Споделена история от Секс и интимност

Разширяване при раждане
Искам да попитам от любопитство - когато една жена роди много ли се разширява отдолу? Има ли някаква разлика в удоволствието за нея и за партньора й? Дълго време след раждането ли боли?

Коментари

1.   За болка не знам, но долу е много отпуснато и много широко. Какво удоволствие като се чудиш дали си вътре или вън :)

Има оперативна намеса - нещо козметично е, но те правят на девственица :)

2.   Здравей!
Аз родих детето си по естествен начин - 3.5 кг, 55 см. Нямах никакви шевове и разкъсвания, след две седмици правихме секс с моя съпруг и не ме болеше изобщо.

Единствената трабва, която получих бяха едни проклети хемороиди, но те изчезнаха за 2-3 дни. Не съм се разширила изобщо (поне така смята мъжът ми), но смятам, че това е строго индивидуално и зависи много от мускулатурата и състоянието на организма, а може би и от възрастта... Тогава бях на 21, а сега съм на 32, доста време мина наистина.

3.   Стига сте се притеснявали. Разбира се, че няма промяна.
Органите са устроени така, че се разширяват при раждане
и след това се възстановяват. Те даже жени с деца се раз-
веждат, за да са с новата си любов. Няма никаква промяна
в удоволствието. А дали боли след раждане - да. Слаба
болка, но бързо минава. Жената не е жена, ако не е раждала. Даже обикновенно истинският оргазъм при нея се
проявява след 30-тата година.

4.   До №3: Аз съм от тези, които не са "истински жени." Не съм раждала. Въпреки всичко съм щастлива с моята осиновена дъщеря, както и тя с мен и "баща си". В България има толкова много бездетни семейства и толкова много изоставени деца. Ето това е проблем. И това е тъжното.

5.   Жени, какво очаквате да каже мъжът Ви след като сте му родили дете, че долу е като тунела на Ламанша ли? Много ясно, всеки деликатен мъж ще се постарае да ви убеди, че е същото както преди. Не, не е същото. Има огромна разлика когато си с жена, която е раждала и такава, която не е.

6.   Стига сте се притеснявали. Разбира се, че няма промяна.
Органите са устроени така, че се разширяват при раждане
и след това се възстановяват. Те даже жени с деца се раз-
веждат, за да са с новата си любов. Няма никаква промяна
в удоволствието. А дали боли след раждане - да. Слаба
болка, но бързо минава. Жената не е жена, ако не е раждала

7.   Номер 4 съм. Искам да попитам №6/3/ две неща:
1.Защо не си довършихте умотворението докрай?
2. Не раждалите жени като не са жени, какво са?

8.   Аз знам, че се разширява и мъжа не изпитва такова удоволствие, но не знам колко.

9.   Аз съм чувала че като се раз6ириш може да се подмиваш с оцет и вода и се стесняваш ама ако след ден правиш секс много мирише на оцет така че не знам но това е вярно че се стисняваш а също ако правиш на ден по 50 пъти да се стягаш и да се отпускаш вагиналните мускули или пък като ходиш на високи токчета.

10.   Ами, раждай със секцио. Определено тогава няма да се разшириш.

11.   Сегашният ми приятел, голям плейбой с много стаж в кръшкането, ми каза, че всяка млада, нераждала жена е абсолютно 100% сигурно да пасне като размер на всеки мъж, защото е еластична. На 100% раждалите по естествен път жени са прецакани отдолу... Даже неговата била шита, ама той усещал шевовете и все търси нещо еластично мръсникът...

12.   Абе не е същото!

13.   Абе я стига глупости! Разширено, стеснено, същото, не същото...Какво значение има!?!?!?СЕКСЪТ, мили мои, НЕ Е РАЗМЕРИ (мъжете това го знаят най-добре, да не се правят на луди!)

По логиката на някои госпожи, госпожици и особено господа, жената като роди и вече "не става" за секс! Пак казвам - сексът не са размери! Защото ако са..., тогава господата по цял ден трябва да си мерят .......

