Споделена история от Секс и интимност

Важни ли са свирките?
Здравейте! Аз съм на 16, а гаджето ми на 19. Правим секс от скоро. Той ми беше първия. Имам въпрос относно свирките. Изглежда ми много гнусно, не искам да го правя, с гаджето ми дори не говорим затова, никога не ми е бутал главата, намеквал или така нататък, обаче аз знам че на мъжете много им харесва... кажете ми важна ли е свирката в една връзка, и трябва ли дори след време да започна да му правя??

Коментари

1-50 от 146

1.   В началото и на мен ми се струваше, че е гадно, даже казвах, че никога няма да правя... Обаче те нещата просто се случват, понякога от само себе си. Да, на мъжете им харесва и то много, стига обаче да го правиш правилно. Не е чак толкова ужасно колкото ти се струва:)

2.   Евала на гаджето ти, че е дискретен и не те кара против волята ти. Мъжът ми си проси, това го намирам за меко казано отвратително и аз започвам да намразвам свирките. Правя го по задължение с нежелание и дори омраза. За мен свирките са отвратително нещо. Защото той мисли само за своето удоволстие. Предпочита свирки, а не обикновен секс, защото така му е най-лесно и така получава 100 % кеф без да се зори.
Поради тази причина аз ненавиждам да правя.
Да уточня: не е първият ми и единствен партньор в живота. Имала съм преди него и други. И никога свирките не са били проблем за мен. Правела съм го ПО СОБСТВЕНО ЖЕЛАНИЕ и с удоволствие. За съжаление, сега не е така...
Ако не си готова, ако ти е неприятно - не прави. Защото и за партньорът ти няма да е приятно.
Надявам се мъжът ми сам да се откаже, защото напоследък му предлагам такова "удоволствие", че аз ако бях на негово място, никога повече нямаше да поискам. Но той явно е тъп и упорит...

3.   Ами важни са разбира се пък ти като не искаш да му правиш много скоро ще му омръзне и ще те смени с друга

4.   Аз съм момиче на 18 години и съм правила свирка беше много гадно изпитвах болка, защото мъжът с който правих секс беше много възбуден и ми буташе главата много бързо и почти го вкарвах целия пенис беше ужасно, а повярвай те той не малак, но сега имам невероятно г-же и много ме беше страх от първата свирка, но като я направих той беше внимателен и не беше толкова зле, но не беше и приятно за мен за мъжът може и да е приятно, но определено на мен ме ми харесва :(

5.   По-добре духай ти за да не духа друга на твойто място.

6.   Аз съм на 22 и имам приятел от 4 год. Аз също не обичам да ги правя тия работи-гнус ме е някак си, въпреки че спазва перфектна хигиена, проблема е в мен. Не съм му казала досега естествено че не ми е приятно, нито той ме насилва да го правя, но знам че това мн повишава възбудата при мъжете и понякога го правя, няма как...

7.   Сексуалната дисфункция е повече характерна за жените тъй като женския пол е създаден от природата не толкова да търси секса а повече да забременява. Ако беше сексуално активен като мъжкия то това би попречило за гледането на децата. Докато мъжкия е създаден да е по-агресивен и активен в секса за да опложда. Обаче проблема произтича от това че ако една жена не удволетворява мъжа е възможна раздяла. Особено ако освен сексуални партньори те не са и много добри приятели, за да има някакво компенсиране на тази дупка във взаимоотношенията между двамата партньори. Не че всички жени са такива де. То това може и да е нож с две остриета-сексуално активна но едновременно с това лесно изневеряваща, или сексуално слаба но за сметка на това по-надеждна като майка. Е има и трети вариант-сексуално активна и надеждна но такива са много рядки екземпляри щото са с по-извисени души най-вече ако не са и с мъж с пари. Сега за жените и мъжете по отношение на сексуалната функция. Значи погледнато от същия ъгъл на авторката мъжете могат да кажат че влагалището е една гадна мръсна кисела яма пълна с бацили. И да се гнусят и да не им е приятно да духат на жената. Обаче именно сексуалната функция кара мъжете да я харесват и лижат без да се гнусят от това което представлява. Нещо повече-вагината е винаги покрита със секрети докато члена на мъжа е чист и жената не поглъща никакви секрети от половия орган освен при свършване, за разлика от при мъжете. Ако една жена е с пълнаценно работеща сексуална функция тя също не би трябвало да се гнуси от члена на мъжа а да го лапа с пълно удоволствие и да гълта. Духането кара мъжа да се чувства сигурен че жената го харесва и че тя е с нормално работеща сексуална функция. Иначе се появават съмнения засягащи взаимоотношенията като цяло.

