Споделена история от Секс и интимност

Свирки защо ?
Здравейте от известно време се чудя дали да правиш свирки, чекии или да те лижат отдолу са наистина нужни, тоест аз мисля, че имам самоуважение и намирам тези неща за извратени и противни, но като гледам на къде отива света май вече са задължителни когато правиш секс.

Четох някъде, че някакъв мъж изневерил на жена си само защото не искала да му лапа. И честно казано започвам да се притеснявам аз не бих правила такова нещо на 20 години съм, но имам някак по-остаряло разбиране спрямо тези неща може би така съм въспитана и се притеснявам с приятеля ми ходим от 2 месеца и още не сме спали, но се притеснявам ако поиска свирки аз ще му откажа и така сигурно ще скъсаме.

Та въпроса ми е това нещо нормално ли е? Не ви ли е противно? И въпрос към мъжете задължително ли е?

Коментари

1-50 от 58

1.   Не е извратено, нито е противно. Това, че си с остарели разбирания може да ти пречи, но може пък и да си попаднала или да попаднеш на човек като теб. Но имай предвид, че това са нормални желания и не са в никакъв случай лоши. Това, че преди е било табу, а сега не е, не е защото отиваме към морален апокалипсис - просто хората вече не се притесняват от тайните си желания, заложени от природата. Дали е задължително - нищо в секса не е задължително, нито забранено, важно е само и на двамата да им е добре и никой да не остава незадоволен. Това налага и компромиси. Т. е. ако ти изпитваш ужас от това нещо, приятелят ти не е редно да те притиска. Или ако той много държи на това, а ти нямаш чак толкова против, просто не ти е любимото нещо, пак се налага да се съобразиш. Ако и двамата си държите на своето и никой не може да се откаже, няма смисъл да сте заедно. Сексът е прекрасно нещо и колкото по-скоро разбереш, че задръжките само пречат на пълноценното изживяване, толкова по-голямо удоволствие и удовлетворение ще изпитваш.
Ж. 24

2.   Нищо не е задължително. Лично мен са ме лизали и ми харесва МНОГО, правила съм и свирки на 2 момчета и то по мое желание защото на МЕН ми харесва... но ест. съм го правила само на хора, с които съм ходила - не някви случайни (може да се каже ходила) ;)

3.   Мисля, че е много хубаво, дори понякога повече от самия секс.

4.   Ти пък, недей така. Едва ли ще ти поиска свирка... но ако го направи, просто му кажи, че не си готова още. Ама чак пък за скъсаш с него заради такова нещо, малко е прекалено. Не знам дали си правила секс, но ако не си все някога ще го направиш. Няма все за ръчички да се държите с приятеля ти я. Лизането за мен е интимен жест, който още повече засилва страстта и интимността между двама души, и секса е по-хубав.
Има двойки, които не го правят, защото ги е гнус или нещо друго, но това за мен е недопустимо... да си с човек, и да те е гнус от него... не знам, такива са мои разбирания. Всеки си има мнение. Недей да се насилваш, всичко ще си дойде с времето.

5.   Да. Задължително е. Когато обичаш един човек върховното удоволствие се постига когато го направиш щастлив.
М 43

6.   В този случай май ти си ненормалната! Това е едно отпускане и за мъжа, и за жената.. но всичко зависи от хигиената на първо място! Наистина може ти да си със старомодни разбирания, но трябва да се промениш поне малко, защото в днешно време 90% от мъжете си ''искат'', а предполагам не искаш всичките ти връзки да се провалят заради това!

7.   Съвсем не е противно, даже е странно да те отвращава. По принцип когато обичаш някого не би трябвало да те е гнус въобще от него. Моята приятелка например се възбужда повече когато ми прави свирки от колкото от самия секс. При всеки е различно, но когато обичаш някого и знаеш, че можеш да му доставиш максимално удоволствие е по странно да не желаеш да го направиш, от колкото да желаеш. Плюс това най-якия секс става когато и двамата сте напълно отдадени един на друг без абсолютно никакви задръжки.

