Споделена история от Секс и интимност

Нося дамски чорапогащници
Мъж съм на 35 години с напълно нормална сексуална ориентация - не съм обратен ни най-малко. Женен съм от години и имам деца. Нямам никакъв интерес към преобличане в дрехи на другия пол или да се изживявам като такъв.

От ученик още обичах да наблюдавам женски крака в обути в дамски чорапогащник или дълги дамски чорапи - като срещна жена, несъзнателно първото нещо което поглеждам е краката.

От известно време почнах да обувам и да нося дамски чорапогащници - обикновено много тънки и прозрачни с лъскавина. Почнах да си бръсна краката по тази причина. Намирам усещането за изключително приятно - начина по който краката се хлъзгат един в друг или под панталона. Също така усещането е доста секусално заредено (не е нужно да споменавам че получавам силна ерекция). Харесва ми и как краката ми изглеждат - гладки, с равномерен цвят и лъскавина.

Носа чорапогащници в къщи и под панталоните когато излизам навън - ходя на работа или по задачи. Понякога дори спя с чорапогащник. Съпругата ми го намирше за странно в началото но свикна и почти не обръща внимание. Казва че е напълно ме разбирала и щом ми доставя удоволствие няма проблем с това.

Проблема е че идва лято и не мога все да ходя с дълги панталони непрекъснато в жегите. Лятото съм свикнал да нося къси панталони когато излизам (и не съм на работа), а не ми се иска да огрничавам желанието си до нося чорапогащник - свикнал съм.

Искам да ви попитам много ли ще е странно ако излизам из града така - с къси панталони, фин дамски чорапогащник и маратонки. Обикновено нося много тънки с бежов цвят (рядко по-тъмно кафяви, сиви или черни) които едвам се забелязват от десетина крачки, но ако имат ликра се подчертават заради лъскавината съм сигурен че хората ще го забележат в един момемент. Съпругата ми е на мнение че трябва да се въздържам, защото ще ми е трудно да се обяснявам защо го правя ако някой ме пита и на бърза ръка ще решат че или съм изперкал нещо или съм гей? Какво мислите - прекалено ли ще е шокиращо за останалите? (знам иначе че съседите ще са първите с одумките)

Коментари

251-300 от 367

316.   Всеки мъж, който иска да е подвластен на жената и да носи чорапогащници не е мъж в истинския смисъл на думата. Не казвам, че е лошо, но в никакъв случай не е и правилно. В крайна сметка всеки си решава сам за себе си.

319.   И аз обожавам да нося чорапогащници, боди чорапогащници, прашки и друго бельо от гардероба на приятелката ми. Не смятам, че съм подвластен или по-малко мъж от това моя увлечение.

320.   Естествено. Мъж означава комбинация от XY хромозоми. Всичко друго са наложени стереотипи.

321.   319, смятането ти е грешно

322.   И защо да е грешно? Толкова ли не можете да разберете, че това са изкуствено създадени стереотипи, които ни се набиват още от детството, но нямат нищо общо с понятоето мъж? Мъж е биологична единица. Природата го ражда гол. Нито жената се ражда с токчета, нито мъжа с панталон. Това, че едно общество е решило нещо си, не означава нищо. И аз имам тяло и тя има тяло. И двете тела могат да носят всичко. Всичко останало вече е стереотип. Елементарно е.

324.   Бе добре, че ги има тея стереотипи, щото иначе....

325.   Щото иначе? Дай да чуем великото ти прозрение. От чисто анатомична гледна точка няма никакъв проблем мъжете също да носят фини материи. От чисто анатомична гледна точка пък полата е МНОГО по по-подходяща за един мъж, предполагам и сам ще се сетиш защо. Те древните не са били тъпи и затова са носили поли. После ние станахме много модерни и си мачкаме топките в некви тъпи панталони. Добре, че? Зле!

327.   От чисто психологична гледна точка има проблем мъж да носи ЖЕНСКИ дрехи. Проблема е, че те са женски. Вдена ли? Женски! Жените носят поли, но и духат, еб*ът се в пу*тките и гъзовете и т.н.
При мъжете подобно отклонение във времето се развива и в един момент се оказваш с к*ур в устата и/или в г*ъза. Разбра?
Така се почва, с женските дрешки.

