Споделена история от Секс и интимност

Оргазъм и еякулация
Здравейте готини хорица.. най-накрая и аз реших да попитам разни лични работи, защото забелязвам, че ще намеря отговор! От сайта може да ме знаете като ''32''-това е ''подписа'' ми тук. :)

Принципно смятам, че имам доста висока сексуална култура и познания в областта, но ето че открих ''пропуск'' в нея :D

Много ми е интересно как така се получава, че първия оргазъм при една жена идва трудно, а следващите доста по-бързо (имам предвид личен опит-за първия път ми трябваха 15 мин. , а втория беше точно 2-3 мин. след първия), доколкото при мъжете е обратното- първата еякулация идва по-бързо (3-7 минути), а следващите са доста по-дълги (средно 15-19 минути)...

Ще съм благодарна ако и мъже, и жени се включат, за да разбера при вас как е и защо се получава така! :)
Bye за сега - поздрави от 32 :))

Коментари

1.   Така, аз съм мъж на 23г, и не знам на какви мъже си попадала, но мъжки оргазъм за 3-7 минути ми звучи много несериозно. Аз лично свършвам бавно /може при мен да е проблемът/, като първата еякулация може и повече от час да ми отнеме. И не съм забелязал следващите да ми идват по-бавно или по-бързо от първата, случвало ми се е по 3-4 часа секс с 2-3 еякулации да имам. Всичко е въпрос на физиология и настроение в дадения момент, или може би аз съдя по себе си... не знам.

Може би и ти съдиш по себе си. С жените, с които съм бил, не съм забелязал такава тенденция след първия оргазъм. Някои свършват по-бързо след първия път, други по-бавно. Всичко е индивидуално. :)

М 23г.

2.   При мъжа еякулацията има вътрешна причина - натрупване на семенна течност. Той е като тенджера под налягане. Когато освободи напрежението - зорът вече не е толкова голям и може да си позволи повече да си поиграе, преди да му дойде пак.

При жената е обратно - причината за нейния оргазъм е натрупването на възбуда/сексуални стимули, което винаги започва от нулата и трябва да стигне до някаква критична граница. За това трябва време, ласки, предразположение и т. н. Жената е като кондензатор или като акумулатор, който всеки път трябва да зареждаме от 0. Когато обаче вече е заредена и я "друсне", след това възбудата никога не пада веднага до нулата, а остава на някакво сравнително високо ниво. Затова е много по-лесно и бързо да се докара пак до върха.

Докато при жената за постигането на многократни оргазми няма никакъв проблем, т. е. не е застъпен никакъв необратим физиологичен процес, то при мъжа след 3-тата еякулация започват неприятни усещания (преизпразване) и е логично Природата да е измислила така нещата, че с всяка следвща еякулация работите да стават все по-бавно и трудно, и мъжът да губи желание.

Мисля, че при един нормален полов акт повече от 2-3 оргазма при жената и повече от 1-2 еякулации при мъжа е излишен спорт. Има много голям чар в това двамата влюбени и задоволени партньори да полежат сгушени един в друг, и в добро настроение да си комуникират 1-2-3 часа преди да повторят упражнението или да се разделя до следващия път...

3.   2 с интерес прочетох коментара ти, но не съм съвсем съгласна. Аз като жена понякога нямам желанието, необходимостта дори да стигам до оргазъм, друг път съм действително като тенджера под налягане - стигам поне до 20 оргазма, полудявам направо и правя завивките повече от мокри.
При жените много зависи от това, в кои период от цикъла сме (овулацията например е много благоприятна), дали сме стресирани, обичаме ли партньора си или днес ни е ядосал за нещо...

4.   От авторката: На ме ми се случи да получа около 5 оргазма (2 вагинални и 3 клиторни) за една вечер, а приятеля ми изпита 2 еякулации, но не бях в овулация, бяха минали 5 дни от края на менструацията ми и затова се изненадах от себе си. Случвало ми се е когато съм в овулация доста по-трудно да се изпразня, така че номер 3 смятам, че това е до физиология и индивидуалност :) Поздрави!

5.   3, благодаря за колоритното допълнение. Опитах се да опиша нещата средно-статистически, да кажем - и по цикъл и по възраст, а и въз основа на личен опит. Разбира се, че на практика ще има всякакви варианти - той затова и животът е толкова интересен и разнообразен.
Дай Боже повече жени като тебе, но и знай, че не можеш да очакваш от един мъж да направи 20 оргазъма един след друг.

6.   Значи, след 3 денонощия секс, 17-ия път се изпразних за 5 минути, защото нямаше повече време, трябваше да си ходим. А Тя се подмокри около 70 пъти, драскаше чертички на стената. Клиторни и вагинални оргазми не ги е отбелязвала по отделно :)
Да ходя ли на психиатър, или да се видим? :)

Y D

7.   Като цяло съм съгласен с номер 2, що се отнася до принципа на действие. Числата при всеки са различни разбира се. Аз лично съм стигал до 5 еякулации за ден, но беше отдавна (като ученик). Напоследък почвам да одъртявам явно, та с 3 зор виждам, 2 е добре, но понякога и на 1 се радвам :-)

При жените и моите наблюдения са подобни на номер 3 - или нищо, просто "задоволителен" секс без оргазми, ако жената не е на кеф, или като се влезе в серия и няма спирка. Средната дължина на серията е може би 4-5, най-много сме броили до 12, след това ни писна и на двамата да броим :-) Но до 20-те на номер 3 не вярвам да сме стигали...

Кубрат

8.   Аз пък клатя 7 часа нон стоп, не като номер 1 като зайците 2-3 часа и още нещо, приятелката ми свърши 28 пъти вагинално 34 клиторно и 7 пъти анално, мерси

9.   До № 6. Определено си за психиатър, да те излекува от склонността ти към фантазии!

10.   Време за реклами :) Top shop :) айде почвайте :П

11.   Гарантирам ви че за една нощ мъжът може да свърши над десет пъти.
Не знам номер 6 дали цели реклама и не ме интерисува.
Но със сигурност ако някой си е задавал въпроса дали това е възможно - ДА TAKA E.

Излишно е да казвам жената каква трябва да е, мъжът колко вяра в себе си трябва да има, колко здрави физически и емоционални трябва да са, колко силна трябва да е химията между тях и т. н. т
Но е неоспорим факт.

Неоспорим факт е също така, че една жена може да получи 10 и повече оргазма в продължение на едно сношение траещо около час и половина.
Нещо повече - половината от тези оргазми, да са едни от най рядко срещаните ''маточни оргазми''
Това го казвам просто за статистиката.