Споделена история от Секс и интимност

Как да откажем секс от момиче?
Здравейте, случвали ми се е на няколко пъти, но не знам как да отговоря , въпроса ми е как може да откажем секс от момиче, няма значение в какво положение е трезва/ нетрезва, хубава/грозна, малка/голяма? Какво да и кажа, че да не я нараня и после да не се разправя, че съм еди си какъв и защо не съм я оправил? Дайте някакъв пример. Благодаря предварително и приятен ден.

Коментари

1.   имам си приятелка

2.   Много просто-кажи и' че си имаш приятелка. Ако и това не подейства-оправдай се с венерическа болест. :DJay

3.   "въпроса ми е как може да откажем секс от момиче""Какво да и кажа, че да не я нараня и после да не се разправя, че съм еди си какъв и защо не съм я оправил? Дайте някакъв пример. "-----Ами на тебе момичетата/жените как са ти отказвали? Даваш по същия начин.

4.   Гей ли си? Много малко жени биха поискали секс от тебе директно, повечето биха направили намек, който винаги можеш да се направиш, че не си разбрал. Иначе винаги можеш да кажеш, че си имаш приятелка влюбен си в нея и не искаш да и изневеряваш. И не си признавай, че си гей понякога жените са много отмъстителни и могат да използват това срещу тебе.

5.   Мъжете сте странни същества понякога. От това пусто "Да не я нараня" и си докарвате сума ти бели на главата, и в крайна сметка я наранявате именно с опитите си да я предпазите от това. Как се отказва на някой - ясно и категорично. Съжалявам не ме привличаш сексуално и няма да си легна с теб! Толкова ли е трудно? А ако не е питала директно, а ти само си разчел такива сигнали, може да подходиш пак мъжката, да отидеш при нея и да й обясниш с прости думи, че флирта, който е започнала няма да доведе до развитие, защото от твоя страна няма желание за това. Плам

6.   Какво трябва да направиш ли? Ами никога не отказвай директно и винаги се дръж джентълменски с тях. Прави нещата, така сякаш на следващата среща задължително, ще се случи секса. А, следващата среща, ще ти е предлог за сегашното ти измъкване от ситуацията. Но пак не казвай конкретно, кога ще е следващата среща. Абе, малко артист трябва да си... Орфей

7.   Ти луд ли си бе пич ?! С какъв акъл ще отказваш ?!

8.   Може би е добре да уточниш защо не искаш да правиш секс с нея, защо толкова държиш да си дискретен и колко дълго смяташ да го правиш (да й отказваш, без да скъсаш или поне официално да й заявиш, че не я желаеш)?

Да си призная имам почти същия проблем и почти никакви доводи не "хващат декиш" (като трябва да добавим, че съм и семеен). Става въпрос за жени, които са ми приятни, симпатични, колежки и т.н. но не ми е до секс с тях поради куп причини. А нямам нищо против да общувам с тях, да им помагам, когато мога с нещо ... В крайна сметка не намирам никакъв разумен подход да продължа точно в този дух и единственото, което правя на практика е просто да ги избягвам (за мое съжаление).

9.   Кажи й че си педал

10.   Не разбирам защо хората ги е страх от истината и се чудят в какви лъжи да влязат, за да стане интересно. Що за тъпи съвети му давате: "кажи, че си гей", "кажи,че имаш венерическа болест" ... вие познавате ли го въобще?? Утре ще стане шеф на някоя компания или президент на някоя организация или дори да не е толкова високо ще се появи просто случайно на някоя стачка и БТВ ще му бутне микрофона да си изкаже мнението по дадена тема и същата тая ще го види и ще разправя "еее тоя го познавам и е е*ати гея", или "еее на тоя не му е лек живота- има спин" да вземе да го раздуха и ще му развали и семейството в бъдеще и т.н... пазете си името и не лъжете. За истината никой не може да ви изкритикува или упрекне. За това, което наистина чувствате, никой не може да ви държи сметка. Дори причината ти да е мега глупава-кажи я, в крайна сметка няма от какво да се притесняваш.. тя иска секс от теб, не ти от нея. Спрете с глупавите съвети и лъжи за болести и нз още кво.. тъпаци..

11.   Старите хора казват - всеки, който откаже на жена, след смъртта си и преди да бъде разпределен за Рая или за Ада, попада в място, където за всеки отказ ще трябва да хване с голи ръце по един див заек... За по-неопитните и несръчните това може да продължи с години, така че - помислете си!

12.   Хаха, номер 11, старите хора са живели по времето когато жените не са се предлагали за нищо на света, бре :))

Виж, ако става дума да откаже на собствената си законна жена, това е друго. Тогава направо са ги пращали в ада, не са ги карали да ловят диви зайци.