328.   Ми не, не разбрах - 90% от гардероба на жените е бил мъжки и носят МЪЖКИ дрехи. Ако не си запознат, запознай се. Защото чорапогащниците, обувките с високи токове, прашките, полите, са били мъжки дрехи. Да не говорим за гримиране и лакиране, да ти вадя цитати откъде ли не и е било нещо напълно нормално. И какво е станало сега като жените носят МЪЖКИ дрехи, а мъжете не носят своиете дрехи, които са били техни? Катаклизъм? Катастрофа? Сам си противоречиш.

329.   Явно номер 327 много ги разбира нещата. Сигурно има опит в секса с мъже. Трябва обаче да отчете факта, че има много мъже които обичат да се обличат с женски дрехи, техните половинки ги разбират и подкрепят и същите тези мъже не стават гейове.
Приятно, удобно и възбуждащо е да си облечен в дамско бельо.

330.   Естествено, от четиригодишен осъзнах любовта си към женските дрехи и ето до днес, вече на 37, продължавам все толкова да мразя мъже и все толкова да са ми гнусни. Тия набити стереотипи могат да си набият, където си пожелаят. Защото, това че обществото е решило нещо, не го прави канон. Това са просто дрехи и не те правят такъв или онакъв. Иначе всички жени носещи нашите дрехи би трябвало да обичат жени, нали така. Смешно, ама всеки ден слушаме подобни нелепости по адрес на мъжете...

331.   Предполагам, че има и различни случаи, но ще говаря за себе си и за подобни с които съм се срещал. С обличането на дамско бельо започнах в пубертета. Възбуждаше ме и при мастурбация усилваше представите ми. Около 20-те години започнах да ползвом разни анални играчки, въпреки, че си бях само по жени. Ожених се, имам две деца, вече отраснали. Имал съм периоди, когато не съм се обличал, в дамски дрехи, но общо взето винаги са ме привличали. Е не зная дали е заради кризата на средната възраст, но когато бях на 45 г. го направих за първи път с мъж. Отначало бях и активен и пасиван, но по-късно ми остана само ролята на жена. Възбужда ме всичко женско, обувки на високи токчета, рокли, перуки, нокти, бельо, та дори и дамски превръзки нося. Разбира се за да е пълно чувството на жена имам интензивната нужда от пенис в тялото си... Все още си падам по жени, но какво да се прави, като на единия край на пениса не е прикрепена жена, а мъж. Пиша това и малко като предупреждение за фаеновете на дамските неща, че тоя фетиш търпи развитие! От разговори с "колежки" зная, че 99% от тях са минали през същия процес!
П. С. Всъщност едва ли има смисъл да предупреждавам, защото мъж, който го прави не може да престане никога. То е като алкохолика, цял живот е астиниращ алкохолик.

332.   Не е никак вярно това. Всички изследвания показват, че над 90% от транссексуалните са хетеро. Пак казвам, по тази логика всички жени са обратни и са травестити.

333.   От както се помня са ме възбуждали чорапогащниците и високите токчета. На последък дори спя с чорапогащник (като е по-хладно). С жена ми няма проблем, и секса е страхотен. На 43 съм и никога не съм харесвал мъжете, и не ми се вярва да започна.

334.   331 го каза пределно ясно. Тук не става въпрос колко е комфортна конкретната дреха. Обзалагам се, че мъжете, които носят чорапогащници не носят широки дамски боксерки за спане или широки пижами, или примерно суичъри, или пък дамски кецове. Не става въпрос за коя да е дамска дреха/обувка, а за тези, които крещят "ЖЕНА". Такива са например сутиен, чорапогащници, високи токчета, прашки. Просто искат да се почувстват максимално като жена. След това стигат до момента да поискат това, което всяка жена иска в даден момент. И макар педал от веднъж да не се става... си става. И темата отива на "Гей съм, нормално ли е? ". Нормално ли е - зависи. Приемливо ли е - НЕ, НЕ Е!
Всички такива "мъже", които се изживяват като жени, макар и още да не са го осъзнали, рано или късно ще минат по пътя на 331 и тогава друга песен ще пеят. Ако си признаете защо го правите става по-лесно. Не отричайте очевидното, защото лъжете само себе си.

335.   334 - струваш ми се много наясно. Може би си минал по този път. Аз още не съм и не мога така категорично да се изказвам.

