Споделена история от Секс и интимност

Пазим се със спирала... може ли да забременея?
Здравейте! Бих искала съвет от по-големи мъже и жени... и съвет.
Значи, аз съм жена на 21 години, имам си приятел на 24 год. Запознахме се преди около 3 год. на море в Слънчев Бряг. Аз съм от Варна, а той от София. Заедно сме от 2 год. и малко след като тръгнахме, започнахме и да правим секс. Правим го със призерватив до преди 2 месеца, когато при отваряне на призерватива, разбрахме че е скъсан и след това решихме да не рискуваме повече и решихме да си сложа спирала. Правим го, удоволствието е невероятно... но има едно нещо което ме притеснява- 1-2 пъти е свършвал във мен, не съм забременяла, но повече ме притеснява дали може да се разболеем.

Здрави сме и двамата, но всеки път като го правим напоследък се страхувам и не мога да се отпусна и да се насладя на секса :( Притеснявам се да отида на преглед за СПИН. Неудобно ми е

Искам съвет ако може от по-опитни Мъже и Жени, дали има някаква опасност, надявам се жени, които са ползвали (ползват) спирала да ми дадът някакъв съвет. Благодаря предварително!

Коментари

2.   Не се притеснявай. Аз 10 години съм ползвала спирала и винаги е свършвал в мен и никога не съм забрменявала.

3.   Спиралата е вид предпазна мярка.. така, че изобщо не се притеснявай.. :]

4.   Ползвайте прeзерватив, щом се притесняваш.

5.   Майка ми е била със спирала когато е забременяла с мен, но все пак преди доста години, съвременните са по-добри предполагам

6.   И аз сложих спирала, след като забременях 5 месеца след раждането на първото ми дете, като уж се пазихме по метода на прекъсването. Спиралата дава 99% сигурност, това си е контрацептивен метод, така че не се притеснявай от забременяване. Разбира се, има изключения, но надявам се да не сме от тях :)) 100% сигурен метод няма, освен един единствен - без секс :)
Аз искам да попитам авторката, а и останалите жени със спирала - забелязвате ли увеличено подуване на корема по принцип, а особено преди цикъл? Че при мен го има това и се чудя дали е от спиралата или просто съвпадение на времето.

7.   Спирала обаче се слага след раждане, иначе е противопоказна. Дава 99, 9%, но все пак не са 100.
Н 6 аз не съм наблюдавала такова нещо, но всеки организъм различно.
Маги

8.   Не, че нещо, ама спирала не се ли слага на раждали жени? ! Дори имам позната, която отиде уж да и слагат спирала след като роди първото си дете, и гинекологът и я посъветвал, ако има намерение за второ да изчака със слагането.

9.   Спирала се слага само на раждали жени, защото иначе има риск никога да не станат майки... помисли върху това! И не, не предпазва от болести!

10.   аз имам спирала но миналият месец ми доиде менструацията но този месец ми закаснява 4 дни инезнам дали сам бремена

11.   Спиралата не само не предпазва от болести, но може и да ги предизвика. Самият принцип на действие на спиралата е да създава постоянна лека инфекция. Така че трябва да си имате абсолютно доверие и да не криввате, естествено и да сте здрави. Навремето слагаха само на раждали жени. Аз самата повече от 15 години ползвах спирали, сменила съм 4-5. Не съм забременявала, но постоянно имах леко течение.

13.   Здравейте, аз имам спирала след второто си раждане, обаче менструалният ми цикъл си го има. Аз предпочетох така, но един месец ми закъсня, дали съм бременна? Дано дане съм, защото неискаме трето...

14.   аз съм с сперала от 2 год но на скоро ми се догади и ме истрах да не съм бремена

16.   Спиралата си е доста сигурен метод и мислят, че шансът да забременееш е много, много малък, обаче защо си мисля, че спиралите се препоръчваха само на раждали жени? Може и да греша, не съм напълно запозната, защото аз съм на противозачатъчни хапчета и не съм супер запозната със спиралите. Колкото до изследването за СПИН, ами първо няма нищо срамно, все пак става дума за твоето здраве и второ, ако с приятелят ти сте си верни, не вярвам да има някакъв проблем, ама все пак не се знаеш с кого сте спали в миналото, така че те съветвам все пак да си направиш тест, ей така за собствено спокойствие. Няма нищо срамно! Напротив, означава, че си разумна и се грижиш за здравето си.