8.   Не мисля, че има нещо унизително в това, стига и двамата партньори да го искат. Като не искаш не го прави.

9.   Бих казал, че си сексуално осъкатена. Но за да не прозвучи прекалено крайно, изпускаш доста...
М21

10.   Никой нищо не може да те задължи, но все пак не живеем в по-миналия век. Тогава и самия сексуален акт е бил срамен. Оралната любов е акт, който носи удоволствие и е част от любовната игра. Промени си това закостеняло мислене. И аз когато бях малка си мислех, че ще ме сметнат за ку*ва ако правя сви*ки.. Но когато става въпрос за гаджето ти не виждам нищо срамно или унизително. Още повече, самото усещане, че доставяш удоволствие на партньора си е толкова възбуждащо...

11.   Не е задължително, но е начин за доставяне на удоволствие както на мъжа, така и на жената. Сама казваш, че си с остаряло мислене, но не мисля, че това е някаква долнопробна дейност... Това е начин да доставиш удоволствие на човека, когото обичаш. Да има и други начини, но това е един от тях..

12.   Има голяма разлика между "свирка" и "свирка на човека, когото обичаш". Когато имаш стабилна връзка с някой и имаш чувства към него, дори не се замисляш, защото сте си близки и тези неща стават от самосебе си. Разбира се и двамата трябва да го искате и съм много против някой да те кара да го правиш, но пак казвам, когато си със специален човек не се замисляш. Тогава всеки се раздава максимално, за да може да ви е хубаво и на двамата.
В тези неща няма нищо странно, нито пък унизително. Просто са нещо много интимно, което не правиш на всеки.

И на мен ми се струваше гнусно и унизително, когато започнах да водя полов живот (между 17-18), но когато срещнеш "твоя човек" и всичко се подрежда, с него нищо не ти е гнусно или странно.

Но разбира се всеки с принципите си. Не се насилвай ако не се чувстваш готова. Но да знаеш-рано или късно ще се случи.

13.   Все още нямам 18 години ;д и май нямам място да коментирам тук ;д но все пак съм започнала да пиша... така че ;д На мен също това ми звучи УЖАСНО противно! Гнусно е! Никога не бих правила такова нещо на момче! И не бих позволила на мен да се прави такова нещо! Ако момчето те обича, няма да те зареже, ако му откажеш онова! Той може да си го направи сам!
нищо лично! Мое мнение! Но.. отвратително, гнусно е!

14.   Не, поне на мен не ми е противно, даже ми е много приятно. Най-малкото, когато обичаш човека насреща и го гледаш как се гърчи от удоволствие от това, което му правиш...

Че не ти харесва - разбирам. Но пък, че е извратено? Извинявай разгледай сайта, извратено е в съвсем различна категория. В този ред на мисли, не мислиш, че е извратено да ти ръгат парче месо между краката? Ако не, каква е разликата дали там долу или горе в устата? Освен ако не вярваш, че трябва да правиш секс само за да продължиш рода...

15.   Ами, аз имам приятел от 5 години и не ми е противно, даже ми е приятно. Но ако трябва да правя на някой друг няма да ми е приятно. :)

16.   Всичко което описа е нормално и носи огромно удоволствие и на 2мата а ненормална и извратена си само ти че изпускаш най-голямото удоволствие в живота...

17.   Нищо не е задължително =)) Хората се поблизват, защото им харесва - голямата част. Ти явно не си от тях, така че - дано младежа е на твоя акъл.

bile

18.   Жена на 38.
Моето момиче, кое е унизителното във свирките? Секса е нещо хубаво, красиво и полезно. Те са нещо естественно.
Да доставиш удоволствие и да ти доставят такова-нима има нещо по естественно. Наслади се на изживяванията и емоциите. Колкото свирки съм направила нито веднъж не съм се чуствала унижена, а и няма нищо по хубаво в събота като отвориш очи да те излижат. Пожелавам ти да се насладиш на секса и живота.

