Споделена история от Секс и интимност

Секс без неангажираща връзка
Имам проблем и ще ми трябва ващето мнение. Може ли от неангажиращ секс да прерасне във връзка? Нали казват, че секса сближава. Ще се радвам да споделите и собственото си мнение, за което предварително благодаря.

Коментари

1.   СТ1: Ами може защо да не може.

2.   Няма такова живото "неангажиращ секс" или пък "просто приятели" между момиче и момче (мъж и жена). Винаги единия иска нещо по-вече, но дали го казва/показва е вече друг въпрос... 99% съм сигурен, че и при вас ще прерасте в нещо по сериозно

NoBody

3.   Да може. И аз съм на мнение, че сексът сближава... нали това си е един вид интимност. Ако има химия между теб и момчето/момичето, отношенията ви могат да прераснат в нещо повече от просто секс.

4.   Благодаря Ви много. Имам чуство, че го е страх от обвързане и все той иска да командва парада, но ще видим какво ще излезне!

5.   Да може, но не е задължително. NoBody е прав/ва донякъде, но фактът, че единия от двамата иска връзка далеч не значи, че и с другия е така

6.   Ха, ... може да, като нищо! ... ;) И да знаеш, не само по филмите стават такива работи :D Запитай се, какво сближава двама души? Тяхното съгласие да се сближат ли? Или близостта която си позволяват? ! А друго, остави че сами ще се са се зарекли да не тръгват сериозно. Няма как да не се привържеш към някой! ... Щом прекарваш някакво време с него, каму ли ако това време е интимно ;) Хммм... ние хората сме такива същества, че се привързваме и изпитваме чувство за принадлежност към човека с който сме споделили нещо лично, нещо от себе си, като себеотдаването му! Е, понякога, се развива само до навика, друг път и до чувства. Особено ако много упорито сте се отричали от тях :)) Което отричаме, е най-вероятно да ни се случи!...

Ммм... вие хубаво си почвате "неангажиращата връзка",
(модерното съчетание за века :D) Ама в един момент,
някой от двама ви, ще приеме нещата по-насериозно! А
може ли иначе? И ти и той, за да искате такава "близост", за вас е като отдушник, и начин да се чувствате добре, да релаксира и разнообрзявате! Не искате да бъдете видяни от други, нито да се обвързвате! И защо? Защото просто секса, ви е по-лесното! ... Та... може ли иначе? Да отдадеш близост, интимност, то е невъзможно да не се привържеш към другия, да не изпита поне малко симпатия, която покъсно да прерастне в чувство. Та с човека с който ще правиш секс, ще споделяте не само допира на телата си но и общи емоций! ... Мисля, че едни такива "уж установени отношения", прерастват във връзка, когато живота на поне единия, не върви добре. Ииии... то е ясно, ще търси все повече утеха в "секс партъора си", .. ще се стигне и до споделяне и... хоп, ... докато се усетите, ще сте много повече от "приятели със специални привилигий" ;)) Ех... забавно си е? ! ... Тръгвате грубо, а после идва и романтиката! ...

Как се разбира че е станало така ли? Еми, ти ли той, ще заизпитвате ревност, ако ви потърси друг/друга... Ще
станете много по-открити и ще искате да прекарвате повече време заедно, но не само за секс, и да си кажете по-нещо! ... Споко, ... от това бягство няма, дори и със секса, езика се развързва и заиграва :D Идват и приказките, а от там и опознаването ;)

П. С Приятно и празнично настроение ви пожелавам ;)

~winterfire~

7.   Може и още как. С приятеля ми бяхме в такава връзка и сега вече близо 4 години сме заедно.

8.   на мен ми се струва много вероятно от секса да се премине към връзка, но и само секса без чувства е напълно възможен