8.   Май само моя мъж се дърпа за свирки. На мен ми харесва, искам да му доставя удоволствие, но той се спича някак си. Последния път го намазах с шоколад, много се смути :( Мръсница съм била, перверзна съм била, откъде съм била научила тези неща. Това ме пита и аз се смея.

Да, мръсница съм, но мога да му правя свирка докато кара колата и окото ми няма да мигне. Но той е задръстен в това отношение и няма да настоявам.
Та, хората са различни.
Ако ти идва отвътре, лошо няма. Ако искаш, пробвай, може да ти хареса.

9.   7, на мен пък не ми харесва влагалището, гнус ме е и никога не бих лизал жена там!

10.   Аз пък не бих духала на някой, ако не ме лиже. Обичам да духам, но трябва да има справедливост!

11.   Н8, искам да ми бъдеш жена. ;)

12.   8, без заблуди че си жена, ако обичаш

13.   Не бих лизал мястото, от където ще се родят децата ми, някак си като се сетя за това и ми става гадно и съвестно. Също така ме е гнус да лижа място, което веднъж в месеца пуска мензис. Съответно никога не бих карал мое гадже да ми го лапа ако не иска!

14.   Аз не бях правила свирки. Ужасявах се при мисълта, че пенисът ще е в устата ми. Но се разведохме. Срещнах един почти перфектен мъж. Бе много внимателен, страшно чаровен. Споделих с него уж между другото, че никога не бих го направила. След около месец (спяхме почти всяка нощ) започнахме да пробваме различни неща в леглото. Той ме целуваше там долу. Бе прекрасно (аз не исках преди това, защото трябваше да му го върна). По естествен начин стигнах до там. Отначало ми се гадеше, но той не бе настоятелен. Каза ми, ако не мога, да не го правя. Но аз съм си инат.. И така вече 6-7 години това упражнение ни е в репертоара. Още не мога да преглъщам спермата му, но мисля че и това ще науча. Защото много го обичам и съм готова на всичко за него.

15.   Важни, важни, колко да са важни... :)
Всеки си е индивидуалист и във връзка с това споделям собственото си мнение, базиращо се на личния ми опит. За мен свирките са важни, когато ги правиш на правилния човек. Може да ти е гадже, но просто да не е Той човекът. Лично аз изпитвам оггромното желание (без да хиперболизирам) само като видя желания от мен обект (гаджето). Важно е както желанието, така и мотивацията, и предразполагането, нещата са комплекси, но въпреки всичко това в основата се корени само и единствено тя - псикихата. Ако мислиш негативно за свирките - не мога, гадно ми е, няма да се справя, естествено, че няма да ги направиш. Отплеснах се малко повече, но изводът е - абстрахирай се от негативизма и прави това, което ти доставя удоволствие както на теб, така и на партньора, по-хубаво от взаимната наслада - здраве му кажи!

16.   13, така съм съгласна. Нямаш право да я караш, при положение че и ти не искаш. OK, Ами ако и на нея и стане съвестно, че материалът за бъдещите ви деца излиза от там, как да иска момичето да ти духа;)А и ти всяка една жена ли я възприемаш като майка на децата ти?

17.   Еми да! Аз лижа, но за целта трябва да ми лапат! Така, че... На жените им е най яко да им лижат, а на мъжете да им лапат! Тези неща трудно омръзват!

18.   17, еми да 69 ми е любимата поза!

19.   Свирките не са важни и не са задължителни за сериозна връзка. Някои се филмират прекалено от порнофилмите и губят представя за реалността, където не всичко е цветя и рози.