19.   Не е задължително единствено ако откриеш някъде по широкия свят друг такъв индивид, дето да не се кефи да лиже или да му правят свирки.
Жена съм и обичам да давам и получавам френска :Д... даже май предпочитам да я давам в повечето случаи. Отпусни се, наслади се на неговото удоволствие, как се гърчи и стене, може пък да ти хареса :)

20.   Аз изневерих на жена ми, защото неми позволяваше да я лижа. Без тези неща секса е непълноценен а е едно просто чукане. Вземи се стегни.

21.   Когато обичаш някого, ти обичаш и всяка чест от неговото тяло. Така наречените от тебе "свирки" са прекрасен начин да се докоснеш до най-интимните части от тялото на любимия. Обожавам да го правя на приятеля ми. Доставя ми невероятно удоволствие.
Ж36

22.   Не, не е противно. Та това е човекът, когото желаеш и обичаш. Противно е да го направиш на някой случаен, който ти е антипатичен. И да, рано или късно младежът ти ще си намери другаде това, което му липсва при теб!

23.   Да, нормално е. Не е явление на "новото време". Винаги го е имало както и хомосексуализма. Не си мисли, че има нещо ново под слънцето.
И аз мислех преди като теб. Мислех, че е гнусно и унижаващо. Но въобще не е така. Съвсем нормално си е и не е неприятно. Дори ще ти хареса :). Чак задължително не смятам, че е, но зависи с кого си. Не ми се вижда основателна причина да скъсаш с някой. С времето ще се отпуснете един пред друг и... всичко ще бъде наред. Кажи на приятеля си, че не ти е приятно и би трябвало да те разбере и да не те насилва да му го лапаш :).

24.   "Та въпроса ми е това нещо нормално ли е? Не ви ли е противно? И въпрос към мъжете задължително ли е? "

ДА, НЕ, ДА

М27

25.   Авторке, мисля, че си жертва на собствените си предубеждения, а може би и мързел?

В Римската империя някога всичко е било позволено, но оралните ласки са се считали за унизителни и дори са били поставени извън закона. Това пак не е попречило на хората да ги практикуват, разбира се.

В днешно време са просто задължителни в една сериозна връзка. Няма мъж, който да иска да се лиши от това, колкото и да те обича. Стегни се!

ж.27

26.   24, точно така :) на същото мнение съм, а между другото на мен пък са ми адски странни точно такива жени: прави секс с теб, дава да я чукаш отзад, целува те, дори по краката а не иска да лапа чурката защото щяла да лапа само като се ожени :D Няма толкова тъпо изказване

27.   Сега говориш наизуст - от гледна точка на представите си, а не от гледна точка на опита си. Когато понатрупаш малко повече опит, дай Боже - дано се престрашиш за което, ще видиш, че няма нищо неприятно, отвратително и недостойно, напротив - много си е готино.

Преди 100-150 години по нашите ширини хората са правили секс без изобщо да се събличат - само през един илик на нощниците си. Така го е налагало общественото мнение. Да се покажеш гол пред другия пол се е смятало за "срамотно" и унизително. Арабките мисля, че още са на този хал. Надявам се разбиранията ти да не са чак на това ниво.

Ако пък толкова много се притесняваш, преди да си легнете с приятеля ти пийни малко винце, колкото да ти замая главата и остави Природата да си свърши работата вместо разума и разбиранията ти.

28.   Всеки с разбиранията си. На едни им е приятно, на други - не. Правете това, което и на двамата ви доставя удоволствие. Ако той те кара да му лапаш, а ти нямаш желание, просто поговори с него и му обясни.
Макар че, ако не си правите взаимна орална любов, изпускате много, по мое мнение.