336.   334, вземѝ погледни какво е написано малко по-горе. Не бъди толкова сигурен, защото за 33 години, откакто съм го осъзнал това, мъжете са ми не по-малко гнусни, а обожавам жените. Мъж за мен е равнозначно на гадост. Голяма гадост. Всичко ме отвращава в мъжете. И не ми говори за прашки и токчета, защото прашките са измислени за мъже и са били носени от мъже. Обувките с висок ток също. Гейве ли са били твоите прародители? Къде в природата някой каза, че само жена може да ходи на ток? Случайно да имаме по два крака и двата пола? Мога да си ги обувам в каквото си пожелая и само защото обществото е решило нещо си, това не ме прави никакъв. Иначе звучиш доста уверено, все едно си минал по този път, м?

Я погледни някои типично мъжки обувки и облекла, само отпреди има-няма 200-300 години:

Мъжки обувки:

http://store.picbg.net/pubpic/B1/E6/49b49f9864cfb1e6.jpg
http://store.picbg.net/pubpic/F6/E2/e735f99a1c20f6e2.jpg

Мъжка рокличка, със сандали, които в днешно време се приемат за "женски:

http://store.picbg.net/pubpic/DB/6A/7c1649198afedb6a.jpg

И това е монарх, приятелю.

Крал Джеймс, с чорапогащник и пола:

http://store.picbg.net/pubpic/28/18/ff2e8acba96f2818.jpg

Луи XIV, в доста женско по днешните модерни разбирания облекло:

http://store.picbg.net/pubpic/8F/4D/1c46b0c282498f4d.jpg

Филип от Франция, брат на краля, с всичките му панделки, супер сладки обувчици и дантели:

http://store.picbg.net/pubpic/34/C1/38d45f0b6f4034c1.jpg

Усещаш ли вече какви глупости наприказва? Дрехите НЯМАТ НИЩО ОБЩО СЪС СЕКСУАЛНОСТТА! И по-горе съм го написал - това би означавало да приравним всички жени като гейове и транссексуални! Защото прашките, чорапогащниците, обувките с висок ток, прашките, полата до коляното и дори жартиерите са били САМО мъжки дрехи, драги! Това, че ти си необразован и неграмотен, не ти дава никакво право да съдиш!

337.   336, те дрехите действително нямат общо със сексуалността, а с културата, с природните условия и модата, но желанието да носиш в 21 век дрехи, които в 21 век носят жените е свързано с някакъв вид сексуалност - т. е. с пола, с някакви твои желания и фетиши, най-вече с преживявания от детството, загнездени дълбоко в подсъзнанието на човека.
Действително обаче над 80% от мъжете, които носят женски дрехи са хетеросексуални. Всъщност хомосексуалистите си падат по мъжки неща, не по женски :) Хетеросексуалните мъже си падат по женско бельо, женски обувки и тем подобни неща.
Има и женствени хомосексуалисти, но са сравнително малко - при тях е женствен и поведенческия център, не става дума само за желание да носят женски дрехи, а те са си по мислене жени.

Аз не съм имала партньор с такива желания, но защо не всъщност? лошо няма... има мъже, които пък обичат да се обличат като бебета и да бъдат обгрижвани от жените като бебче - може би с това не бих свикнала, но с някакви чорапогащи, женски облекла и глупости - ако са само у дома и като фетиш, лошо няма.

П.П. Поне според Фройдистите една причина да харесваш дамски токчета, чорапогащи и тем подобни е например ако майка ти се е преобличала пред теб като си бил много малък -бебе до 3 г. възраст...ти това започваш да го свързваш с женското, с женствеността, защото първите сексуални желания на всеки човек (и двата пола) са към майката, връзката с нея е много силна. И заради това на 5 години някъде всички хора преживяваме нещо като амнезия - няма човек на света, който да си спомня до 3-4 годишна възраст какво се е случило и то не е заради възрастта ни, а дори един 5годишен е доказано, че не си спомня живота си като бебе.
Но където и да се крие генезисът на този ви фетиш - голяма му работа стига да не ви пречи в живота.
Докато човек е щастлив, не пречи на другите и си живее живота, лошо няма.
Всички сме ходещи неврози в крайна сметка - няма човек, на който да не му хлопа дъската малко или много, а да носиш женски дрехи и аксесоари е най-малкото и безобидното.

341.   334, аз съм 331 и не съм го казал точно така както го тълкуваш. Гей не е само сексуална ориентация, а и душевна притегателност към същия пол. Не съм гей, защото нямам тръпка от мъж, не се заглеждам по мъже, нямам никакво желание да живея с мъж. Разбирам, че ти е трудно да го разбереш, но наистина мен ме интересува само това да имам пенис в себе си. Никога не съм се целувал с мъж, а ако съм го галил, то е било за да го възбудя, но не защото ме привличат мъжките форми.

