми около ануса и на някои места в близост до гениталиите, нямам кисти, космата съм си по природа. Но не бих ги обръснала тези около ануса.. махам ги с епилатор.

15.   Не се притеснявай всяка жена има окосмяване отзад и отпред. Разликата е, че при някои е доста повече, отколкото при други.. не се притеснявай и аз самата имам, но не ги бръсна, а се мажа с крем-депилатоар за интимни части и 2-3 седмици нямам никакви проблеми. Пробвай, изпитано е! :)

16.   жена ми е много космата и това ме кефи