Споделена история от Секс и интимност

Защо изчезна желаниято?
Здравейте. Аз съм момиче на 25 години и имам сериозна връзка от 3 години. От известно време нямам желание за секс с моя проятел (известно време - визирам 3-4месеца). Когато не сме заедно си мисля за момента в който ще сме заедно и го го чакам с нетърпение, но когато дойде и сме заедно губя всякакво желание за интимности.

Незнам защо става така. Преди всичко беше перфектно и никога не е имало такова нещо. Иначе всичко е наред в отношенията ни няма кавги или проблеми (е поне нищо сериозно). Случвало ли се е на някой нещо подобно и как сте се справили с това? Защото не искам да го натъжавам.

Коментари

1.   Пробвайте малко пийнали или попушили :).. явно имате нужда от разнообразие то се подразбира..

2.   И аз съм така. От година и нещо сме с приятеля ми и нямам желание за секс... преди толкова много ми се правеше, а сега..
Ще следя темата с интерес! :)
А до номер 1 не може всеки път да пием преди секс :D

3.   Може да е от противозачатъчни, ако пиеш.

Иначе и на нас ни се е случвало, може би някъде между 2-рата и 5-тата година има някаква такава "криза" в леглото, но след това минава. Т.е. минава ако заедно положите усилия да мине - от само себе си нищо няма да мине, обратно по-лошо ще става.

Подчертавам ЗАЕДНО да положите усилия - тука не става дума за някакъв конкретен проблем при теб, който ще кажеш ей сега го махам и хоп - всичко ще си дойде на мястото и ще си е както преди. Не, както преди няма да е никога. Ще е хубаво както преди, ще е дори по-хубаво от преди, но няма да е същото.

Не се опитвай да криеш това от приятеля си и да се чудиш какво да промениш в себе си. Говори с него за това, питай го той какво мисли, кое му пречи, как му пречи, дали според него има някаква вина в него (дано да е достатъчно зрял да си я признае, ако има такава), кажи му ти какво мислиш и така нататък. Също така МНОГО се пазете да не изпаднете във взаимни обвинения и приписване на вината, защото това ще убие връзката ви. Тия проблеми изискват много, ама МНОГО говорене и още по-МНОГО търпение и от двете страни. Няма да стане от днес за утре, при нас отне няколко години.

Но резултатът си заслужава.

Кубрат

4.   Като ви чета си мисля, че се притеснявате да откажете на приятелите си, когато на тях им се иска, а на вас не, може би защото те се сърдят когато стане и се чувствате виновни, че проблема е във вас и така се получава при много двойки.

И аз имах същия проблем при предишната ми връзка и се влошаваше все повече, чак имаше моменти, в които бях съгласна да си намери любвница, мислех си и че в мен е проблема, че не искам секс, а след като се разделихме се оказа, че това въобще не е така, имах си страхотно желание и много по-често от преди, може би и защото не се чувствах длъжна, а го правех когато аз искам.

Сега имам мъж до себе си, който не ми прави проблем, когато не искам да правим секс, не го правим всеки ден, въпреки че на него му се иска всеки ден, но когато го правим е страхотно и за двамата и свършвам по н-пъти.

Не знам дали приятелите ви ще ви разберат, ако им обясните това, по-скоро този тип разговори само задълбочават проблема. Може би по-удачно е да опитате, когато на вас не ви се прави секс, да го направите по другия начин, за тях все ще е разпускане, а вие кажете с намигване, че сте другия път.

Другия вариант е, да се подготвите сами преди да правите секс, защото ако не ви се прави и си легнете е много неприятно и те се изнервят и вие. Най-важното е да не се прави секс по задължение, а за удовоствие.

5.   Аз много се паля за секс ако преди това леко сме се поскарали

6.   Ми попуши малко хаш или мара .. тогава ще правите по- хубав и продължителен секс ;) от опит ти казвам .. нито ще сте зависими нито болни споко