342.   Аз също нося дамски чорапогащи. Когато бях осми клас се възхищавах на женските крака обути в чорапогащи, и един си купих чорапогащи и ги обух и оттогава ги нося. Сега ще бъда единадесети клас и ще нося дамски чорапогащи под дънките, панталона и анцузи. И всяка нощ ще спя с дамски чорапогащи. И не мисля че стамно даже ми е приятно

343.   Ще се отклоня малко от темата, тъй като бих искал да разбера какво е мнението ви /главно на мъжете/ за една друга "чисто женска" дреха - целия бански. Наскоро се престраших и си купих един. Страшно удобна дрешка. Досега съм го носил само един път - на едно закътано място. край езеро. Ще ми се да се осмеля да отида и на басейн с него, но не знам дали даже ще ме пуснат да плувам в този вид.

352.   Искам да кажа че мъжките клинове, мъжките чорапогащници не струват, дамският чорапогащник е много удобна дреха. Може и жени и мъже да носят дамски чорапогащници. Дамският чорапогащник е много удобна дреха като го обуеш ти става много удобно, комфортно и топло. Искам да кажа че аз нося дамски чорапогащи от две години и ми е комфортно с тях.

353.   Аз също нося чорапогащи през зимата. Имам и бодита и ми е комфортно в студа. Хич не ми дреме коя за какъв ме мисли като си ги купувам. Важното да ми е топло.

354.   Разправят, че и сутиена е много удобен....
Някой?

355.   352 така е, ама съм изпробвал около 20 модела докато намеря най-удобните за мен.

356.   Подкрепям автора на темата! Може в обществото да не е прието но на хора като нас които изпитват нуждата и удоволствието да носят чорапогащници не им пука особено! Аз освен че нося от време на време,също така обожавам като излизам на вън да виждам красиви женски крака обути в чорапогащници,направо са неустоими и не мога да откъсна поглед от тях! Може жената да не е нищо особено но има ли секси крака обути в чорапогащи настръхвам. Ей такава мацка да си намеря дето им е фенка цена няма да има! Не случайно в много порно сайтове има специален раздел за жени обути в чорапогащници които за тях също е фетиш,а няма нищо общо с това каква сексуална ориентация имаш! Аз този фетиш към женски крака обути в чорапогащници или чорапки от същата найлонова материя го имам от малък и не е придобит случайно,тогава още не знаех за какво става дума и че има стотици хиляди последовател,мислех си че нещо не съм наред и че едва ли има друг като мен,но ето на,не съм сам! Също така за мен е чест като съм с някоя жена да си взема чорапогащника и,нещо като трофей е за мен.
От PantyhoseLover

357.   354 не мисля че е кой знае колко удобен сутиена, но определено ми харесва да го чувствам на себе си, действа ми възбуждащо

360.   Всички дамски дрехи са удобни и приятни за носене. Единствено не мога да свикна с токчетата, но може би с повече тренировки ще стане.

361.   Така е - мъжете са носели висок ток, "рокли" и т. н., НО винаги е имало разлика между мъжките и дамските модели. В тази връзка - носете, каквото и както си искате, но не ни убеждавайте, че е "мъжко", защото просто не е! :)
Ж 28

363.   Цялата работа идва от интелекта. Хората обичат да експериментират. Да се запитат, какво ли би било да си от другата страна, да си различен, да си бунтар.. Много генетични вектори определят даден човек. Мъжете и жените са хора, еднакви, но всеки гледа чуждото. Това да се запиташ, какво е да си в кожата на другия е тип съчувствие. Това е разликата между хората и животните, да екпериментираш. Бих се радвал хората да нямат предразсъдаци към дрехите на околните.

365.   Падам си по мъже над 40 с чорапогащи. Мммм...

366.   Ако си жена имаме сделка, ако не - не :p

367.   И аз съм като теб самоче почнах сега вече спя и живея със мъж които обича мъжи със женско съзнание, през лятото не обувам чорапогащи няма как много е горещо можеби само при полов акт тъи като партниора ми страшно го кефи при мин усещането за женственост ме кефи, иначе през зимата не ги хвърлям, на вън излизам под панталоните със 120D 30D 50D 70D със lycra и голям процент еластант! Понеже живея зад граница и имам голям избор размери марки плътност! Докато съм живял във България качествето беши под всякаква критика нямах такъв избор! Във вкъщи ги обувам със рокли, поли, клинове, и само със чоропогощник, спя със чорапогщи просто съм свикнал че вече не ми правят впечатлиние, тези 30D 50D те са прозрачни прават краката много sexy тех ги нося във вкъщи, един съвет ще дам винаги си копуваите по големи номера, по плътни, защото ще ги носите по дълго без да се скъсат , а и по стягащити тоест по тесните при продължително носене краката започват да се изморяват и може да получити отичане!!! Благодаря за вниманието.

