Споделена история от Секс и интимност

На 20 години съм и съм девствена
На 20 години съм, красиво и привлекателно момиче, но все още не съм правила секс. Чувствам, че трябва да имам доверие на човека, с който ще го направя, не мога просто да изляза и да се изчукам с някой непознат.
Замисляла съм се и над възможността да се отворя сама, но ме е страх от болката. Казвали са ми, че колкото по-голяма си когато правиш секс за пръв път, толкова повече боляло. Истина ли е?

Какво да направя? Да си ли остана девствена докато срещна правилния?

Коментари

1.   Скоро и аз правя 20 и съм девствен, но не ми пука!!! Мисля, че трябва да изчакаш правилния, както ти си се изразила. Остави ги другите и не се притеснявай. Просто няма за какво!!!

3.   Не ги разбирам много тия въпроси, но според мен е по - добре сама да се отвориш от колкото някой смотаняк да те изреже и после да те остави ;) Спомена няма да ти е добър. Познавам едно момиче, което си стана гадже с една утрепка и той я отвори и няколко дена след това я заряза. Тя самата до ден днешен проклина тоя ден ;) Ако искаш да се отвориш използвай нещо тънко за да не те боли толкова, намажи го с вазелин или там квот имаш и действай.

4.   Според мен няма такава закономерност болка - възраст. Абсолютно е индивидуално колко ще те боли при първият път. Ако за теб е важен първият път изчакай да срещнеш правилното момче, а ако не ти е толкова важен първият път не го мисли толкова :) Но от личен опит бих те посъветвала да е с човек на който имаш доверие и имаш чувства :)

5.   Мацка, я не се плаши! Аз пък започнах половият си живот на 19 и то с правилният човек. Идва си времето за всичко. А и я виж това: http://woman.hotnews.bg/n/ranniyat-seks-razrushava-nervnata-sistema-na-zhenite.12769.html и това: http://woman.hotnews.bg/n/ranniyat-seks-uvelichava-razvodite.16422.html . Очевидно си сред щастливките. А щом плюс това си и красива, със сигурност няма да си умреш сама... и девствена :D Просто си живей живота и току-виж ще се появи правилният човек за теб. :)))

6.   Аз също съм на 20 (и 4 месеца), все още девствен, но вече съм го решил твърдо да ходя на проститутка (вероятно от интернет) и най-после да се приключи с тази гадна комплексираност пред другите... Иначе на авторката въобще не и препоръчвам да прави подобно като мен, все пак при момичетата е съвсем различно и нека чака правилният човек!

7.   Евалата на номер 6! Наистина, ти си момиче и при теб е по-друго. На 20 не си престаряла. Какви са тези глупости с отварянето сама? Ти да не си вафла или кифла, че ще се отваряш сама? Секса да не е някакво механично действие? Изчакай, ще се появи накои мъж, с когото ще ти е приятно да си заедно, с когото ще се целувате, прегръщате, и ще дойде времето и на секса.

8.   Номер 3, не съм съгласна с теб. Първо, с нещо тънко, не можеш да се отвориш. Най-много да си причиниш само болка или по-лошо - да си докараш инфекция. Второ, въпреки широко разпространените шеги и закачки на тема вазелин, той НЕ СТАВА за лубрикант. Дори напротив - затруднява половия акт и потиска нормалната секреция на влагалището.
Иначе, според мен чакането на "ПРАВИЛНИЯТ", "СПЕЦИАЛНИЯТ" и така нататък може да ти изиграе лоша шега и да си останеш девствена доста дълго време. За мен ПЪРВИЯТ ПЪТ не е нещо кой знае колко специално и запомнящо се. Един път се живее бе хора, отпуснете се, наслаждавайте се на живота.
Авторе, не казвам да си легнеш с първият срещнат на улицата, но и няма смисъл да отлагаш и да се пазиш за "Принца на белия кон". Ако има момче, с което си допадате и сте се опознали - действай, отдай се на момента. Успех
xperia

p.p. Извинете, но просто не мога да се сдържа - линковете дето номер 5 ги е пуснала и двата съдържат пълни глупости. Ама пълни глупости.