29.   ж30: Една жена може да е кобила в работата, робиня в кухнята, но ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ УСЛОВИЯ са: да е Жена в обществото и тигрица в леглото.
Липсата на добро сексуално образование, води до подобни психологични изкривявания.
Никой не те притиска да спиш с непознати, да си лягаш с кого да е под път и над път, но...
Когато наистина обичаш някого, жертваш дори себе си, пренебрегваш своите принципи, идеали и т. н. и се стремиш да му се отдадеш напълно, да му доставиш максимално удоволствие.
Определено, оралната любов е по-важна, по-възбуждаща, по-вълнуваща и по-... за Мъжете, от колкото самият сексуален акт. Същото се отнася и за Жените - възбудата променя значително чувствителността от акта.
Така че - съветът ми е: да се опиташ да преодолееш отвращението си като правиш точно това, което ненавиждаш. Ако не си го втълпяваш, а го възприемеш като невероятен жест към половинката си, след време ще ти допада може би повече от самия сексуален акт.
Може би наистина имаш прекалено патриархално възпитание... Че кой мъж в днешно време чака да си легне с жена по 2 месеца и повече? ! - Като може да го направи всяка секунда с първата срещната жена... Виж 20 дни, месец - да, но повече... си е живо мъчение и за двамата. Та нали тези хора имат физиологични потребности? ! - От гордост и предразсъдъци един към друг, ще се ш***т с други ли? !
Интернет е най-богата енциклопедия за Кама сутра и производните й. Попрочети и малко статии за психологичните нагласи по време на секс на двете страни и т. н. и... Бъди съвременна Жена в обществото и Тигрица в леглото.
Успех! :))

31.   29, не зная дали си на 30, но определено не разсъждаваш като на толкова. Психичните изкривявания явно ги имаш ти. Никога не бих искала да съм с такъв, който пренебрегва себе си заради мен, нито аз бих го направила. По тая логика ако искам да опъна мъж с дилдо, той веднага трябва да ми позволи. Повтарям ги тея неща, защото това, което се харесва в момента не е константа, ако ж30 не е на ясно. Няма нищо по-важно и по-хубаво от здравото е.... И да, вече явно трябва да казвам, че харесвам оралната, за да не може някой фанатик на тема секс мода да ми се нахвърли.

32.   31, според мен много добре разсъждава. Само не разбрах защо си толкова груба? Тя просто харесва секса и свирките са част от секса.

33.   Хората не са били с други разбирания, дотолко че да не правят такива неща, а до толко че да не ги споделят публично. Няма нищо лошо в оралната любов, в секса няма забранени неща, а и когато го правиш с човек когото обичаш е приятно и за двамата. Няма нищо гнусно, защото обикновенно в 21 век се къпеме, и когато си със сериозен партниор не би трябвало нито да ти замирише на нещо, нито да те е гнус.

Ако скъса с теб, значи не държи на теб, но все пак недей да пробваш, защото след повече от 5 месеца това показва, че ти не държиш на него! :)
Успех!

Ненн

34.   Според мен няма нищо по еротично от това жена поела фалос в уста :)

35.   Ако искаш сигурна връзка. ще лапаш и ще мълчиш. най е гот да го истръскаш на лицето или да си отвориш устата и да ти са цепи на езика. послушай ме и няма да сгрешиш. толква ще те обикне че няма да помисли за друга

37.   до номер 35:
ти от собствен опит ли го твърдиш?

38.   Аз съм момче и ще ти кажа, че свирките са уникално нещо, но ако съм с момиче което много харесвам и уважавам, няма да я накарам да ми прави свирки

39.   38, и какво? Ще си намериш друго момиче, което не уважаваш толкова, за да ти прави свирки?

Аз правя свирки на парньора си, защото ми харесва, уважавам го и го обичам.

41.   Казвала съм го и продължавам да го твърдя: По-голямо удоволствие от поза 69 няма!! И която жена не е свършила поне веднъж докато мъж я лиже, не е изпитала истинско удоволствие от секса!! Да правиш свирчоци на любимия човек не е нито унизително, нито гнусно- нали се предполага, че обичаш любимия си и искаш всячески да го задоволиш, да го направиш щастлив. Отпуснете се, бе хора!

