Споделена история от Секс и интимност

Все още девствена, докога?
От известно време много се двоумя по един въпрос и наистина би ми било полезно чуждо, безпристрастно мнение. Фактите са следните: момиче на 23 години съм, не съм правила секс досега и като цяло опитът ми с другия пол клони към нулата, много съм комплексирана относно външния си вид (което на пръв поглед не е съвсем логично или явно, но аз си знам как се чувствам и виждам всъщност).

Класически интровертен типаж съм и въпреки, че не мога да се оплача от липса на приятели, много трудно допускам някого до себе си и пазя по-скоро дистанция (отново най-вече за опита ми с мъжете става въпрос). Това, което се чудя е дали просто да не си легна с някого. Толкова странно ми звучи дори да го напиша, но имам усещането, че няма изгледи да се появи човекът, когото чакам в близко време и може би трябва да направя нещо различно, ако искам различен резултат (защото все около едни и същи мисли и проблеми се въртя). Това, което досега ме е спирало е, че нямам някаква кой знае каква физическа нужда, тъй като съм по-скоро романтичка и винаги съм искала и чакала нещо по-особено и наистина не съм искала да направя грешка (много от момичетата, за които знам, че след много изчакване накрая просто са си лягали с някого, после са съжалявали или непосредствено след това се е появил точният човек). Но, така де, грешките са част от живота...

Коментари

1.   Не е нужно да чакаш принца на бял кон, има и романтични мъже, просто трябва да се опиташ да ги предразположиш, за съжаление не става както по филмите всичко случайно, с милион рози.. нужно е време, просто намери човека, на когото да го посветиш :)

M.

4.   "... нямам кой знае каква физическа нужда"!!! Ами какъв ти е проблемът тогава? ! Не ти се иска, не правиш! И на мене като не ми се пуши, не пуша!

5.   Това със специалния човек за първия път никак не го разбирам. От опит ще ти кажа, че моят първи път беше с момче, което ми харесваше чисто визуално и нищо повече. Направихме го, когато бях на 19. След това ме приеха да следвам и така и не го видях повече. Незнам какви са тия драми около първия път, че трябвало да е със специалния, с незнам си кой, незнам си как... Достатъчно е да те привлича момчето и да бъде по-внимателен при проникването. И това са някакви градски легенди, че се помнел цял живот първия и т. н. Две години по-късно срещнах човек, с когото имах близо 3-годишна страхотна връзка. Разделихме се, но не съжалявам. Щастлива съм, че съм била част от живота му и сме имали красиви изживявания. Давай го по-леко всичко ще се нареди.

6.   Няма смисъл да го правиш само заради идеята, да си като всички останали. Намери си романтични занимания или такива които харесваш. Направи нещо романтично за себе си или за човек, когото харесваш.
М30

7.   Да го направиш само защото си девствена и мислиш че това е проблем, е голяма грешка. С правенето на секс не се поумнява, нито се придобива житейски опит. Истинския ти проблем е че нямаш самочувствие. Работи върху себе си, за повдигане на собственото си самочувствие. Развивай тези свои качества, които биха впечатлили един истинки мъж- чар, интелект, красота, самочувствие. Физическа нужда от секс ще имаш чак когато си го направила и когато ти е харесало. За всяко нещо има време. Мисли за себе си като за цвете- не се подарявай на първия срещнат.

8.   Не те съветвам да си лягаш с 1вия срещнат, но и да се пазиш прекалено също вреди. И аз до 23 бях девствена и си легнах с един понеже ми писна, а точен човек все не се намираше и какво да ти кажа- пълно разочарование и отвращение от този човек. Направо по-добре девствена да си бях останала. Какво стана ли - нищо не стана, аз се разочаровах страшно и сега не искам да правя секс. Обаче не знам кое е по-мъчително- да седиш девствена на 23 или да си легнеш с някой идиот. Мен и в двата случая ми беше гадно. Вече мъжете са ми някакви жалки. Абе важно си е да е поне с човек на който му пука за теб, така мисля аз. Гледай да не се хващаш с някой дебил, понеже после може изобщо да не искаш да правиш секс с никой мъж.