13.   Леле, минахме и на диви зайци вече, положението е трагично. Скъпи, ако наистина не искаш да нараниш момичето, което ти е предложило, кажи нещо от сорта: "Наистина си много хубава и в момента всяка клетка в тялото ми ме мрази, но си имам приятелка и много я обичам". Видях го в един филм и колкото и тъпо да ти звучи, действа!

14.   На жена секс не се отказва, дори да е най-големият урод!

16.   хах 14 да не визираш себе си не се излагай моля те

17.   Какво значи да откажеш секс ОТ момиче?? Що за изразни средства??? Вземете и ползвайте преводач ако не сте българи!!

А защо пък е проблем да откажеш, да не ти се подиграва ли? Да не я нараниш? Ама какви са тези глупости, откога мъжете са спрели да нараняват жените? Значи да откажеш секс е нараняване, а да изневеряваш не е нараняване? Кажи и, че не щеш, кво толкоз??? И що трябва нещо да се говори и да се казва, докъде сте стигнали, че не можеш да станеш и да си тръгнеш?

18.   Темата заслужава внимание, макар че еднозначен и правилен отговор едва ли може да се даде. Макар и остаряла, продължава да си битува нагласата, че момчето/мъжа трябва да си иска и обратното се случва само в краен случай. Да се предложи момичето е решителна и рискована стъпка. Ако бъде отрязана директно със сигурност ще пострада самочувствието й за много дълго... От друга страна оставена да таи празни надежди е не по-малко пагубно. А причини да се откаже има много и даже точно точно обратното - трябва да мисли за евентуални последствия след чукането. Рядко нещата отшумяват и от двете страни с удовлетворяване на нагона. Нужна е дискретност, нужна е и прямота. Тук е наред благородната лъжа, но употребата й наистина си е изкуство, защото риска от оплитане или разкриване може да нанесе също не по-малко кофти ситуации. В крайна сметка - въпрос на лична фантазия според конкретния случай :)

19.   Приятелю, разбирам ти и въпроса, и какво чувстваш, защото на мен ми се е случвало поне дузина пъти. По-горе са се изказали някакви жени, или мъже неуважаващи себе си на първо място. Истината е, че всеки истински мъж трябва да прави секс САМО с жената, която той е избрал. Да онождаш всяка предлагаща се дупка е комплексарщина, представена като мода. Нищо повече. Така, сега на въпроса. Няма нищо по-отмъстително и злобно от жена, на която нетактично са отказали секс. За това трябва да действаш много внимателно, особено ако държиш да я запазиш като приятел. Първо отказът не трябва да е директен и кратък. Второ, не трябва да е явно лъжлив. Не е необходимо да е логичен, тъй като жените са оперирани от това, но не и такъв, че веднага да те разобличи. Трето, опитай се да я направиш съпричастна към твоя отказ. Ако предложението и не е било прекалено явно, направи така, че да не се стигне до там. За съжаление не мога да ти дам конкретен съвет, но ми харесва начинът ти на мислене и съм сигурен че ще се справиш. Успех!

20.   Никой никога не е длъжен да съобразява желанията си с някой друг. Щом не искаш да правиш с някоя секс просто и кажи "съжалявам, но не си мой тип ".
Човек, който потъпква себе си в името на другите е толкова лош колкото и онзи, който потъпква другите за сметка на себе си.
Тя ако не иска с теб да го прави дали ще и пука, че ще ти откаже или, че това ще те нарани?

21.   Това е наистина кофти тема и честно казано не винаги има универсално решение. Не знам защо, но имам чувството, че ако си сам с момиче и не правиш нищо с нея значи си гей или срамежлив и т. н. ако пък си много настоятелен си бил перверзник и не знам си какъв. няма угодия.
Всъщност и на мен ми се случвало като момичето ме попита директно, дали бих спал с нея. аз се усмихнах и казах нещо от рода на: не ми задавай сега такива въпроси, друг път ще си говорим. след което смених темата и нещата така си останаха, вече близо 6-7 месеца. Истината е, че аз просто съм такъв човек, че си подбирам момичетата. ако го правя с всяка, която иска вероятно с половината от тях нямаше да ми стане..
Случвало ми се е и да ми предлагат връзка, но там съм по-директен и казвам, че ми е по-добре в момента така, или че се занимавам с някоя, или пък директно, че държа на нея като приятел и искам да я запазя като такъв.
В крайна сметка важното е да си искрен и да изразяваш ясно каквото мислиш, но пак зависи от момичето едни ще се обидят, други ще те разберат, трети ще се разсърдят и т. н