Споделена история от Секс и интимност

Ужасно ме е страх, че може да забременея отново
Здравейте, аз съм на 24 и вече имам 3 деца. Бях на 22, когато се роди сина ми и след раждането тъй като не беше препоръчително заради кърменето да вземам противозачатъчни, а мъжът ми изобщо не иска и да чуе за презерватив така стана, че когато бебето ми беше на 9 месеца, разбрах че съм бременна във втория месец, а след това се оказа, че са близнаци.

Сега съм в ситуация с 3 малки деца и ужасно ме е страх, че може да забременея отново с 4-то дете... а за секс изобщо не искам и да чуя. Ако има друг в моята ситуация да сподели мнение :(

Коментари

1.   Е ти не се ли пазиш? Презервативи, хапчета?

2.   Гледай си дечицата, ще имаш толкова, колкото Бог ти даде! Те са най-хубавото нещо на този свят, бъди благодарна, че ги имаш!

3.   СПИРАЛА!!!!

4.   Сложи си спирала

5.   Как така мъжът ти не иска презерватив? Говори с него-сподели му страховете си, трябва да ти влезе в положение.

Другия вариант е да пробваш със спирала или ако децата вече са преминали възрастта на кърменето да започнеш да пиеш противозачатъчни.
Но най-разумното е просто да говориш с мъжа си...

6.   Ами защо му роди деца на този човек след като не уважава мнеието и желанията ти.... много сте ми странни сама си виновна ти си допуснала да ти се качва на главата. Кажи му че ако не ползвате предпазни средства няма да виси секс от теб и го остави да си търси... ако си намери значи ще съм излязла права че човека не е за теб. Дано се справиш
Габи 18 год.

7.   От АвторкатаПреди да реша да имам дете, повече от 2г. се пазих с противозачатъчни и в момента в който ги спрях забременях. А с мъжа ми нито през 2-те години през които ходихме да сме ползвали презерватив само в началото няколко пъти, а след като се оженихме пък изобщо. Честно казано спирала никога не бих си сложила, а близначките ми са почти на 2 месеца и следващите 6 месеца най вероятно няма да мога да вземам хапчета заради тях. Иначе мъжа ми е разбран и то много, такъв мъж на всяка жена пожелавам защото винаги за всичко ми помага и ме подкрепя но на темата за презерватив изобщо не иска и да чуе дори на още едно дете би се радвал но стават прекалено много. Аз изнемогнах с -първото а сега с трите просто не знам как ще се оправям. Но определено ще постои малко на сухо. Друга знам че няма да тръгне да търси но определено ще мрънка.

9.   Най-добре говори с лекар кой вид контрацепция е най-подходящ за теб. не разбрах защо не би сложила спирала?

10.   Ами вариантите за контрацепция не са чак толкова много. Отпадат презервативите, хапчетата и спиралата. Какво остава? Да използвате диафрагма и спермициди. Потърси инфо в нета и изберете най-подходящото за вас двамата.

11.   Като е толкова разбран има два варианта: или да има някакво търпение и да изтрае няколко месеца без секс (има и други начини, за доставяне на удоволствие) или да сложи презерватив!!! Първо, няма да му откъсне оная работа, и второ мисля, че това е един доста показателен фактор за това колко един мъж мисли за половинката си. Все пак толкова време си се пазила сама с хапчета, сега нека малко и той ''направи компромис'' с така проблемното слагане на презерватив! Значи щом на него не му е кеф с презерватив, ама му се прави секс, дай ти да се тресеш от притеснения дали няма да направите още едно бебче.

12.   Фарматекс, вагинални глобули. Не съдържат хормони, но трябва да с е спазва стриктно упътването за употреба.

13.   абе вие да не сте цигани?

14.   Е, мъжът ти никога не би сложил презерватив, ти никога не би сложила спирала... Май никой не иска да направи компромис, а? И накрая реши да го лишаваш от секс. Ей така започва краят доста често, независимо от причините. Д.

15.   спирала

16.   СПИРАЛА... за 5 години

17.   Е, не си чак толкова зле. Ами ония дето ги ебат през девет месеца деца да праят? Радвай се на дечицата си, защото някои жени и една седмица да са правили секс не могат да забременеят. Говори с мъжа си, така ще стане най-добре. Пък и защо не му кажеш да не се изхвърля в теб? Има лесно като се усети че му идва да си го изкара и да пръска навън :Д. Много съм малка още, но и е детска мечта да имам близнаци :)
Едно момиче на 15

18.   Здравейте, темата е стара като света. Не се тревожете, първо говорете със съпруга си, не иска презерватив- добре, но може ли да си позволите отглеждането на още едно дете? Метода за прекъсване на половия акт не е надежден, а и не се знае мъжът Ви ще се справи ли. Най-разумно е да използвате вагинален спермицид. Достъпен е във аптеките, не е много скъп и е ефективен, ако се спазват правилно указанията от листовката. Ползвала съм Фарматекс таблетки. Не съдържат хормони и са подходящи за всяко време на цикъла, могат да се използват от жени, който кърмят. Удобни са малко преди половия акт се поставя във влагалището таблетка или свещичка - 10 мин. преди акта. Деиствието и е до три часа така че и малко по рано да се постави не е проблем. При повторен акт се поставя нова таблетка. Условието е да не се използва сапун при измиване поне 6 часа след акта.
децата са дар Божий, но са отговорност до живот, а и при вас две раждания за две години има риск и за вашето собствено здраве. Ще се справите☺!
Силвия 31г.

20.   Мъжа ти е неандерталец, сори. Нахлузвай му един презерватив преди секс или поне да не свършва в теб.