Споделена история от Секс и интимност

Асексуалност
Здравейте. От няколко години имам романтична връзка с човек от противоположния пол. Ние сме най-добри приятели и сме готови на всичко един за друг. Проблемът е, че аз не харесвам секса. Лъжа партньора си, защото знам, че веднага ще реши, че е виновен/а. Не искам да го/я обидя. Не изпитвам нито хомо-, ни хетеросексуални желания. Въпреки това мастурбирам(за да заспя най-често :D ). Практикувам с партньора си орален секс, но се преструвам, че ми харесва толкова много. Не мога да му/й кажа и не искам да го/я загубя. Не разкривам пола си, за да не стана обект на подигравки. Може би асексуалността ми има общо с това, че родителите ми не се обичат и никога не са били близо един до друг пред мен. Освен това съм претърпявал/а сексуални обиди и травми. Моля ви само да ми кажете как да постъпя, дали да продължа да го/я мамя. Благодаря ви.

Коментари

1.   Явно си жена това мъж не би го написал по този начин. Пробвала ли си с други мъже и харесвало ли ти е? Никога ли не изпитвала чисто физическо привличане към някой мъж когото просто си срещнала или познаваш бегло? Ако отговорите са "не" наистина си асексуална.
Мъж 28

2.   Мисля си, че щом мастурбираш ти изпитваш сексуално желание и удоволствие. Вероятно сексуалните злоупотреби са ти се отразили зле на допускането на някого до теб в сексуален аспект. Също и моделът на родителите ти. Освен това не изключвай възможността не този да е човекът за теб, защото доброто приятелство не е всичко между двама души в любовна връзка. От друга страна, ако това те удовлетворява като вариант, защо не? И накрая - ако си малка/малък може да не си се осъзнала сексуално, особено ако полът ти е женски. При нас жените сексът се променя с времето, т. е. става по-хубав. Има един филм, Bliss се казва. В него може да намериш някои отговори.

Soul

3.   След като мастурбираш за да заспиш, няма причина да мразиш секса и да, ... жена си, няма за какво да се криеш, сайта е анонимен.

4.   Ясно е, че проблемът е психичан, а не физиологичен. Трябва ти терапия - не е задължително при лекар или психолог, защото това у нас не е особено популярно. Просто ти е нужно да се отпуснеш, но преди всичко чисто физически да те привлича мъжът, с когото искаш да си. Това с приятелството изобщо не е достатъчно. Трябва да го харесваш, тогава ще ти е приятно и да те докосва и сексът. Орална любов няма как да ти хареса щом мъжът не те привлича и не те възбужда. А няма как да си асексуална щом мастурбираш. Т.е. нали при този акт изпитваш наслада? Ако е така - просто ти трябва точния мъж. Който да е внимателен, да те предразположи, да се отпуснеш и да позволиш на възбудата да те обземе. И леке полека сексът ще ти хареса и ще изпитваш по-голямо удоволствие от това, когато се самозадоволяваш.

5.   Според мен си по-скоро хомосексуален/а.
Често когато човек не може да приеме хомосексуалността си, се преструва дори пред себе си на асексуален.

Това да заспиваш с полов орган в ръка, И ТО НЕ полов орган на противоположния пол /! / - не е нито хетеро-, нито а- сексуално ;) Отнася се и за повечето нарцисизирани онанисти.

6.   Ха-ха, да, точно така, номер 5, всички, които мастурбират са хомо! :D

7.   Номер 6 - именно! Всички които предимно или само мастурбират са хомо. Как ти се струва мъж да е достатъчно щастлив по цял ден да държи Х. Й вместо да поиска да бърка в нещо женско? :'))

8.   А не изключваш ли факта че си бисексуалност?

9.   Здравей, понякога човек когато е много натоварен и му се струпа много на главата въобще не му е до секс. В мастурбирането няма нищо лошо-всеки го прави. Дай си време- и се отпусни.

10.   Номер 9, май 1 процент от хората (доказано асексуални) са натоварени по рождение?? :)