20.   Да, много са важни. Според едно запитване на Космополитън във Великобритания дори са предпочитани от 54% от мъжете. Чувството за тях е по-интензивно и са освободени от вътрешния натиск да се сдържат, за да доставят удоволствие на жената, могат да се концентрират върху собственото си удоволствие. Да лишаваш мъжа от френска любов в 21 век е въпрос на егоизъм и невежество.
ж25

21.   номер 19 го каза много правилно. Вижте, ако сте тръгнали да правите деца, а не свирки и други глупости, правете деца и ги възпитавайте и гледайте да не ги опущите. Ако не искате деца и семейство като цяло-търсете си секс партньор и си правете глупостите. А пък както има мъже които се гнусят да лижат п*тенца и такива които имат желание и си умират да ги вкусят, така има и жени които се гнусят да лапат, и такива които имат желание да лапат, но само на правилния! Който каквото желае да прави-да го прави, но да не насилва или задължава другия и той да ги прави същите неща. И се концентрирайте върху отношенията във връзката ви, и върху възпитанието на децата ви, ако имате такива или планувате такива, а не се отпускайте на свирки и други такива, правете всичко с мярка ;)но предимно гледайте да не опущите децата си, да не пропаднат, те са най-важни ;) предимно към тях се концентрирайте, че нещата са много прецакани и пропаднали в днешно време. Че да се не окаже, че заради тъпите ви свирки сина/дъщеря ви е наркоман/наркоманка и т. н. Едно Момче-20г.

22.   От 8 до 12:

Не лъжа, когато нямам полза от това, сещаш ли се? В случая нямам.

23.   А бе правете каквото ви харесва бе хора, кво означава важно и не важно, никой не може, а и не трябва да те задължава да правиш нещо насила. Но естествено, че когато мъжа до теб обича да те лиже, така както на теб ще ти е хубаво от това, така и на него би му доставило удоволствие да му правиш френска любов. И определено е вид знак, че двамата партньори се обичат и им е хубаво заедно. Все пак е до човек и не на всеки му е приятно, но нищо не пречи да опиташ, иначе няма как да разбереш на 100%

24.   Аз пък много обичам да лижа и да ми духат. да давам и да получавам- тогава удоволствието е пълно и за двамата. Ако не ти харесва и не искаш да му правиш недей, но не се притеснявай, както ти казаха по-горе ако не му правиш ти ще му прави някоя друга M21

25.   аз не обичам да пръскам пари по жена ми, тя не обича да ми духа. накрая и двамата сме прецакани. аз нямам пари, тя пък има хуй в устата. камилата и кервана

26.   Ами аз специялно на приятелят ми му правя фелацио и ми е приятно, тъй като го обичам безкрайно много, пък и не че ми е приятел, но изглежда добре, съответно се възбуждам от него, така че нямам проблем с това. Иначе той е първият мъж, на който съм правила свирки и сега не мога да си представя, да го правя на някой друг.

27.   Аз дълго време се дърпах и не исках да му го... беше ми неудобно и малко гадно когато ме е карал и не съм искала. Обаче напоследък се отприщи някаква "твореска"енергия в мен. И реших, че е крайно време освен добра домакиня да се проявя и като добра любовница, като включа и това. Обичам да му доставям удоволствие като приготвям хубава храна, създавам приятна обстановка в къщи, а защо не и още нещо, което ще му хареса и в секса. Попрочетох това онова по въпроса. И сега почти всяка вечер му правя. Мисля, че човека си го заслужава, толкова много прави за мен и децата, защо да не му доставя това удоволствие. Казват, че на мъжете много им харесва. Дори да е уморен това не пречи -ляга си на спалнята, а аз започвам да го целувам и като стигна до там настанявам се между краката му, заставам на колене и започвам лизане, засмукване и въобще всичко каквото се сетя, както и лек масаж надолу. Гледам да е възможно по-продължително и дълбоко. Мога да откарам и часове... И после го питам дали му е харесало и дали е доволен, той казва, че е предоволен даже и казва, че всеки мъж го иска ама не всеки го получава.... Може би в началото на една връзка това не е толкова важно... обаче на мъжете много им харесва имайте го в предвид.

28.   Аз твърдо говорех че никога няма да му правя свирки, той не е и искал, но след като си поопознахме телата и тн (най малкото идеална хигиена... ) реших един път да го изненадам. Хахх толкова му личеше че му е хубаво че и на мене ми стана мн гот.. пробвай и ще видиш че няма нищо гнусно.. даже е хубаво да има разнообразие иначе всичко писва.