14.   Коментара на номер 11 много ми хареса! Аз също съм раждала. На 19 години родих, сега още съм на толкова де! Мъжът ми ми е първият. С него сме от 2 год. заедно. Решихме да си имаме и дете. Преди да родя той каза че съм доста широка отдолу, но въпреки това свършва много бързо, а след като родих не съм го питала но секса си върви...даже повече и от преди! :)

16.   Абе Вие дами не сте нормални. Явно не сте учили биология и нямате ни най-малка представа за анатомията на човека. Чудя се как не Ви е срам изобщо да обсъждате тези неща? Естествено, че няма разлика ......да няма "оная Ви работа" да си седи с размер на бебешка глава??? Това все пак е мускул!!! Спреде да пишете такива неща, че сте смешни.

17.   Аз като родих мойто 2ро бях на 15 и нема голиамо ширение оная работа барзо се стестни и пак мога да си правиа секс. Тай чи ни се страховай.

18.   Това е мускул, и се разширява и се свива т. е. еластично е, АЗ родих 1то 4кг и 500 гр - 53 см, без шев и след 2г. родих 2ро но тоз пьт с 2 шева излязох от родилното. Минаха почти 18г откак родих 1то, сега сьм на 38 и когато отида на гинеколог винаги ме питат дали изобщо сам раждала, казвам да 2 пъти.
Така, че няма такова понятие че си по широка след раждане пълни небивалици са това. Може да се сцепиш и те зашият после.

19.   Така е това е мускул. а пьк и живота нее само секс мили жени. Ставате ма?ки по-дяволите! Мислите ли, 4е нашите баби т. е дядовци, навремето са се интерисували дали са тясни или широки жените им? По важно е било да имат 3драва ЧЕЛЯД. /нещо от което ма? не се интересувате много в днещно време/ Това е важно, а другото са прищевки тясни - широки, дрън - дрън. Вашият мъж с шев и без шев ще ви се радва винаги. Нали сте му дали на? ценното ЗДРАВО ДЕТЕ.!!!!

20.   Естествено, че има разлика след раждане

21.   здравеите аз родих преди 5 месеца много трудно предизвикаха го 4рез гел спукаха водата падах по коридорите от болка без упоика родиь след 6 4аса напаване резнахаме долъ и 4акдупето ми 6иьа много 6евове 1 4ас и 50 мин ме 6иха и мее страх да правиа сеь много ме боли все о6те...

22.   При вагиналното раждане често се прави разрез за по-бързо излизане на бебето. След това се зашива. Тук е и майсторлъка на гинеколога - може да зашие широко, може и тясно. Нещо като пластична операция. От там идва и легендата за разширението.

24.   Към номер 3 много си в грешка, аз съм акушерка и ти казвам че всяка жена се променя след раждането, затова на нейния гинекологичен статус след преглед доктора пише че тя има външни полови органи и влагалище на раждала. Има жени които се възтановяват до известна степен но не на 100% и такива които никога не се възтановяват. Номер 5 е права, ако не вярваш прочети темите широко влагалище и пластика на влагалище да видиш колко жени имат такъв проблем. Аз съм родила и двете си деца секцио само заради това

25.   Разширяването отдолу при жената е строго индивидуално. Ако при теб има индикации на слаба съединителна тъкан е твърде вероятно при раждане да се разшириш отдолу. Аз съм раждала два пъти със секцио и мога да ти кажа, че когато не правя по-дълго време секс и ме боли като при първо сношение. Аз съм много тясна отдолу и до някъде това е добре, защото все пак с годините си се отпуска влагалището дори да не е раждала жената и т. е. имам аванс с времето. На 33год. ако това има значение.

26.   Към 25 за всичко което казваш си права, но разширяването никак не е индивидуално прочети темата пластика на влагалище да видиш за какво става въпрос. Ужасно много жени страдат от това и има много които не го коментират, а колко семейства са се разрушили заради това. Защото човек трябва да е предвидлив да мисли и за напред не само за самата болка и затова как да я издържи ами и за последствията. Има толкова оризилени жени, аз затова като теб родих два пъти секцио и не съжалявам

27.   Към 22, ако не се налага епизиотомия и няма спонтанни разкъсвания от къде идва мита за разширението. Пластиката на влагалището и зашиването за което говориш са много различни неща. Няма мит жива истина е ако не вярваш прочети темата за пластика на влагалище, да видиш колко е страшно в действителност

28.   Към номер 16 това което пишеш не е вярно всяка жена се променя след раждане аз съм акушерка и ти го заявявам най отговорно. Разбира се че не остава с размерите на бебешката глава но никога не е както преди да роди. Когато отиде на преглед гинеколога пише в нейния гинекологичен статус- външни полови органи и влагалище на раждала. Мускул, мускул ама я прочети темата за пластика на влагалище да видиш коко жени имат такъв проблем.

