Споделена история от Секс и интимност

Пречи ли да мастурбираш преди да си имал първа менструация?
Здравейте, аз съм момиче на 12 години. От скоро се самозадоволявам, но не много често мойе би по 1, 2 пъти на седмица. Искам да попитам обаче пречи ли това, че още не ми е дошло, а мастурбирам? Моля отговорете ми, важно е за мен!

Коментари

1.   Не, не ти пречи, напротив, стига да имаш добра лична хигиена. Мий си ръцете преди и след мастурбация със сапун, мий се интимно, ползвайки продукт, които не съдържа сапуни (бебешки душ гел, интимен душ гел).
И най-важното - не вкарвай разни предмети във вагината си, можеш да се нараниш или да си докараш инфекция. Но клиторалната мастурбация на твоята възраст си е много добро решение. Граници няма - може и по-често от веднъж на ден. Ако се научиш да контролираш тялото си, то няма да контролира теб, ще почнеш по-късно със сексуалния си живот и няма да има още една 14-годишна мама по новините.
Мастурбацията е най-добрия начин за безопасно задоволяване на някои човешки потребности...

2.   Не би трябвало да ти пречи.. мастурбирай си спокойно, но не прекалявай.. :]]

3.   Изобщо не пречи, даже е полезно да се мастурбира

4.   Давай! Сега ти е времето, че като станеш 40-годишна 100-килограмова лелка няма да можеш да се стигаш там долу, дори и да искаш. А и няма да има кой да те опрашва.

5.   №4, Не плаши така момичето. Аз наближавам 40 години, но нито съм "100–килограмова", нито изглеждам като лелка., правя секс всеки ден.

6.   №5, бъзикам се естествено, макар че при съвременните млади момичета подобна перспектива не е невероятна. Някои я постигат даже на 14-18 годишна възраст. Любовницата ми изглежда като тебе, макар че нямаме възможност да правим секс всеки ден. Поздрави и целувки!

7.   Не е проблем естествено. Явно ще си сексуална щом от сега имаш подобни желание. Което е добре - кой нормален мъж обича студените жени? За сега карай така, а след време ще откриеш и секса. Колкото до това със 100-те кг. и лелката - аз пък съм на 50 и правя секс веднъж седмично, като добавям понякога и мастурбация. И съвсем лесно се сткигам "там долу". От подобна възраст, дори от по-малка съм мастурбирала, като след това винаги съм си падала по секса. Което изобщо не значи безброй партньори, а просто такива, които отговарят на моите нужди и усещания.

8.   Браво на коментара на Номер 5!

9.   Не пречи.

10.   Полезно е да се мастурбира, но наистина както по нагоре казват не прекалявай защото мастурбацията е вредна за зрението

11.   Като мастурбирам ми пада кръвното... Иначе и аз започнах преди да ми дойде - бях на 11,5, а ми дойде на 12,5. Сега съм на 14 и кръвното ме притеснява

12.   Напъваш ли се като го правиш,може от това да е а да не ти пада кръвното.