29.   До 8 - всъщност гледах в един филм как жената прави свирка на мъжа си докато шофира и реших да пробвам - изобщо не беше трудно - - само дето спряхме на един мноооооооого дълъг светофар и не можех да се покажа бая време о. О

30.   И аз не исках да правя, ама въобще, но моя мъж ми каза, че няма да търпи повече лиготии от сорта-"не мога и не искам" и други такива. Каза, че държи да му правя хубави свирки и че достатъчно ме е изчаквал да се наканя, крайно време било и незнам си какво. Каза, че иска да започваме секса първо със свирка и после други пози и неща, а в случаите когато съм неразположена или той е уморен да му правя само една дълга свирка докато свърши. Така съм щяла да имам достатъчно възможност да свикна. И така почнах... В началото си беше тих ужас за мен-толкова ме беше срам и се чувствах като незнам каква си, нали съм си срамежлива. А той ме прегръща, целува ме и ми казва, че от това по-хубаво няма.... и ми казва какво и как точно иска и така... Забелязах, че като му го навлажня с уста и после влиза доста по леко в мен и ми е по-приятно. И така лека полека свикнах, вече колко време му правя все така. Отпуснах се и не ми е вече неприятно. Даже започна да ми харесва. Сега мога да му го смуча и цяла нощ даже. А той е много щастлив и доволен. Освен това като че ли е станал и по-спокоен и мил, не е раздразнителен или нервен както преди. Сигурно има някаква връзка, защото преди по време на секс като че ли беше по-агресивен и искаше пози в които влизаше по-надълбоко в мен с по-силни тласъци и ме болеше, а като му казвах той-"шшшт , толкова е хубаво" и продължаваше.
А сега изглежда по-спокоен някак си и по-задоволен. Даже и през деня се държи много по-мило с мен.

Явно това е много важно за мъжете и им е много готино.

Мисля, че дори сега да не правиш свирки на приятеля ти, един ден на мъжа ти със сигурност ще правиш, ако той държи.

31.   Да важно е, много даже.
Мъжете обичат оралния секс не просто защото той им доставя удоволствие-обичат защото ги кара да се чувстват напълно приети, изцяло обхванати-без остатък.

Има и друг момент на подсъзнателно ниво... Обикновено мъжът е този който по природа е доминиращ, искащ да е силен, по-властен, да защитава и т. н. Това е природно заложено в него...

В оралната любов има нещо много символично, при което той получава нещо като уверение, че той има всички тези качества и е наистина такъв пред партньорката си. Това всеки психолог ще го потвърди.

И представете си сега тя е долу в краката му, застанала на коленепред него, тиха и смирена, нежна и е готова да му го поеме с уста и с езиче да го гали, сякаш да признае неговата доминираща роля... и всичко това от любов към него.... еми велико е.. много е готино.

Просто като, че ли не всички жени осъзнават какво могат да дадат на мъжете си с това, а и не всички са узряли във отношенията си за това. Но какъв по-добър начин да покажеш на партньора ти пълната си отдаденост към него. А на мъжете им е трудно да го обяснят с думи, казват просто, че им е много хубаво. А това си е 50% от здравия и хубав секс.
Така че за една наистина трайна и хармонична връзка или добър брак оралната любов е изключително важна според мен..

32.   Според мен също са важни - мъжете се чувстват страхотно. Жалко, че на някои жени това им се вижда гнусно, мръснишко, все едно се унижават да правят това, а не знаят от какво лишават мъжете си ... Разбира се обаче важна е и хигиената в случая, защото имах една позната, която беше тотално отвратена от приятеля си, който по нейни думи не спазвал никаква лична хигиена, тя дори не искаше секс да прави с него ... та имайте предвид все пак и това. Моят приятел поддържа отлична хигиена, а това допринася много за самото чувство и на двамата :)

33.   Аз съм на 42, през живота ми са минали доста мъже, почти всеки си иска свирка, на някой съм правила с удоволстие, на други от няма на къде. има мъже на който бих направила всичко, и такива който не заслужават.