368.   Аз пък мразя чорапогащи(дори и самата дума)Нося само чорапи със жертиери. Обожавам тънките с ръб.

369.   367 потвърждава, че в някакъв момент вдигаш краката и от извратеняк-травестит се превръщаш в обикновен педал.

370.   368, всичко е в материята, феноменална е.

369, току-що нарече всички жени извратеняци, защото са взели 90% от гардероба си от мъжете ли? Хубаво е да мислиш преди да се изкрякаш по подобен начин. Нима Марлене Дитрих е била "извратеняк" като се е появила с панталон? А Жорж Санд? А това, че са взели чорапогащниците от мъжете? А прашките? А полите до коляното? А обувките с висок ток? Ах, какви извратеняци са тези жени! Носят мъжки дрехи. А нещата дотолкова са се изкривили, че същите тия мъже нямат право да носят изконно мъжки дрехи, защото такива като теб ги наричат извратеняци. Абсурдно, нали?

374.   Здравейте,
дойде сезона на чорапогащниците та се сетих да питам.
Някой срещал ли е жена обожаваща чорапогащниците както нас.
Щото моята ги мрази, а покрай мене, откри че има голяма разлика в материите, и си призна че има и приятни.

375.   И моята ги приема за нещо нормално и просто не им обръща внимание, което според мен е невъзможно. Хубавото е, че няма нищо против да ги нося и отново не ѝ прави никакво впечатление. Иначе има такива жени, но са рядкост.

376.   Здравейте,
Прочетох темата и доста от коментарите и разбирам, че има доста мъже като мен което ме успокоява, че не съм само аз в тази държава. И аз имам фетиш към дамските чорапи и чорапогащници и това е от доста години. Мъж на 37 съм от 12 годишен обличам на майка и на леля чорапогащниците и много се възбуждах. Тогава мастурбирах за пръв път. После си обличах и бикините им и много се възбуждах. Сега го правя при първа възможност и винаги е доста възбуждащо. Разбира се пробвах и да си вкарвам разни предмети в дупето. Сега си имам анална тапа и винаги когато съм сам на вилата съм облечен с женско бельо и рокля или пола.
Прочетох няколко коментара за това, че си слагате и дамски превръзки. И аз си слагам когато съм с тапата в дупето и работя или се движа но съм си мислел да симулирам менструация и не знам как, има в чужди сайтове за кросдресъри такива комплекти ама не са описани за какво става въпрос. Ако някои има информация или практикува по друг начин нека да сподели.

378.   До 376, ами напълни спринцовка с разреден кечуп и си напълни анала. Аз така си слагам лубрикант и при секс става жестоко мляскане. Ако инвестираш малко повече и използваш силиконов лубрикант той издържи с часове без да се попие от кожата. Просто се напълваш слагаш по широка тапа да не изтича, превръзка, еластични гащички и готово, няма начин да те изненадат неподготвен.
Trannyanka

379.   До 376 и 378. Тия неща лично на мен ми звучат гадно и мисля че настоящата тема не е за тях.

384.   До 379, гадно e, защото вероятно все още не си стигнал до там. И на мен ми беше гадна тая представа, но за 10-тина години легнах с мъж. Вярвай ми, говорил съм с много мъже ориентирани на дамско бельо, 90% стигат до анални забавления, било то с предмети или живи пениси. Останалите 10% са такива, които нямат условия да го направят.
Trannyanka

387.   Аз съм мъж на 49г и от 20г. нося чорапи със жартиери или чорапогащи. През зимата и бодита. Жена ми разбра и отначалото не го възприемаше но сега го възприе. Гледам да е по дискретно да не личи. Нося ги под дрехите.

400.   Коментар номер 399
Човече, толкова си неграмотен, че ми е жал за теб.От толкова дълго съчинение, вложено в него толкова думи и бикви, а аз накрая като го прочетох, да осъзная, че нищо не разбрах.Посмях се, де.

