Споделена история от Секс и интимност

Какво ще откаже жените от секса
Току-що попаднах на една статия в интернет, и ми се стори достойна за дискусия и в този сайт :-) Мисля, че ще е интересно да наблюдаваме реакции. Ясно е, че "социологически проучвания" като тия, за които става дума по-долу, са до голяма степен стъкмистика, едва ли някой го взема чак толкова насериозно, но все пак ми е интересно мнението на мъже и жени по въпроса.

Няма да се обяснявам повече, просто копирам текста на статията, като най-долу ще дам и линк към оригиналната статия, да не кажете нещо за копирайт и така нататък.

"Жените са готови да се откажат от сексуалния живот за период между една и три години, ако имат правото да пазаруват без ограничения и им се решат финансовите проблеми, показва ново проучване. Социолози от САЩ и Великобритания провели забавно интервю за ролята на секс в живота на жените в тези две страни. Те се опитали да разберат до колко жените биха заменили интимните ласки и при какви условия. Както се оказа по-голямата част от анкетираните са готови да забравят за интимния си партньор в период между 1 и 3 години при условие, че американките получат шанса да обогатяват гардероба си постоянно, а британките решат всичките си финансови проблеми. По-голяма част от анкетирани могат да се откажат от секс максимум за година и половина, докато 2% от участничките могат да забравят за него за 3 или повече години.

Когато ги попитали какво повече ви разочарова - скъсана дреха или липсата на секс за един месец, 61% отговорили, че се разстройват много повече заради дрехите. Интересен момент е, че представителките на слабия пол са готови да носят любимите си джинси, докато не станат кръпки. Те признават, че държат в гардероба си любимите дрехи средно 12,5 години, с година повече, отколкото е средната продължителност на брака. Малко по-малко от половината жени (48%) признават, че се чувстват по-уверени и секси да излизат без придружител, но в красива вечерна рокля, отколкото в компанията на съпруг или приятел, но облечени в ежедневни дрехи.

Докато американките са готови да се откажат от секс за сравнително кратък период, то британките могат да се сбогуват с него и завинаги. 30% от тях отговорили, че в замяна на 2 милиона долара повече никога няма да спят с мъже през живота си.

При мъжете ситуацията е малко по-различна. 9 на сто от тях споделят, че повече никога няма да погледнат жена, ако не им се налага да работят, а 3% са готови да се откажат от секса, докато любимият им футболен отбор не стане шампион. Едва 1 % от силния пол могат да се откажат от секса в замяна на една нощ с идеала им за жена или безкраен запас от любимия им алкохол."

Източник: http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4626051

Коментари

1.   От секса не се отказвам ни за пари, ни за парцали
Баба Пенка

2.   пълни глупости... от сорта на Космополитън, Блясък и т. н.
колко жени са анкетирали, как са ги подбрали, как са представени резултатите, абе пълна боза.

3.   ... много секс

4.   според мен мъжете които са казали, че могат да се откажат от секса с жена си праскат мъже т. е са гейове и не им пука.... :Д не мислите ли, че съм права
Габи, 18 год.

5.   ЖЕНА
Честно да си кажа-на голо дупе секс не върви!
Я нека да е притеснена финасово жената и да видим дали ще и е до секс.
Не съм комерсиална. Но българсите мъже са измислили любовта, за да получават безплатен секс.
Ако един мъж не може да подсигури финансово дома и семейството си значи ен е положил достатъчно усилия!
Нека детето ми да няма какво да яде па да видил дали ще ми е до креватни истории...
РАБОТЕЩА ЖЕНА