Споделена история от Секс и интимност

На колко години трябва да си, за да правиш секс безопасно?
Здравейте,
Аз трябва да споделя с някого. Не мога да реша какво да правя. Малка съм и съучениците ми от 11 клас не искакт да рискуват дори с презерватив. Доставям си удоволствие под чучура на ваната но не е достатъчно. Не знам дали да продължавам да го правя и да искам и да гледам секс или да изкарам тези мисли от главата ми. Някой би ли ми казал на колко трябва да си за да правиш секс безопасно (говоря за под 18 ). Мерси предварително.

Коментари

1.   Всеки сам по себе си си преценява кога да започне да води полов живот..! Ааа до това на колко години е безопасен секса..!? Хм, дори и на 14 да го направиш е безопасен но само с ПРЕЗЕРВАТИВ.. Но ако си толкова малка не бързай има време за всичко.. ;) Изчакай поне до 16 годишна възраст!! Нелии`

2.   Когато пораснеш на акъл.

3.   Ж30: Ако хормоналното развитие е нормално, по-рано беше след 16-годишна възраст. От 20 години насам, поради екселерацията на населението, за нормално се приема дори след 14-годишна възраст. НО... Трябва да го правиш само и единствено по твое желание и воля, без насилие и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО С ПРЕДПАЗНИ СРЕДСТВА (презервативи). Не се препоръчват противозачатъчни, тъй като хормоните ти все още бушуват и те могат да объркат процеса...

4.   Недей така, №2! При някои това никога не се случва! Те без безопасен секс ли да стоят?!

5.   Как се задоволяваш с душа? Това винаги ми се струва много странно и невъзможно о. О

6.   Въпросът е супер тъп, не мога да повярвам, че има хора на които това да им дойде на акъл... Какво значи безопасен секс? Такъв, при който да не се заразиш с венерическа болест? Няма такъв секс, повярвай ми. И сифилис, и трипер, и херпес, даже и най-елементарната гъбична инфекция, като кандида може да се пипнат ако ще мъжа да е с два кондома, специално за сифилисът съм живото доказателство - лепнаха ми го при орална заигравка. Единственото, което е сигурно е и двамата да си направите изследвания за венерически болести в някой кожно-венерологичен диспансер. Но на тази възраст момчетата ще ти се изсмеят, нали са петлета, половите шпаги... Аз-изследвания??? Ма мило, ма ти нещо си се побъркала! Нямаш ми доверие??? На такъв ли ти приличам???

7.   От автора: Благодаря Н1. И все пак ще чакам още

8.   Номер 5, една жена може да достигне до върховен оргазъм със струята от душа - без слушалка е по-приятно, но ако слушалката е с регулируема струя пак става. :)

9.   Н5 Просто лягаш или сядаш с широко разтворени крака, пускаш душа и готово. Може даго правиш нежно като пуснеш водата не толкова силно и не се насилваш (т. е. не се напъваш като че ли стените ще те затиснат) а просто лежиш (седиш) и правиш леки движения :кръгови, нагоре-надолури тн. Може и да е грубо-силно течаща вода, бързи движения и много напъване. Накрая усещаш че ще се изходиш по малка нужда, но течащата вода не го позволява. Получава се чувство, което не е болка, а е неописуемо, невероятно.

10.   По добре благодари на номер 2, защото е по точен и ясен

11.   На колко си гoдини - към авторката

12.   На 15- от авторката

13.   Аз съм го правила и на 13 с презерватив.

14.   Аз съм на 12 имам цикъл което значи, че съм развита. Може ли да ми стане нещо ако го направя сега?? Моля отговорете ми. ;)

15.   до номер 14 Пф колкото и тъпо да ми звучи и да си представя сега 12 годишни да правят секс - ако се пазиш не мисля че нещо ще ти стане. Аз за 1ви път спах с момче на 13 ( но изглеждах на 16 даже той така си мислеше) защото мн бързо се развих ( даже менструацията ми дойде на 9 :с ) Но сега искрено съжелявам честно казано. Не бързай. Момиче 17

16.   След навъшване на 17. :))))

19.   Според мен човек, независимо от пола си, трябва да има 14 навършени години, за да може да прави секс и то не с толкова големи разлики във възрастта. Чувал съм, че разликата във възрастта не трябва да бъде повече от 8 години(8 години макс. )Също така не деца(лица под 14 години) да правят секс дори и помежду си, младите хора трябва да правят секс с други млади хора, а не със стари хора(50 ), защото организмът не децата не е достатъчно укрепнал, за да понесе секса, а на старите хора вече е много отслабнал. Също така смятам, че не трябва да правиш секс с хора от своя пол, орален секс, анален секс и т. н.