Споделена история от Секс и интимност

Скъсан презерватив
Привет!
С приятелят ми по принцип се пазим чрез прекъснат полов акт. Отскоро време решихме да бъдем по-предпазливи и да вземем по-сигурни мерки за предпазване от нежелана бременност. Днес си купихме презервативи Sportex... и познайте какво стана? Проклетата гума се скъса! Просто няма такава каръщина! Първият път, в който се решихме да ползваме кондом и да се случи подобно нещо... Изобщо не е за вярване, при положение, че надеждността им уж била 90%! Утре трябва да взимам Escapelle...
Явно за в бъдеще ще трябва да разчитаме на таблетки за постоянна контрацепция - Ясмин (който и преди съм пила). Изглежда това е най-сигурният метод.

На вас случвало ли ви се е подобно нещо?

Коментари

1.   от нескъсан презарватив една приятелка е бременна и ще прави аборт.. питала е лекаря как така е бременна при положение че винаги са ползвали кондом без никакви повреди, скъсвания и т. н и лекаря и казал че 72 часа сперматозоидите са активни и дори при самото сваляне на пръстите му да са попаднали и след това да я е задоволявал с тях се е случило така че..

2.   Ох, престанете с това глупаво нещо, наречено „на доверие“! Това е само за двойки, които искат да ИЗЧАКАТ със зачеването на бебе. Презервативите се късат най-често при неправилно поставяне или ако жената не е достатъчно възбудена /т. е., влагалището й не е достатъчно влажно/. Добре, че сте се усетили навреме да спрете с това „пазене“ чрез прекъснат полов акт, защото в най-скоро време щяхте да гушкате бебче. Противозачатъчните трябва да ти бъдат предписани от ГИНЕКОЛОГ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!

3.   И на нас с приятелят ми ни се случи подобно нещо, но слава богу не съм взимала таблетки. Иначе всеки път го правим с гумички и до сега само 2 пъти се е късала.

4.   По - добре пий ескапел сега, утре може да е късно.... един съвет - не си взимайте евтини презервативи...

5.   Аз за всеки случай слагам по два презерватива.

6.   Вече на няколко пъти ни се късат презервативи. А ги поставя правилно. Понякога по време на акта се случва да му спадне леко и после пак го вдига. Дали е възможно в такъв случай да се получава задържане на въздух в резервоарчето? Дали пък това, че понякога съм суха оказва влияние на здравината на кондома? Ако използваме повече лубрикант, дали ще оправим проблема? Идеи? Благодаря.

7.   Имам един малък проблем. С приятеля ми правихме секс с презерватив. Той никога не свершва в мен а когато усети, ме е на края го изважда и свършва навън. Вчера след половия акт, когато проверяваше презерватива видя че има две дупки един два пръста над резервоарчето. Вечерта си направи експериментнза да види само там ли е скъсан. Напълни го с вода до горе и от дупките съвсем леко прокапа едвам едвам няма и капка и когато го стисна вече започна да излиза повеме вода. Та въпроса ми е има ли вероятност случайно някак нещо да е попаднало в мен и да съм бременна ?? Рано е за тест а цикъла ми свърши миналата седмица.

8.   другият път го напълнете с нещо друго ,не с вода

10.   Хора, докато го правихме с приятеля ми се скъса презерватива, той не беше свършил още когато го извади, даже усети кога се скъса и веднага го махна.. въпроса ми е има ли място са притеснение, защото аз вече не мога да спя заради това.. вчера ми беше тръгнал леко цикъла а днес няма и следа от кръв

11.   Който не може да се контролира после гумата му крива.Гума ползвам за да намаля риска от болести,а за да не забременя някоя свършвам вън.И винаги съм се питал защо жената трябва да страда физически-ескапел,спирала,аборт,нишадър,ракия,вдигане на тежко...и психически ,за това че някой е безотговорен и е пуснал ,,мъничко,, вътре.Който му е слаб ангела да си върже семепроводите например.

15.   Здравейте! На 16-ти стана гафа и презерватива се скъса. Приятеля ми каза, че не е свършвал в мен и го извади веднага след като се чу скъсването. Обаче проблема идва от там, че презерватива от вътрешната страна беше малко зацапан с бели секрети и не знаем дали е попаднало нещо вътре. Не знам дали съм била в овулация, но цикъла ми дойде на 1-ви Януари и на 5-ти свърши. Уплаших се и в рамките на 1 час изпих хапче Escapelle. Може ли някой да ми каже мнението си дали е станало нещо. Пак казвам не е свършвал в мен, обаче самите бели неща в презерватива може би попаднаха в мен. Не бяха много, но пак се страхувам..

17.   Ако си с 28-дневен цикъл и е бил редовен през последните 3 месеца, овулацията е настъпила на 14. 01. Най-рискови в случая са първите 2 дни 14, 15. 01, евентуално третият 16. 01, но при изпит ескапел мисля, че няма начин да си бременна.
Иначе има тестове за бременност за по-ранно отичане - 7 дни преди датата на следващия цикъл. Продават се в аптеките.
Вече може да си купиш такъв. 21. 01 е, а датата на скедващия е 28. 01

18.   Ппц винаги ми идва на дата тоест на 1. 01. 2024 очаквам около 1. 02. 2024, обаче това че съм била в оволация нали не пречи на Ескапел да подейства? Казваха неща от сорта на това, че ако е подействал трябвало да ми дойде до 4 5 дена, обаче на мен нищо не ми дойде. Буквално никаква странични ефекти, сеедно не съм пила хапчето