Споделена история от Секс и интимност

Срамни устни
Здравейте, аз съм момиче на 16 години и имам един проблем, който малко ме срам да споделя но си нямам и на идея какво трябва да направя. Не искам тъпи коментари, а да споделите мнението и дали това може по някакъв начин да се оправи. Ето го и проблема:
Догодина с моя приятел сме решили да го направим, но проблема е там че едната ми срамна устна от доста време на сам съм забелязала че е малко (съвсем) по дълга от другата( като раздърпана е се едно може да не е раздърпана не мога точно да го опиша) и с по различен цвят на края на срамната устна като че ли леко кафяво с по странна кожа, не знам дали имам някакъв проблем, чела съм в нета че е нормално при някои жени да са така срамните и устни но мен това ме притеснявам и знам, че трябва да отида на гинеколог, но ме е срам защото никога не съм ходила. Ако някой има същия проблем или е чувал за това да пише :)

Коментари

2.   Много жени имат различни на вид и големина срамни устни. Всеки човек е различен и не бива това да те притеснява, не е проблем. Все пак съществуват козметични операции, ако толкова те притеснява.

3.   Нищо то няма. Успокой се.

4.   Ее, в такива моменти никое момче няма да гледа дали срамните устни са ти с еднаква дължина, какъв е цвета на кожата там и др. Не се притеснявай за такива неща.
*Яса

5.   Аз също имам този "проблем". Слагам думата в кавички, защото това се оказа, че е така само в моята глава. На 34г. съм. смейна, но преди да се омъжа посъбрах доста опит:)И повярвай ми никой от сексуалните ми партньори не се е чувствал зле от този факт. При мъжете също има различни "проблеми" - извивки на ляво или дясно, кожа, която не позволява на главичката да излезе напълно и всякакви щуротии, които в реалния полов акт не са НИКАКЪВ проблем. Няма идеални пениси нито пък прасковки:)Ти ще си идеална за човекът, който те обича, независимо какви са срамните ти устни.
Е, надявам се да съм ти била поне малко полезна

6.   Нищо ти няма, притесняваш се за глупости. Лично на мен би ми било интересно някое момиче да има такива различия. Съвсем откровено ти го казвам.

9.   а възможно ли е между малките и големите срамни устни цветът да е различен и изобщо как би следвало да изглеждат нормално те

10.   разбира се, би трябвало да е нормално, но ако имаш някакви сериозни притеснения посъветвай се с гинеколог или личния/личната си лекар/ка

мен ме притесняваше, че едната ми малка срамна устна е по-раздърпана от другата, но гинеколожката каза, че това е нормално и имало и по-големи разлики между едната и другата срамна устна ;)

12.   Винаги съм се чудил, що му викат срамни устни? Все едно на пишката да казват срамен нос, примерно ;-)

13.   спокойно ти си младо момиче не се задълбавай на неща които не преставляват никакъв проблем за едно младо момче или мъж -с когото ще бъдеш когато решиш

14.   тва не е проблем

15.   Аз имам същия проблем едната ми срамна устна е по-голяма и в края си е леко сива или кафява не мога да преценя точно, аз се притеснявам също много. Няма ли на приятеля ми да му е неприятно, като ме погледни отдолу.

16.   Значи аз когато съм с жена задължително преди да се, , хвърля в боя, , си взимам лупа, рулетка, влагомер и таблица с референтни стойности. Има ли отклонения, , не, ,! Недай си боже да има няк, ви аромати или пък, , топче във влагалището, , . Защо си създавате, , проблеми, , и комплекси насила не мога да разбера!

18.   Здравеите, и аз имам притеснения на тази тема на 19г. съм иии съм девствена.Всащност не знам дали е проблем,но големите ми срамни устни не са затворени като ,,слива,, а са много отворени и малките устни се подават и се виждат много ясно... Проблем ли е това :( даите ми съвет моляяя.

19.   Звучи страхотно и сигурно като си влажна и възбудена изглежда също така! Хората се борят постоянно с комплексите си, които смазват самочувствието ни, а понякога ненужно сами си ги създаваме. Ако си интелигентна, любвеобвилна, всеотдайна, нежна, страстна... чистоплътна, повярвай последното което ще ме интересува е ще имаш ли бемка някъде, лепнало ли ти се е килце от козунаците на дупето ти. Слива или мида важното е да е работлива.

20.   Благодаря много!! :) За вдъхнатото доверие!

21.   И при мен е така а, ако приятеля ти е сериозен няма смисъл да се тревожиш. Ори повечето жени е така. Не е повод за тревога и е добре, че се интересуваш за особеностите на тялото си. Всеки има такива мен например ме е срам от гърдите ми макар, че са големи и приятеля ми ги харесва. яз съм колкото теб и сме го правили много пъти. Мога да му имам доверие. Надявам се и ти да можеш. :). Желая ти испех мила.. Надявам се да ви хареса

22.   Ами така е като се бръснете и всичко се вижда!

23.   Номер 21, коментара ти се отнася за публикацията или за номер 18?? :)

25.   Аз съм също като теб, не се притесвявай!

26.   Винаги съм била така, имам дете на 17 години и това не ми е повлияло нито на интимните взаимоотношения нито при раждането на детето. Ходя редовно на лекар, правя си годишните профилактични прегледи и всичко е на ред! Не се претеснявайте за нищо!

27.   Винаги съм била така, имам дете на 17 години и това не ми е повлияло нито на интимните взаимоотношения нито при раждането на детето. Ходя редовно на лекар, правя си годишните профилактични прегледи и всичко е на ред! Не се претеснявайте за нищо!