9.   Знаеш ли, поздравления! Много са малко хората, които са на тази възраст и са девствени, а колко ли по-малко от тях си го признават.. Евала!

10.   Да ри разкажа и моята история - аз бях на 24, когато правих секс за пръв път, което беше преди 4 години. Естествено, че не ти липсва нещо, което не си усетила до сега. Дори първите няколко месеца няма да ти липсва. Минава време докато започнеш да правиш пълноценен секс и да ти липсва.
Та в моя случай не знам и аз как попаднах на мъж на 25, който също не беше спал с жена до тогава. Това ме направи доста по-спокойна, че започваме от близко ниво. Първият път беше много комично - цяла нощ прелюдия и всеки момент преди да проникне той ме питаше дали съм сигурна, че искам точно той да ми е първи. Не бях, но като мълчах и той се разколебаваше. На края вече крещях, че искам точно него, но след 8 часа във възбудено състояние на края просто му падна от прекаленото изчакване и умора. Тогава измислихме друг ден с екскурзия, на която да сме само двмата и в хотела най-сетне се получи. Никакъв оргазъм естествено. После запознахме връзка, която продължи близо 2 години и се разделихме, но сексът си беше добър така или иначе с него. Заедно се учехме и се чувствахме добре между чаршафите.
Та не се страхувай толкова, подбери човека, но не чакай иделания вариант. Лишаваш себе си от нещо, което ще те кара да се чувстваш пълноценна жена.

11.   Миличка аз съм на 28г. и все още съм девствена, за някой може да е смешно, за други невероятно но е факт, не бързай всичко идва с времето и когато ти е писано. От мен едно голямо ЕВАЛА

12.   Девствена до тогава, до когато ти решиш така...

13.   Всеки си решава сам, ти избираш

14.   Здравейте, на скоро се запознах с момиче на 34 години което е още девствено. Аз съм на 35 и имам опит но в този случаи не знам как да постъпя. Не съм семеен тя също. Моля за съвет.

15.   Здравей!!! ... чар, интелект, красота, самочувствиe"; много точно казано от 7-и! Всичко това е така, но да ти кажа за последното няма да се самозабравяш коя и от къде идваш! Ти си такава (уникална) и се различаваш от мнозинството момичета или жени! Не можеш напълно да се промениш, това ти е в характера, но поне вдигни глава! Ще ми е приятно да си пишем! Виж поста ми "Проблем е във връзките"!
Мисля че си воден знак, клониш към рак или имаш асцендент или такава луна! Много си готин човек, но това не може да бъде оценено от останалите, защото си "затворен кардинал".
Ако искаш пиши...!!! Ще се опитам максимално да сме полезни един на друг, аз пък от това че съм слънчев кантар та до тук нищо, а скорпио разби сърцето ми!
Напред момиче! Горе главата

16.   Браво за това, че си все още девствена, щом не си намерила човека!
Ти си уникална, не гледай какво правят другите!
Тяхното частие не е твоето щастие!
Удоволствието не е щастие!
Сексът не е обич!
Пошлостта не е любов!
Опознавай и развивай себе си!
Прави се достойна за обичта на хората, които ти харесват!
Девствеността е чистота, здраве и божественост!
Нараства броя на младежите, които разбират значението и силата на девствеността!

17.   Девствена на 23? Ти не си нормална! :Д :Д :Д

18.   Номер 17 какво обиждаш момичето, а нормално ли на 12 да са го правили вече?

19.   Радвай се, че си девствена на 23 ! Ако бях аз щях да съм на седмото небе. Това, че си все още девствена не означава, че не можеш да излизаш с каквито си искаш мъже ( такива, които ти харесват ) Хем ще събереш опит, хем можеш и да намериш перфектния. Кой ли знае, всичко е възможно ?!

20.   Аз съм в същия случай като твоя, само че съм по-малка