34.   Не мога да разбера що за наглост проявяват мъжете с тези свирки, все едно е задължение на жената и иска или не трябва да прави. Това е отвратително и сексистко. Жени, я се осъзнайте, вие сте човешки същества, а не парцали. Омръзна ми постоянно навсякъде да чета за кефа на мъжа, а кефа на жената какво? Тя да не би да е 2-ра категория човек?

35.   Тези които не лижат не заслужават свирка. Иначе харесвам да го лапам и дори гълтам, но и аз обичам да ме лижат.. Щом ви се вижда гадно да го правите и аз няма да се потрудя. Любимата ми поза е 69. С мъжа с който съм правя всичко каквото ви дойде на ум в секса с удоволствие, защото го обожавам.

36.   34, много плитко мислене... Никой не е казал нищо против кефа на жената, нито пък за 2-ри категории. Ти като се оплакваш от свирките, от лизане оплакваш ли се? Ако ти искаш лизане, не е ли редно да отвърнеш със същото? Не е ли точно твоето сексистко?

Ако пък по някаква причина не искаш лизане - ОК, това е твое право, но значи ли, че никой друг не трябва да харесва оралния секс? Камо ли пък да е ВИНОВЕН, че го харесва?

Като не искаш да правиш свирки, не ги прави, но не обвинявай другите, че им харесват, само защото на теб не ти изнася.

35, твоето е малко по-добре от 34, но пак доста егоистично. В леглото не сме на пазара да теглим всичко на кантар, нещата идват от само себе си. Аз харесвам да лижа и го правя за собствено удоволствие, дори да не получавам същото насреща. Ако това продължи дълго, да няма да съм доволен, но то ще е защото и аз имам нужда от орален секс, а не защото видиш ли давам нещо, а не получавам нищо. Ако получавам всичко от което имам нужда, нямам проблем да давам повече, отколкото получава.

Кубрат

37.   Може наистина да звучи егоистично, но аз от 16г. правя свирки на мъжа ми, но той никога не е проявил желание да ме лиже да не говорим, че и секса трае 5- 10мин. Сам си прави изводите за толкова години колко егоистична съм станала. :)

38.   Ами колко да са важни... ако се обичат двама души правят това, което им харесва ако им харесва орална, вагиналан любов, а може и анална. Кои квото му харесва. Не мисляя че е задължително, може да не си срещнала правилния човек.. знае ли човек може някой ден да срещнеш и да ти хареса. На мен лично много ми харесва да правя свирки да облизвам члеа му и такива неща, но той отвръща със същото, правим и анален и вагинален въобще разнообразие отвсякъде:)

39.   Номер 13, ти от кой манастир излезе? На някой мъже не им пречи да лижат там откъдето са се родили децата им или ще се родят. А ти като пикаеш от там не ти ли е съвестно да ти духат?
Кубрат, поздравления за коментара. Секса не е пазар и не е на принципа "ти на мене, аз на тебе". С риск да се повторя, ще кажа-изкуството да даваш, е да не очакваш нищо в замяна.
Маги

40.   Аз съм мъж и не държа на свирките.. Не ми доставят такова удоволствие както вагиналния секс или аналния. Не всички мъже са еднакви

41.   До 8 намери си любовник и аз бях като тебе, живях с подобен задръстен, който не обичаше свирки и свършваше на 2-рата минута. Сега имам любовник, който обожава свирките и аз се кефя на това, така, че свирките са важни стига да знаеш как да ги направиш. Не виждам нищо гнусно, стига да го обичаш и да чистоплътен човека до теб. късмет... Една от многото!

42.   Като гледам колко много са коментарите, чак не ми се чете тоя роман, но макар и да знам, че със същия успех ще се чете и моят, реших да го пусна -нали модовете това ги кефи...