Към 19 ако за теб секса не е удоволствие не мисли че за другите не е, знаеш ли колко семейства са разрушени точно заради това. Да трябва да се радвам на детето си, но искам да му се радвам с мъжа си а не той да ми се радва както казваш а чука някоя друга затова че аз съм се променила. Това рано или късно се случва

29.   Какво ви пука дали се разширявате. Най-важното е детето да е живо и здраво.... :)

30.   Евала на 29! :)
Все пак добре е да няма ехо...

31.   Номер 29, как да не ни пука, нали секса няма да бъде същия, както за мен така и за мъжът ми. Много семейства се разпадат точно по тази причина. Както става ясно от това което си написала секса не е от значение за теб.

32.   Аз съм мъж, жена ми родила два пъти, и то на години на 33 за 1-ви път, наистина както казаха другите че, Ужасно много жени страдат от това и има много които не го коментират, а колко семейства са се разрушили заради това.
работата е там че, и жена ми както и другите жени стана по широка и нищо не е както преди време, но знаете ли тя не усети никаква разлика в мен, защото всеки ден я обичам повече от преди, толкова съм луд по нея че не истина, караме се всеки ден за глупости :) който ни види сигурно ще каже теази утре се развеждат но умираме един за друг и вечер се изглажда вси4ко кактопри всички съмейни двойки.
Това което искам да кажа има ли LOVE другите дреболии нямат никакво значение и даже не ги усещаш, а като имате прекрасни деца и една добра вярна жена или добър верен мъж тогава СВЕТА Е ВАШ.
Бъдете щасливи.

33.   Ох, добре че предпочетох секциото, ако мъжът ми напише подобно нещо, ще си прережа вените. Влагалището с годините се разширява и без раждане а ако има и раждане не искам да си представя. Вероятно затова пластичните хирурзи са едни от най-богатите. Няма нищо по-хубаво от това да дариш любимия човек с дете и да си останеш като момиченце отдолу.

35.   Дааааа, жалко е наистина ама жените стават така при повечето случаи:
малка ученичка(14-18)... тясна.
младо момиче(19-25)... нормална.
зряла жена(26-36)... по широка.
олегнала жена(37-44)... наистина неприятно широка.
поостаряла жена(45-55)... непонесимо широка.
одартяла жена(56-... )... жена почти без секс.

36.   35, е то си зависи и от размера на мъжа, трвоя ако е тънък - нормално е да ти се виждат широки повечето, ама то си има и друга дупка така че.

37.   Аз споменах при повечото жени. не виждам за какво да се засегнеш лело, сигорно тясни жени спор нямя но я ми кажи ти като спец. по курове сигурно ще си променена долу от 15 годишна до сега а я кажи ти от коя категоря си от споменатите.
А ако си мъж ясноъчеъси пореднят въздухар от онези ВИЖТЕ аз съм с голяма патка.
Нищо лично моля не се засягай, поздрави.

38.   Има упражнения които стягат мускулите на вагината, като по секс шоповете има кегел топчета. Посъветвайте се със специалист и всичко ще е наред, след няколко седмици ще сте си както преди.

39.   Една ученичка се пързаляла по парапета в училище, имало някакъв пирон там и тя си Я скъсала.
Отишла при лекар да Й я зашие.
- Колко да оставим отвора?
- Амиии...като на жена ви.
- Ааа, тогава иди се пусни още два пъти :)

Y D

40.   Когато една жена роди нормално вагината и се разширява, после се прибира, но никога не е същата каквато е била. Не напразно казват, че родилите секцио си оставта като момиченца отдолу. Не напразно казват, че родилите нормално имат свличане, което не става веднага, а след 20 г. да речем. После си правят операции на влагалището. Такова е.