42.   Точно на партньора, който обичам, уважавам и сме заедно бих правила свирки. А не на някой случаен. Да ти имам и логиката 38. Най-вероятно си някой 17 годишен.

43.   39, изобщо мислиш ли, когато пишеш?

44.   Първо да уточня аз съм мъж на 26, определено има някой ДОСТА смущаваши момента в твоята история, единия е това че мислиш че свирките са много извратено нещо, според мен или идваш от пещера в Тора Бора или си живяла в един храм с девата от Гвадалупе или ТИ си самата ДЕВА от Гвадалупе друго обяснение нямам (без да се обиждаш) Другия момент е това че ходиш с някое момче от 2 месеца и не сме правили секс... тук изпитах смесица от съжаление и гняв, ако си замислила да изчакаш до брака и в заветната нощ тои да те положи на легло от рози и бели еднорози да разкопчаят ципаму, докато добрата фея му го изкара и ти го пъхне, за съжаление няма да се случи...

45.   44 хаха уникален коментар. Браво, добре и го написа!

46.   Извинявайте, ама да я зареже заради една свирка... Вие не сте наред, щели всичките връзки да и се провалят от тва. Абе човек не се обвързва заради тоя секс, дет ви е толкоз важен, а заради нуждата от доверие, ласка, любов в тоя жесток свят. Да му прави свирка само защото той " не можел " горкичкия без точно това. Не, не е старомодна, а иска друго освен секс!!Много важния секс... Нямам думи повече на къде водим за каишката тоя свят!

47.   Защото ни харесва!
М

48.   До номер 46, прочети коментара под номер 44 въжи в страшна сила за теб!!!

49.   Как си възпитана точно, авторке?
Мама е дошла един ден в стаята ти и ти е разказала за птичките и пчеличките, а после е прибавила с размахвне на пръст: "Но не е възпитано да првиш свирки. Това е нещо неморално и противно и ако го правиш, ще се отрека от теб. "

Просто си сприхава и прекалено горда... не те притесняват "извратените" свирки, а как аджаба ти ще направиш нещо, което си казала, че НЯМА. И как смее да те кара, по-добре да си ходи, секса да не е най-важен...

Има една тема тук... "приятелката ми е много консрвативна" Попрочети автора ивиж какво ще говори за теб някога бъдещия ти съпруг!

50.   Чета и се чудя: къде изчезнаха нормалните хора? Щял да я зареже заради това, че не му правела свирки. Да я зарязва, щом е толкова първобитен! Да не би някой от мъжете в България да е незаменим? Кой от вас се мисли за нова версия на Иисус, че раздялата с него да е голяма загуба за приятелката му? Жени, защо се залепяте за "вашия" човек въпреки признаците, че той не е за вас? Аз пък нито искам да чувам за свирки, нито за лизане. Жената за мен никога няма да е правила първото и няма да иска нито едно от двете. Ще почакам колкото е нужно, но ще намеря жена, а не актриса от долнопробно порно. И оставете тези смешни теории за тигрицата в леглото - това да не е Русия, където ако не си прекалено разкрепостена, ще останеш без мъж заради голямата конкуренция? Тук не страдаме от липса на мъже. Аз със сигурност не съм Господ, но повечето пишещи тук си мислят, че те или поне гаджетата им са.

Един мъж

51.   Ако не е била никога с мъж, не можеш да я накараш да отпочне със свирка. Една жена първо трябва да почувства желанието, страстта, нуждата да даде, за получи.... взаимното привличане... Понякога това става далеч не от първия секс. Трябва й време. Ще запее и тя друга песен...

52.   „Един мъж“ забрави да напише, че е жена

53.   62, не е просто жена, а е ЖЕНАТА! :)

1-50 от 58