Всеки си е луд по нещо, различно от останалите. И дори от себе си в различни ситуации и в различно яреме. Може и да ти се гади сега, но утре може и да те загложди любопитството или желанието да "се накажеш" сама с нещо гадно... Случва се, повярвай ми. Може дори да те увлече като наркотика, дето всички знаем че е гаден и вреден, но захванем ли се с него -няма откачане. Всъщност, на така поставения въпрос, никой тук не може да ти отговори адекватно. Питай себе си, своето тяло, своите желания за усещания. Само не забравяй, че това се прави с партньор. Ако държиш на него, това, което питаш не е най важно, но ако държи и той на теб (което е единственото, което може да ви държи заедно), и за него не е най важно. Просто ако не си говорите пряко и открито сега, така ще е и за в бъдеще. Стремежът взаимно да си отстъпвате във всичко не е добро решение. За някои неща трябва да е ясно, че няма да ги има. А понякога, силната привързаност към някого (или нещо), превърната в ЗАВИСИМОСТ, е най лошият вариант на взаимоотношения.

43.   Свирката е най-хубавия подарък, която една жена може да направи на един мъж. Кака ви

44.   Както и лизането за една жена. Баба ви

45.   Номер 36 на Кубрат, много ми хареса, така е, трябва да се раздаваш, иначе не обичаш достатъчно силно и този човек явно не е за теб, говоря по-принцип, не за авторката. Ако и отсрещната страна те обича и приема, то не виждам защо да не си доставите удоволствие. Разнообразието никога не омръзва, нали?

46.   Много съм изненадана, че има толкова много жени, които не правят свирки. Аз преди да правя секс за първи път, същия господин ме научи да правя свирки, 2 години преди това. И така вече 16 години :))) Не че съм била с много мъже, но на всеки от тях съм правила и на всички много им харесва. Всъщност по-важното е, че и на мен ми харесва, възбужда ме и то много. Отчитам разбира се, че хората са различни, т. е. жените са различни. Само една приятелка имам, която се дърпаше и не правеше, но и тя си дойде на думата, както се казва. По-интересното за мен е защо мъжете не правят, защо са толкова малко мъжете, които да обичат да лижат. Да, има някои, които го правят... понякога и не както трябва, малко по задължение и общо взето не им се получава. Или аз съм попадала на такива? Впечатлението ми е, че мъжете повече се гнусят от лизането, отколкото повечето жени от свирките.

47.   Номер 46, не са малко мъжете, които лижат. Явно ти си попадала на гнусливи, които обаче ако трябва да им духат съвсем не ги е гнус. Нещо като "ти на мене да, ама аз на тебе не. "Като цяло и при мъже, и при жени има дето не ги кефи френската любов незнайно защо.
Маги

48.   Аз съм 46 - да се уточня, че съм имала мъже, които обичат да правят френска на жените и го правят много добре, но те са единици. Защо, защо са такава рядкост?!
Моят съпруг прави, но не често и виждам, че не му е най-любимото и спорно така да се каже занимание... А ми е казвал, че винаги отдолу му мириша на хубаво, дори и когато съм се притеснявала, че не съм току-що минала през банята.

49.   Номер 46/48, ами и аз съм изненадан, че имало мъже, дето ги е гнус да лижат, ама на - явно има. Мен винаги ми е било много вкусно (стига да е измито разбира се, и да няма други здравословни проблеми) и също много възбуждащо да го правя. Мога да разбера, че има по-кьопави в тоя занаят, има и по-добри, точно както и на свирките не всяка жена е богиня, ама чак пък да ги е гнус не мога да го разбера... А ти за 16 г. на твоя мъж не можа ли да му обясниш как се прави работата?

50.   И аз като № 33 - когато си с твоят си човек /а не секс за един ден или нощ/, всичко ми и ни доставя удоволствие. Да правиш свирка на любимия е като да летиш в небето. Всички задръжки отпадат и всеки се раздава докрай. Без изключение - всяко кътче на тялото е изследвано и после обичано. Когато обичате и най-гнусливите поглеждат с друго око на нещата. Убедена съм, че важи и за двата пола. Най-голямата си нежност давам, когато правя свирки. Останалото си е чисто е... не. Когато започваме със свирка - ако аз съм първа например, това ме възбужда и мен страхотно, за секунди съм готова да премина към продължението. Изводът - да правиш свирка на любимия е възбуждащо и страхотно. Всеки, който отрича това - или не е обичал никога или го е правил насила някога и затова е против или просто е много млад и нищо не разбира нито от секс, нито от живота. Пожелавам на всички да изпитат секс плюс любов и да се отдадат напълно на партньора си - такова изживяване няма цена!

1-50 от 146