401.   Нося прашки (и дамски и мъжки) вече повече от 10 години. Чувствам се перфектно с тях и не смятам да ги сменям. Зимата понякога си обувам слипове. Не съм обратен, даже нещо повече. Жена ми ме смята за "секс маниак", както се изразява. Чорапогащи обувам зимата и са по-добър вариант от дългите мъжки гащи. Не си бръсна краката, но гениталиите почти винаги. Все пак си е хигиенично и бих се почувствал неудобно, ако жена ми лапне някой косъм. Правим анален секс поне веднъж седмично и жена ми казва, че оргазмът при него е много различен и силен.

405.   Здравейте. Държавен служител съм на 40 г. От една седмица нося чорапогащници - 20, 50 и 100 ден. Много ми харесва, а и на жена ми също. Даже препоръчвам на мъжете и жените да си купуват от българските Лейди София. Отидох събота до магазина им и и купих доста от тях. Сега чакам с нетърпение да застудее та да почна да ги нося. Не си бръсна краката, но интимните части - винаги. Дори вчера дойдох на работа без боксер. Само по чорапогащник. Почти целия ден бях ... ,,нагоре". Жена ми го намира за съвсем нормално. Дори през лятото си вземах от женските черни чорапки. То било голям благодат през лятото да се ходи с 20 денови чорапки на работа. Знаете ли, че в на етикетите в търговските вериги не пише ДАМСКИ ЧОРАПОГАЩНИК, а само Чорапогащник, ден, цена, размер ... Така че МЪЖЕ - НОСЕТЕ ЧОРАПОГАЩНИЦИ. Не знаете какво сме изпуснали досега.

406.   И аз нося чорапогащник на работа. Започнах от преди две седмици. Супер е.

409.   От пет години през зимата ходя нод панталоните с дамски чорапогащник, практично и топло на краката. Това ме научи моята жена.

412.   Казвам здравейте на всички, които се интересуват от темата за мъжете и чорапогащите. Нося чорапогащи от 10 години през всички сезони с хладно или студено време. Не мога да свикна да обувам чорапогащник през лятото въпреки, че някои, , колеги '' твърдят, че е приятно и през този сезон. Но за сметка на това в топлите месеци ходя с приетите за дамски чорапи 15 или 20 DEN, чието носене е наистина благодат. Все едно си бос, но го имаш слоя, който не позволява сухо триене между обувката и крака и съответно дискомфорт при ходене. Купувам си 3/4 чорапи, защото късите са ми оскъдни като дължина. Нося черни и по - рядко бежови задължително с висок процент ликра. За съжаление изключително рядко виждам мъже обути като мен и това ме кара да си мисля, че предразсъдъците насадени в съзнанието на обществото скоро няма да бъдат преодолени. Още повече, че самите производители не правят нищо, за да спечелят с реклама или производство мъжкия пазар по отношение носенето на такива изделия. Два български производителя предлагат фини мъжки чорапи, но те са с плътност 40 DEN и с ниско съдържание на ликра което ги прави недобър вариант. На запитванията ми няма ли да предложат нещо различно за нас мъжете отговарят, че няма търсене. А аз разсъждавам, че това търсене трябва да бъде провокирано. По отношение на чорапогащите които нося - те са черни и с плътност 15 или 20 дение както чорапите и с 18 % ликра. Просто удоволствието и удобството при носенето им е несравнимо с вариантите с 5 % ликра. Имам мъжки чорапогащи на ТИМ Legwear, но те са скъп вариант за всекидневно носене и поради тази причина за ежедневието си купувам чорапогащи без ограничител 15 дение от Лейди София както казва колегата от коментар 405. Качествени и достъпни са. В много студените дни обувам върху тях клинове от микрофибър, но това се случва рядко.
Абсолютна истина е, че тези от нас на които е чужда идеята да се обуят с чорапогащи не знаят какво губят. Отбелязвам, че съображенията ми да нося такива чорапогащи и чорапи са единствено продиктувани от практичността им. И ще се радвам, ако нарастнат мъжете, които оценят и споделят тази практичност. Носете това облекло за крака, споделяйте с приятели, колеги и близки, за да приближим момента, в който на нас няма да бъде гледано като на нестандартни или недай боже извратени.

413.   Безумие е да се твърди, че синтетичните манерии са по-удобни и здравословни от естествените. Фетищът си е фетиш и в него не виждам нищо лошо, но не говорете глупости.

Дядо Торбалан

251-300 от 367